Jarka
22.05.19,07:24
Slubený postup. Ak je neičo nejaksne napísane, tak kludne povedzte :)
https://artmama.sme.sk/pletenie/papucky-pre-babo
Dáška, papučky sú krásne.Ďakujem za postup, neviem prečo ale nechce mi ten postup môj PC otvoriť, bol by problém pridať ten postup aj tu?

no skús
Použité vzory:
H - hladko
NH - nahodiť hladko

Šálový vzor - návod napríklad tu

Dierkový vzor - 1r.: 2očká spliesť hladko, 1 hladko nahodiť - opakujeme do konca riadku, 2r.:celý riadok obrátene

Nahodiť 1,13,1,13,1, spolu 29 očiek

1r.: 29H

2r.: 1H,1NH,13H, 1NH, 1H, 1NH, 13H, 1NH, 1H (33)

3r.: 33H

4r.: 2H,1NH,13H, 1NH,3H,1NH,13H,1NH, 2H (37)

5r.: 37H

6r.: 3H,1NH,13H, 1NH,5H,1NH,13H,1NH, 3H (41)

7r.: 41H

8r.: 4H,1NH,13H, 1NH,7H,1NH,13H,1NH, 4H (45)

9r.: 45H

10r.: 5H,1NH,13H, 1NH,9H,1NH,13H,1NH, 5H (49)

11r.: 49O

12r. H, 2 spliesť hladko, nahodiť – opakovať do konca riadku (49)

13r: celý riadokO

14r: hladký riadok pletieme tak, že vždy spletáme aj očká z 11. riadku nižšie podľa obrázka

15r:O

16.-27. šálový vzor

28r: H

29r: H

30r: H

31r: H

32r: spliesť v strede 3x2 očká

33r: H

34r.: 12H, uzatvoríme 22 očiek, 12H

ľavá papučka:

35r: 12H, 13 očiek nahodiť

36r. -41.r: 25H

ukončíme

Pravá papučka

34.-41r.: 12H

ukončíme

35r.: na ihlicu nahodíme 13 očiek a pokračujeme pletením 12H

36.-41r.: 25H

ukončíme
Veľké ďakujem.
Žabinka
22.05.19,06:34
170cm x 110cm..:)
Anika61
22.05.19,11:58
Ešte som urobila čelenku:)
afrikánka
23.05.19,17:48
Sikulky, hackovacky...inspiracia na Vianoce:)
pepsikova
24.05.19,06:55
170cm x 110cm..:)..

..krásna je..mám rada túto kombináciu farieb..šikulka..
pepsikova
24.05.19,07:00
Sikulky, hackovacky...inspiracia na Vianoce:)..

..toto je krásne..jedna moja kamoška, američanka, zo spoločnej bandy, si vyrobila takýchto, krásnych, vyvesila nádherný stromček -fotku-na face..a po týždni ukázala, čo tie gule dokázali v interieri, kde kuchyňa je spoločná s obývačkou..no a k kuchni sporák, myčka, sušička, práčka,čiže vlhký vzduch..guľky absorbovali tú vlhkosť a -škoda roboty..jedine vyplniť nanovo balonikmi a naškrobiť..
afrikánka
24.05.19,07:07
Sikulky, hackovacky...inspiracia na Vianoce:)..

..toto je krásne..jedna moja kamoška, američanka, zo spoločnej bandy, si vyrobila takýchto, krásnych, vyvesila nádherný stromček -fotku-na face..a po týždni ukázala, čo tie gule dokázali v interieri, kde kuchyňa je spoločná s obývačkou..no a k kuchni sporák, myčka, sušička, práčka,čiže vlhký vzduch..guľky absorbovali tú vlhkosť a -škoda roboty..jedine vyplniť nanovo balonikmi a naškrobiť..
Dobre sa pozri, toto su obhackovane plastve priesvitne gule, skaza nehrozi...mam chut si ich objednat. Jedine, co ma odradza, ze su snehobiele a ja na stromcek potrebujem smotanove...ze by som ich namocila do caju? Zda sa mi, ze sa to farbi lipovym, ale jednu cipku som dala do klasickeho caju a super farba, taka jemna zaslost.
pepsikova
24.05.19,08:05
Sikulky, hackovacky...inspiracia na Vianoce:)..

..toto je krásne..jedna moja kamoška, američanka, zo spoločnej bandy, si vyrobila takýchto, krásnych, vyvesila nádherný stromček -fotku-na face..a po týždni ukázala, čo tie gule dokázali v interieri, kde kuchyňa je spoločná s obývačkou..no a k kuchni sporák, myčka, sušička, práčka,čiže vlhký vzduch..guľky absorbovali tú vlhkosť a -škoda roboty..jedine vyplniť nanovo balonikmi a naškrobiť..
Dobre sa pozri, toto su obhackovane plastve priesvitne gule, skaza nehrozi...mam chut si ich objednat. Jedine, co ma odradza, ze su snehobiele a ja na stromcek potrebujem smotanove...ze by som ich namocila do caju? Zda sa mi, ze sa to farbi lipovym, ale jednu cipku som dala do klasickeho caju a super farba, taka jemna zaslost...


...skús najprv kus hrubšej niťovej priadze zafarbiť...ja som kedysi v PIGI-čaji farbila..mohlo by to byť fajn..len aby nie na hnedo....lipový tak do ružovkava,záleží, aký je silný..neskúsiš-nevieš..sklenené som si nevšimla, ja len háčkovanie...)
Dáša_
24.05.19,08:17
a nebolo by najjednoduchšie smotanovú farbu priam kúpiť? Teda, ja farbím všeličo, ale ked by som to chcela mať jednotné na stromček, aby som túto cestu skúsila.

A ešte, ja som hačkovala zvonček a ten som neškrobila, ale natierala zriedeným lepidlom. Drží vynikajúco. Formu som obalila igelitom a potom riedila približne 1:4 a tým patlala.
Len teda, na tieto tenké priadze na hačkovanie ja nemám nejak nervy...
afrikánka
24.05.19,08:31
Biele som už farbila v cibuľových šupkách, nebola som spokojná, príliš hnedý odtieň, celkom fajn dopadlo s obyčajným sáčkovým čajom...to som potrebovala vintage podložku pod malú fotografiu. Výkres oblepila tenkou bavlnenou krajkou, popatlala hubkou s čajovým roztokom, vyžehlila. S výsledkom som spokojná.
Na obháčkovanie plastových gulí nemám ňervy...chcem si objednať hotové a tie namočiť na chvíľočku do čaju.
Inak s tým lepidlom dobrý nápad, kedysi sa to natieralo...no just si nespomeniem, čo to bolo. Zhotovovali sa špagátové svietidlá-nafúknutý balón omotať a natrieť???
Dáša_
24.05.19,08:47
tekuté sklo, či jak sa to vola sa používalo. Len to zašlo po istom čase, veľmi škaredá farba ostala.
Ja som potrebovala starý papier, tak ten som farbila nescou. aj rozpustenou, aj som to len posýpala. len to teda bolo trochu iné
afrikánka
24.05.19,08:53
Anooo...tekuté sklo:)
pepsikova
24.05.19,09:05
Anooo...tekuté sklo:)..

..vodné sklo sa to volalo..tuším to bolo dostať v papiernictve..
afrikánka
24.05.19,09:14
Anooo...tekuté sklo:)..

..vodné sklo sa to volalo..tuším to bolo dostať v papiernictve..
Vodne?
Mozno tak...;):D
Dáša_
24.05.19,10:33
jasne, vodné sklo. Kedysi sa v tom konzervovali vajíčka na zimu :)
babka - ježibabka
24.05.19,16:40
Ďalšia čiapočka pre môjho miláčika. Šnúrky dorobím doma, aby som ich dala na správne miesto.
pepsikova
25.05.19,06:41
..som šlohla, len ako inšpiráciu..ten so samopalom sa mi dokonca aj celkom páči..
Dáša_
25.05.19,06:52
bodaj by neštrikovali, keď to je celépruúžasná terapia :)
https://veronikasagatova.blog.sme.sk/c/445454/ako-pletenie-a-hackovanie-vplyva-na-vase-zdravie.html?ref=tit

a jeden obrazok tiez uložený odniekial z internetu To by mali priam lekári nariadzovať :D
lujza.j
25.05.19,06:57
Lekar nariadit...nebodaj by pomohlo...komu by pisal farmaka:(:D
pepsikova
25.05.19,07:02
bodaj by neštrikovali, keď to je celépruúžasná terapia :)
https://veronikasagatova.blog.sme.sk/c/445454/ako-pletenie-a-hackovanie-vplyva-na-vase-zdravie.html?ref=tit

a jeden obrazok tiez uložený odniekial z internetu To by mali priam lekári nariadzovať :D..

