KÚ PO
25.02.05,10:23
Dobrý deň, volám sa Alena. Na tejto stránke som prvykrát ale som rada, že také niečo existuje.



Mám pracovníka ktorému mám vykonávať zrážku zo mzdy na základe rozhodnutia, ktoré som obdržala od exekútora. Chcem si len overiť koľko sa dá odpočítať na pracovníka, jeho manželku a syna. V roku 2003 to bolo na pracovníka 1600 Sk na manželku 600 Sk a na syna alebo dcéru tiež 600 Sk. Získala som nejaký ten postup od jednej známej ale nikde sa nemôžem dopátrať či tie čiastky platia ešte aj teraz v roku 2005. Tie čo som ja uviedla platili v roku 2003.
Dúfam, že mi niekto pomôže.
janaGT
25.02.05,09:29
lenkak
25.02.05,09:31
Tie sumy stále platia.
Eva Farkasová
05.03.05,16:06
Tie sumy platia stále. Na pracovníka 1600,- Sk, na manželku /nezáleží či má príjem alebo nie/ 600,- Sk a na každé vyživované dieťa 600,- Sk. Odpocet sa robi z ČM, z výslednej sumy vypočítaš 1/3 a zaokruhlis a posles exekútorovi, ktorý je rád za každú jednu korunu " - ))).
Eva Farkasová
05.03.05,16:17
:confused: Prosím o radu ako postupovat v prípade, že zamestnanec ma až 3 exekúcie na mzdu. Za 2/05 má čistú mzdu 9000,- Sk
- 2200,- Sk /zákl.odpočty/
----------
6800,- z toho 1/3 je 2266,- Sk.
Takže mám im poslat po 2266,- Sk?

Nechcem ukracovat zamestnanca, ale zaroven si chcem splnit povinnost. Dakujem vopred za odpoved.
ZuzanaP
12.05.05,07:00
A čo keď mal zálohu, z čoho mu vyrátať zrážky? Len z čistej mzdy - HM+náhrady-odvody?
Richard
15.05.05,07:14
Tému som presunul. KÚ PO, prosím nabudúce zaradiť tému správne.
Jara
14.06.05,06:42
cubic a to je čo za príspevok? Nepomýlil si si www stránku? Tu sú poraďaci...
Eva Farkasová
16.08.05,19:33
Nezabudni na to, že pokiaľ bude zamestnanec na PN /teda bude poberať nemocenské od Soc.poisťovne/, tak na pobočku musíš postúpiť aj exekučný príkaz /fotokópiu/.
Velettka
17.08.05,10:08
Práve sa mi dostala do rúk úplné znenie zákona 233/1995 o súdnych exekútoroch ...... v platnom znení zákona 341/2005. Nasledovné platí od 1.9.2005:
Týka sa to zrážok zo mzdy:
§67 ods.4:
- Ak dočasná práceneschopnosť zamestnanca trvá viac ako 10 dní, platiteľ mzdy je povinný túto skutočnosť oznámiť exekútorovi , ktorý vydal exekučný príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy zamestnanca, a zároveň ho informovať, ktorá pobočka Sociálnej poisťovne bude zamestnancovi vyplácať nemocenské. V takom prípade exekútor doručí exekučný príkaz pobočke Sociálnej poisťovne. Skončenie PN je platiteľ mzdy povinný bezodkladne oznámiť exekútorovi. Po skončení PN vykonáva zrážky zo mzdy platiteľ mzdy.

odst.5
- ............ vyššie uvedené platí, aj keď zamestnkyňa nastúpi na materskú, či rodičovskú dovolenku.

A dopĺňa sa §69 o rozsahu zrážok odst.1:
- Zrážky sa vykonávajú z čistej mzdy povinného, ktorá sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov FO a poistné na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie, príspevok na starobné dôchodkové sporenie a poistné na sociálne zabezpečenie.



