mysimis
11.10.07,09:29
Chcela by som sa s Vami poraďáci poradiť, či ste sa stretli s takýmto prípadom: klient si zakúpil prívesný vozík, išiel si ho na dopravný inšpektorát prihlásiť a tam mu originál dokladu o nákupe odobrali s tým, že mu môžu vydať len kópiu. Nakoľko si chce dať vozík do nákladov /veď si ho kupoval na podnikanie/ môžem to urobiť na základe fotokópie dokladu a ešte si nárokovať aj DPH? Na kópiu, ktorú mu dali na DI som síce poznačila, že originál dokladu sa nachádza na polícii. Uzná mi to takto DÚ? Má vôbec DI nárok odobrať originál dokladu?
VladoaKatka
11.10.07,07:31
Zase nejaký môôôc aktívny policajt.
Zita5
11.10.07,07:32
Ale však DI berie kópiu , to by som považovala za neznalosť policajta , ktorý zápis prevádza. Rozhodne by som originál žiadala späť , policajti naň nemajú nárok .A Ty do účta potrebuješ orginál , jednak preukázať výdavok a jednak pre účel DPH .
kačenka
11.10.07,07:33
ja by som si od predávajúceho vypýtala ešte jeden doklad o kúpe vozíka. V účtovníctve musiš mať orginál.
Zita5
11.10.07,07:35
ja by som si od predávajúceho vypýtala ešte jeden doklad o kúpe vozíka. V účtovníctve musiš mať orginál.

No ak by bolo na mne , tak ja by som druhý originál nevydala . Policajti mu nemali čo odobrať originál na to pri zápise nemajú právo .
kačenka
11.10.07,07:42
predsa leasingové spoločnosti vydajú viac "originál" faktúr a ja mám doma 3. Takže som sa vôbec nezdráhala dať policajtom 1 faktúru.
Nie je na tom nič zlé.
Jara
11.10.07,07:46
Nech Vám dá dodávateľ na kópii pečiatku originál a je to. Poznačite že je na DI a myslím, že nebudú Daniari namietať. I kedˇfakt nemali vziať originál...
Zita5
11.10.07,07:57
predsa leasingové spoločnosti vydajú viac "originál" faktúr a ja mám doma 3. Takže som sa vôbec nezdráhala dať policajtom 1 faktúru.
Nie je na tom nič zlé.

Ale tu sa nejedná o lízing .....ja netvrdím , že je na tom niečo zlé .:) ;) Pri lízingu ..áno dostaneš viac orginálov a jeden z nich odovzdáš na dopravný inšpektorát .

Pripúšťam , že sa to mohlo stať aj z rutinnej práce policajtov , ale v tomto prípade to nemali spraviť lebo sa nejedná o lízing . Možno ak by bol majiteľ vozíka na to hneď zareagoval , tak by si FA boli odfotili .Však uvidíme ako to vybavia .;)

Mala som raz tiež podobný problém na DI a stále si tvrdili svoje , nakoniec som vzala telefón zavolala na ministerstvo/boli prekvapení z nevedomosti policajtov / a zrazu sa všetko vysvetlilo a vybavilo k spokojnosti .Len sa netreba dať .
mysimis
11.10.07,08:08
Ale tu sa nejedná o lízing .....ja netvrdím , že je na tom niečo zlé .:) ;) Pri lízingu ..áno dostaneš viac orginálov a jeden z nich odovzdáš na dopravný inšpektorát .

Pripúšťam , že sa to mohlo stať aj z rutinnej práce policajtov , ale v tomto prípade to nemali spraviť lebo sa nejedná o lízing . Možno ak by bol majiteľ vozíka na to hneď zareagoval , tak by si FA boli odfotili .Však uvidíme ako to vybavia .;)

Mala som raz tiež podobný problém na DI a stále si tvrdili svoje , nakoniec som vzala telefón zavolala na ministerstvo/boli prekvapení z nevedomosti policajtov / a zrazu sa všetko vysvetlilo a vybavilo k spokojnosti .Len sa netreba dať .

Tu sa nejedná o leasing, ale o nákup vozíka v Metre. Keď som ho poslala k policajtom, doniesol mi fotokópiu faktúry s komentárom, že "oni" nie sú povinní vydávať fotokópie. Ja sa pýtam na základe čoho mu vzali originál? Neviem si to vysvetliť. Zitka kam mám volať na ministerstvo?
Zita5
11.10.07,08:10
Tu sa nejedná o leasing, ale o nákup vozíka v Metre. Keď som ho poslala k policajtom, doniesol mi fotokópiu faktúry s komentárom, že "oni" nie sú povinní vydávať fotokópie. Ja sa pýtam na základe čoho mu vzali originál? Neviem si to vysvetliť. Zitka kam mám volať na ministerstvo?

No a tobôž METRO určite nebude dávať ďalšiu FA . Miška napíšem Ti kam máš zavolať .
mysimis
11.10.07,08:15
Ešte som to skúšala i tak, aby mu požičali fa, že on si to pôjde dať overiť na notárstvo.....a zase nič. Asi policajt je naozaj jeden nechápavý tvor.
Zita5
11.10.07,08:21
http://www.minv.sk/ukmvsr/main.htm#1

Tu si zatelefonuj , poprípade Ťa nasmerujú na konkrétnu osobu .Stačí im pekne slušne vysvetliť situáciu a poprosiť o usmernenie , či majú na to právo .
mysimis
11.10.07,08:27
http://www.minv.sk/ukmvsr/main.htm#1

Tu si zatelefonuj , poprípade Ťa nasmerujú na konkrétnu osobu .Stačí im pekne slušne vysvetliť situáciu a poprosiť o usmernenie , či majú na to právo .

Zitka, ďakujem Ti veľmi pekne.
kapadelta
22.10.07,14:49
Môže sa stať, že niekto nepovažuje za vierohodnú a preukázateľnú kópiu dokladu. Aj kópia je však vierohodným a preukázateľným dokladom, ak je vernou kópiou prvopisu a je potvrdená vierohodným podpisom osôb, potvrdzujúcich pravdivosť údajov na doklade.