..myslím, že blogerka v živote háčik, alebo ihlice v ruke nedržala..inak by ten článok písala úplne inak...no ale pozitívum je,že terapia háčikom vyliečila aj mňa...a pomáha spúste iných, čo poznám..
alaya1
25.05.19,07:04
bodaj by neštrikovali, keď to je celépruúžasná terapia :)
https://veronikasagatova.blog.sme.sk/c/445454/ako-pletenie-a-hackovanie-vplyva-na-vase-zdravie.html?ref=tit

a jeden obrazok tiez uložený odniekial z internetu To by mali priam lekári nariadzovať :D..

..myslím, že blogerka v živote háčik, alebo ihlice v ruke nedržala..inak by ten článok písala úplne inak...no ale pozitívum je,že terapia háčikom vyliečila aj mňa...a pomáha spúste iných, čo poznám..
mne sa to paci, myslim, ze nic nenapisala nemotivujuce.
Dáša_
25.05.19,07:35
bodaj by neštrikovali, keď to je celépruúžasná terapia :)
https://veronikasagatova.blog.sme.sk/c/445454/ako-pletenie-a-hackovanie-vplyva-na-vase-zdravie.html?ref=tit

a jeden obrazok tiez uložený odniekial z internetu To by mali priam lekári nariadzovať :D..

..myslím, že blogerka v živote háčik, alebo ihlice v ruke nedržala..inak by ten článok písala úplne inak...no ale pozitívum je,že terapia háčikom vyliečila aj mňa...a pomáha spúste iných, čo poznám..

ano, presne, pomáha to. Ja si normálne udeľujem chvíle s ihlicou a háčikom za odmenu. Ked urobím to a to, tak viem, že ma čaká relax. A vôbec sa dokonca nezaoberám tým, že či potrebujem alebo nepotrebujem detské papučky, kabelku, deku... Proste vidím niečo pekné a chcem to vyskpšať. A ako bonus skpšam písať návody. Nedokázala by som zrejme robiť rovnaké veci, ale to sme každý iný. Niekoho naopak ukludnuje, ked je činnosť monotónna. Iný potrebuje zmenu. Je ideálne, keď si každý najde to svoje.

Spomínam si kedysi dávno na článok s nejakým rozhlasovým redaktorom. Vyšíval Potajme aj v práci na nočných :D Aj doma. Hovoril, že mu to zaháňa bolesti. Tomu verím - treba mozog prepnúť na slodovnie vzorky, strihu, očiek....
pepsikova
25.05.19,08:13
bodaj by neštrikovali, keď to je celépruúžasná terapia :)
https://veronikasagatova.blog.sme.sk/c/445454/ako-pletenie-a-hackovanie-vplyva-na-vase-zdravie.html?ref=tit

a jeden obrazok tiez uložený odniekial z internetu To by mali priam lekári nariadzovať :D..

..myslím, že blogerka v živote háčik, alebo ihlice v ruke nedržala..inak by ten článok písala úplne inak...no ale pozitívum je,že terapia háčikom vyliečila aj mňa...a pomáha spúste iných, čo poznám..
mne sa to paci, myslim, ze nic nenapisala nemotivujuce...

..možno by stačilo prečítať si dva razy to, čo som napísala..a potom si prečítaj, čo napísala Dáša..to je presne to, na čo som myslela..lebo človek, ktorý má skúsenosť, dokáže štylizovať inak,ako ten, čo pozbiera info po nete..
pepsikova
25.05.19,08:21
bodaj by neštrikovali, keď to je celépruúžasná terapia :)
https://veronikasagatova.blog.sme.sk/c/445454/ako-pletenie-a-hackovanie-vplyva-na-vase-zdravie.html?ref=tit

a jeden obrazok tiez uložený odniekial z internetu To by mali priam lekári nariadzovať :D..

..myslím, že blogerka v živote háčik, alebo ihlice v ruke nedržala..inak by ten článok písala úplne inak...no ale pozitívum je,že terapia háčikom vyliečila aj mňa...a pomáha spúste iných, čo poznám..

ano, presne, pomáha to. Ja si normálne udeľujem chvíle s ihlicou a háčikom za odmenu. Ked urobím to a to, tak viem, že ma čaká relax. A vôbec sa dokonca nezaoberám tým, že či potrebujem alebo nepotrebujem detské papučky, kabelku, deku... Proste vidím niečo pekné a chcem to vyskpšať. A ako bonus skpšam písať návody. Nedokázala by som zrejme robiť rovnaké veci, ale to sme každý iný. Niekoho naopak ukludnuje, ked je činnosť monotónna. Iný potrebuje zmenu. Je ideálne, keď si každý najde to svoje.

Spomínam si kedysi dávno na článok s nejakým rozhlasovým redaktorom. Vyšíval Potajme aj v práci na nočných :D Aj doma. Hovoril, že mu to zaháňa bolesti. Tomu verím - treba mozog prepnúť na slodovnie vzorky, strihu, očiek......

..máš pravdu..a tie návody sú super..ja dokážem urobiť čokolvek,ale len z odkukania..priblížim si obrázok a odpočítavam..návod-v živote nikdy..odkukanec-to sa mi páči..asi len 2x som robila dve rovnaké hračky,jedna bola ten škaredý chlap z filmu o Mimoňoch..druhú,asi Šponga..videá neviem sledovať, nemám trpezlivosť,ale občas treba..
..poznám chlapa, čo mal necitlivé prsty, niečo s zakončením nervov..drží háčik ako murár keľňu, ale dokáže háčkať aj s tenučkou niťou..nie len nervy, ale aj "nervy" povolili a dnes je to super..
..my šikovní sme proste úžasní..
afrikánka
25.05.19,08:42
Presne tak
...my šikovní sme proste úžasnííí...;):---
Žiadna nuda, depka nehrozí:)
lujza.j
25.05.19,12:42
Dáša_
25.05.19,13:22
https://www.yenihobi.com/tum-zamanlarin-en-populer-77-bebek-yelek-orgu-modeli/
Keby niekto...
tieto turecké, či aké sp to, dievčatá, to je sen, čo tie dokážu s tými háčikmi a ihlicami vyvádzať..... Bomba
Dáša_
27.05.19,06:10
jak sme sa tu minule bavili o tom farbení a o čaji, zrovna som na článok natrafila (https://babieleta.blogspot.com/2019/05/farbenie-cajom.html ) - asi by som to teda vyskúšala :)
babka - ježibabka
27.05.19,10:39
Zasa nové čalaprtky. Nejaké šmrnce na ne dám doma.
afrikánka
27.05.19,11:36
jak sme sa tu minule bavili o tom farbení a o čaji, zrovna som na článok natrafila (https://babieleta.blogspot.com/2019/05/farbenie-cajom.html ) - asi by som to teda vyskúšala :)
Kludne nieco vyskusaj...farbenie cajom je znane. Pred rokmi nase mamicky, babicky farbili bavlnene zaclony na smotanovu, ci jemne bezovu farbu, lomenu bielu...kazdemu nevyhovuje sneho biela
lujza.j
29.05.19,13:24
.
lujza.j
30.05.19,14:24
babka - ježibabka
01.06.19,17:22
Začala som robiť pre nevestu. Čo myslíte, bude spokojná? Keď bude kočíkovať vnúčika vo vlnkovej deke, nech má aj ona vlnkový pulóver.
pepsikova
02.06.19,14:51
..malá kopa na začiatok..
Dáša_
02.06.19,16:32
Keby tu náhodou bol niekto z okolia Považskej Bystrice, tak budúci utorok pletieme na verejnosti https://www.facebook.com/events/318936719035314/
Anika61
11.06.19,21:01
Ja tak aktuálne k počasiu:)
pepsikova
12.06.19,11:41
..som skúsila vzorík z trojuholníka na štvorec..malá deka do kočíka..
pepsikova
12.06.19,11:43
..a na stolík pre moju kamku..
pepsikova
27.06.19,13:31
....zábavka..
babka - ježibabka
03.07.19,15:32
Pulóver pre nevestu dorobený a dnes odovzdaný. To bola fuška. Vlna ako trochu hrubšia cverenka.
Anika61
07.07.19,18:10
Ja som doháčkovala letné šaty z dúhového klbka:)
Žabinka
18.07.19,08:38
ostala mi vlna z deky, tak som k nej prirobila háčkovaný obrus.. a ďalej mám v pláne háčkovanú sieťovku, už som ju aj začala..:)
alaya1
19.07.19,10:40
Žabinka
22.07.19,09:01
háčkovaná sieťovka.. ešte mám vlnu na dve.. :)
Tweety
22.07.19,09:05
háčkovaná sieťovka.. ešte mám vlnu na dve.. :)
Parádna, jedna taká by sa aj mne zišla. Kedysi som mala takú zelenú, čo sa zmotala do kruhu na gombík.
Žabinka
22.07.19,09:15
háčkovaná sieťovka.. ešte mám vlnu na dve.. :)
Parádna, jedna taká by sa aj mne zišla. Kedysi som mala takú zelenú, čo sa zmotala do kruhu na gombík.
beriem si na dovolenku vlnu aj háčik, dúfam že mi ho nevyhodia pri bezpečnostnej kontrole, ako nebezpečný predmet.. po večeroch budem háčkovať.. začalo ma to dáko baviť..:)
Dáša_
22.07.19,09:48
háčkovaná sieťovka.. ešte mám vlnu na dve.. :)
Parádna, jedna taká by sa aj mne zišla. Kedysi som mala takú zelenú, čo sa zmotala do kruhu na gombík.
beriem si na dovolenku vlnu aj háčik, dúfam že mi ho nevyhodia pri bezpečnostnej kontrole, ako nebezpečný predmet.. po večeroch budem háčkovať.. začalo ma to dáko baviť..:)