Nezabudni na to, že pokiaľ bude zamestnanec na PN /teda bude poberať nemocenské od Soc.poisťovne/, tak na pobočku musíš postúpiť aj exekučný príkaz /fotokópiu/.
Darana
17.08.05,10:30
:confused: Prosím o radu ako postupovat v prípade, že zamestnanec ma až 3 exekúcie na mzdu. Za 2/05 má čistú mzdu 9000,- Sk
- 2200,- Sk /zákl.odpočty/
----------
6800,- z toho 1/3 je 2266,- Sk.
Takže mám im poslat po 2266,- Sk?

Nechcem ukracovat zamestnanca, ale zaroven si chcem splnit povinnost. Dakujem vopred za odpoved.
Evka, jeden môj zamestnanec má 11 exekúcií, preto neprichádza do úvahy, aby si ich sťahovala spolu (ak však nejde o prednostné pohľadávky). Ja som telefonovala exekútorovi a potvrdili mi, že mám vykonávať exekúcie v slede, v akom mi boli doručené a to postupne jednu po druhej.
Darana
18.08.05,06:22
Schému tretinového systému zrážok prikladám pre pomoc v prílohe.
endrju
21.08.05,12:30
Schému tretinového systému zrážok prikladám pre pomoc v prílohe. Darana, dovolím si vyjadriť 2 výhrady k Tvojmu príspevku:

1. Bolo by vhodné dokument tohoto typu uvádzať aj s odkazom na zdroj, z ktorého pochádza.:) Autor dokumentu by mohol mať výhrady k porušovaniu autorských práv.

2. Opakovane "priliepaš" rovnaký dokument do viacerých tém. Bolo by vhodné pridať dokument do rubriky "Tlačivá". V jednotlivých témach by sa uvádzal už len odkaz na tento dokument umiestnený v rubrike "Tlačivá".:D
Darana
22.08.05,06:20
Darana, dovolím si vyjadriť 2 výhrady k Tvojmu príspevku:

1. Bolo by vhodné dokument tohoto typu uvádzať aj s odkazom na zdroj, z ktorého pochádza.:) Autor dokumentu by mohol mať výhrady k porušovaniu autorských práv.

2. Opakovane "priliepaš" rovnaký dokument do viacerých tém. Bolo by vhodné pridať dokument do rubriky "Tlačivá". V jednotlivých témach by sa uvádzal už len odkaz na tento dokument umiestnený v rubrike "Tlačivá".:D
Kritiku prijímam!

1. Tlačivo mi bolo zaslané priamo z Exekútorského úradu exekútorky v Rimavskej Sobote a mám pocit, že je uvádzané aj priamo v zákone.

2. Keby si vedel, čo som sa natrápila vôbec s pridaním prílohy - robila som to po prvý krát! a do rubriky Tlačivá som tiež ešte nikdy nič nepridávala, takže s tým nemám skúsenosti. Ale sľubujem, že nabudúce sa o to pokúsim a urobím to k všeobecnej spokojnosti!

Vďaka
Peťo
22.08.05,08:03
Pripomínam zmenu základnej sumy , ktorú povinnému nemožno zraziť z mesačnej mzdy , ak ide o výživné pre maloleté dieťa. V takomto prípade nepostihnuteľná časť mzdy činí 70 % základnej sumy t.j. :

1 120 Sk na osobu povinného /1 600 x 70 % /
420 Sk na každú ďalšiu osobu, ku ktorej má povinný vyživovaciu povinnosť,
420 Sk na manžela povinného , aj keď má ďalší príjem / 600 x 70 % /.

/Zákon č. 613/2004 Z.z. od 1.1. 2005/
Pekný deň.
ZuzanaP
22.08.05,08:48
od 01. 01. 2005?

na zamestnanca sme dostali exekúciu v 03/2005 a priamo na exekútorskom úrade v BA mi povadali, že nepostihnuteľné sumy sú 1 600, 600 a nie 70%
účtovník 007
22.08.05,08:48
Pripomínam zmenu základnej sumy , ktorú povinnému nemožno zraziť z mesačnej mzdy , ak ide o výživné pre maloleté dieťa. V takomto prípade nepostihnuteľná časť mzdy činí 70 % základnej sumy t.j. :

1 120 Sk na osobu povinného /1 600 x 70 % /
420 Sk na každú ďalšiu osobu, ku ktorej má povinný vyživovaciu povinnosť,
420 Sk na manžela povinného , aj keď má ďalší príjem / 600 x 70 % /.

