Dáša_
04.11.18,19:29
šatka z magického klbka cca 140x100x100
Anika61
05.11.18,16:30
Waflový háčkovaný vzor poznáte?:), vhodný na detské deky ,ja robím obliečky na malé vankúše na sedačku"";).... budú zelenkavé a béžovo -sivé:)
Dáša_
05.11.18,17:31
mam v pláne vyskúšať, len nemám v okolí vhodnú obeť, ktorej by som to potom podarovala :D Chcela som robit ružovu deku do kočíka. Uvidíme, čo život prinesie
wirgi
06.11.18,06:52
Môj prvý pokus s vlnou Alize pufy, deka do kočíka , je mäkučká , teplá , ale moc sa mi to nepáči:cool:
lujza.j
06.11.18,07:19
Tu je moznost opravy:) ak tvoje oko nebude spoko...
wirgi
06.11.18,08:23
Tu je moznost opravy:) ak tvoje oko nebude spoko...
No skúsim ju napariť žehličkou, to sú veľké oká a vidno každú nerovnosť, ale dcére sa páči , zvyknem si aj ja a z diaľky vyzerá celkom dobre :D:D:D ,ide to rýchlo spravila som to včera poobede , ale párať sa mi nechce
lujza.j
06.11.18,08:29
Oka su rovnake....ak mas nit omotanu-prehodenu.....tak,ze ako robis..vzdy si na ocko potiahnes rovnako...motas nit na prst
wirgi
06.11.18,08:49
Oka su rovnake....ak mas nit omotanu-prehodenu.....tak,ze ako robis..vzdy si na ocko potiahnes rovnako...motas nit na prst
Lui , keď to sú také slučky , aj som sa snažila , ale asi málo :D no podľa tureckého videa
Dáša_
06.11.18,10:16
ak je to taká priadza typu žinilka, tak to ani velmi párať nejde, ostávajú veľké stopy. Deka je super, naparovať by som skúsila iba na kúsku, čo to urobí. ALebo ešte lepšia, ak kusok ostalo, tak by som to na tom skúsila
Anika61
15.11.18,20:18
Jeden setík pre mňa,;) háčkované z efektnej priadze:)
lujza.j
16.11.18,05:34
Hackovane ozdoby na stromec oprate-vyvarene teda:) v prasku....jedny sa trochu scvrkli..ale ziadna vada ....nie su pokrutene....druhe boli z hrubsej nitky...netreba ani skrobit...nebudem asi ani zehlit ...bojim ci nechytia bežovy "šmak"...z tych prvych chcem urobit svietniky nalepim na flasu od kavy...
Dáša_
28.11.18,10:28
kabelka z tričkoviny, neviem, či sa ešte dám na nejakú nahovoriť :D Celkom ťažká práca. Jediný problem, že mám doma ešte dve klbá :)
lujza.j
28.11.18,11:32
Trickovinu si si sama?ja ked som ...sama som si...vrrr...nakupila som v sekaci tricka po 50halierov....+mega hacik...tak ma boleli male klby na prstoch....ze mi ostala velka taska triciek...
wirgi
28.11.18,11:38
Takto si moja imobilná, skoro 79 ročná mama kráti čas.
Tweety
28.11.18,12:08
Takto si moja imobilná, skoro 79 ročná mama kráti čas.
Paráda, šikovnica.
Dáša_
28.11.18,12:28
Trickovinu si si sama?ja ked som ...sama som si...vrrr...nakupila som v sekaci tricka po 50halierov....+mega hacik...tak ma boleli male klby na prstoch....ze mi ostala velka taska triciek...

Nie, túto som kúpila. A žiaľ, ešte mám :D Príšerne ma z toho ruky boleli. Dokonca, čo som bola šokovaná, vyžralo mi to prsty. Písané je, že bavlna s elestanom. A musela som si to šetriť po 2-3 riadkoch, ked som nechcela krvavé prsty.

Mam tu aj tričká na strihanie, zatiaš som z nich len hračky pre psov robila. A ešte nejaké na tie hračky padnú :D

Rozmýšľam, čo s tým zvyškom urobím. Lebo teda, po pravde, taška je to hodne ťažká.
kukučka
14.12.18,19:37
Co je dobré vědět, máte-li za ženu pletařku

Především si uvědomte, že vás potkalo veliké štěstí, protože:

v zimě nejspíš nezmrznete. O dostatečnou zásobu čepic, rukavic, šál, svetrů a teplých ponožek máte postaráno.
pletařka bývá věrná. Večer se zdržuje doma, protože plete. Při dovolené na pláži nekouká po jiných mužích, protože musí sledovat vzor a jiní muži nekoukají na ni, protože se zapomene vysvléct do plavek a není jí vidět do tváře. Jede-li na výlet, pak je obklopena jinými ženami – pletařkami a cestují na sraz pletařek, nebo veletrh ručních prací. Na takové akci potká jen minimum mužů.

žena pletařka je velmi tolerantní. Nenutí vás chodit na procházky, do divadla, ani do posilovny, protože plete a na tohle nemá čas. Při pletení zapomíná kolik je hodin, takže si ani nevšimne, že jdete domů o dvě hodiny později a v lehce podroušeném stavu.
pletařka chápe vaše koníčky, či sběratelské aktivity. Obojí dobře zná.
pletařka trpí chronickým pocitem viny, protože si je vědoma, že by se měla věnovat i něčemu jinému, než pletení, proto vám občas připraví nějaké příjemné překvapení a bývá neobvykle vlídná (zejména pokud předtím utratila za přízi nehorázné množství peněz).

Čekají vás ale i drobné komplikace:

na klubka vlny narazíte úplně všude. Dobrá rada: klubka z mrazáku nevyndávejte, jsou tam schválně.
můžete spustit hroznou scénu, pokud neopatrně přesunete rozpletený kus a podaří se vám stáhnout oka z jehlice. Dobrá rada: jehlic na pletení ponožek je pět. Přepočítejte je, vyhnete se tak pozdějšímu náročnému hledání té chybějící.
občas večer na sporáku najdete místo hrnce s večeří hrnec plný vlny. Dobrá rada: neptejte se, jestli by nešlo barvit vlnu bez octa. Nešlo. Ten smrad vyvětráte.
zásoby příze se během času množí geometrickou řadou, takže pokud si berete dívku s jednou igelitkou příze, nezůstane při ní. Dobrá rada: opakované připomínání, že „už těch klubek máš přece hodně“ nefunguje. Vždycky se hodí další.
kvalitní příze je dost drahá. Tisícové propady na účtu jsou pravidelným úkazem. Dobrá rada: zřiďte účet, ke kterému vaše žena nemá přístup, abyste měli na chleba.
Při pletení složitých vzorů je třeba se soustředit. V takové situaci pletařka nevidí a neslyší, ale je schopna přesvědčivě předstírat pozornost používáním slov „hmmm“ a „ano“. Dobrá rada: chcete-li ženě něco podstatného sdělit a dočkat se smysluplné reakce, počkejte, až dodělá řadu a dopočítá oka a přimějte ji, aby pletení odložila. Pak máte šanci na rozhovor.

