Olinka1
12.10.07,08:41
Dobrý deň ! Prosila som o pomoc ohľadne zaúčtovania nákupu Bioptron lampy v jednoduchom účtovníctve a nikto mi neodpovedá. Prečo ????????????????
Som zúfalá !!!!
007gituska
12.10.07,07:24
závisí od hodnoty a účelu použitia
mysimis
12.10.07,07:28
Dobrý deň ! Prosila som o pomoc ohľadne zaúčtovania nákupu Bioptron lampy v jednoduchom účtovníctve a nikto mi neodpovedá. Prečo ????????????????
Som zúfalá !!!!

Zadala si veľmi málo informácií na to, aby Ti niekto mohol odpovedať. Uveď, za akým účelom sa uvedená lampa zakúpila a aká je jej nadobúdacia cena.
Olinka1
12.10.07,07:56
Majiteľ firmy si kúpil pre svoju rodinu Bioptron lampu a masážne gély k tomu.
Predajca mu povedal, že ak zakomponuje do internej smernice soc. fondu,že
bude lampu poskytovať zamestnancom na zlepšenie zdr. stavu v tom prípade jto môže zarátať do výdavkov. Na účte soc. fondu nemáme toľko financii, aby som mohla čerpať, lebo lampa stála 18.672.- Sk + gély 870.- Sk.
Ako to mám robiť ? Ďakujem za radu.
Tweety
12.10.07,08:02
Ak to zakúpil pre rodinu a zamestnanci to nebudú využívať, nie je to nákad súvisiaci s podnikaním, takže to bude VNOZD.
Olinka1
12.10.07,09:02
Ale on to chce, aby to bolo v internej smernici soc. fondu zapísané, že to bude poskytovať zamestnancom
betka
12.10.07,16:49
Ale on to chce, aby to bolo v internej smernici soc. fondu zapísané, že to bude poskytovať zamestnancom

:eek:

Tak, nech si za to zodpovedá.
Ale sú niektorí ľudia vynaliezaví:rolleyes:.

mimotemy
(dnes som sa práve stretla s jedným prípadom, kde mi baba hovorí: "potrebujeme naháňať náklady" :eek:. Po prvé tomu nerozumie ale vôbec (čo je náklad), a čo má z tých nákladov to teda neviem. Nech radšej naháňa zisky. Radšej mať niečo vo vrecku, .....ach škoda vravieť. ...)