VladoaKatka
12.10.07,19:14
Dobrý večer.Poradte mi, ako máme vyriešiť problém, ktorý sa stal pri zadávaní trvalého príkazu v banke na odvody do sociálnej poisťovne?
Moje známe, ktoré platia do SP od 1.7.2007 zadali trvalé príkazy v banke. Predložili v banke prihlášku FO do SF, kde je IČP. Banka variabilný symbol im uvádza RČ, druhej mesiac, za ktorý platí, alebo VS je správny ale nevádza špec.symbol ako mesiac a rok. Sú štyri a všetky to majú zlé.Upozornila som ich na to, že poisťovňa nebude vedieť im priradiť platby. V bankách si to vybavia už budúci týždeň ale ako to vyriešiť so SP?.Predpokladám, že písomne a priloženými kópiami výpisov.
Stretli ste sa už niečím takým? Prosím poradte?
Monika Kováčová
12.10.07,17:57
Kópie BV by som neposielala do SP, stačí list v znení: dňa toho a toho vám bola poukázaná platba v sume za poistné pod VS takým a takým. Správny VS má byť ten a ten. Za problémy vzniknuté chybnými platobnými údajmi sa ospravedlňujem, a žiadam priradiť platby k správnym zúčtovacím symbolom. HOWGH.
ondrejvla
12.10.07,17:58
Dobrý večer.Poradte mi, ako máme vyriešiť problém, ktorý sa stal pri zadávaní trvalého príkazu v banke na odvody do sociálnej poisťovne?
Moje známe, ktoré platia do SP od 1.7.2007 zadali trvalé príkazy v banke. Predložili v banke prihlášku FO do SF, kde je IČP. Banka variabilný symbol im uvádza RČ, druhej mesiac, za ktorý platí, alebo VS je správny ale nevádza špec.symbol ako mesiac a rok. Sú štyri a všetky to majú zlé.Upozornila som ich na to, že poisťovňa nebude vedieť im priradiť platby. V bankách si to vybavia už budúci týždeň ale ako to vyriešiť so SP?.Predpokladám, že písomne a priloženými kópiami výpisov.
Stretli ste sa už niečím takým? Prosím poradte?

Stretla som sa už s tým, rozhodne prefotiť všetky výpisy, kde sú platby s nesprávnym VS, napísať list a všetko v ňom vysvetliť, osobne ísť na SP
a požiadať o preúčtovanie na správny VS. Veď ak tam majú uvedené svoje RČ, ani pani za priehradkou v SP nie je "krkaňa" a určite to preúčtuje. Ale dať si potvrdiť prevzatie listu s kópiami výpisov.
Johanka
12.10.07,18:06
mimotemy Osobne sa čudujem týmto podnikateľkám, že si myslia, že dievčinky a chlapci v bankách sú vševedkovia. Pokiaľ viem, údaje do trvalého príkazu nezadáva banka, ale klient.
To je stále dokola - ak chcem podnikať, musím buď obetovať trocha voľného času a naštudovať si svoje povinnosti, do ktorých patrí aj uhrádzanie SP so správnym VS alebo si nájsť niekoho, kto poskytuje služby, ktoré ma odbremenia od vecí, ktoré sú pre väčšinu podnikateľov podružné, napr. kvalitného účtovníka ;) .
VladoaKatka
13.10.07,06:17
Ďakujem za usmernenia.
Viem, že bankový úradníci tiež sú neni vševedkovia, ale mali všetko pripravené na papieri, VS na kópii reg. listu zvýraznené. Bola tam 2 dni zamestnaná slečna, ktorá im to spôsobila-to v jednej banke a v druhej keď moja klientka tak len poznamela, že aby to bolo dobre zadané, pracovníčka banky jej odvrkla, že ona vie ako sa robí trvalý príkaz do SP, aby ju nepoučovala. A takto to dopadlo.Teraz som im vyplnila sama trvalé príkazy, ktoré odovzdajú v banke.
Nepredpokladala som, že budú také zmätky, v tom čase som bola chorá a nemohla som im to vybaviť sama, resp. robiť im doprovod.