PS: Dávejte pozor, kam si sedáte. Bambusové jehlice jsou křehké, můžete je zlomit. Karbonové jehlice jsou naopak velmi pevné, můžete si je….
June 5, 2013 David Votrubec Permalink 1 Response Various,
Dáša_
15.12.18,09:29
peňaženka
Anika61
16.12.18,16:39
Dokončujem ????:---
Dáša_
17.12.18,10:56
aj ja finišujem :), ešte stále mám veci na dokončenie aj komplet klbká. Dnes je dosť ťažké svetlo, takže šatka je rovnaká, len raz so statívom a raz z ruky
alaya1
18.12.18,21:19
wirgi
21.12.18,06:57
Po 20-tich rokoch moje prvé čiapky pre vnúčatka podšité flaušom, teším sa , dúfam že sa budú páčiť a budú ich aj nosiť :)
Tweety
21.12.18,07:44
Isto budú, veď sú profesionálne urobené. Šikulka si.
Žabinka
21.12.18,08:32
Vierka, peknučké sú čiapočky, určite sa budú páčiť..;)
Dáša_
21.12.18,09:48
Perfektné su. A tie sovičkové absolútne najviac. Ja zatiaľ ešte dorábam :) a tajne dúfam, že zo 4 čiapok aspon jedna sadne, teda najde sa pre ňu tá správna hlava :)
lujza.j
21.12.18,14:21
Vzdy sa najdu spravne hlavy:)
Anika61
23.12.18,12:47
Podarilo sa mi dokončiť:),ale to zašívanie jaaaaaj to nerada:---
Anika61
23.12.18,23:44
Nestila som odoslať do Vianoc:mee:, háčkovala som z lásky pre dievčatko,vlastne slečnu na inv.vozíčku, cik-cak deka s trblietkami , snáď poteší aj medzi sviatkami
Dáša_
24.12.18,06:19
no, ešte jeden darček dorábam, ale to len preto, že ostalo trochu vlny :D
Anika61
25.12.18,20:55
Podšálky;)
Anika61
26.12.18,21:08
Len ,,tak,,, vlastný nápad:---
Dáša_
27.12.18,18:41
lujza.j
27.12.18,18:53
Pre moje oko nadhera...
Valcake
27.12.18,19:12
Aj pre mojeee...
Katy a R
27.12.18,19:19
https://www.pnky.sk/aktuality/nadherny-stromcek-zdobia-stovky-hackovanych-ozdob/?fbclid=IwAR0M_G_ZHcBOA5eYYYDNm_UIMGwF7uVZc2FfbuH8 _eKAxr4PNAYdRoTldEg
u nás býva takáto výzdoba už dlhšiu dobu ... stromček je tiež podobný ;) len hore má ešte aj šišky ... žeby sme šli porátať, že koľko kúskov tam visí ? :) - ale fakt je to nádherné
Anik
28.12.18,15:34
dievčence ste šikulky. Možno to tu už niekde je, ale možno niekomu aj poslúži ako pomôcka pri pletení a háčkovaní čiapok
Dáša_
29.12.18,13:06
:)
Žabinka
29.12.18,19:39
pracujem na nákrčníku, poctivý brioche..:)
lujza.j
29.12.18,20:43
Nahodene oko?ja to volam
Žabinka
29.12.18,21:38
Nahodene oko?ja to volam
nahodíš nepárny počet očiek plus 2 okrajové, ďalej prvý riadok 1 hladko- 1 obratko, končíš hladko, druhý riadok 1 obratko, 1 nahodené, 1 zobraté hladko, opakuješ.. tretí riadok 1 nahodíš, 1 zoberieš hladko, 2 spolu spletieš obratko.. a opakuješ.. po dákom šiestom riadku už na pletenie ani nemusíš pozerať, ide to samo..:)
Dáša_
30.12.18,06:51
Nahodene oko?ja to volam
nahodíš nepárny počet očiek plus 2 okrajové, ďalej prvý riadok 1 hladko- 1 obratko, končíš hladko, druhý riadok 1 obratko, 1 nahodené, 1 zobraté hladko, opakuješ.. tretí riadok 1 nahodíš, 1 zoberieš hladko, 2 spolu spletieš obratko.. a opakuješ.. po dákom šiestom riadku už na pletenie ani nemusíš pozerať, ide to samo..:)

Sranda, robím vzor, ktorý je vizuálne hodne podobný, až totožný, už som to vyššie davala. A tam idem na párny počet očiek. Pletú sa len obratené očká, tam, kde by malo byť hladke, to sa iba hladko s nahodením nite sníme z ihlice. Miesto hladkého očka mám vlastne dve nite, jednu nahodenú, druhá je sňaté očko. Krajové očko, hladko sňať, obrátené..... stále dookola do konca riadku.
Dav
30.12.18,07:09
Nahodene oko?ja to volam
nahodíš nepárny počet očiek plus 2 okrajové, ďalej prvý riadok 1 hladko- 1 obratko, končíš hladko, druhý riadok 1 obratko, 1 nahodené, 1 zobraté hladko, opakuješ.. tretí riadok 1 nahodíš, 1 zoberieš hladko, 2 spolu spletieš obratko.. a opakuješ.. po dákom šiestom riadku už na pletenie ani nemusíš pozerať, ide to samo..:)

Sranda, robím vzor, ktorý je vizuálne hodne podobný, až totožný, už som to vyššie davala. A tam idem na párny počet očiek. Pletú sa len obratené očká, tam, kde by malo byť hladke, to sa iba hladko s nahodením nite sníme z ihlice. Miesto hladkého očka mám vlastne dve nite, jednu nahodenú, druhá je sňaté očko. Krajové očko, hladko sňať, obrátené..... stále dookola do konca riadku.
Ja som to nazvala ťahaný patent a samé rastie na ihliciach.
Žabinka
30.12.18,09:03
Nahodene oko?ja to volam
nahodíš nepárny počet očiek plus 2 okrajové, ďalej prvý riadok 1 hladko- 1 obratko, končíš hladko, druhý riadok 1 obratko, 1 nahodené, 1 zobraté hladko, opakuješ.. tretí riadok 1 nahodíš, 1 zoberieš hladko, 2 spolu spletieš obratko.. a opakuješ.. po dákom šiestom riadku už na pletenie ani nemusíš pozerať, ide to samo..:)

Sranda, robím vzor, ktorý je vizuálne hodne podobný, až totožný, už som to vyššie davala. A tam idem na párny počet očiek. Pletú sa len obratené očká, tam, kde by malo byť hladke, to sa iba hladko s nahodením nite sníme z ihlice. Miesto hladkého očka mám vlastne dve nite, jednu nahodenú, druhá je sňaté očko. Krajové očko, hladko sňať, obrátené..... stále dookola do konca riadku.
verzií štrikovania tohto vzoru je asi viac, a výsledok je rovnaký.. v mojej verzii len nahadzujem, snímam a pletiem obratko.. ale skúšala som verziu s pletením hladko miesto obratko, a bol ten istý vzor.. ale mne sa ľahšie splietajú spolu nahodené a prevzaté očko obratko než hladko..:) a v knižke pletacej mám nahodiť párny počet očiek, a v ukážke na youtube je nepárny, vraj je krajší okraj keď je prvé aj posledné očko rovnaké.. no pri nákrčníku je to hádam aj jedno..:D aj tak je to na krku zhužvané..:D
afrikánka
30.12.18,09:28
Polochytovy vzor
Voľný, väčšia spotreba vlny, používa sa rub aj líc...
Dáša_
30.12.18,10:35
verzií štrikovania tohto vzoru je asi viac, a výsledok je rovnaký.. v mojej verzii len nahadzujem, snímam a pletiem obratko.. ale skúšala som verziu s pletením hladko miesto obratko, a bol ten istý vzor.. ale mne sa ľahšie splietajú spolu nahodené a prevzaté očko obratko než hladko..:) a v knižke pletacej mám nahodiť párny počet očiek, a v ukážke na youtube je nepárny, vraj je krajší okraj keď je prvé aj posledné očko rovnaké.. no pri nákrčníku je to hádam aj jedno..:D aj tak je to na krku zhužvané..:D

no presne som uvažovala, či nebude s tým nepárnym počtom očiek krajší okraj. Najbližšie vyskúšam a podám hlásenie :) Ak nezabudnem :D
lujza.j
30.12.18,11:11
Ja posledne oko robim....prve iba zhadzujem....sice neviem ci aj pri nakrcniku...ale ked som ine....pekne sa vytvoria take "dierocky"a zosivanie je rovnomerne...
kukučka
30.12.18,16:02
Vsetky robite zosivane ciapky? Vcera som mala v ruke okruhle 5, 6 s lankom, 40 cm, mate niekto skusenosti? Chcem si kupit nejake paradne okruhle ihlice, hoci nepotrebujem, no taku kratku nemam, robim na dvoch. :---
Dáša_
30.12.18,16:50
Vsetky robite zosivane ciapky? Vcera som mala v ruke okruhle 5, 6 s lankom, 40 cm, mate niekto skusenosti? Chcem si kupit nejake paradne okruhle ihlice, hoci nepotrebujem, no taku kratku nemam, robim na dvoch. :---
ja som tu vyššie uverejnenú žltú robila práve na takých okrúhlych s krátkym lankom
afrikánka
30.12.18,20:19
Keď je pletenie a hačkovanie tvoje "prekliatie" a robíš, páraš, makáš...nakoniec to nemáš kde dať, teda okrem zopár, čo daruješ:rolleyes::D;)
kukučka
30.12.18,20:42
Ponukni na predaj a urobis radost takym, co to nedokazu. Manzelka mojho prveho sefa robila velmi kvalitne veci, ja som si na pamiatku vypytala dve rohozky, velmi si ich cenim.
Dáša_
30.12.18,21:02
kedysi, keď sami dostali do ruky zahraničné hobby časopisy, nedokázala som pochopiť, prečo niekto štrikuje deky na postele. Okrem toho, že som si rovno predstavovala, jak to perú a sušia, som nechápala, prečo niekto robí taký pre mňa v podstate nepoužiteľný projekt. Veď keď už štrikujem, nech je to aspoň užitočné. Prešli roky a ja to dnes vidím úplne inak. Tá obrovská deka je aj o sebarealizácii. Lebo úprimne, práca v omácnosti nie je vždy viditeľná. Respektíve zmizne kľudne za pol hodiny. A zas je tu nič. Iba špinavé taneire napríklad.
Dnes už tie z istého pohľadu "neužitočné" výrobky chápem. A sama tiež už riešim problém, akm s tým. Komu to venovať, aby sa necítil zaviazaný. Kto sa aspoň trochu poteší. Vôbec nemusí oceňovať ručnú prácu.