dám citát z článku (https://mypovazska.sme.sk/c/22166991/ocko-po-ocku-riadok-za-riadkom-a-stres-je-zrazu-prec.html) o pletení na verejnosti, vyjadrovala sa psychologička :)
"„Ide o vynikajúci tréning na koncentráciu a vytrvalosť. Zlepšuje sa jemná motorika, ktorá je veľmi dôležitá a v starobe sa stráca. Ak ľudia opakujú takýto stereo-typný spôsob vytvárania nejakých predmetov, stále si trénujú takzvanú staropamäť. To môže mať vplyv na to, aby boli odolnejší voči demencii a rôznym psychickým ochoreniam,“ vysvetľuje psychologička Budayová.

Redukujú sa tiež stavy úzkosti. Je to koníček, ktorý odvádza dokonale pozornosť od bežného života, lebo sa pri ňom treba veľmi koncentrovať.

„Každodenné stresy sa tak dajú veľmi dobré odbúrať, posunúť do úzadia. Človek akoby sa prepínal do inej dimenzie. Keď potom vytvorí navyše niečo, čo sa podarilo, má z toho radosť a nastupujú príjemné pocity, že niečo dokázal,“ dodáva Budayová.

Ak príde navyše pochvala, rastie vnútorné ego, je so sebou spokojnejší, vyrovnanejší. Žije sa ľahšie, krajšie."

Takže niet sa čo čucovať, že ťa to tak chytilo. Vidím v skupine dievčat, čo háčkuju, že sú nešťastné, keď pre niečo nemôžu každý deň urobiť aspoň kúsok. Je to fakt relax, oddych, meditácia, tréning pamäte, koncentrácie, predstavivosti....
babka - ježibabka
16.08.19,11:36
Deka strakato - makato - kanáriková na kotúľanie malinkého po zemi uštrikovaná. Ešte prišiť kúsok okraja.
Žabinka
16.08.19,12:04
tu je grécka háčkovaná sieťovka č. 2, tá ostáva tu, a ešte mi ostalo trochu vlny, tak doma urobím č. 3.. a tým so sieťovkami zatiaľ končím.. :D
alaya1
16.08.19,14:45
tu je grécka háčkovaná sieťovka č. 2, tá ostáva tu, a ešte mi ostalo trochu vlny, tak doma urobím č. 3.. a tým so sieťovkami zatiaľ končím.. :D

Super inspiracia. Ked som bola dievca, hackovali sme s mamkou sietovky z priadze, ak si dobre pamatam - kondornet. Po navrate domov, viem, co budem po veceroch robit :)
veronikasad
16.08.19,16:27
tu je grécka háčkovaná sieťovka č. 2, tá ostáva tu, a ešte mi ostalo trochu vlny, tak doma urobím č. 3.. a tým so sieťovkami zatiaľ končím.. :D

Super inspiracia. Ked som bola dievca, hackovali sme s mamkou sietovky z priadze, ak si dobre pamatam - kondornet. Po navrate domov, viem, co budem po veceroch robit :)
Ja sa pamatam, taketo tasky sme robili z farebnych umelohmotnych vechtikov na riad, ktore sme vyparali ...

Priadza ktoru spominas sa volala Kordonet
lujza.j
16.08.19,17:54
Ja si pamatam,ze v druzine sme sietky...z chemlonu tak sa volala ta umelina:Da vzorka sa robila dajako okolo ceruzky a tym tam vznikali tie dúrky...ked sa ceruza vytiahla
alaya1
16.08.19,18:35
tu je grécka háčkovaná sieťovka č. 2, tá ostáva tu, a ešte mi ostalo trochu vlny, tak doma urobím č. 3.. a tým so sieťovkami zatiaľ končím.. :D

Super inspiracia. Ked som bola dievca, hackovali sme s mamkou sietovky z priadze, ak si dobre pamatam - kondornet. Po navrate domov, viem, co budem po veceroch robit :)
Ja sa pamatam, taketo tasky sme robili z farebnych umelohmotnych vechtikov na riad, ktore sme vyparali ...

Priadza ktoru spominas sa volala Kordonet
Veronika dakujem za upresnenie. Ano ta to bola.
Dáša_
22.08.19,17:49
som tuším mala prázdninovu pauzu :)
lujza.j
22.08.19,18:43
Paradna
lujza.j
26.08.19,14:33
babka - ježibabka
02.09.19,15:40
Skúška vlny od kamarátky. S tou zelenkavou sa veľmi dobre robí. Rozmýšľam, že z nej urobím malinkému svetrík. Niekedy bola populárna vzorka tzv. husia koža. Čo myslíte štrikovačky, bola by vhodná?
Dáša_
06.09.19,19:19
ja mam stale predstavu, že pri tej husej koži sa môžu zachytávať jednotlivé vlákna, že je veľmi náchylná na zatrhnutie. Ale možno si to len tak predstavujem
Dáša_
06.09.19,19:20
Len taká blbosť :) obal na fľašu. Lepšiu som doma nenašla, 075l fľaša od mlieka
babka - ježibabka
08.09.19,09:43
Malinký už nezmrzne. Likvidujem zbytky, tak som mu urobila šál. Modrá je zo strakato - makato- kanárikovej deky, druhá zo sto ročného synovho pulóvra, biela ani neviem z čoho.
Dáša_
13.09.19,10:54
Niečo aj pre chlapov :D Alebo tie, čo nemajp radi nezakrytý nárt :)
babka - ježibabka
13.09.19,13:01
Dáša paráda. Také som ešte nevidela. Možno niečo také urobím ako symbolický dar - nedar ku fľaške na Vianoce, keď už mám toľko darovanej vlny :D
Dáša_
13.09.19,13:27
Dáša paráda. Také som ešte nevidela. Možno niečo také urobím ako symbolický dar - nedar ku fľaške na Vianoce, keď už mám toľko darovanej vlny :D

