Lolka
12.10.07,22:06
Môže mi niekto poradiť ako mám účtovať osobnú spotrebu? Účtujem ju ako nedaňový výdaj a DPH nerozpisujem. Dávam ho nulové. Je to správne
Zoltán Kovács
12.10.07,20:14
Môže mi niekto poradiť ako mám účtovať osobnú spotrebu? Účtujem ju ako nedaňový výdaj a DPH nerozpisujem. Dávam ho nulové. Je to správne

Áno je to správne
Lolka
12.10.07,20:28
Môžte mi ešte poradiť. Môj príjem do pokladne je iba z registračnej pokladne. Vždy zaúčtujem mesačnú uzávierku. Ale počas mesiaca mi ide pokladňa do mínusu. Tak prvého si dám osobný vklad podnikateľa a potom po zaúčtovaní mesačnej uzávierky to vyberiem ako osobnú spotrebu. Je to správne. Osobný vklad aj osobná spotreba s nulovou DPH. Správne?
cloe
12.10.07,20:34
Môžte mi ešte poradiť. Môj príjem do pokladne je iba z registračnej pokladne. Vždy zaúčtujem mesačnú uzávierku. Ale počas mesiaca mi ide pokladňa do mínusu. Tak prvého si dám osobný vklad podnikateľa a potom po zaúčtovaní mesačnej uzávierky to vyberiem ako osobnú spotrebu. Je to správne. Osobný vklad aj osobná spotreba s nulovou DPH. Správne?

Táto otázka tu už bola riešená. Správne by sa mala účtovať denná uzávierka aby bol skutočný obraz o výške dennej hotovosti v pokladni. Avšak väčšina účtovníkov asi účtuje mesačnú uzávierku, s tým že pokladničnú knihu si vedie podnikateľ na prevádzke. Aspoň by si mal viesť;) Myslím si, že spôsob ako to účtuješ v podstate môže byť. Správne uvádzaš, že osobný vklad aj osobná spotreba je bez DPH.:)
Lolka
12.10.07,20:41
Prosím ešte o radu keď z podnikatelského účtu sa platí súkromná vec tak to tiež účtujem ako nedaňový výdaj s nulovou DPH?
Zoltán Kovács
12.10.07,20:54
Prosím ešte o radu keď z podnikatelského účtu sa platí súkromná vec tak to tiež účtujem ako nedaňový výdaj s nulovou DPH?

Áno správne
Zita5
13.10.07,06:23
Môžte mi ešte poradiť. Môj príjem do pokladne je iba z registračnej pokladne. Vždy zaúčtujem mesačnú uzávierku. Ale počas mesiaca mi ide pokladňa do mínusu. Tak prvého si dám osobný vklad podnikateľa a potom po zaúčtovaní mesačnej uzávierky to vyberiem ako osobnú spotrebu. Je to správne. Osobný vklad aj osobná spotreba s nulovou DPH. Správne?

Poradím prečítať od začiatku do konca nasledujúcu tému

http://www.porada.sk/t50998-uctovanie-trzby-z-erp-v-ju.html?highlight=%DA%E8tovanie+tr%BEby
Lolka
22.10.07,19:42
Prosím Vás môžte mi poradiť, ak dám do záväzkov nezaplatenú faktúru DPH si odpočítam hneď pri zaevidovaní do záväzkov alebo až pri účtovaní úhrady. Faktúra bola uhradená až o mesiac.
ekopo
22.10.07,19:44
hneď veru hneď ak sú v poriadku všetky náležitosti
Lolka
22.10.07,19:45
Ďakujem veľmi pekne. A aké náležitosti myslíte?
ekopo
22.10.07,20:08
napríklad cit. zo zákona

(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v slovenských korunách.