mmch, veľmi ma potešilo, keď som po rokoch prišla ku známym a videla obraz na stene. Bol mi mimoriadne povedomý. Zarámovali si moju hodvábnu šatku...
kukučka
31.12.18,10:22
Ja tak "zachranujem" rucne prace v bazare, rozdavam a pod strikovanou dekou spi aj moj pes. Vlnenu, zrazenu na sukno ma v kosiku. Decky mame naaranzovane na konferencnom, aj jedalenskom stole. MP ich najskor odmietala, teraz vymysla kabelky, vankuse a pod.
Žabinka
01.01.19,19:16
hotovo..:)
Tweety
01.01.19,19:21
Parádny, si šikovnica.
afrikánka
01.01.19,20:47
Ja tak "zachranujem" rucne prace v bazare, rozdavam a pod strikovanou dekou spi aj moj pes. Vlnenu, zrazenu na sukno ma v kosiku. Decky mame naaranzovane na konferencnom, aj jedalenskom stole. MP ich najskor odmietala, teraz vymysla kabelky, vankuse a pod.
Dá sa, podľa tvaru, veľkosti...z takých menších (pozošívať ich) aj atraktívne guľové tienidlo na luster, lampu. Na takú menšiu, som provizórne skúšala, vyzerá to romanticky, veľmi milé...zase problém, kde umiestniť, teda u mňa. Ale pre taký provensálsky štýl, krásny doplnok.
afrikánka
01.01.19,22:19
Malé kuk na nápady...
Žabinka
02.01.19,22:22
:)
kukučka
02.01.19,22:41
To sa ti hra na rychlu rotu z takej hrubej priadze. :--- Ja dlubkam malemu salik z tenuckeho moheru.
kukučka
02.01.19,23:25
Velmi lahka, jednoducha ciapocka, dostala som odkaz na navod

https://www.garnstudio.com/video.php?id=1058&lang=cz
Dáša_
03.01.19,05:03
Velmi lahka, jednoducha ciapocka, dostala som odkaz na navod

https://www.garnstudio.com/video.php?id=1058&lang=cz

robievame pre bábätká veľmi podobnú, strih výborne sedi na hlavičke https://artmama.sme.sk/pletenie/navod-na-pletenu-capicu-pre-babo
alaya1
05.01.19,07:43
Nie je to strikovanie, ale tiez rucna praca, neviete kde zozeniem predlohu na tento kruh? Niekedy to bolo dostat u nas v galanterke, uz nemavaju
https://i.pinimg.com/originals/b2/12/c9/b212c9cc987a00d09bd07f5d7aaf4626.jpg
afrikánka
05.01.19,09:12
Pravdepodobne ide o svetoznámu maďarskú výšivku "Matyó", ktorá je zaradená do svetového dedičstva UNESCA, takže predloha by sa dala zakúpiť zrejme v Maďarsku.
Inak, vzory pre takéto výšivky sa dajú vyhotoviť aj doma zakreslením na papier, dierkovaním a prenesením na látku, želanej veľkosti a tvaru. Chce to síce trpezlivosť, ale kto chce, tak to dosiahne. Ide o pomerne náročné vyšívanie, vyžaduje určitú zručnosť, skúsenosti, prax.;):)
Dáša_
05.01.19,09:27
alaya1
05.01.19,09:38
https://sk.pinterest.com/pin/348043877428792298/?lp=true

Daska, dakujem, dam si to zvacsit a prekreslit na platno. V stredoskolskom veku som taketo vysivala casto, nakresy boli v Burde vysivky. Zial, nemam uz tieto casopisy k dispozicii. Predkreslene vzory som mala, neviem vsak, kde mi zmizli. Pravdepodobne som ich niekomu pozicala.
Tak sa pustim do tohoto kruhu.
Anika61
05.01.19,12:56
Aby nemrzli nohy pri počítači:D....tak som večer umotkala"z tričkoviny 10 háčik.....":DŽabík krásne:)
veronikasad
05.01.19,13:54
Žabinka
05.01.19,20:40
ešte do tretice..:)
alaya1
05.01.19,21:39
wirgi
08.01.19,07:55
Čiapočky pre vnúčatka mali úspech tak si objednali aj dcéry :) a čítam tu, že to je ešte aj zdravé takto relaxovať :D
Dáša_
08.01.19,09:30
wirgi, dokončievam nakrčník a normálne som sa pristihla, že mi je ľúto, že už končím :D Tak rozmýšľam, čo začnem. Je to ťažké, lebo zároveň som si dala záväzok, že to musí byť z materiálu, čo mám doma. A ja by som nutne potrebovala ružovú čiapku :D
Žabinka
08.01.19,10:14
ženičky, nainfikovali ste ma..:--- keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..:D
misoft
08.01.19,10:31
ženičky, nainfikovali ste ma..:--- ...................................:D
......tak hybaj na infekčné! :D
pavol54
08.01.19,10:40
ženičky, nainfikovali ste ma..:--- keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..:D
vraj z ovce plemeno Valaška je výborná:) sama škriabe
Dáša_
08.01.19,12:10
ženičky, nainfikovali ste ma..:--- keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..:D

ja práve vyberám na čiapku a je to teda kríž. chcem niečo do seba investovať, ale to rozhodovanie je najťažšie :D
zatial sa rozhodujem medzi čistou merino extra fine a baby alpaka silk. tá merino má ale celkom velku spotrebu, to som už plietla
lujza.j
08.01.19,12:22
Do kelu..uz ma tu jedujete:Dprovokaterky...
Dáša_
08.01.19,12:27
ženičky, nainfikovali ste ma..:--- keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..:D
vraj z ovce plemeno Valaška je výborná:) sama škriabe

aj by som si niekedy chcela vyskúšať spracovanie tej vlny od začiatku, aj ked si spomeniem na tu ovčiu, čo sme mali doma, tak ma to odrádza... Neviem si predstaviť, na čo sa to dá použiť

mmch, pravidelne prebieha akcia, ktorá sa volá nejak Z chrbáta na chrbát. Je to taký 24 hodinový celosvetový maraton, začína strihaním oviec a končí upletením svetra. sú to skupiny ľudí a časový limit je 24 hodín. Ostrihať, vyčistiť, vyčesať, spriasť, upliesť.... Ešte chvíľu sa tu budeme hecovať a možno sa po tom aj obzriem. V čechách sa isto zúčastňujú, aj ked neviem, či každý rok.
lujza.j
08.01.19,12:32
Ja som videla uzasny dokument z fr....rodinna firma tradicia "milon"rokov....vsetko od "zaciatku"ovce...od A-Z....cez strihanie.....spracovanie vlny na latku az po usitie...kedysi odevy-plaste pre pastierov...teraz uz viac moderne......
babka - ježibabka
08.01.19,13:07
Do kelu..uz ma tu jedujete:Dprovokaterky...
Lui, to sú také provokatérske potvory :D Aj mňa vyprovokovali. Už tvorím. Len tak dávno som nič nerobila, že pár dni som sa to učila, lebo som to zabudla :D. A párala som a párala :D. Ale už mi to ide, len ešte nemám nič hotové:)
lujza.j
08.01.19,13:13
Olinka hivorim...strasne tieto baby:D
afrikánka
08.01.19,13:33
Olinka hivorim...strasne tieto baby:D
Presne! Provokatérky...:D
Veľmi vás prosím, nepíšte, neprikladajte fotky, som v sklze mínus 100€, naširoko obchádzam obchody s vlnou aj stránky na objednávanie...:cool::mee::D
Zostala mi už iba Porada:---
afrikánka
08.01.19,14:03
Už viac, ako rok rozrobena vlnena predlozka z hraskoveho vzoru...akosi ma nebavi dokoncenie. Uvazujem, ze zase rozparam, rozoberiem vlnu v stvormo a pustim sa do deky 120/180, ale to zase neviem, ci mi bude postacovat vlna:confused:
Zasekla som sa, neviem, ako dalej...čaaapky uz nieee!!!:---
Tweety
08.01.19,14:16
Je parádna, dokonči ju.
Dáša_
08.01.19,14:36
Do kelu..uz ma tu jedujete:Dprovokaterky...
Lui, to sú také provokatérske potvory :D Aj mňa vyprovokovali. Už tvorím. Len tak dávno som nič nerobila, že pár dni som sa to učila, lebo som to zabudla :D. A párala som a párala :D. Ale už mi to ide, len ešte nemám nič hotové:)

tak teda neviem, či som už niekedy urobila vec,, ktorú som aspoň 2x nevypárala :) A je jedno, či hačkované, štrikované alebo čokoľvek iné :D
Dáša_
08.01.19,14:41
Už viac, ako rok rozrobena vlnena predlozka z hraskoveho vzoru...akosi ma nebavi dokoncenie. Uvazujem, ze zase rozparam, rozoberiem vlnu v stvormo a pustim sa do deky 120/180, ale to zase neviem, ci mi bude postacovat vlna:confused:
Zasekla som sa, neviem, ako dalej...čaaapky uz nieee!!!:---


no veď hovorím, ja už chápem tie obrovské deky na postele. To je fakt o relaxe.

