balci
12.10.07,09:26
Aký máte názor na výpisy za dlhšie obdobie (týždenné, dekádne, mesačné, štvrťročné)? Je to v súlade s predpismi o účtovníctve?

§ 11 Zákona o účtovníctve
Účtovný zápis
(2) Účtovná jednotka je povinná podľa tohto zákona zaznamenávať účtovné zápisy v účtovnom období priebežne.


Téma patrí do PU aj JU, preto som to dala sem.
mysimis
12.10.07,07:37
Myslíš na výpisy z BÚ? Stretávam sa s dennými, týždennými ale najčastejšie sa používajú mesačné. Síce mám jednu klientku, ktorá má dokonca ročný výpis. Na výpise Ti všetko zaznamenávajú chronologicky, takže je všetko podľa zákona.
tinaM
12.10.07,07:45
Výpis dodaný napr. raz za mesiac sa dá pekne účtovať priebežne.
Ak uhrádzade prostredníctvom napr. homebenkingu, je možné si vytlačiť výpis denne a na základe neho účtovať priebežne.
Originál výpisu doložiť bez účtovania do dokladov príslušného mesiaca /samozrejme po odsúhlasení s účtovníctvom/.

V prípade, že uhrádzate podávaním prev.príkazov, tak účtovať banku raz mesačne s udaním dátumu, kedy platba prebehla /podľa výpisu/.
balci
12.10.07,07:54
Výpis dodaný napr. raz za mesiac sa dá pekne účtovať priebežne.
Ak uhrádzade prostredníctvom napr. homebenkingu, je možné si vytlačiť výpis denne a na základe neho účtovať priebežne.
Originál výpisu doložiť bez účtovania do dokladov príslušného mesiaca /samozrejme po odsúhlasení s účtovníctvom/.

V prípade, že uhrádzate podávaním prev.príkazov, tak účtovať banku raz mesačne s udaním dátumu, kedy platba prebehla /podľa výpisu/.

Aby ste mi rozumeli, nemám problém so zaúčtovaním! Len keď má výpis niekoľko strán (posledne 65 :mee: ), tak to otravuje, a teda hľadám nejakú výhovorku, aby som klienta donútila na dennú periodicitu. Takúto periodicitu si zvolil kvôli úsporám, homebanking nemá.
mysimis
12.10.07,07:56
Ja účtujem tiež také mnohostranové výpisy z bú. Viem že je jednoduchšie účtovať jednostranové, ale pokiaľ má klient takúto periodicitu musíš to brať na vedomie.
Tweety
12.10.07,08:00
Ja účtujem tiež také mnohostranové výpisy z bú. Viem že je jednoduchšie účtovať jednostranové, ale pokiaľ má klient takúto periodicitu musíš to brať na vedomie.
Iba dodám, že niekedy aj denný výpis má viac strán, a nedá sa svietiť, len tie položky všetky zaúčtovať.