Ďakujem :) Inšpirovala ma k tomu táto fotka (http://www.uluv.sk/sk/web/casopis-rud/archiv/rok-2017/rud-042017/). Postup som vymýšľala z detských.
Mikae
13.09.19,20:07
Niečo aj pre chlapov :D Alebo tie, čo nemajp radi nezakrytý nárt :)
šikovné papučky, pobavili ma tie chlpaté nožky, skoro ako moji "chlpáčikovia" doma :D:D , len keby som vedela tak pekne štrikovať, musela by som tú žltú vymeniť, mojich by to iritovalo:):)
Dáša_
16.09.19,05:26
Ponožkopapučky :D snáď rovno do postele najlepšie :) A dovolenková taška - lebo som hačkovala na dovolenke :)
Dáša_
29.09.19,07:34
kardigán
Dáša_
01.10.19,09:32
čapica z batikovacej priadze, vzoruje sama
babka - ježibabka
01.10.19,18:42
Už môže zima prísť. Zostalo mi vlny z deky do kočíka, tak bude pre všetky moje baby, aj mne sa ujde, na teplé čiapky. Menšia je skúšobná, väčšia je na ostro. Ešte budem robiť dve a brmbolce
kopretinka
02.10.19,06:25
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče :confused::D.......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii:cool:
babka - ježibabka
03.10.19,14:53
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče :confused::D.......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii:cool:
Nejde o to, či sa to páči, alebo nepáči. Jedna kamarátka bola priam nadšená a donesie mi ďalšiu vlnu, och joj :confused:, druhá zo susednej dediny ich má ešte u mňa. Pointa je v tom, že môže sa v nich váľať na gauči pri televízore. Pre seba ešte nemám, lebo nekukám televízor :D
Dáša_
03.10.19,15:44
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče :confused::D.......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii:cool:
Nejde o to, či sa to páči, alebo nepáči. Jedna kamarátka bola priam nadšená a donesie mi ďalšiu vlnu, och joj :confused:, druhá zo susednej dediny ich má ešte u mňa. Pointa je v tom, že môže sa v nich váľať na gauči pri televízore. Pre seba ešte nemám, lebo nekukám televízor :D

nespomínaš si ešte na niečo, čo sme kedysi štrikovali a už skoro zabudli? Celkom ma baví si na to spomínať a skúšať, či to dám. Ešte je pripravená jedna čapica, len musíme prinútiť modela :D
Dlho som hladala pulover s takými netopierými rukávmi, čo sa kedysi robil. Už mám, len mi bude dosť dlho trvať, kým ho urobím :) to je projekt na celú zimu.

Si spomínam, jak sme kedysi chodili na polnočnú a sledovali, ktorá má akú novú hačkovanú alebo štrikovanú čapicu. To bola skoro povinnosť :D (no nové líšky a norky sme nemali :) ) A dnes vidím, že sa mnohé tie vzory vyťahujú. Je dobre nezabúdať. Sem tam si to pripomenúť.
misoft
03.10.19,15:56
mimotemy

Si spomínam, jak sme kedysi chodili na polnočnú a sledovali, ktorá má akú novú hačkovanú alebo štrikovanú čapicu......
Šak to bola pokladnica vzorov a nápadov..... :---:---:---
alaya1
03.10.19,16:00
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče :confused::D.......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii:cool:
Nejde o to, či sa to páči, alebo nepáči. Jedna kamarátka bola priam nadšená a donesie mi ďalšiu vlnu, och joj :confused:, druhá zo susednej dediny ich má ešte u mňa. Pointa je v tom, že môže sa v nich váľať na gauči pri televízore. Pre seba ešte nemám, lebo nekukám televízor :D

nespomínaš si ešte na niečo, čo sme kedysi štrikovali a už skoro zabudli? Celkom ma baví si na to spomínať a skúšať, či to dám. Ešte je pripravená jedna čapica, len musíme prinútiť modela :D
Dlho som hladala pulover s takými netopierými rukávmi, čo sa kedysi robil. Už mám, len mi bude dosť dlho trvať, kým ho urobím :) to je projekt na celú zimu.

Si spomínam, jak sme kedysi chodili na polnočnú a sledovali, ktorá má akú novú hačkovanú alebo štrikovanú čapicu. To bola skoro povinnosť :D (no nové líšky a norky sme nemali :) ) A dnes vidím, že sa mnohé tie vzory vyťahujú. Je dobre nezabúdať. Sem tam si to pripomenúť.
Mne mama strikovala falosny rolak.
lujza.j
03.10.19,17:40
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče :confused::D.......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii:cool:
Buc rada,ze nevidis papuce mojho chlapa....:D...kedze sranda mosí byt....papuce ako elf:Dzeleno-cervene a s brnbolcom:---
babka - ježibabka
03.10.19,19:36
[QUOTE="Dáša_"][QUOTE="babka - ježibabka"][QUOTE="kopretinka"]Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče :confused::D......
Mne mama strikovala falosny rolak.
alaya, niečo takéto?:D:D K pomarančovému bola háčkovaná čiapka, šikmé prúžky, niečo ako Dášina a k bielemu ešte klobúčik opatrujem. Myslím, že foto pulóvrov nebude už tu niekde.
veronikasad
03.10.19,20:21
V PC mi v poslednom čase vyskakuje reklama na pletené pulovre s norskym vzorom. Pamätáte sa ešte na ne ? To bola riadna fuška urobiť sedlo takéhoto pulovra ...
alaya1
03.10.19,20:25
[QUOTE="Dáša_"][QUOTE="babka - ježibabka"][QUOTE="kopretinka"]Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče :confused::D......
Mne mama strikovala falosny rolak.
alaya, niečo takéto?:D:D K pomarančovému bola háčkovaná čiapka, šikmé prúžky, niečo ako Dášina a k bielemu ešte klobúčik opatrujem. Myslím, že foto pulóvrov nebude už tu niekde.
Ano presne take falisne rolaky
babka - ježibabka
04.10.19,07:59
Pekné spomienky na mladosť. S nórskym vzorom som robila detský synovi. Začínala som rovno a od vrchu. Okolo krku bola navlečená šnúrka s brmbolcami, ktorou sa to stiahlo. Ale robili sa aj dvojfarebné, nejako sa to plietlo tak, že riadok sa robil iba očká jednej farby a druhý druhou farbou. Robila som synom, len ich už nemám, aby som sa na to pozrela. Zdá sa mi, že by som mala mať Dorku s takým niečim. Dáša, mala som ešte za slobodna letný ružový sveter so šálovým golierom. Bol na dvojradové zapínanie a nosil sa aj nezapnutý. Vtedy sa okraj goliera pripäl k jednotlivému prednému dielu. Niečo podobné tomuto: https://www.klbkovlny.sk/wp-content/uploads/2017/11/Model_17_31.jpg A trojrohé ručníky na 301 očiek :D Postupne sa spletali 3 stredné očká. Mala som teplučký angorákový :D Chovali sme angorských zajkov. Aj sviatočný chlpatý biely angorákový sveter :D To by bol celý román :D:D:D
lujza.j
04.10.19,11:21
Dáša_
06.10.19,13:37
Fotené na lentilky :D Ani pri najväčšej snahe sa ich nepodarilo dostať na jednu fotku :D
babka - ježibabka
12.10.19,11:06
Tri čapice pre moje baby hotové, štvrtá podarovaná, ešte mám vlnu na polovicu čapice. Bola som si dnes dokúpiť zbytkovú chlpatú a ešte bude prúžková.
Dáša_
12.10.19,13:00
tuším sme sa skoro dohodli :)
babka - ježibabka
12.10.19,14:42
Ver alebo never, ale tuho som rozmýšľala, že na brmbolce obetujem storočnú líšku, na ktoré sa ešte za socializmu chodilo do Poľska.
babka - ježibabka
14.10.19,19:04
Posledná z vlny z chlpatej deky do kočiarika. Fialová dokúpená ako zbytková za 0.50 eura. Zas mi z tej zostalo. Ale už nedokúpim, lebo to by boli zasa dve, alebo aj tri (ako pri tejto vŕŕŕŕ) a nepotrebujem. Mám doma veľa.
Dáša_
16.10.19,14:49
Konečne som sa pobila s programom na robenie schém :D Teda, začala som. V podstate rok tu šatka stojí, lebo som nedokázala nakresliť, čo je urobené :D Len teda už neviem, či tu už raz tá šatka nebola. Sbnáď to nebude problém :D Prihodím aj schému - lebo teda, dala mi zabrať viac, ako celé hačkovanie. Má daleko do dokonalosti, ale povedala by som, že už vidím svetlo na konci tunela :D
Žabinka
18.10.19,09:58
babie leto si dnes dalo pauzu, tak som skúsila uháčkovať papučku.. som zvedavá, či sa druhá bude podobať na prvú.. :---:D
Tweety
18.10.19,10:04
Parádna, aj tá nôžka.
babka - ježibabka
18.10.19,17:49
Aby mi maličký cez zimu nezmrzol. Nákrčník do overalu podľa internetu. Na internete ich je veľa, ešte možno vyskúšam aj inakší. Však by sa babka cez zimu unudila :D
Žabinka
19.10.19,07:15
hotovo.. :)
babka - ježibabka
22.10.19,13:11
Nákrčník číslo dva. Aby som minula vlnu, urobím ešte jeden takýto podobný neterkinmu malému
Žabinka
31.10.19,18:20
háčkované ponožky..
lujza.j
31.10.19,19:20
Holky ste macherky:)
kukučka
01.11.19,18:46
Saliky pre maleho hotove, prave som zacala satku. Vlna velmi tenka, uvidime. Len dufam, ze ma s ihlicami pustia do lietadla, do kosa ich nedam.
//www.youtube.com/watch?v=d6SkD52_A68&t=208s
babka - ježibabka
02.11.19,13:08
Ďalšie dva nákrčníky. Jeden pre neterkinho malého, druhý pre kamarátkinu pravnučku. Biela vlna minutá, z tých ďalších dvoch mi ešte zostalo, spolu by asi veľmi neladili, tak neviem, čo vymyslím, aby som ich minula.
babka - ježibabka
14.11.19,09:04
Teplučký pulovrík pre malinkého už je hotový. Urobila som dva predné diely. Jeden na nedeľu a druhý na robotný deň.
lujza.j
14.11.19,10:36
Paradny:)
lujza.j
15.11.19,18:43
:Dkeby nahodou pre niekoho:---
kukučka
15.11.19,21:27
Jéj, akí pekní oteplouši! :D
kukučka
15.11.19,22:36
Vianoce za dverami, kto upletie buchačovi?
buchač
16.11.19,07:03
:D :D :D
babka - ježibabka
29.11.19,15:23
Vesta pre jednu nevestu, čiapka pre druhú.
pepsikova
03.12.19,20:05
Teplučký pulovrík pre malinkého už je hotový. Urobila som dva predné diely. Jeden na nedeľu a druhý na robotný deň.
.