mmch, dnes som narazila na toto https://lazoet.com/sk/
wirgi
08.01.19,14:44
ženičky, nainfikovali ste ma..:--- keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..:D

ja práve vyberám na čiapku a je to teda kríž. chcem niečo do seba investovať, ale to rozhodovanie je najťažšie :D
zatial sa rozhodujem medzi čistou merino extra fine a baby alpaka silk. tá merino má ale celkom velku spotrebu, to som už plietla

Dáška tá horčicová čiapka čo som dávala hore vyššie je z Merino extrafine 85 medová a necelých 100 g na čiapku som minula a čelenka žltá je vlna Dops sky alpaka s merinom, ale horšie sa z nej robí to je ako mohérová taká chlpatejšia a merino baby je tenká tú musíš dvojmo
lujza.j
08.01.19,14:46
Uz davno chcem prilepit...
babka - ježibabka
08.01.19,14:55
Dáši, ale ja som to fakt zabudla :D. Nevedela som nahodiť ani očká. Keby mi to niekto tvrdil, označím ho za klamára. A ešte mám jedno nevysvetliteľné okno po polnočnej operácii. Neviem ako dlho trvala a bola som pod narkózou. Ale budú aj papučky od teba. https://artmama.sme.sk/pletenie/pletene-papucky-pre-babo Môj vzor mi nejde, je zložitejší a mýlim sa.
afrikánka
08.01.19,14:56
Som kuk ten link...pekné.
Ceny, že jaj, joj, och, fúúú...

Zvladla by som podaktoré sukničky, ale akosi nepotrebujem, šaty nad koleno mám z netu za 10€, sice strojové prevedenie, ale vydarené, bavlna. Dnes dostať celkom slušné, skoro, ako robené ručne.
Dávnejšie som čítala, ako opernej speváčke (neviem už, ktorá, ale naša) mamina háčkuje šaty na vystúpenia...úžasné, nádhera. To už áno, také niečo...keď sa nájde uplatnenie. To je potom radosť tvoriť.
Dáša_
08.01.19,14:57
Dáši, ale ja som to fakt zabudla :D. Nevedela som nahodiť ani očká. Keby mi to niekto tvrdil, označím ho za klamára. A ešte mám jedno nevysvetliteľné okno po polnočnej operácii. Neviem ako dlho trvala a bola som pod narkózou. Ale budú aj papučky od teba. https://artmama.sme.sk/pletenie/pletene-papucky-pre-babo Môj vzor mi nejde, je zložitejší a mýlim sa.
ani nevieš, ako si ma potešila :)
Dáša_
08.01.19,15:02
Som kuk ten link...pekné.
Ceny, že jaj, joj, och, fúúú...

Zvladla by som podaktoré sukničky, ale akosi nepotrebujem, šaty nad koleno mám z netu za 10€, sice strojové prevedenie, ale vydarené, bavlna. Dnes dostať celkom slušné, skoro, ako robené ručne.
Dávnejšie som čítala, ako opernej speváčke (neviem už, ktorá, ale naša) mamina háčkuje šaty na vystúpenia...úžasné, nádhera. To už áno, také niečo...keď sa nájde uplatnenie. To je potom radosť tvoriť.


Jolana Fogašová :) https://t2.aimg.sk/magaziny/SRgX-AOcTZ7QwQnq-4iwcA~N-dhern-a-jedine-n-modely-s-dielom-mamy.jpg?t=L2ZpdC1pbi82MDB4MA%3D%3D&h=lJkIPW5jtMNe4XyAQmNp0A&e=2145916800&v=3

Ja som sa dostala do stavu, keď chodím po okolí a pýtam si dovolenie maminy od dievčatka, aby som mohla urobiť šatočky. Akurát nesmiem vraj použiť ružovú :) Prirodzene, jedine čo za to chcem je fotka babatka v oblečení :) Problem je, že v najbližšej rodine sa samí chlapi rodia....
afrikánka
08.01.19,15:58
Že sa rodia iba samí chlapi?
Ja som sa vyšantila aj na "chlapovi"...pelerínka s kapucou, jarný kabátik, na vrecku vyšitý motýľ, čačané pulóvriky, vestičky, krátke gate...skončilo to v troch rokoch na klobúčiku, kedy si už uvedomil, že to nie je v poriadku a bolo! A že si ten klobúčik pamätá dodnes, moja smola:mee::D
lujza.j
08.01.19,16:19
Ale dnesne matky su kusok ineé...:D
afrikánka
08.01.19,16:24
Ale dnesne matky su kusok ineé...:D
...áno, farbia chlapčenské hlávky, dávajú náušnice;):D
lujza.j
08.01.19,17:23
Inak som to myslela...
Stava sa,ze narodi v inom tele....
korela
08.01.19,20:04
Ktovie, či sa ešte Rakúsovi darí. Dávno som o ňom nič nečítala.
korela
08.01.19,20:38
Fogašovej háčkovala mama, a čo šaty na koncert, to mamin model.
korela
08.01.19,20:44
Mojej spolužiačke uháčkovala mama na stužkovú dlhé biele šaty. Dobre dopadli, aj vyzneli.
babka - ježibabka
11.01.19,12:02
Prvý výtvor pre pravnúčika. Čiapka z linku od kukučky. Zostalo mi kúsok vlny. Do odpadu škoda, zavadzať mi nemusí. Tak som prirobila brmbolec a "kitajky" neviem ako je to spisovne na šnúrky.
Antea
12.01.19,12:54
https://www.youtube.com/watch?v=2jxZ9Tb-uCw "eta mne óčeň nrávitsia" a milión ďalších pekných vecí je tam
afrikánka
12.01.19,14:00
Da, da...očiň krasívoje
babka - ježibabka
13.01.19,11:12
Papučky od Dáši. Dúfam, že som neurobila hanbu tvojmu návodu :D
Dáša_
13.01.19,11:17
Papučky od Dáši. Dúfam, že som neurobila hanbu tvojmu návodu :D

super, práve včera som kukala podobný návod, len pre dospelých. teda, bol trochu zložitejší :D, ale princíp rovnaký
bodliak
13.01.19,13:01
Uz davno chcem prilepit...
Woow.

