Kováčiková
25.02.05,07:59
Prosím o odpoveď: projektová firma zakúpila stroj - skladačka na papier. Jedná sa o stroj, ktorý skladá veľké projektové výkresy. Ja som ho zaradila do I. odp. skupiny teda odpis na 4 roky. Nie som si ale istá či patrí do I. odp. skupiny, nie je v tejto skupine nič podobné uvedené ale na konci je napísané: ostatné rozličné výrobky inde neuvedené.
shelter
21.04.05,09:47
Ahoj, ja si myslim,ze si to spravne zaradila do 1. odpisovej skupiny a mozno by som to dala pod kod 30.01.23 - ostatne kancelarske stroje. Potom je este moznost, ze sa jedna o kod 29.56.1 - Stroje a pristroje na tlac, brozovanie a viazanie knih a ich casti a sucasti, to by islo potom do 2. odpisovej skupiny. Zalezi na presnom vyuziti toho stroja...Ja osobne by som sa priklonila k tej 1. moznosti a 1. odpisovej skupine. Ale urcite to nepatri pod kod 36.63.77 - ostatne rozlicne vyrobky inde neuvedene.
Zita5
21.04.05,09:49
Prosím o odpoveď: projektová firma zakúpila stroj - skladačka na papier. Jedná sa o stroj, ktorý skladá veľké projektové výkresy. Ja som ho zaradila do I. odp. skupiny teda odpis na 4 roky. Nie som si ale istá či patrí do I. odp. skupiny, nie je v tejto skupine nič podobné uvedené ale na konci je napísané: ostatné rozličné výrobky inde neuvedené.

Skladačka na papier - je to jej presný názov ? Nie je to napríklad falcovačka ?