7iro
12.10.07,15:34
Dobrý ďen,

ráb by som abyste mi poradili, či je aj niečo podľa mojich požiadaviek. Chcel by som si zobrať úver, požičku, ale mám nejaké obmedzenia (nechcem uver na podnikanie, len na zariadenie auta a nejake veci k bytu). Malo by to byť bez dokladovania príjmu, som študent (str. škola). Cca 20-30tisíc sk.

Možete mi niečo doporučiť?

Ďakujem
KEJKA
12.10.07,13:50
chod do ktorejkolvek banky, poskytujú tzv. spotrebné úvery, flexipôžičku apod. Študent si môže zobrať pôžičku z Študentského pôžičkového fondu, ale tam chcú ručiteľov (zvyknú byť rodičia).
7iro
12.10.07,15:22
Ako pozerám je to len pre vysokoškolákov, a niečo zo spatnou socialnou situaciou, co ja nebudem, v banke mi daje len povolene precerpanie uctu (max. 6000sk), fexi - vysokoskolaci...
KEJKA
12.10.07,15:50
ak si plnoletý, tak okrem tej štud.požičky určite niečo nájdeš. Sú aj spotrebné úvery, ale je fakt, že chcú predložiť pravidelný príjem. Ako inak chceš zdokladovať, že to budeš vedieť splatiť?
7iro
12.10.07,16:39
Podnikám na žl ale nechcem si brať podnikaťelksý úver. Skor som chcel vedieť, či mi niečo neporadíte, nenašial som
KEJKA
12.10.07,20:51
Zo skúsenosti viem, že banky radšej dajú úver občanovi ako podnikateľovi.
Vôbec som podnikateľský úver nespomenula. Písala som o "občianskych" úveroch. Ale aj o tom, že logicky veriteľ bude chcieť záruky. Kedže asi máš byt alebo auto (pôvodné zadanie) a ak si ochotný svoj majetok založiť, predpokladanú sumu ti požičia aj niekto iný, než banka. Ale úroky sú nehorázne vysoké. O také niečo by si mal záujem? Neodporúčam.
KEJKA
12.10.07,20:58
akurát beží v telke reklama na pôžičku pre každého v Poštovej banke.....
7iro
12.10.07,23:28
Ak dobre viem, v tých druhých prípadoch (nie od banky) je úrok okolo 50-70%. Takže asi nie :D. Práve prezerám ponuky bánk, takže niečo vyberiem.