"Slečna, vy máte nádherné plavky, mohla by ste si ich dať dole, aby som si ich lepšie prezrel?"
Žabinka
13.01.19,16:06
nákrčník a čiapka..:)
Anika61
15.01.19,22:38
Krásne výtvory:), konečne to tu ožilo:---......aj ja po troške dokončujem;),sebe:D
Anika61
17.01.19,12:40
Macko 48 cm, pre synovu kamarátku:---
Dáša_
17.01.19,16:46
Anika, toto je nádhera. Na toto sa ja nikdy neodhodlám. Neviem si predstaviť to zošívanie. To biele je nejaká bavlna? A nejde mi do hlavy, jak sa to vypcháva, že to má takto perfektný tvar. Úžasné.
afrikánka
17.01.19,19:29
Priniesla mi priatelka ukazat hackovany pulovrik, cena 9€, uplne novy s visackou, zakupila v sekaciku.
Rozmyslam, ci sa oplati doma, ked dnes sa da kupit vsetko mozne. Byvaju tam za euro, dve krasne hackovane decky, vysivane obrusy...a v obchodoch pulovre, svetre, ciapky, sale, nadkolienky, ze clovek da viac za vlnu, ako stoja taketo vyrobky. Takze ak tvorit, skutocne iba pre potesenie a relax.
lujza.j
18.01.19,06:05
Ano aj pre toto mam stale zatiahnutu rucnu brzdu...ked kupim vlnu tak asi fakl iba tak:)
babka - ježibabka
18.01.19,07:32
mimotemyAfrikánka a ty si bola včera u nás za dverami, keď som surovo pýtala od kamarátky vrátiť požičané, náhodou nájdené zabudnuté peniaze, ktoré mala doniesť minulý pondelok,lebo potrebujem kúpiť vlnu na deku pre malého pravnúčika? Odporučila mi kúpiť lacnú deku :D
A k téme.
Návod na detskú čiapku z obdĺžnika. Obdĺžnik môžeme pliesť ako chceme. na šírku alebo na výšku.
https://www.sewinlove.com.au/2014/01/14/free-baby-hat-knitting-pattern-pom-poms-garter-stitch-only/
Anika61
18.01.19,13:47
Anika, toto je nádhera. Na toto sa ja nikdy neodhodlám. Neviem si predstaviť to zošívanie. To biele je nejaká bavlna? A nejde mi do hlavy, jak sa to vypcháva, že to má takto perfektný tvar. Úžasné.
Ďakujem Dáška:)a práve to je to čo ma ,, posunie,, ďalej, že sa odhodlám:D a tak som zistila, že skoro všetko sa dá uháčkovať:D a čo som si pred pol rokom myslela, že sa nedá sa dá,len treba skúšať.... áno bavlna Cotton gold tuším ( robila som sieťovky"" na nákup ????)....a áno to šitie dá zabrať,hlavne keď neviem šiť!!!:D najprv si skompletizujem hlavu prišpendlim uši,papuľku vyšijem nos..... hihiii stačí, že prisiješ o milimeter inde a macík nevyzerá dobre....
Anika61
18.01.19,16:35
Uz davno chcem prilepit...
No to je ľahký vzor tento ,,, ananás,,:---....len dumám,kde sa dá ísť v tom.....hihi košieľka do postele:D
afrikánka
19.01.19,08:17
Žabinka
19.01.19,21:44
pre chlapčeka..:)
Anika61
22.01.19,22:40
Pre vnučku;) háčkovaná z Tulip color do špirály,aby nebolo vidieť spoj ,polodlhé stĺpiky háčkované do medzery a za zadnú niť"v určitom mieste:)
Anika61
22.01.19,22:48
Už viac, ako rok rozrobena vlnena predlozka z hraskoveho vzoru...akosi ma nebavi dokoncenie. Uvazujem, ze zase rozparam, rozoberiem vlnu v stvormo a pustim sa do deky 120/180, ale to zase neviem, ci mi bude postacovat vlna:confused:
Zasekla som sa, neviem, ako dalej...čaaapky uz nieee!!!:---

Už viac, ako rok rozrobena vlnena predlozka z hraskoveho vzoru...akosi ma nebavi dokoncenie. Uvazujem, ze zase rozparam, rozoberiem vlnu v stvormo a pustim sa do deky 120/180, ale to zase neviem, ci mi bude postacovat vlna:confused:
Zasekla som sa, neviem, ako dalej...čaaapky uz nieee!!!:---
Našla som vzor ku tej žltej deke, treba skúsiť;)
Dáša_
24.01.19,10:44
Pre vnučku;) háčkovaná z Tulip color do špirály,aby nebolo vidieť spoj ,polodlhé stĺpiky háčkované do medzery a za zadnú niť"v určitom mieste:)

som práve niekde pozerala tie polodlhé stlpiky. Fakt to vytvára zaujímavé vzory.
Žabinka
24.01.19,10:54
dievčence šikovnice, poraďte.. mrkvinka si u mňa objednala štrikovaný crop top na leto..:eek: aká dôvera..:D:D neviete mi poradiť kde by som našla dáky jednoduchší návod aj so strihom.. pozerala som v googli, a našla som len hotové na predaj..
chcela by niečo takéto, krátke, okolo krku..
https://www.google.com/search?q=knitted+crop+top&client=safari&hl=sk-sk&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjAj7b80YTgAhXF1qQKHcrfBhUQ_AUoAXoECAwQA Q#imgrc=7mhyuIxOpfy0YM:
babka - ježibabka
24.01.19,12:56
Terezia13
24.01.19,17:44
aj ja som sa už konečne naučila štrikovať:D
baby ste šikovnice, ja som naposledy hačkovala výbavičku
kukučka
24.01.19,18:11
afrikánka
24.01.19,18:29
afrikánka
24.01.19,18:32


Anika, ďakujem za vyhľadanie vzorky:)

lujza.j
25.01.19,14:48
babka - ježibabka
25.01.19,17:13
Deka pre pravnúčika hotová. Zajtra ju tam zanesieme. Nevesta podšije a prišije ozdobu od mojej kamarátky. Je krajčírka, bude to odbornejšie, ako keby som to šila ja.
Dáša_
29.01.19,11:18
papučky :)
lujza.j
29.01.19,11:24
Tie su zlatucke...take mušličky:)
Anika61
31.01.19,21:13
dievčence šikovnice, poraďte.. mrkvinka si u mňa objednala štrikovaný crop top na leto..:eek: aká dôvera..:D:D neviete mi poradiť kde by som našla dáky jednoduchší návod aj so strihom.. pozerala som v googli, a našla som len hotové na predaj..
chcela by niečo takéto, krátke, okolo krku..
https://www.google.com/search?q=knitted+crop+top&client=safari&hl=sk-sk&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjAj7b80YTgAhXF1qQKHcrfBhUQ_AUoAXoECAwQA Q#imgrc=7mhyuIxOpfy0YM:
Foto internet , tých háčkovaných je viacero.....ale v podstate sa môžu aj upliesť:)
lujza.j
01.02.19,05:42
Č.2 nadhera
Žabinka
01.02.19,07:25
Č.2 nadhera
č.2 je presne to, čo by si Romča priala..;) ale najprv musím oprášiť vedomosti z háčkovania z detstva..:cool::eek::D:D
Žabinka
01.02.19,20:09
krátky stĺpik, polodlhý stĺpik, dlhý stĺpik.. učím sa..:) aj večerať som zabudla..:D
misoft
01.02.19,20:30
Len nerob krátky, krátky, krátky, dlhý, dlhý, dlhý, krátky, krátky, krátky ..... lebo to jest SOS :D:D:D
Žabinka
02.02.19,13:57
skúšam, páram..:D od rána.. už mám v hlave predstavu, ešte sa musím naučiť uberať..
Anika61
03.02.19,00:49
Žabík trénuj;):)
Anika61
03.02.19,00:58
To som robila podľa tej poslednej schémy v predošlom príspevku ,je to dobrá schéma;)
Dáša_
03.02.19,07:35
nejak neviem, z ktorej strany to odfotiť, aby bolo vidieť. Neznášam zošívanie, tak štrikujem, čo to dá naraz. Toto je celé iba na ihliciach
babka - ježibabka
03.02.19,07:46
Peknučká. A s tým zošívaním si celá já.
Dáša_
05.02.19,11:55
Papuče v dospeláckej verzii, ešte nie úplne zošité a dozdobené. Iba správne spojený rovný kúsok.
babka - ježibabka
05.02.19,12:58
Wau. Tiež nad tým uvažujem. Idem párať nejaké veci, z ktorých som už vyrástla (alebo mi ich svine kalórie poprešívali).
Žabinka
08.02.19,20:39
hotovo.. ešte zajtra pozašívam zopár trčiacich nitiek, a našijem pár ozdobných goráliek na šnúrky..
Tweety
09.02.19,07:45
Žabinka, paráda. Si šikulka. Romanka je isto nadšená.
Valcake
09.02.19,08:46
Krásne, na štíhlej postavičke vyzerá úžasne. :)
babka - ježibabka
09.02.19,10:21
Mladé žabiatko bude veľmi fešné. Má šikovnú mamu :)
Darina1234
09.02.19,10:42
Musim povedat, ze krasne, Zabka
lujza.j
09.02.19,12:13
No hen na ňu...sa tvari,ze vie iba nakčniky...a potom bac...toto:D
Žabinka
09.02.19,17:05
neskromne priznávam, že som hrdá, ako sa mi to podarilo..:) robila som len tak z hlavy a s pomocou internetu, kde som si našla potrebné veci, keď som niečo nevedela.. košíky som naštudovala na youtube - postup pre plavky, a zvyšok ako som cítila.. prekvapilo ma že som trafila veľkosť..:)
pavol54
09.02.19,20:58
neskromne priznávam, že som hrdá, ako sa mi to podarilo..:) robila som len tak z hlavy a s pomocou internetu, kde som si našla potrebné veci, keď som niečo nevedela.. košíky som naštudovala na youtube - postup pre plavky, a zvyšok ako som cítila.. prekvapilo ma že som trafila veľkosť..:)
ja som sa tiež snažil, vždy sa mi podarili boli synovia:) dobre si ju obliekla:)
pavol54
10.02.19,11:35
neskromne priznávam, že som hrdá, ako sa mi to podarilo..:) robila som len tak z hlavy a s pomocou internetu, kde som si našla potrebné veci, keď som niečo nevedela.. košíky som naštudovala na youtube - postup pre plavky, a zvyšok ako som cítila.. prekvapilo ma že som trafila veľkosť..:)
ja som sa tiež snažil, vždy sa mi podarili boli synovia:) dobre si ju obliekla:)
no koho som urazil však trochu humoru(resp. dvojzmyselných slov) nemôže zaškodiť
buchač
12.02.19,16:36
Héééérečky...kuknite, čo som pre vás objavil.

