anmary
11.10.07,08:50
Rada by som sa spýtala skúsených na platové tarify na Obecnom úrade. Ide o prácu na Podateľni. :)
kvet
11.10.07,07:51
Z otázky sa nedá jednoznačne posúdiť najnáročnejšia činnost, ktorú vykonávate v podateľni a podľa ktorej by ste mali byť zaradená do príslušnej platovej triedy na základe najnáročnejšej pracovnej činnosti ktorú vykonávate. Preto moja odpoveď bude všeobecná.

Pracovné činnosti v podateľni sú v katalógu pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme (NV SR č. 341/2004 Z.z.) zaradené do Spoločných pracovných činností a podľa náročnosti do 3. platovej triedy a 4. platovej triedy.

V 3. platovej triede (pracovná činnosť 01.03.04. Rutinná práca v podateľni), kvalifikačný predpoklad stredné vzdelanie zahŕňa tieto pracovné činnosti:
- prijímanie, potvrdzovanie a doručovanie zásielok,
- otváranie doručených zásielok,
- triedenie doručených zásielok podľa org. útvarov,
- vedenie pomocnej evidencie doručených zásielok,
vedenie pomocnej evidencie spojenej so zabezpečovaním odoslania zásielok,
- administratívne činnosti vo vzťahu k poskytovateľom transportných služieb.

V 4. platovej triede (pracovná činnosť 01.04.05. Zabezpečovanie činnosti podateľne alebo správy registratúry org.útvaru zamestnávateľa), kvalifikačný predpoklad úplné stredné vzdelanie zahŕňa tieto pracovné činnosti:
- prijímanie a potvrdzovanie registratúrnych záznamov,
- triedenie registratúrnych záznamov podľa org. útvarov,
- vedenie doručených zásielok,
- vedenie evidencie doručených zásielok,
- vedenie evidencie spojenej so zabezpečovaním odosielania zásielok,
- zodpovednosť za včasné predkladanie registr. záznamov z podateľne na org. útvar.
anmary
11.10.07,07:59
Malo by ísť o administratívne práce, pošta - prijímanie, odosielanie, vybavovanie stavebných konaní a k tomu ešte robiť niečo ako "predĺženú ruku starostu". Ešte uvediem, že prax v štátnej správe nemám. Mám ÚSO s maturitou a odrobených cca 9 rokov.:)
Ľubica2
11.10.07,08:15
Anmary vysvetli konkrétnejšie čo vykonávaš pod činnosťou "vybavovanie stavebných konaní". Pre upresnenie obecný úrad je verejná a nie štátna správa. Pri odmeňovaní v samospráve sa riadi zákonom č. 553/2003 Z.z., ak ovšem nemáte schválený vlastný poriadok odmeňovania (umožňuje § 1 ods. 4 b/ uvedeného zákona). Ak postupujete podľa 553/2003, tak si pozri Katalóg pracovných činnosti (341/2004) Spoločné pracovné činnosti alebo Samospráva. Možno tam nájdeš činnosť, ktorú vykonávaš a je zaradená vo vyššej platovej triede. Ak ste menší obecný úrad, tak asi máte kumulované pracovné činnosti.
anmary
11.10.07,09:07
Zatiaľ som iba dostala ponuku na túto prácu, takže viem tie činnosti zatieľ len okrajovo. Vybavovanie stavebných konaní - spolupráca so stavebnými úradmi pri vybavovaní stavebných povolení, prijímanie ohlášok na stavebné upravy, .... a veci tomu podobné. Skúsim si pozrieť uvedené zákony. :(