..babulík, ty si kaliber!..paráda toto!..
pepsikova
03.12.19,20:13
..som popozerala, čo krásne ste vyrobili, chválim všetko..šikulky..
(a keby ste boli zvedavé na moje ,tak na Pintereste mám všetko..aj na facebuku..páči sa kuk..
..fajn vám tu..
Dáša_
04.12.19,06:27
..som popozerala, čo krásne ste vyrobili, chválim všetko..šikulky..
(a keby ste boli zvedavé na moje ,tak na Pintereste mám všetko..aj na facebuku..páči sa kuk..
..fajn vám tu..
aj by som, ale neviem, kde...
buchač
04.12.19,07:15
aj by som, ale neviem, kde...
Dáška....ach jaj....ach joj...

Kurňa, šak píše, že na Pintereste...či ??? Zadám príslušné (ani nebolo celé potrebné ;) ) a máš to. :)
https://sk.pinterest.com/pepsikova/
Dáša_
04.12.19,08:29
aj by som, ale neviem, kde...
Dáška....ach jaj....ach joj...

Kurňa, šak píše, že na Pintereste...či ??? Zadám príslušné (ani nebolo celé potrebné ;) ) a máš to. :)
https://sk.pinterest.com/pepsikova/

Ďakujem
pepsikova
05.12.19,17:58
Vesta pre jednu nevestu, čiapka pre druhú...

..och babulík, ty si kaliber, na hladko ma nikdy nebavilo štrikovať,muselo to mať aspoň tri vzory..!..si trpezlivá!..je krásna..
babka - ježibabka
14.12.19,15:09
Trochu som sa realizovala pletením papúč a čiapok, aby som sa zbavila čím skorej niektorej vlny. Už sú zabalené v škatuľkách, pripravené pod stromček.
Dáša_
10.01.20,14:43
nová čiapka :)
Žabinka
12.01.20,09:18
:)
babka - ježibabka
13.01.20,16:56
Svetrík a malý manekýn. Ešte dorobím brmbolec a patku na 2 gombíčky pod krk.
Dáša_
17.01.20,16:20
Pre Elsu :)
Dáša_
05.02.20,19:57
hačkovaná :)
buchač
11.03.20,14:48
Šturim sa medzi vás...;)
Niekoľko týždňová práca (makačka, piplačka, píííplačka) za dlhých večerov v spoločnosti kvalitného rocku.

https://www.porada.sk/album.php?albumid=2213&attachmentid=164049&commentid=27284#picturecomment27284
Žabinka
14.03.20,19:45
vlna Jasmin.. teraz som cca v 1/3..
babka - ježibabka
20.03.20,16:12
Keď sa prestanú nosiť vetrovky takýto teplučký vlnený decembrák môže byť?
babka - ježibabka
20.03.20,16:14
Ešte mám vlny habadej. Aby som sa nenudila, dostala som takýto perfektný vzorkovník.
lujza.j
25.03.20,13:01
Isto nie som sama...ze potrebujem teraz aj taketo obrazky:D
Dáša_
04.04.20,05:41
Trochu odreagovania :)
babka - ježibabka
21.04.20,12:25
Pre môjho zlatúšika. Ale musí doňho ešte dorásť :D
lujza.j
21.04.20,13:08
Keby pre nejaku princeznu...
Žabinka
21.04.20,13:33
nemôžem pokračovať v mojej krásnej deke.. došlo mi čierne klbko, a nemám si ho kde kúpiť, lebo akurát galantérka kde som si to kúpila, je v obchodnom centre.. a v ostatných obchodoch v meste ju nemajú, tie som si pochodila.. ale už neháčkujem vyše mesiaca, tak vydržím kým otvoria..
lujza.j
21.04.20,16:50
Musim..zas:D
babka - ježibabka
21.04.20,17:07
To je za sto bodov :D:D:D Ale to je asi tkané, či dobre nevidím? Také strapce sme robili na čierny veľký vlnák ku kroju.
kukučka
21.04.20,17:21
Háčkované Oli, druhé pletené + háčkované.
misoft
21.04.20,17:53
Musim..zas:D
Ha! Lovenská Yndyján....:D:D:D
Dáša_
24.04.20,16:20
hačkované miniponižky :)
Dáša_
12.05.20,08:13
malá crossbody kabelka
Žabinka
19.05.20,06:25
hotovo..:)
Dáša_
20.05.20,15:57
listovka :)
misoft
21.05.20,13:09
Poštárska žltá.... nové pomenovanie tejto farby.... :D:D:D
Dáša_
27.05.20,06:21
ešte dva a tento rok tuším končím s kabelkami :) Ak zase niekde neuvidím niečo, čo budem chcieť vyskúšať :D
misoft
27.05.20,07:18
............ Ak zase niekde neuvidím niečo, čo budem chcieť vyskúšať :D
To si píš, že na 100% uvidíš :D:D:D
Dáša_
27.05.20,07:22
............ Ak zase niekde neuvidím niečo, čo budem chcieť vyskúšať :D
To si píš, že na 100% uvidíš :D:D:D
som sa rozhodla postupne likvidovať klbká, čo tu mám. Hlásim, že z tohto ružového mi ostal 1 meter :D