Už len hľadať a realizovať sa.
Ja sa teda rozhodne niečim inšpirujem...ozdobím nejaké púzdro na nôž.
https://sk.pinterest.com/pin/96194142021560405/

Malá ukážka

P.S.:
Je tam oveľa viac obrázkov...stačí otvoriť určitý na novej karte a bude k dispo nová ponuka.
Anika61
12.02.19,17:56
Skúšam čo všetko sa dá uháčkovať:D
alaya1
12.02.19,18:11
pre malicku baletku
Anika61
14.02.19,22:22
Veľká šatka,2v1:)aj ako pončo... rozmery šírka 200cm dĺžka k cípu 95 cm....priadza Muffin 3 nitka...... už pracujem na ďalšej;) mega deke:---
Dáša_
15.02.19,05:33
šatka vyzerá super. A deka, to bude parádny kúsok. Ja musím s biedou nejak dokončiť, čo mám rozrobene a dať si chvíľu pauzu - obnovil sa mi na rukách exém. Ja blbá som si kúpila vlnu s akrylom a to nemajú radi ani moje ruky....
Anika61
16.02.19,13:36
No ešte cca 30 cm:).... už mi to ide ,,,mierne na nervy,,,,:Dje to jednotvárna práca
babka - ježibabka
16.02.19,14:35
Minibačkorky dorobené, ešte vymením mašličku za brmbolec, lebo tak je to krajšie a nájdem si na internete niečo na dospelácke prezuvky pre mládež na bytovku. Tri vlny mám z párania nepotrebných vecí a nejaké nové, tak budem kombinovať.
Anika61
19.02.19,13:21
Také malé ňuňu:)....s kvietkom? Či bez?
Dáša_
19.02.19,13:27
jááj, sú super. Ja by som s kvietkom, len možno trošku ešte väčší. Albo inou farbou by som ešte vyskúšala.
Normálne ti závidím, že máš pre koho. Ja zatiaľ liečom ruky. Účtovníctvom :D
lujza.j
19.02.19,13:43
Alebo aj na drubu stranu kvietok?
Anika61
19.02.19,14:39
jááj, sú super. Ja by som s kvietkom, len možno trošku ešte väčší. Albo inou farbou by som ešte vyskúšala.
Normálne ti závidím, že máš pre koho. Ja zatiaľ liečom ruky. Účtovníctvom :D
No ja tak nemôžem robiť s niečím čo obsahuje vlnu či merino , akoby som bodliaky mala v rukách a aj oči má režú,tak len bavlna,bambus, detské priadze...... nedám tam ten kvet",bude ku tomu biely svetrík a čiapka tenšia..... uvidím kde ho ,,,bacnem,,,,,:D
babka - ježibabka
20.02.19,13:35
Recyklácia páranej vlny zahájená. Skúšobný výrobok prvé čalaprtky sú na svete :D
Dáša_
23.02.19,09:56
také obyč :) z chemlonu priam nezničiteľné :)
lujza.j
23.02.19,10:03
Ja ked nemam schovany nartík:Dje mi zimenka...
Dáša_
23.02.19,10:23
take mám rozstrikovane, počkaj :) zatial je iba jedna hotova
babka - ježibabka
23.02.19,11:00
Dáša aj také sú v pláne. Čierne pánske. A predstav si, že ešte mám aj zelený chemlonový káblik. A možno na povale je aj iná farba. Veď sme sa kedysi narobili lepených obrazov na paname, či kanave, či ako sa ten podklad volal. Krásne spomienky na mládí :D
Dáša_
23.02.19,13:16
tak, tak, chemlonove obrázky na každej chodbe. My sme mali také pálky či rákosie, čo čo to bolo :) a potom také dečky, čo sa robili na ráme a zväzovalo sa to v mieste kríženia
babka - ježibabka
05.03.19,18:08
Ďalšie čalaprtky pre moje baby a minibačkorky pre pravnúčika. Pánske papuče ála Dáša zahájené. Tých by malo byť 5 párov :D Dnes sa mi už nechce prvé - pokusné dokončiť.
afrikánka
05.03.19,18:14
Dosť!!!
Idem kupovať nejakú vlnu:(:D
Žabinka
05.03.19,18:38
moja modelka je momentálne odídená, tak len takto.. :) už to mám dlhšie hotové, ale akurát nemám tú správnu dokončovaciu náladu..
Tweety
05.03.19,18:42
moja modelka je momentálne odídená, tak len takto.. :) už to mám dlhšie hotové, ale akurát
nemám tú správnu dokončovaciu náladu..
Parádne, aj tá kombinácia farieb famózna.
Žabinka
05.03.19,18:46
moja modelka je momentálne odídená, tak len takto.. :) už to mám dlhšie hotové, ale akurát
nemám tú správnu dokončovaciu náladu..
Parádne, aj tá kombinácia farieb famózna.
keď som to klbko videla v obchode, zdalo sa mi trochu divoké.. ale potom som si predstavila hotový top, a úplne som sa do tých farieb zbláznila.. :)
Anika61
16.03.19,16:56
Aj ja som ,,,zbierala chuť,,,na dokončenie deky a medzitým som pravdaže uháčkovala 1 čiapku, uplietla 3/4 pulóvra a rozháčkovala dve šatky:D...... A deka dosiahla rozmery cca120x190 a môže ísť do sveta:D;)
Dáša_
22.03.19,06:23
Dievčatá, môžem vám sem vložiť pár návodov na papučky a čapičky? Alebo to radšej nechať tak?
afrikánka
22.03.19,07:03
Daj, ja sa poteším, uvažujem, že sa pustím do pletenia čiapok a papučiek pre bábiky:)
Dáša_
22.03.19,07:07
afrikánka
22.03.19,07:10
:)
Veľkosť by bola bábätkovská
babka - ježibabka
23.03.19,17:26
Niektoré čalaprtky už sú tam, kde majú byť a ďalšie sú pripravené na expedíciu. Šedé v počte 5 párov mi vyšli z jedného pánskeho pulóvra. Ešte budú nejaké kanárikové a tmavo hnedé.
Anika61
24.03.19,13:29
Dostala som balík ,,,ako svet,,,:---od poraďáčky ....s priadzou, ktorú už nechcela použiť, veľmi pekne ďakujem;)........ hneď som si vytvorila jarnú baretku ,,,imidžovku,,,:D, keď treba rýchlo zakryť neposlušné"vlasy
babka - ježibabka
26.03.19,08:56
Mladice potrebujem poradiť. Ja sa v tých nových značkách vlny nevyznám, tak som kázala pre pravnúčika kúpiť vlnu na letnú deku. Včera som si priniesla takúto: http://www.dobraovecka.sk/fotky17264/fotos/_vyr_348_sweet_baby_bielo_tyrkysovo_zeleno_hneda.j pg . Viem, že keď je melírovaná, nemusel by tam byť žiaden vzor, ale napriek tomu by som ju chcela trochu prišmrncnúť, tak teraz tu hľadám inšpiráciu. Dumám nad niečim takýmto: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8829&cid=24 , alebo: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8279&cid=24 , alebo takéto lístočky po stranách deky: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8078&cid=24. Ak máte inakšie nápady, alebo návod na inšpiráciu, budem rada, keď napíšete svoj názor.
Dáša_
26.03.19,09:17
Mladice potrebujem poradiť. Ja sa v tých nových značkách vlny nevyznám, tak som kázala pre pravnúčika kúpiť vlnu na letnú deku. Včera som si priniesla takúto: http://www.dobraovecka.sk/fotky17264/fotos/_vyr_348_sweet_baby_bielo_tyrkysovo_zeleno_hneda.j pg . Viem, že keď je melírovaná, nemusel by tam byť žiaden vzor, ale napriek tomu by som ju chcela trochu prišmrncnúť, tak teraz tu hľadám inšpiráciu. Dumám nad niečim takýmto: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8829&cid=24 , alebo: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8279&cid=24 , alebo takéto lístočky po stranách deky: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8078&cid=24. Ak máte inakšie nápady, alebo návod na inšpiráciu, budem rada, keď napíšete svoj názor.

