claudia
12.10.07,10:38
Ahojte,

nenašla som odpoveď na moju otázku na Porade, tak zakladám novú tému. Prosím poraďte mi, ako mám rátať stravné na pracovnej ceste zamestnancovi, ak nastúpil do práce o 9:00 a o 14:00 odišiel na pracovnú cestu, kde bol do druhého dňa do 20:00.

A ešte ďalší prípad je, ak v ten prvý deň mal aj zadarmo večeru.

Neviem si poradiť s tým, či mám rátať výšku stravného od 9:00 alebo dať zamestnancovi lístok v hodnote 89,- a na cesťák mu rátať samostatne služobnú cestu za prvý deň od 14:00 - 00:00 čiže 10 hodín na pracovnej ceste, čiže by dostal ešte ďalších 89,-Sk?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc...
tinaM
12.10.07,09:03
§ 152
Stravovanie zamestnancov

(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí

Podľa tohto ustanovenia ZP zamestnanec má nárok na stravný lístok, lebo odpracoval viac ako 4 hodiny.
Služobná cesta začala po 14.00 hod. kde sa ráta stravné podľa Zákona o cestovných náhradách.
claudia
12.10.07,09:08
Ďakujem za odpoveď. Som ti naozaj veľmi vďačná. Takže zamestnanec dostane 89,- za čas v práci a v cestovnom príkaze si za tento deň ešte vyúčtuje ďalších 89,- Sk.

Naozaj vďaka. Pekný víkend
Chobot
12.10.07,09:13
Ahojte,

nenašla som odpoveď na moju otázku na Porade, tak zakladám novú tému. Prosím poraďte mi, ako mám rátať stravné na pracovnej ceste zamestnancovi, ak nastúpil do práce o 9:00 a o 14:00 odišiel na pracovnú cestu, kde bol do druhého dňa do 20:00.

A ešte ďalší prípad je, ak v ten prvý deň mal aj zadarmo večeru.

Neviem si poradiť s tým, či mám rátať výšku stravného od 9:00 alebo dať zamestnancovi lístok v hodnote 89,- a na cesťák mu rátať samostatne služobnú cestu za prvý deň od 14:00 - 00:00 čiže 10 hodín na pracovnej ceste, čiže by dostal ešte ďalších 89,-Sk?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc...

v tomto prípade by to bolo nasledovne:

1. deň - dostane stravný lístok, plus náhradu stravného pre pásmo 5-12 hod. krátené o poskytnutú večeru. Celková suma náhrady bude 17 SK.

2. deň - dostane stravné vo výške celodenného nároku - 208 SKK.