Som zvedavá, ktoré vyberiem ďalšie :D
misoft
27.05.20,12:58
To vedľa toho ružového :D:D:D
lujza.j
27.05.20,17:53
misoft
28.05.20,11:47
Lui - no to si teda zabila! :) Dáša už nemusí hľadať - má to od teba... a bude chcieť vyskúšať. :D:D:D
lujza.j
20.06.20,17:31
Peknučké...
misoft
20.06.20,18:23
Otázka - ČO je peknučké? :---:---:---
lujza.j
20.06.20,18:42
Duški aj šecko:---
Ale ja tie šatky by som si dala spravit....strasne sa mi pacia....
misoft
21.06.20,08:57
Šak i mne ... ale aj to pod nimi.... :D:D:D
Dáša_
01.09.20,16:48
jaaj, ťažko, preťažko táto deka vznikala :) hlavne v lete a hrubá vlna ....
Žabinka
01.09.20,18:11
jaaj, ťažko, preťažko táto deka vznikala :) hlavne v lete a hrubá vlna ....
ja teraz pletiem sveter, ale teším sa na háčkovanú deku chlapcovi do nového bytu podľa https://youtu.be/Oi13OYUR90E
ale veľký rozmer.. jedna bude tmavosivá a jedna buď bordová alebo tmavotehlová..:)
Dáša_
01.09.20,18:45
jaaj, ťažko, preťažko táto deka vznikala :) hlavne v lete a hrubá vlna ....
ja teraz pletiem sveter, ale teším sa na háčkovanú deku chlapcovi do nového bytu podľa https://youtu.be/Oi13OYUR90E
ale veľký rozmer.. jedna bude tmavosivá a jedna buď bordová alebo tmavotehlová..:)
mám nejaké zvyšky tejto vlny, tak rozmýšlam, čo z toho ešte vyskúšam.... Musím skontrolovať, aké mám farby a či k sebe sadnú
korela
04.09.20,13:32
korela
04.09.20,13:57
Aj vršok, ale šaty ako posledné na mňa zapôsobili rovnako, ak nie ešte viac.
Dáša_
05.10.20,16:43
ponožky pletene na 2 ihliciach
Dáša_
16.10.20,11:54
babka - ježibabka
18.10.20,16:30
Pulóver zo zvyškov socialistickej vlny. Fialkový som mala sveter na zapínanie celý s dierkovým vzorom, zelenkavý pulóver s dierkovým vzorom vpredu a na rukávoch, zo šedej mali pulóvre synovia. Všetky po úprave tých potvor v skrini - kalórií skončili pri kontajneri. Tmavý pásik som chcela minúť vlnu, ktorú som ako zvyšok dokúpila k bielej na čiapku. Ešte mi z nich zostalo, možno aj na vestu bez rukávov.
korela
22.10.20,16:07
Zasa sa predrali vestičky do módy, najviac v podobe zo štyridsiatych rokov, k dlhším sukniam. Veľmi šik. Aspoň tie, ktoré mi prišli pod ruku. Detto pulóvriky do pása a napufňané rukávy po lakte.
A tiež oversize mohérové svetre a veľké očká, tiež ľúbivé.
Anika61
28.10.20,22:34
Pre seba som si;-) návrh môj vlastný
Anika61
30.10.20,17:55
Detská deka.
Dáša_
30.10.20,19:14
len taká drobnosť, prekrížená čelenka
Anika61
30.10.20,22:17
Covid"projekt kardigan, háčkované v celku návrh môj vlastný farba je o čosi jemnejšia.
Dáša_
31.10.20,07:08
Covid"projekt kardigan, háčkované v celku návrh môj vlastný farba je o čosi jemnejšia.

perfektné, akú vlnu si použila?
Anika61
31.10.20,11:17
Covid"projekt kardigan, háčkované v celku návrh môj vlastný farba je o čosi jemnejšia.

perfektné, akú vlnu si použila?
Ďakujem, použila som túto priadzu,360 m /100g..... stačili mi 3 klbká, takže je úplne ľahučký
lujza.j
31.10.20,16:53
Waw:)
Anika61
04.11.20,20:13
Nevedela som sa rozhodnúť, ktorý brmbolec;-),tak som ich spravila na odopínanie, tak že využijem 3 v1:-*priadza Nako Ombré 25%vlna,75 akryl, necelé klbko.Háčkovala som od vrchu striedavo dlhé stĺpiky a predné dlhé stĺpiky.
Anika61
12.11.20,23:15
Tak som dokončila aj pulóver:-)
Anika61
14.11.20,18:31
Niekedy sa len tak hrám:-)
Anika61
14.11.20,18:34
;-)
Žabinka
18.11.20,07:06
vlna himalaya dolphin baby, dokopy 14 klbiek, rozmer cca 165 x 110 cm..
Anika61
18.11.20,22:02
Predošlé práce, taký mix, všetko možné:-) musím vyskúšať
Anika61
18.11.20,22:07
Pulóver pre mňa.
Anika61
18.11.20,22:10
Pončo tiež sebe;-),aj som skúšala raglán
Žabinka
19.11.20,07:25
Pončo tiež sebe;-),aj som skúšala raglán
Anička, a spíš ty vôbec..:---;)
misoft
19.11.20,09:44
Pravdaže že spí.... ako delfín... vždy polovica mozgu spí a druhá bdie :D:D:D
Anika61
19.11.20,17:57
Pončo tiež sebe;-),aj som skúšala raglán
Anička, a spíš ty vôbec..:---;)
Mojík spím, neviem či ako delfín;-);-);-)toho som nevidela spať:-),ale ako mačka určite;-);-);-);-)v noci naháňam klbká a cez deň čuším kdesi za pecou;-)
A ešte na tento som skoro zabudla,na konci leta som ho dokončila, návrh môj vlastný, pletený od vrchu v celku.....a teplo,neteplo;-) hneď som ho išla ,,, prevetrať,,,;-)
lujza.j
19.11.20,18:03
Pončo paradne:)
Žabinka
19.11.20,18:31
Pončo tiež sebe;-),aj som skúšala raglán
Anička, a spíš ty vôbec..:---;)
Mojík spím, neviem či ako delfín;-);-);-)toho som nevidela spať:-),ale ako mačka určite;-);-);-);-)v noci naháňam klbká a cez deň čuším kdesi za pecou;-)
A ešte na tento som skoro zabudla,na konci leta som ho dokončila, návrh môj vlastný, pletený od vrchu v celku.....a teplo,neteplo;-) hneď som ho išla ,,, prevetrať,,,;-)
Anička, v noci sa najlepšie pracuje..;) Keď som robila poslednú deku, pár krát som sa pozabudla, a háčkovala som aj do 1-1,30 vnoci.. Vravela som si "ešte tento riadok dokončím", a z jedného bolo päť..:--- Až keď som si skoro oko vypichla, tak som išla spať..:D
lujza.j
20.11.20,12:55
.
Tweety
20.11.20,12:56
Parádne sú.
Dáša_
20.11.20,13:27
nákrčník ako kapuca
Anika61
20.11.20,16:50
.
Toto nieje zložité,len nepraktické:-(, neviem , že kde by som sa v tom ,,,premávala,,:-)
lujza.j
20.11.20,19:36
Ja iba na plažií:)aleboó do bamboo baru u mna na plazi:) mozna buduci rok?!:)
Katy a R
21.11.20,18:45
.
Toto nieje zložité,len nepraktické:-(, neviem , že kde by som sa v tom ,,,premávala,,:-)
- keby som mala tieto šatočky a takú postavu a vek ako na obrázku ... tak už si určite voľačo pohľadám, že kam ísť (sa popremávať;)) - aj v dnešnej dobe;))
lujza.j
21.11.20,19:31
Katy:)
Anika61
21.11.20,22:09
.
Toto nieje zložité,len nepraktické:-(, neviem , že kde by som sa v tom ,,,premávala,,:-)
- keby som mala tieto šatočky a takú postavu a vek ako na obrázku ... tak už si určite voľačo pohľadám, že kam ísť (sa popremávať;)) - aj v dnešnej dobe;))
Hihi,no veď píšem, že sa nedá praktizovať;-);-)vek krát 3 ;-) možno ako nočnú košieľku;-)
Anika61
24.11.20,13:55
Robila som aj šaty či topy :-)
Anika61
24.11.20,14:18
Nedalo do jedného príspevku
Anika61
24.11.20,16:12
Toto by sa dalo ponosiť v lete:-) foto internet aj so schémou
lujza.j
24.11.20,20:07
Ja v ciernom ..ku klobuku:D
lujza.j
24.11.20,20:07
:D
lujza.j
24.11.20,20:09
.
babka - ježibabka
02.12.20,16:44
Trochu socialistickej vlny minutej. Biely nákrčník už je dievčatku poslaný. Čiapka, len také hranie z dlhej chvíle.
Anika61
04.12.20,19:50
Taká jednoduchá,háčkovaný obdĺžnik na šírku,na odvod hlavy.Potom zháčkovaný na boku a vrchná časť stiahnutá a zašitá. Vzor polodlhé stĺpiky za 3 nitku:-)
babka - ježibabka
10.12.20,11:09
Namiesto mojkáčika pre môjho malinkého som zo zvyšku vlny podľa internetu urobila pre nový prírastok do švagrininej rodiny čiapočku.
babka - ježibabka
11.12.20,19:23
Vlaňajší mu je vraj malý, tak aby mi nezmrzol :D
babka - ježibabka
16.12.20,17:10
Čo robieva naša Klára? V noci šije, venne párá. Chcela som vyšiť (prvý raz) najprv psíka, potom mačku a zostal mi čert. :D:D:D