/Zákon č. 613/2004 Z.z. od 1.1. 2005/
Pekný deň.Prešla som celý zákon, ale paragraf ktorý rieši nepostihnuteľné sumy som nenašla. Myslím, že tieto sumy rieši exekučný poriadok. Zákon 613/2004 začína platiť od 1.1.2006. Nie 2005.Opravujem sa ,uvedené platí pre Trestný zákon.Peťo má pravdu. Od 1.1.2005. Znížením nepostihnuteľnej čiastky sa z dlžníka stane postupne bezdomovec bývajúci v krabici od televízora. Tým nechcem hájiť dlžníkov, ale dlhy sa robia veľmi ľahko. Ak má niekto exekúciu zo mzdy a naďalej pracuje a snaží sa zo sumy 1600+1000 vyžiť , nie je vhodné mu ešte ubrať. Treba mu nechať toľko, aby zostal pracovať a ďalej splácal. Ja naším zamestnancom vždy radím, aby sa s exekútorom(so súhlasom veriteľa) dohodli na splátkach, ktoré im potom strhame zo mzdy. Ani veriteľ nepotrebuje, aby dlžník zostal nezamestnaný a neplatil nič. Tento postup sa dá samozrejme uplatniť len v prípade jednej exekúcie.
Peťo
22.08.05,09:37
Prešla som celý zákon, ale paragraf ktorý rieši nepostihnuteľné sumy som nenašla. Myslím, že tieto sumy rieši exekučný poriadok. Zákon 613/2004 začína platiť od 1.1.2006. Nie 2005. Znížením nepostihnuteľnej čiastky sa z dlžníka stane postupne bezdomovec bývajúci v krabici od televízora. Tým nechcem hájiť dlžníkov, ale dlhy sa robia veľmi ľahko. Ak má niekto exekúciu zo mzdy a naďalej pracuje a snaží sa zo sumy 1600+1000 vyžiť , nie je vhodné mu ešte ubrať. Treba mu nechať toľko, aby zostal pracovať a ďalej splácal. Ja naším zamestnancom vždy radím, aby sa s exekútorom(so súhlasom veriteľa) dohodli na splátkach, ktoré im potom strhame zo mzdy. Ani veriteľ nepotrebuje, aby dlžník zostal nezamestnaný a neplatil nič. Tento postup sa dá samozrejme uplatniť len v prípade jednej exekúcie.
Pozri ešte raz zákon 613/2004 Z.z. , kde v čl. II. zmenil § 278 ods.2 zákona č.99/1963Zb. Občianského sudného poriadku v znení neskorších predpisov a čl. III. zmenil § 70 ods. 2 zákona č. 233/1995 Z.z. Exekučného poriadku v znení neskorších predpisov. Týka sa to iba pri výživnom pre maloleté dieťa.
Účinnosť zákona je od 1.1.2005 /tak som to našiel na internete/. Pekný deň.
kvet
22.08.05,09:37
Súhlasím s "Peťo". Je to upravené v zákona č. 613/2004 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 140/1961 ZB. Trestný zákon v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, konkrétne článok II. doplnenie ods. 2 v § 278 Občianskeho súdneho poriadku a článok III. doplnenie ods. 2 v § 70 zákona o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti, zákon nadobudol účinnosť 1.1.2005.
účtovník 007
22.08.05,09:55
V Google som si našla odvolávku na uvedený zákon, prečítala a máte pravdu. Mne sa vysvietil Trestný zákon 300/2005 a ten je účinný od 1.1.2006. Teda máte pravdu a idem svoj príspevok opraviť, aby som niekoho neuviedla do omylu.