ta prvá, ružová vlnkovaná sa mi páči, už som ju raz študovala. len teda, videla som už také, že je robená z melíru, ale ten je predelovaný jednofarebnými riadkami. nemám nič také teraz po ruke, ale proste ten vrubik by sa robil jednou farbou - bud kontrast, alebo jedna z klbka. Také mám raz v pláne, že urobím.... :)
afrikánka
26.03.19,09:27
Babik, neee...na melirovanej vlne sa strati kazdy vzor. Ja by som volila jednoduchy hladky vzor a ho kazdeho rohu dala bombolcek. Prikladam foto, sa ospravedlnujem za kvalitu, ide o typ bombolca, pletenie by som dala hustejsie.
babka - ježibabka
26.03.19,17:49
Ďakujem dievčence. Nad tým nejakým dierkovým vzorom som rozmýšľala preto, lebo to má byť čisto letná deka proti muchám. Dve bezdierkové už má. Jednu, čo som tu dala, ale tá je huňatá, nie je na leto a jednu čo mu robila nevesta. Keby bolo po mojom, tak vlna je dosť hrubá, doma by som našla ešte nejakú novú tenšiu bielu, bledo modrú aj ružovú (šanobaba, nakúpila a neminula :D) a nevesta mi priniesla žltú, tak z tej bude asi pre nevestu dierkavý pulóver. Na mladú kontakt nemám, ale pošlem mailom synovi tie tri návrhy, ktoré som dala sem, nech sa rozhodne. Aby nakoniec nebola huba nadutá :D:D:D. Však to asi poznáte. Dúfam, že sem nechodí. Keď nie, tak asi bude po bokoch ten lístočkový vzor.
Anika61
31.03.19,17:37
Pre kamarátku v štádiu dokončovacie práce:D
hanelie
01.04.19,08:56
som si uhačkovala - úplne jednoduché :)
Anika61
02.04.19,18:20
Aj jaaa:D.... štvorce.....za chvíľku bude:).......
babka - ježibabka
03.04.19,08:07
Deka sa už robí. Dúfam, že bude celkom schopná. Aj štvorce na papučky, aj čapicu so sovou mám začaté :D:D:D Sto vecí naraz.
Dáša_
03.04.19,08:23
Deka sa už robí. Dúfam, že bude celkom schopná. Aj štvorce na papučky, aj čapicu so sovou mám začaté :D:D:D Sto vecí naraz.
to tá melírovaná vlna takto super vychádza? Vyzerá to úžasne. Aj si dopredu skúšala počet očiek, aby to takto sedelo?
Žabinka
03.04.19,11:15
ja mám taký pocit, že prišiel ten správny čas na uháčkovanie deky.. len netuším, koľko vlny mi na to treba.. pôvodne som mala v pláne niečo podobné ako sem nedávno pridala Anička, ale pozerám, že aj z takej strakatej Olinkinej to vyzerá krásne, a nemusím sa trápiť koľko kusov ktorej farby.. :) zajtra nabehnem do obchodu a trochu sa tam pokukám.. :D
Anika61
03.04.19,15:00
ja mám taký pocit, že prišiel ten správny čas na uháčkovanie deky.. len netuším, koľko vlny mi na to treba.. pôvodne som mala v pláne niečo podobné ako sem nedávno pridala Anička, ale pozerám, že aj z takej strakatej Olinkinej to vyzerá krásne, a nemusím sa trápiť koľko kusov ktorej farby.. :) zajtra nabehnem do obchodu a trochu sa tam pokukám.. :D
Žabík cca 1,30kg som minula Dolphin baby:)
Anika61
03.04.19,16:19
Našla som na internete..... vzory na štvorce, také ,,, luxusné,,,,:D;)
babka - ježibabka
03.04.19,17:42
Deka sa už robí. Dúfam, že bude celkom schopná. Aj štvorce na papučky, aj čapicu so sovou mám začaté :D:D:D Sto vecí naraz.
to tá melírovaná vlna takto super vychádza? Vyzerá to úžasne. Aj si dopredu skúšala počet očiek, aby to takto sedelo?
Vyšlo to tak náhodou. Skúšku som robila iba na zistenie hrúbky ihlíc. Na vlne je doporučené 3,5 a to sa mi podľa hrúbky priadze zdalo že sú tenké. Teraz mám 4,5. Očká som dala odhadom oproti tej prvej ktorú som robila, ale som chcela pôvodne u trošku širšiu. Neuvedomila som si, že pri popise po uštrikovaní vzoru 1 sa mi počet očiek zníži. Ale keďže dnešné kočíky sú také mini, tak to stačí.
Anika61
04.04.19,18:47
Foto internet:).... inšpirácie, návody
lujza.j
05.04.19,04:51
Jedno krajsie ako druhe...
Anika61
06.04.19,14:45
Opaľovačky pre kamarátku do záhradky:).... vrchný diel je z tých štvorcov celý;)
lujza.j
07.04.19,09:01
Krasna deka vcera v krimi...slecna marplova:)
Anika61
08.04.19,18:46
Začala som niečo , ešte neviem čo to bude:D...ani komu....top asi?? Niekedy háčik robí čo chce:D:---?100% bavlna.....
lujza.j
09.04.19,05:26
Ako inspiracia z netu....pre moje oko bez kvetov..alebo ina farba...pripadne mensie
babka - ježibabka
10.04.19,17:56
Deka do kočíka hotová. Vyšla mi z 20 dkg o rozmeroch 60 x 80. Zostalo iba pár metrov snáď na nejaký brmbolec. Keďže je strakato - makatá, tak tam ani nie je potrebný.
misoft
10.04.19,18:58
To sa bude po ňou dobre drichmať.
pepsikova
11.04.19,07:39
Deka do kočíka hotová. Vyšla mi z 20 dkg o rozmeroch 60 x 80. Zostalo iba pár metrov snáď na nejaký brmbolec. Keďže je strakato - makatá, tak tam ani nie je potrebný...
..je krásna..malinký bude spokojný..
pepsikova
11.04.19,08:09
..doniesla moja kamka niečo,kopa toho bola, a vraj "sprav mi obrus,hrubší, aby ho vietor neodniesol, na letný stôl..no fuuuha teda!..(akryl "Erika", kúpený v TEDi..(nikdy viac!..)..
..tak takto teda..:)
pepsikova
11.04.19,08:11
..
..tak takto teda..:)..svetlejšie..
lujza.j
11.04.19,08:23
Krasne stvorce...krasna deka..by aj bola:)
Žabinka
13.04.19,10:25
moje veľdielo, teda jeho začiatok, dokončenie vidím tak cca za mesiac.. :)
pepsikova
13.04.19,17:51
moje veľdielo, teda jeho začiatok, dokončenie vidím tak cca za mesiac.. :)..

..toto je dobrý vzor, ide rýchlo, neboj, raz-dva bude dva metre!..krásne farby si dala..
Anika61
15.04.19,10:02
A ja tak;), jeden dokončím a päť vecí rozrobených ????:D
afrikánka
16.04.19,11:28
Ma tu niekto malu princeznu?
Foto z netu
Anika61
17.04.19,22:06
,,,,hrala som sa"doteraz:---,.... keď ja musím všetko vyskúšať:D
pepsikova
18.04.19,08:36
..dnes "na háčiku"...
..nemám rada cvernové priadze, tak som zrušila aj posledné zbytky..ešte dačo dookola by to chcelo, hádam, porozmýšlam..
misoft
18.04.19,08:39
Šumnééééé :D
Bizovňe še budze dakomu ľubic....
Anika61
18.04.19,09:30
..dnes "na háčiku"...
..nemám rada cvernové priadze, tak som zrušila aj posledné zbytky..ešte dačo dookola by to chcelo, hádam, porozmýšlam..
A tie predposledné :D:--- sú ,,v dobrých rukách,,;) ďakujem mojík:).....budem mať "prudko letný kardigan;)
lujza.j
18.04.19,09:34
Dievcata...ale ma tu strasne silno provokujete:Dnenasiel by sa uplne obyc.ale keby mohol byt aj pekny popis na stvorec...mozno kupim dnes 400g klbo...take melirove...stale ho mam v hlave...dakujeem
Anika61
18.04.19,09:39
Dievcata...ale ma tu strasne silno provokujete:Dnenasiel by sa uplne obyc.ale keby mohol byt aj pekny popis na stvorec...mozno kupim dnes 400g klbo...take melirove...stale ho mam v hlave...dakujeem
Neviem aký myslíš, takéto niečo????
lujza.j
18.04.19,09:46
:eek::D pomoooč:)
pepsikova
18.04.19,09:47
Dievcata...ale ma tu strasne silno provokujete:Dnenasiel by sa uplne obyc.ale keby mohol byt aj pekny popis na stvorec...mozno kupim dnes 400g klbo...take melirove...stale ho mam v hlave...dakujeem
Neviem aký myslíš, takéto niečo????

