sojka
25.02.05,05:21
Zamestnancovi končí 28.02.05 pracovný pomer (mal pracovnú zmluvu na dobu určitú). Od 23.02.05 je PN.
28.02.05 má byť inventúra v sklade spolu s ostatnými 2 zamestnancami, ktorí s ním majú podpísanú dohodu o spoločnej hmotnej zodpovednosti. Určite bude v sklade manko (kradnutie bol jeden z dôvodov, prečo sa zamestnancovi nepredĺžila pracovná zmluva, aj keď pri kradnutí nebol nikdy chytený).
Je zamestnanec povinný prísť na inventúru? (argumentuje tým, že mu môže prísť kontrola). Ak nepríde a nebude súhlasiť s mankom - čo potom?
Vopred ďakujem za odpoveď!
Livia2
25.02.05,05:31
Ak je na PN len od 23.02. tak potom mu určite 28.02. kontrola nepríde, jedine od zamestnávateľa, to má ešte náhradu pri DPN.
Neviem, ale myslím, že nemusí byť pri inventúre, tú vykoná inv. komisia, on bude potom oboznámený s výsledkom a spôsobom náhrady škody.
monika-s
25.02.05,06:03
Tiež si myslím, že inventúra môže prebehnúť aj bez neho a v zmysle dohody o hmotnej zodpovednosti je kolektívne zodpovedný za výsledok, t.j. nemôže sa z toho vyvliecť ani PN-kou ani ničím.
sojka
25.02.05,12:13
Potešili ste ma!

Ďakujem a prajem krásny víkend!
Jara
25.02.05,12:24
ak má dohodu o hmotnej zodpovednosti v ktorej je presne vymedzené za čo zodpovedá čo mu bolo zverené a práve to nebude v poriadku, tak tým že je na PN to nevyrieši. Sú tam ďalší pracovníci a vzniknuté manko bude potrebné riešiť a každý sa bude musieť vyjadriť podľa jemu zverených hodnôt a napisať záznam a potom riešiť podľa ZP. Ja by som ho v žiadnom prípade nenútila aby z PN prišiel na inventúru, pretože to by sa Ti mohlo riadne vymstiť. To by ešte mohol aj dopredu nahlásiť, že ho k tomu nútiš a on je chorý...
Livia2
18.05.05,09:09
Pomôžte mi, poraďáci, prosím,
Zamestnancovi bol zverený merací prístroj (nie lacný), ktorý používa pri výkone svojej práce a za ktorý má byť zodpovedný. Môže sa v tomto prípade uzatvoriť dohoda o hmotnej zodpovednosti? V zákone je totiž uvedené, že dohoda sa má týkať zverenej hotovosti, cenín, tovaru, zásob a iných hodnôt, určených na obeh a obrat. Myslíte, že toto sem spadá? A ak nie, akú dohodu s ním uzavrieme?
Ďakujem