natarien
11.10.07,12:45
Dobry den prajem,
rada by som sa poradila o probleme, ktory sa tyka obchodnych spolocnosti.
spolocnost zalozena na jar toho roku jedinym spolocnikom a konatelom zaroven predala cely podiel inej firme, pricom povodny konatel zostal. v zmluve o prevode obchodneho podielu nie je uvedene, ze suhlasi s novym konatelom ale je tam uvedene, ze pristupuje k povodnej zakladatelskej listine. Myslim, ze by sa mala napisat zmluva o vykone funkcie konatela, kedze spolocnik je uz inym odlisnym subjektom, no neviem, ci mam postupovat
a) tak, ze sa zvola valne zhromazdenie, ktore odsuhlasi znenie zmluvy o vykone funkcie konatela
b) tym, ze v zmluve o prevode obchodneho podielu pristupili k celemu zneniu zakladatelskej zmluvy, vlastne suhlasia s povodnym konatelom, pretoze ten tam uvedeny je. rozmyslala som, ze by sa napisala zmluva o vykone funkcie konatela, ktoru by podpisali tri strany, a to konatel za spolocnost, konatel ako vykonavatel fukcie konatela a novy spolocnik. mozem to urobit aj takto, aby sa nemuselo zvolavat to valne zhromazdenie a schvalovat zmluvu o vykone funkcie konatela?
Dakujem za trpezlivoost pri citani otazky a za odpoved
riccado
11.10.07,10:49
sprav rozhodnutie jedineho spolocnika vykonavajuceho pravomoc valneho zhromazdenia, ktory odvola stareho konatela a menuje noveho konatela (cim skor), podaj navrh na zapis do OR a oznam zmenu konatela na odbor zivnostenskeho podnikania do 15 dni.
natarien
11.10.07,10:59
vdaka za rychlu reakciu,
ono je vo uz v OR zapisane, konatel zostal povodny, v podstate sa ide len o to, ci tam aj tak nieco nechyba, lebo OR to zapisal na zaklade tej zmluvy o prevode podielu, len konatelka by chcela mat zmluvu o vykone funkcie... ten prevod prebehol uz v juli. Takze ked jej to chcem urobit, tak spravim to vyhlasenie jedineho spolocnika, s tym ze suhlasi s povodnym konatelom. Neviem aky ma dopad ta povodna zakladatelska listina, jej manzel vravi ze podla neho ziadnu zmluvu netreba, kedze novy spolocnik pristupil k celemu zneniu, ale ja si to nemyslim.
josh
11.10.07,11:10
musel pristupit k zakladatelskej listine, takze nie je treba robit ziadne extra papiere.
co sa tyka zmluvy o vykone funkcie, s kym bola uzatvorena?
natarien
11.10.07,11:16
Vdaka za reakciu
zatial este uzatvorena nebola, konatelka, ktora ostala aj po zmene spolocnika vlastne chce vediet, ci tu zmluvu musi alebo nemusi mat, kedze uz nie je spolocnickou. Ale chce odmenu... to si myslim ze musi tu zmluvu mat... len neviem, ako to ma byt uzavrete - ci medzi nou a spolocnostou a ma to schvalit VZ alebo staci zmluva medzi nou a jedinym spolocnikom bez VZ