...ale luí, fšak to hodíš do google "crochet granny square" a vyrazí na teba tisícku tipov, aj na youtubovi je spústa..ak nevieš čítať návod z kresby, daj do youtube, z videa ide lepšie..
lujza.j
18.04.19,09:49
Vzdy zabudnem na jútúba:Doki
misoft
18.04.19,09:51
:eek::D pomoooč:)
Šak pomočím, pomočím, len sa napijem..... :D:D:D
pepsikova
18.04.19,17:05
..jedny maličké, len tak, pred večerou..pre Karolínku..
babka - ježibabka
19.04.19,13:38
Ďalšie kanárikové čalaprtky. Príde mládež, nech si ich hneď zoberú, aby mi nezavadzali.
pepsikova
19.04.19,14:48
Ďalšie kanárikové čalaprtky. Príde mládež, nech si ich hneď zoberú, aby mi nezavadzali...

..konečne viem, čo sú "čalaprtky"..bačkorky-po mojom..paráda!..
misoft
19.04.19,18:22
Oli - že si si ich nasadila opačne.... ľavú na pravú a pravú na ľavú :D:D:D
pepsikova
19.04.19,20:23
..""odkukanec"..myslela, som, že vzor bude na prehoz, ale aj z tenkej vlny je veľký ..a s cvernou sa trápiť nebudem..
(posledný obrázok je originál,podla ktorého som odkukávala..noo, nyšť..
pepsikova
22.04.19,11:31
..nový odkukanec..len tak, z dlhej chvíle..
pepsikova
28.04.19,18:22
.."tepišťok" mojej kamke pred práčku..(on to má byť koberček, ale ona po svojom "tepišťok"..(tiež odkukanec podla Vanessy marcondes..
pepsikova
28.04.19,18:26
..minipixely..(takí krpci, treba mi ich vyrobiť okolo 800
babka - ježibabka
02.05.19,17:25
Ďalšie bačkory pre bytovkových návštevníkov. Posledné kanárikové, 2 x z ťavej srsti, zelené z chemlonového káblika. Ešte mám pol škatule materiálu na čalaprtky :D Asi pôjdem zajtra kúpiť vlnu na detskú čiapku a dám si bačkorovú pauzu.
Dáša_
04.05.19,15:03
ja len takú blbosť :) prívesok na kľúče napríklad
lujza.j
04.05.19,18:04
Da sa aj na gumicku do vlasov...keby nahodou:)
babka - ježibabka
06.05.19,18:50
Môjmu drobčekovi, aby mu nebolo zima
Dáša_
08.05.19,15:56
čelenka pre princeznu :)
pepsikova
10.05.19,05:35
..takto nejako by to malo vyzerať..niektoré časti musím dotvoriť, čiže hybaj kúpiť červenú..ale základ už je,ešte kopa bielych treba,..otázka bude, "kto to zháčkuje..(som trpezlivá..
Dáša_
10.05.19,08:06
klobúk dole, na toto by som nemala trpezlivosť. Už to háčkovanie. A potom dávať dohromady. A tých koncov. Hlboko sa skláňam pred každým, čo sa do toho pustí.
afrikánka
10.05.19,08:36
klobúk dole, na toto by som nemala trpezlivosť. Už to háčkovanie. A potom dávať dohromady. A tých koncov. Hlboko sa skláňam pred každým, čo sa do toho pustí.
Presne...obcas hackujem, ale iba jednoduche vecicky...sietovinu, okruhle rohozky, sedaky, nejake kvietka, ako ozdoba na pleteninu a pod.
Ak ide o kvetinky...neviem preco, kazda je ina:eek::cool:
pepsikova
10.05.19,09:40
klobúk dole, na toto by som nemala trpezlivosť. Už to háčkovanie. A potom dávať dohromady. A tých koncov. Hlboko sa skláňam pred každým, čo sa do toho pustí...

..niťky sú len dve,prípadne 4 a to zapracujem hneď..no a spojiť-dakedy na nerf, ale páči sa mi to..ďakujem za koment..
Dáša_
10.05.19,11:51
zatial iba jedna papučka :) Snad dorobím aj druhu :)
babka - ježibabka
10.05.19,18:35
Malým sovičkám som urobila väčšiu sovu mamu :D. Ako bude lepšia? S podviazanými špicmi, alebo iba taká bez. A ešte jedny chemlonové prezuvky.
afrikánka
10.05.19,18:52
Bez podviazania...:)
A vacsi bombolcek nechces?
babka - ježibabka
10.05.19,19:03
Ešte podumám ako sa vyspím. Dnes som v ringu videla dievčatko s takým podviazaním, tak preto som to zamochlovala :D
afrikánka
10.05.19,19:05
Byva aj take...ved sa rozhodni, obe riesenia su pekne
pepsikova
12.05.19,08:33
..tak, sovička je hotová..
Jarka
13.05.19,09:04
zatial iba jedna papučka :) Snad dorobím aj druhu :)
Daska, mozem poprosit o navod na strikovanu papucku, neviem hackovat tak ma zaujala tvoja strikovana, dakujem. Je velmi pekna.
Dáša_
13.05.19,16:08
zatial iba jedna papučka :) Snad dorobím aj druhu :)
Daska, mozem poprosit o navod na strikovanu papucku, neviem hackovat tak ma zaujala tvoja strikovana, dakujem. Je velmi pekna.

Jarka, ešte vychytavam detaily, až tretia papučka v poradí bola taká, že som bola spokojná. Ale isto v priebehu tohto týždňa dorobím návod aj s fotkami. Pracujem na tom
Dáša_
16.05.19,15:51
Slubený postup. Ak je neičo nejaksne napísane, tak kludne povedzte :)
https://artmama.sme.sk/pletenie/papucky-pre-babo
afrikánka
16.05.19,16:02
Tie su rozkosne...nadhera, si sikulka:)
Dáša_
16.05.19,16:16
Tie su rozkosne...nadhera, si sikulka:)

Ďakujem, také malé ma celkom baví :)
lujza.j
20.05.19,17:44
Jarka
21.05.19,05:38
Slubený postup. Ak je neičo nejaksne napísane, tak kludne povedzte :)
https://artmama.sme.sk/pletenie/papucky-pre-babo
Dáška, papučky sú krásne.Ďakujem za postup, neviem prečo ale nechce mi ten postup môj PC otvoriť, bol by problém pridať ten postup aj tu?
Dáša_
21.05.19,15:35
Slubený postup. Ak je neičo nejaksne napísane, tak kludne povedzte :)
https://artmama.sme.sk/pletenie/papucky-pre-babo
Dáška, papučky sú krásne.Ďakujem za postup, neviem prečo ale nechce mi ten postup môj PC otvoriť, bol by problém pridať ten postup aj tu?

no skús
Použité vzory:
H - hladko
NH - nahodiť hladko

Šálový vzor - návod napríklad tu

Dierkový vzor - 1r.: 2očká spliesť hladko, 1 hladko nahodiť - opakujeme do konca riadku, 2r.:celý riadok obrátene

Nahodiť 1,13,1,13,1, spolu 29 očiek

1r.: 29H

2r.: 1H,1NH,13H, 1NH, 1H, 1NH, 13H, 1NH, 1H (33)

3r.: 33H

4r.: 2H,1NH,13H, 1NH,3H,1NH,13H,1NH, 2H (37)

5r.: 37H

6r.: 3H,1NH,13H, 1NH,5H,1NH,13H,1NH, 3H (41)

7r.: 41H

8r.: 4H,1NH,13H, 1NH,7H,1NH,13H,1NH, 4H (45)

9r.: 45H

10r.: 5H,1NH,13H, 1NH,9H,1NH,13H,1NH, 5H (49)

11r.: 49O

12r. H, 2 spliesť hladko, nahodiť – opakovať do konca riadku (49)

13r: celý riadokO

14r: hladký riadok pletieme tak, že vždy spletáme aj očká z 11. riadku nižšie podľa obrázka

15r:O

16.-27. šálový vzor

28r: H

29r: H

30r: H

31r: H

32r: spliesť v strede 3x2 očká

33r: H

34r.: 12H, uzatvoríme 22 očiek, 12H

ľavá papučka:

35r: 12H, 13 očiek nahodiť

36r. -41.r: 25H

ukončíme

Pravá papučka

34.-41r.: 12H

ukončíme

35r.: na ihlicu nahodíme 13 očiek a pokračujeme pletením 12H

36.-41r.: 25H

ukončíme
babka - ježibabka
21.05.19,15:52
Keby mi bolo zima mám nové čalaprtky. Fest teplé
pepsikova
21.05.19,16:50
..dokončená..návrh štvorčeka z pinterestu..
Anika61
21.05.19,22:21
No ,,, dobojované,,,:),priadza Happy Baby ,svetrík raglan pletený z hora (môj prvý raglan:---)