Vypáram? Alebo to risknem a nechám čerta?
Dáša_
17.12.20,18:14
Papučky
babka - ježibabka
17.12.20,18:26
Paráda. Aké sú roztomilé tie papučky.
babka - ježibabka
17.12.20,18:34
Text mi pri oprave nedalo. Čerta som nakoniec nepárala, po pridaní fúzov to nie je také hrozné. To bola iba z núdze cnosť. Chcela som tam kúpiť nášivku a pani mala zatvorené.
Anika61
19.12.20,21:17
nevesta chcela čelenku,jednu som uháčkovala a jednu plietla vzor šálový,na tej pletenej lepšie vynikne to prekríženie:-)
Anika61
20.12.20,18:44
Nerobila som ja,len som si požičala" foto z jednej skupiny,.... krásne
Žabinka
20.12.20,19:00
Anička, prosím ťa, ako sa robia polodlhé stĺpiky za 3. nitku, na internete som našla len za 2. nitku..:confused:
Anika61
20.12.20,19:31
Anička, prosím ťa, ako sa robia polodlhé stĺpiky za 3. nitku, na internete som našla len za 2. nitku..:confused:
Počkaj moja, urobím kúsok a odfotim:-)
Anika61
20.12.20,19:44
Anička, prosím ťa, ako sa robia polodlhé stĺpiky za 3. nitku, na internete som našla len za 2. nitku..:confused:
Počkaj moja, urobím kúsok a odfotim:-)
No ono to je zrejme za druhú nitku;-),ja som som počítala aj ,, okraj,,toho stĺpika akoby;-);-);-...)noooo veď dobre som to,za tretiu nitku som ostala v pomykove, že neviem počítať,Danka za celkom poslednú,viac tam nie je a neviem čo mi píšeš do profilu,ja neviem prečo,ale nevidím tie odkazy:'(:'(:'(,len mám upozornenie, že mi píšeš,aj Babík,ale ja to nevidím:-[....ss vidím len
Dáša_
20.12.20,19:58
Anička, prosím ťa, ako sa robia polodlhé stĺpiky za 3. nitku, na internete som našla len za 2. nitku..:confused:
ak môžem, skps pozrieť https://www.krampolinka.cz/jak-na-polodlouhy-sloupek-nitky/
Dáša_
22.12.20,09:10
200 g chunky vlny, kruhové ihlice č.10, najjednoduchší vzor -patent
Anika61
29.12.20,11:07
Háčkovaná zhora dlhé stĺpiky a predný reliéfny stĺpik
Dáša_
30.12.20,16:07
šál, povedala by som, každá líška svoj chvost naháňa :D
Anika61
02.01.21,11:58
Taká jedna čiapka vymyslená, pohrala som sa s reliéfnymi dlhými stĺpikmi:-)
babka - ježibabka
13.01.21,17:26
Konečne prvá uháčkovaná čiapka pre malinkého. V tučniakovej ho doniesli na Vianoce k dedkovi. Vraj som ju robila pred vyše 25 rokmi ja pre jeho otca alebo krstného
lujza.j
13.01.21,20:16
Babik..pletenie je nesmrtelne:)
Anika61
17.01.21,14:17
Moja prvá na okrúhlej ihlici:-).....a určite nie posledná.
Dáša_
19.01.21,20:50
špicatá čapica pre malého elfa :)
misoft
20.01.21,07:51
...a malý sa bude volať "cibuliačik" :D:D:D
Žabinka
20.01.21,08:02
konečne dokončená deka 170x120cm, nákrčník zrecyklovaný z iného šálu..:)
Dáša_
20.01.21,08:28
ta deka je super, raz aj ja tento vzor vyskúšam :) Snáď...
Žabinka
20.01.21,08:34
ta deka je super, raz aj ja tento vzor vyskúšam :) Snáď...
Dáši, tá deka sa robí super, rýchlo pribúda.. len treba ju robiť v zime, pretože keď bola väčšia, musela som ňou byť zakrytá pri háčkovaní, a bolo mi veľmi teplo..:D
Dáša_
26.01.21,05:49
Jedna sovičková
Dáša_
28.01.21,11:29
nákrčník
babka - ježibabka
05.02.21,04:13
Včera som dokončila rukavičky. Snáď ich ešte využije. Zostalo mi kúštik vlny zo svetríka https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=163664&d=1578938211
a skúšala som namiesto vyšívania, alebo vypletania háčkované nášivky.
Anika61
06.02.21,19:23
Začala som si dlhý sveter a skúšala som modulové pletenie,no na túto melír priadzu sa to nehodí:-(,tak už som aj vypárala,bude len hladko. A od nervov "som rýchlo čiapku urobila ,nech vidím čosi hotové;-)
Žabinka
09.02.21,18:04
zostala mi vlna zo stále nedokončeného koronového svetra, tak som sa učila háčkované papučky podľa https://domicrochet.sk/?p=208
Tweety
09.02.21,18:09
zostala mi vlna zo stále nedokončeného koronového svetra, tak som sa učila háčkované papučky podľa https://domicrochet.sk/?p=208
Podarili sa. Chystáš sa na zmenu?
babka - ježibabka
09.02.21,18:58
zostala mi vlna zo stále nedokončeného koronového svetra, tak som sa učila háčkované papučky podľa https://domicrochet.sk/?p=208
Podarili sa. Chystáš sa na zmenu?
Tiež som si to myslela, že sa čoskoro pridá k babkám, keď mladí zariaďujú byt
babka - ježibabka
10.02.21,10:03
Dokončila som druhú háčkovanú. Je dajaká čudesná, ale možno sa bude dať nosiť. Zrejme nie je vhodný druh vlny.
Žabinka
16.02.21,13:44
tak som to zvládla..:)
Dáša_
23.02.21,06:53
už si ani nespomínam, či som tu tieto ponožtičky dávala, či nie. Upletené sú už dávnejšie, len včera konečne prišiel čas na zošívanie.
Dáša_
27.02.21,09:10
taká rýchlovka, čelenka
babka - ježibabka
02.03.21,19:56
Niečo som sa už naučila háčkovať. Viem konečne, ktorá je posledná nitka riadka a už mi to ide celkom dosť dobre rovno. Aj to už viem, že pri otáčaní riadku čelom vzad sa nemám vrtieť raz doľava a raz do prava ako sa mi chce. Nákrčník, neviem komu bude dobrý. Koľký vyšiel zo zvyšku vlny, toľký je 60 cm. A čiapka. Tá má ešte okraj šiky-miky.
Dáša_
02.03.21,20:10
Niečo som sa už naučila háčkovať. Viem konečne, ktorá je posledná nitka riadka a už mi to ide celkom dosť dobre rovno. Aj to už viem, že pri otáčaní riadku čelom vzad sa nemám vrtieť raz doľava a raz do prava ako sa mi chce. Nákrčník, neviem komu bude dobrý. Koľký vyšiel zo zvyšku vlny, toľký je 60 cm. A čiapka. Tá má ešte okraj šiky-miky.

