popro
11.10.07,09:13
Dobry den
mozte mi niekto vysvetlit nasledovne?

1)
Mam zivnost, platca DPH, zalozil som si novu sro (zatial neplatca DPH), kde od januara budem zamestnany.
Zivnost chcem zatial len prerusit, napr. od januara.

- zivnost by som prerusil ku koncu roka, odhlasim sa z odvodov.

Od noveho roka budem teda platit len odvody z platu v sro?
Tie budu nizsie ako tie co teraz platim zo zivnosti.
Ostane to uz tak alebo sa mi ten prijem zo zivnosti neskor nejako zohladni a odvody podla prijmu zo zivnosti zaplatim?


2)
Je pri preruseni nejaky problem s tym ze som platca DPH? je v takom pripade prerusenie zlozitejsie?
mysimis
11.10.07,07:18
Dobry den
mozte mi niekto vysvetlit nasledovne?

1)
Mam zivnost, platca DPH, zalozil som si novu sro (zatial neplatca DPH), kde od januara budem zamestnany.
Zivnost chcem zatial len prerusit, napr. od januara.

- zivnost by som prerusil ku koncu roka, odhlasim sa z odvodov.

Od noveho roka budem teda platit len odvody z platu v sro?
Tie budu nizsie ako tie co teraz platim zo zivnosti.
Ostane to uz tak alebo sa mi ten prijem zo zivnosti neskor nejako zohladni a odvody podla prijmu zo zivnosti zaplatim?


2)
Je pri preruseni nejaky problem s tym ze som platca DPH? je v takom pripade prerusenie zlozitejsie?

V s.r.o. nemusíš byť zamestnaný, môžeš byť konateľom /pochopila som, že Ty si si založil s.r.o./ a za funkciu konateľa budeš dostávať odmenu a z tej si platíš len do ZP a daň.
Ak prerušíš živnosť a si platca DPH, podávaš si počas pozastavenia činnosti nulové DPH tlačivá.
JAJA11
11.10.07,07:42
Dobry den
mozte mi niekto vysvetlit nasledovne?

1)
Mam zivnost, platca DPH, zalozil som si novu sro (zatial neplatca DPH), kde od januara budem zamestnany.
Zivnost chcem zatial len prerusit, napr. od januara.

- zivnost by som prerusil ku koncu roka, odhlasim sa z odvodov.

Od noveho roka budem teda platit len odvody z platu v sro?
Tie budu nizsie ako tie co teraz platim zo zivnosti.
Ostane to uz tak alebo sa mi ten prijem zo zivnosti neskor nejako zohladni a odvody podla prijmu zo zivnosti zaplatim?

Odvody do SP sa prerušením živnosti nemusia odvádzať. Odvody do ZP sa zrovnajú v ročnom zúčtovaní a prerušenie nemá na to vplyv.


2)
Je pri preruseni nejaky problem s tym ze som platca DPH? je v takom pripade prerusenie zlozitejsie? Pravdepodobne treba požiadať aj o zrušenie registrácie DPH, alebo posielať nulové hlásenia.
popro
11.10.07,07:43
V s.r.o. nemusíš byť zamestnaný, môžeš byť konateľom /pochopila som, že Ty si si založil s.r.o./ a za funkciu konateľa budeš dostávať odmenu a z tej si platíš len do ZP a daň.
Ak prerušíš živnosť a si platca DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html), podávaš si počas pozastavenia činnosti nulové DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html) tlačivá.


> diky, zaujima ma hlavne ci budem od polroka 2008 platit len odvody z platu v sro, alebo sa mi zohladni aj prijem zo zivnosti z roku 2007
mysimis
11.10.07,07:46
Pokiaľ budeš mať prerušenú živnosť a k 30.06.2008 nebudeš živnostníkom, nebudeš platiť odvody do SP.
Anja111
11.10.07,07:49
V s.r.o. nemusíš byť zamestnaný, môžeš byť konateľom /pochopila som, že Ty si si založil s.r.o./ a za funkciu konateľa budeš dostávať odmenu a z tej si platíš len do ZP a daň.
Ak prerušíš živnosť a si platca DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html), podávaš si počas pozastavenia činnosti nulové DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html) tlačivá.


> diky, zaujima ma hlavne ci budem od polroka 2008 platit len odvody z platu v sro, alebo sa mi zohladni aj prijem zo zivnosti z roku 2007
Počas prerušenia živnosti, odvody do SP ako SZČO neplatíš...
popro
11.10.07,07:52
Pokiaľ budeš mať prerušenú živnosť a k 30.06.2008 nebudeš živnostníkom, nebudeš platiť odvody do SP.

> budem ale konatelom a zamestnancom sro. Bude sa mi pre vypocet odvodov prijem zo zivnosti z roku 2007 spocitavat s prijmom v sro? alebo budem platit odvody len z platu v sro?
mysimis
11.10.07,07:54
Odvody budeš platiť len z platu v s.r.o.
Anja111
11.10.07,07:54
Pokiaľ budeš mať prerušenú živnosť a k 30.06.2008 nebudeš živnostníkom, nebudeš platiť odvody do SP.

> budem ale konatelom a zamestnancom sro. Bude sa mi pre vypocet odvodov prijem zo zivnosti z roku 2007 spocitavat s prijmom v sro? alebo budem platit odvody len z platu v sro?
Ako zamestnanec s.r.o. budeš platiť odvody len z vyplatenej mzdy...
popro
11.10.07,08:05
dakujem vsetkym za vysvetlenie, tak je to potom dobre :)