Čaute
DANEA
04.12.05,17:25
mne tvoj postup nevadil, ja som bola spokojna.
korduľa
12.05.06,13:20
chcela by som sa spytat ci , ktory postup je spravny
pri uctovani zrazok 331/333
alebo 331/379
mame tu taku debatu a nazory su ine
su to exekucie

dakujeme
Tweety
12.05.06,13:27
chcela by som sa spytat ci , ktory postup je spravny
pri uctovani zrazok 331/333
alebo 331/379
mame tu taku debatu a nazory su ine
su to exekucie

dakujeme
Správna je možnosť 2
korduľa
12.05.06,13:35
dakujem za rychlu odpoved, tiez si myslim, je nejaky logicky argument, preco sa nemaju uctovat exekucne zrazky na 331/333? lebo mi bolo povedane, ze dotycna osoba mala danovu kontrolu a vraj jej na to nic nepovedali
vema
22.08.06,06:18
Prosím vás,keď mi prišiel papier výplata zrážok zo mzdy pre nášho zamestnanca a je tam,že mu mám prvý mesiac zraziť 2400 za omeškanie a ďalej 929 každý mesiac,môžem mu toľko zraziť.Má manželku a dieťa: čistá mzda 9500 -2988-1245-1245=4022 Zraziť 1340
Zostane mu 8160
Nerozumiem ako ďalej.Koľko mu vlastne môžem zrazi.Viem,že sa to už tu omielalo,ale jemu budú ďalej narastasť úroky z omeškania ak mu nestrhnem tých 2400 sk,ak tomu dobre rozumiem.
vema
22.08.06,09:40
Prosím vás,keď mi prišiel papier výplata zrážok zo mzdy pre nášho zamestnanca a je tam,že mu mám prvý mesiac zraziť 2400 za omeškanie a ďalej 929 každý mesiac,môžem mu toľko zraziť.Má manželku a dieťa: čistá mzda 9500 -2988-1245-1245=4022 Zraziť 1340
Zostane mu 8160
Nerozumiem ako ďalej.Koľko mu vlastne môžem zrazi.Viem,že sa to už tu omielalo,ale jemu budú ďalej narastasť úroky z omeškania ak mu nestrhnem tých 2400 sk,ak tomu dobre rozumiem.Nikto mi neporadí?
Jana Motyčková
22.08.06,09:53
Prosím vás,keď mi prišiel papier výplata zrážok zo mzdy pre nášho zamestnanca a je tam,že mu mám prvý mesiac zraziť 2400 za omeškanie a ďalej 929 každý mesiac,môžem mu toľko zraziť.Má manželku a dieťa: čistá mzda 9500 -2988-1245-1245=4022 Zraziť 1340
Zostane mu 8160
Nerozumiem ako ďalej.Koľko mu vlastne môžem zrazi.Viem,že sa to už tu omielalo,ale jemu budú ďalej narastasť úroky z omeškania ak mu nestrhnem tých 2400 sk,ak tomu dobre rozumiem.
To je rozhodnutie súdu?
vema
22.08.06,10:16
Nie,to je od spoločnosti,ktorá mu poskytla úver,HOME CREDIT.
Jana Motyčková
22.08.06,11:02
Kdesi sme sa tu bavili, že keď ide o splátku pôžičky podľa nejakého § obchodného zákonníka opravujem : podľa §551 občianskeho zákonníka, tiež zrážka nemôže presiahnuť výšku aká by sa vypočítala pri výkone rozhodnutia súdu. Skúsim pohľadať.
Isabel
22.08.06,11:05
Vema, podľa zákonníka práce § 131
Po vykonaní zrážok podľa odseku 1 (poistné, dane a pod.) môže zamestnávateľ
zraziť zo mzdy len
a) preddavok na mzdu, ktorý je zamestnanec povinný
vrátiť preto, že neboli splnené podmienky na priznanie
tejto mzdy,
b) sumy postihnuté výkonom rozhodnutia nariadeným
súdom alebo orgánom štátnej správy,
c) peňažné tresty (pokuty), ako aj náhrady uložené zamestnancovi
vykonateľným rozhodnutím príslušných
orgánov,
d) neprávom prijaté sumy dávok dôchodkového zabezpečenia,
nemocenského poistenia, štátnych sociálnych
dávok a dávok sociálnej pomoci, peňažných
príspevkov na kompenzáciu sociálnych dôsledkov
ťažkého zdravotného postihnutia, ak je zamestnanec
povinný ich vrátiť na základe vykonateľného
rozhodnutia,
e) nevyúčtované preddavky cestovných náhrad,
f) náhrady sťahovacích a iných výdavkov, ktoré sa zamestnancovi
vyplatili a ktoré je zamestnanec povinný
podľa pracovnoprávnych predpisov vrátiť,
g) náhradumzdy za dovolenku, na ktorú zamestnanec
stratil nárok, prípadne na ktorú mu nárok nevznikol,
h) neprávom prijatú podporu v nezamestnanosti alebo
preddavok na podporu v nezamestnanosti, ak je zamestnanec
povinný ho vrátiť na základe vykonateľného
rozhodnutia podľa osobitného predpisu.
(3) Ďalšie zrážky zo mzdy, ktoré presahujú rámec
zrážok uvedených v odsekoch 1 a 2, môže zamestnávateľ
vykonávať len na základe písomnej dohody so zamestnancom
o zrážkach zo mzdy.

