pedry11
12.10.07,18:14
Neviem či píšem správne sem svoju otázku, no chcem sa spýtať na môj prípad. Mám uzavretú zmluvu na neurčito so skúšobnou dobou 3mes. V skúšobnej dobe sa mi stal pracovný úraz dôsledkom ktorého som teraz práce neschopný a dnes mi zamestnávateľ oznámil,že so mnou rozviazal PP nakoľko nepracujem a že by som ich stál priveľa nákladov keby mi museli uhradiť PN. Chcem sa spýtať či má zamestnávateľ na toto právo, veď som si predsa nezlomil ruku úmyselne!!!
laciqua
13.10.07,18:10
Skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe môže zamestnávateľ z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
Na takéto skončenie sa nevzťahuje ani zákaz výpovede v zmysle ust. § 64 Zákonníka práce, keďže skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe nie je výpoveďou ale osobitným spôsobom skončenia pracovného pomeru ( § 59 ZP).
Takze je mi to luto ale moze a ak tak uz spravil, tak je to treba respektovat.
Kedze vsak zakon pripusta v skusobnej dobe aj ostatne sposoby skoncenia pracovneho pomeru, treba si dobre prestudovat dokument, ktorym zamestnavatel pracovny pomer skoncil. Ak pouzil slova VYPOVED alebo sa odvolava na paragrafy o vypovedi, bolo by mozne pouzit vyssie spomenuty institut zakazu vypovede...
V kazdom pripade ale dufam, ze su ti (resp. boli pocas trvania PN) vyplacane úrazové dávky sociálneho poistenia.

Pekny den anyway....