heike
12.10.07,11:55
Minule som našla dobrú tému k mojej problematike, ale teraz sa neviem k nej dostat, tak vás prosím o radu alebo link na podobnú tému:

Minulého roku sme kúpili notebook - do 30.000, je odpísaný minulého roku celý, tohto roku bol kúpený k nemu Windows - ccá 4.000 - malo by to zvyšovať cenu notebooku - a čo odpisy:confused: ?


Ešte jedna otázočka - notebook má byť zaevidovaný v krátkodobom alebo dlhodobom majetku (vystavená k nemu karta a zaúčtované ako 100%-ný odpis)?
cloe
12.10.07,10:00
Minule som našla dobrú tému k mojej problematike, ale teraz sa neviem k nej dostat, tak vás prosím o radu alebo link na podobnú tému:

Minulého roku sme kúpili notebook - do 30.000, je odpísaný minulého roku celý, tohto roku bol kúpený k nemu Windows - ccá 4.000 - malo by to zvyšovať cenu notebooku - a čo odpisy:confused: ?
Windows odpíšeš celý jednorazovo do nákladov, keďže notebook bol ako drobný majetok tiež celý odpísaný.

Ešte jedna otázočka - notebook má byť zaevidovaný v krátkodobom alebo dlhodobom majetku (vystavená k nemu karta a zaúčtované ako 100%-ný odpis)?
Notebook má byť evidovaný ako drobný majetok s dobou použiteľnosti dlhšou ako 1 rok, teda dlhodobý.
Miminko
12.10.07,10:31
Prosím ťa ak si minulý rok kúpila notebook ako si ho používala keď až teraz si k nemu zakúpila windows???
Marianna01
12.10.07,15:07
Prosím ťa ak si minulý rok kúpila notebook ako si ho používala keď až teraz si k nemu zakúpila windows???

Mohla si zakúpiť novšiu verziu Windows...;)
heike
14.10.07,07:37
Prosím ťa ak si minulý rok kúpila notebook ako si ho používala keď až teraz si k nemu zakúpila windows???

Notebook kúpený v decembri, Windows v januári. Inak, presne túto otázku som čakala, viem, že to vyzeralo trochu čudne... Niekedy sa to nedá zvládnuť naraz...

A, cloe, vďaka za radu...
Zita5
14.10.07,07:56
Z môjho pohľadu išlo o konco ročnú špekuláciu .Ja nechcem byť drzá ,ani nijako sa niekoho dotknúť, ale takto to môže ponímať aj prípadná DK.:) ;)

Idem pohľadať jednu tému , ktorá tu kolovala v tomto týždni ....podobný prípad.

Prikladám
http://www.porada.sk/t62625-kupa-notebooku-softveru.html

A eštu tu
http://www.porada.sk/521055-post3.html

Možno sa to dalo dohodnúť s predajcom , že by vystavil FA v decembri na PC + program a v decembri by sa zaplatila čiastka 30 000 SK a zvyšok v januári , s tým , že rozdiel by Vám zostal ako záväzok k 31.12.2006.To by som v riešila v prípade ...ak by sa to nedalo finančne zvládnúť naraz .....

Ale to je môj pohľad na danú vec .
heike
15.10.07,06:11
Zita5, to máš pravdu, nedalo sa to finančne zvládnuť naraz. A špekulácia? Však mám preto len problémy... Keby sa prelínali iné mesiace, inak by to vyzeralo...
sergej73
09.12.07,20:35
Zdravim
chcem kupit notebook skladacku a odpisat jednorazovo ale cena je cez 30000,naslo by sa riesenie ze by som ho kupil bez disku a cena by tym bola pod 30tisic(disk mam doma aj ked mensi ako by bolo vhodne k nemu ale mam)Casom by som disk dokupil ale uz by som ho nepotreboval opisovat.Je to mozne takto riesit?????????:eek:
duficek
09.12.07,20:55
Zita5, to máš pravdu, nedalo sa to finančne zvládnuť naraz. A špekulácia? Však mám preto len problémy... Keby sa prelínali iné mesiace, inak by to vyzeralo...
keby ste sa nepriznali k spekulacii, kludne by som si myslel, ze bol kupeny notebook bez operacneho systemu, nainstaloval sa operacny system Linux (ktory je zadarmo), no a pocas decembra ste zistili, ze bez windowsu sa nezaobidete a kupili ste ho :)