no presne posledná nitka je pri háčkovaní furt problém. Preto mám radšej štrikovanie, tam je to nejak jasnejšie
Dáša_
04.03.21,17:48
čelenka. Bála som sa tej pandy, nakoniec to bola celkom zábava
babka - ježibabka
04.03.21,20:17
Takých minisrandičiek si chcem urobiť viacej do rezervy zo zvyškov vlny keď budem mať chuť. To sa vždy zíde, keď sú teraz galantérky zatvorené.
Dáša_
04.03.21,21:02
Takých minisrandičiek si chcem urobiť viacej do rezervy zo zvyškov vlny keď budem mať chuť. To sa vždy zíde, keď sú teraz galantérky zatvorené.
no, veď aspon pomíňame staré zásoby :) ešte stále mám z čoho
Žabinka
21.03.21,14:50
dokončené..:) vlna Baby Merino..
Tweety
21.03.21,17:14
Krásne, jemné, vkusné.
Anika61
24.03.21,17:56
Pletený raglán z hora, farba je pistácia a tmavomodrá,tak sa mi zapáčila, že som ju musela mať;-),tak mám jarný svetro-kabátik , dĺžka nad kolená kúsok.Počítam s tým, že sa ešte predĺži.Spotreba priadze cca 550g(len!) veľkosť M-L:-)
Anika61
02.04.21,21:33
Mala som 3 klbká také farebnejšie Alize Bucrum batik,tak som skombinovala:-)a vzniklo toto.Pletené z hora vcelku,raglán.
babka - ježibabka
07.04.21,14:04
Dokončila som deku podľa internetu. Idem skúsiť ešte urobiť do rohu aplikáciu medvedíka. Jedna vlna minutá. Z ďalších dvoch mi ešte zostalo.
Aj modrá a biela minutá na minišálik.
Anika61
15.04.21,14:40
Top pre vnučku,priadza bavlna-viskóza 200g
Dáša_
18.04.21,15:27
Akože dosť taká blbosť :) vajíčka obštrikované v dutinke

Len neviem, či to dávam neskoro po Veľkej noci, alebo príliš skoro pred Veľkou Nocou :D
Dáša_
19.04.21,08:39
papučky :)
lujza.j
19.04.21,09:03
Ake nežne:)
Dáša_
19.04.21,09:17
Ake nežne:)

Ďakujem - ono to je hlavne vďaka zvyškom, ktoré mám doma. Snažím sa také, aby som nemusela dokupovať :)
Dáša_
22.04.21,05:50
Ďalší typ papučky
lujza.j
22.04.21,08:17
Ake nežne:)

Ďakujem - ono to je hlavne vďaka zvyškom, ktoré mám doma. Snažím sa také, aby som nemusela dokupovať :)
Veci zo zvyskou su vzdy pekne..aspon pre moje oko...kusy ktore sa neopakuju.
Dáša_
27.04.21,08:34
dnes lila :)
babka - ježibabka
27.04.21,09:03
Včera som si bola dokúpiť malé klbko vlny, nakoľko zvyškovej mám (ale keď by som robila mimo plánu, ani nemám :D to bola zámienka) málo. Dovalila som toho vyše kila. Slučkovú som hneď vyskúšala. Predchádzajúcu diagonálnu deku som obháčkovala a prišila macka PU.
Dáša_
27.04.21,09:58
Včera som si bola dokúpiť malé klbko vlny, nakoľko zvyškovej mám (ale keď by som robila mimo plánu, ani nemám :D to bola zámienka) málo. Dovalila som toho vyše kila. Slučkovú som hneď vyskúšala. Predchádzajúcu diagonálnu deku som obháčkovala a prišila macka PU.

my hovor, ja som hned druhý či tretí deň, čo sa dalo kupovala túto fialovú. A veľmi rozmýšľam, na čo by sa mi ešte hodila. rozrobená je čiapka, ale ešte z klbka ostane..... :D
babka - ježibabka
27.04.21,12:32
Tejto slučkovej mala pani 4 klbká. Zobrala som ich, nech jej nezavadzajú, teraz idem robiť z 2 ďalších klbiek. Nepotrebujem robiť nič ale...... ako by povedal môj nebohý manžel žrať to nepýta a zíde sa to :D Preto máme doma kopu bordelu a neviem čo s ním. Teraz som vonku pri štrikovaní dumala, či by z tej slučkovej nemohli byť obaly na podsedáky. Nie je to finančne veľmi náročné a zdá sa mi to fajn. Keď pôjdem nabudúce do ringu, dám si objednať farbu priadze aby mi ladila s kobercom. Čo si o tom myslíte?
veronikasad
27.04.21,13:33
Tejto slučkovej mala pani 4 klbká. Zobrala som ich, nech jej nezavadzajú, teraz idem robiť z 2 ďalších klbiek. Nepotrebujem robiť nič ale...... ako by povedal môj nebohý manžel žrať to nepýta a zíde sa to :D Preto máme doma kopu bordelu a neviem čo s ním. Teraz som vonku pri štrikovaní dumala, či by z tej slučkovej nemohli byť obaly na podsedáky. Nie je to finančne veľmi náročné a zdá sa mi to fajn. Keď pôjdem nabudúce do ringu, dám si objednať farbu priadze aby mi ladila s kobercom. Čo si o tom myslíte?Oli, nebude lacnejsi novy podsedak, ak to chces na stoličky? V JISK-u som kedysi dcére kupovala "za babku"
babka - ježibabka
27.04.21,16:52
Veronika asi mi už načisto začína šibať. Mali by ma dať do ústavu, aby som nevymýšľala somariny. Alebo zakázať chodiť do obchodu, aby som neočumovala a nekupovala všetko jak malé dzecko. Ako bolo dobre cez ten zákaz, žiadnu nepotrebnú blbosť som domov nedoniesla.
Žabinka
02.05.21,06:52
ešte zo zvyšku malá ľahká kočíková deka..
lujza.j
02.05.21,09:49
Ja som uz isla dokoncovat moj prehoz na postel na vidieku..z babickinych stvorcov...cca.200x200 ...ked som nasla este za sacok urobenych stvorcov:D do rici...nema to konca kraja...
lujza.j
02.05.21,09:50
Olinka podsedaky teraz mali v kauflači za 2,50...tensie boli aj lacnejsie...
Dáša_
02.05.21,10:05
Ja som uz isla dokoncovat moj prehoz na postel na vidieku..z babickinych stvorcov...cca.200x200 ...ked som nasla este za sacok urobenych stvorcov:D do rici...nema to konca kraja...
tak to ťa teda obdivujem. Ja nemám nervy na spájanie.
babka - ježibabka
02.05.21,11:36
Lui, to mi len tak zašibalo, asi mám málo roboty. Keď som kupovala tú vlnu, tak mi pani, ona to má predajňu hand made, ukazovala rôzne deky, ale také menšie ako kočíkové a podobne. Jednu mala robenú z farebných štvorcov, ale nemala ich spájané. Začala v rohu jedným štvorcom. priplietla inú farbu, z tej urobila 2 štvorce vedľa prvého z dvoch strán, 3 treťou vedľa predchádzajúcich dvoch a tak ďalej.
lujza.j
02.05.21,14:12
Daška...ani nehovor...neviem ci niekedy zas???je to nekonecna robota....a to nehovorim,ze ked som zacala stvorce halabala...uz jak ruka lepsia aj stvorce krajsie...tak kopec som prerabala....o vlne z Tedi ani nehovorim..vrrr,ale najlacnejsia....ale ratat to ani nejdem...kolko keš ma to stalo...