lukuc
12.10.07,16:41
Dobrý deň. Chcela by som si len overiť, koho povinnosťou je po ukončení PP dohodou odhlásiť zamestnanca zo SP a ZP. Ide totiž o zamestnávateľa ktorý vyžaduje od svojich zamestnancov, aby si prihlášky a odhlášky vybavovali sami a jemu len priniesli kópiu potvrdenú SP. Aj inak sa chová vrcholne arogantne k zamestnancom, pričom u neho ZP neplatí (dokonca sám tvrdí, že jeho paragrafy nezaujímajú a že ich ani nepozná)...a doslova využíva zlú situáciu na trhu práce (na východe) Aj takto to teda dnes funguje! ...A to som ešte zvedavá, či sa vôbec dostaneme k Zápočtovému listu a Potvrd.o zd.mzde a výplate za posledný mesiac... Prihlášky a odhlášky sú povinnosťou zamestnávateľa, však?
Tweety
12.10.07,14:42
Samozrejme, že je.
veronikasad
12.10.07,14:45
Dobrý deň. Chcela by som si len overiť, koho povinnosťou je po ukončení PP dohodou odhlásiť zamestnanca zo SP a ZP. Ide totiž o zamestnávateľa ktorý vyžaduje od svojich zamestnancov, aby si prihlášky a odhlášky vybavovali sami a jemu len priniesli kópiu potvrdenú SP. Aj inak sa chová vrcholne arogantne k zamestnancom, pričom u neho ZP neplatí (dokonca sám tvrdí, že jeho paragrafy nezaujímajú a že ich ani nepozná)...a doslova využíva zlú situáciu na trhu práce (na východe) Aj takto to teda dnes funguje! ...A to som ešte zvedavá, či sa vôbec dostaneme k Zápočtovému listu a Potvrd.o zd.mzde a výplate za posledný mesiac... Prihlášky a odhlášky sú povinnosťou zamestnávateľa, však?

Prihlášky a odhlášky zamestnancov do zdravotnej a sociálnej poisťovne sú povinnosťou zamestnávateľa. Nejaký čas bol v zákone o zdr.poistení "zlepšovák", že nahlasovanie zmeny bolo povinnosťou poistenca, ale keďže bol z toho v poisťovniach pekný zmätok, už to neplatí.

---------
Veronika
tinaM
12.10.07,14:46
Dobrý deň. Chcela by som si len overiť, koho povinnosťou je po ukončení PP dohodou odhlásiť zamestnanca zo SP a ZP. Ide totiž o zamestnávateľa ktorý vyžaduje od svojich zamestnancov, aby si prihlášky a odhlášky vybavovali sami a jemu len priniesli kópiu potvrdenú SP. Aj inak sa chová vrcholne arogantne k zamestnancom, pričom u neho ZP neplatí (dokonca sám tvrdí, že jeho paragrafy nezaujímajú a že ich ani nepozná)...a doslova využíva zlú situáciu na trhu práce (na východe) Aj takto to teda dnes funguje! ...A to som ešte zvedavá, či sa vôbec dostaneme k Zápočtovému listu a Potvrd.o zd.mzde a výplate za posledný mesiac... Prihlášky a odhlášky sú povinnosťou zamestnávateľa, však?
Áno prihlášky a odhlášky sú povinnostou zamestnávateľa.
Zamestnancovi nevyplývajú z tejto povinnosti žiadne postihy.
Na zodpovednosť sa berie zamestnávateľ.

Neplatenie do ZP zamestnávateľovi spočítajú za všetky obdobia, kedy bol povinný platiť a podávať výkazy a poriadne ho z toho rozbolí hlava.
Paula
12.10.07,14:53
Každá poisťovna má "zabudované" povinnosti zamestnávateľa a povinnosti zamestnanca. Ak by zamestnanci tie svoje ovládali, nenechali by sa pohodlným pracovníkom zamestnávateľa prebytočne preháňať:)
lukuc
12.10.07,15:09
Ďakujem krásne. Po tých peripetiách, čo sme s ním mali doteraz, by si asi aj zaslúžil, aby mu to niekto spočítal... A prajem všetkým pekný víkend :)
Tweety
12.10.07,15:10
Ďakujem krásne. Po tých peripetiách, čo sme s ním mali doteraz, by si asi aj zaslúžil, aby mu to niekto spočítal... A prajem všetkým pekný víkend :)
Neboj, spočítané to raz bude mať.:)