Romana
12.10.07,09:58
Ahojte Poraďáci, chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti so stavbou mosta. Kúpili sme pozemok a má prístup z oboch strán, na jednej strane pozemka tečie potôčik. Chceli by sme si tam postaviť nejaký menší mostík, ale tak aby tade prešlo i osobné auto. Počula som že nemáme šancu, lebo povodie Dunaja nám to neschváli. Nestretli ste sa s tým niekto?
wagner
15.10.07,17:10
Samozrejme, že treba najprv požiadať o súhlas Povodie Dunaja. Neviem prečo by nemali dať súhlas. Ale určite budú požadovať výšku mosta dimenzovať na 200 ročnú vodu a určite budú mať aj iné požiadavky, ktoré by pre Vás boli finančne dosť náročné. Zvykne sa to riešiť brodom cez potok, k tomu súhlas dajú.
wierdo
15.10.07,17:22
Na Slovensku stoj takychto mostikov... Cudoval by som sa, keby viac ako 2ˇ% takychto stavieb malo povolenie. V podstate je to asi ako so studnami, kominmi od kozubov, vselijakymi kurnikmi a pod.

Ja by som sa nikoho nepytal.
Milan240
30.12.07,16:53
Pôvodná otázka zaujíma aj mňa,
lenže ja som to vyriešil ako moji susedia, postavil som most.
Teraz tu čítam, že aj na každý kurník je potrebné nejaké povolenie - ochranári, vodári, rybári, obecný spevokol a zbor žehu miestnej obce ....
Som zvedavý, "čo sa mi môže stať" a koľko ma to bude stáť, alebo ako to dať zlegalizovať.
Ďakujem