Máš písomnú dohodu so zamestnancom? Ak nie, tak v ti je papier z Home Creditu nanič.

Ak by si to mala zo súdu ako exekučný príkaz, tak podľa Ekekučného poriadku 233/1995 §73:
Zrážky zo mzdy vo väčšom rozsahu, ako dovoľujú ustanovenia tohto zákona, je prípustné vykonávať len v prípade, ak s tým povinný súhlasí.

Ale tiež by som si to nechala podpísať zamestnancom, nie iba ústny súhlas.
To že jemu budú narastať úroky z omeškania nie je tvoj problém. Buď ti podpíše zrážku alebo nech sa stará.
Jana Motyčková
22.08.06,11:14
Takže našla som tú tému a z nej výsledok bol takýto :
Na dohodu o zrážke zo mzdy, ktorá je uzavretá medzi veriteľom a zamestnancom a ktorá je postúpená zamestnávateľovi (podľa §551 občianskeho zákonníka) platí, že táto zrážka nesmie byť vyššia ako je zrážka pri výkone rozhodnutia.
Isabel
22.08.06,11:30
Takže našla som tú tému a z nej výsledok bol takýto :
Na dohodu o zrážke zo mzdy, ktorá je uzavretá medzi veriteľom a zamestnancom a ktorá je postúpená zamestnávateľovi (podľa §551 občianskeho zákonníka) platí, že táto zrážka nesmie byť vyššia ako je zrážka pri výkone rozhodnutia.

S týmto súhlasím, ale ak som to správne pochopila, tak Home Credit (veriteľ) uzavrel zrážku vporiadku na 929,- Sk, čo spĺňa citované ustanovenie.
Teraz ide o mimoriadnu zrážku (nie o dohodnutú mesačnú zrážku) na nesplatené sumy + úroky vo výške 2400,-. Home Credit by to mal postúpiť na súd alebo sa dohodnúť so zamestnancom a ten požiada písomne o zrážku, čím nie je dotknuté vyššie uvedené. Nikde nie je napísané, že zamestnanec nemôže požiadať o zrážku na 90% mzdy. Ak to podpíše, tak je to vporiadku. Akurát ten papier z Home Credit by som do toho neťahala ;)
Jana Motyčková
22.08.06,12:35
S týmto súhlasím, ale ak som to správne pochopila, tak Home Credit (veriteľ) uzavrel zrážku vporiadku na 929,- Sk, čo spĺňa citované ustanovenie.
Teraz ide o mimoriadnu zrážku (nie o dohodnutú mesačnú zrážku) na nesplatené sumy + úroky vo výške 2400,-. Home Credit by to mal postúpiť na súd alebo sa dohodnúť so zamestnancom a ten požiada písomne o zrážku, čím nie je dotknuté vyššie uvedené. Nikde nie je napísané, že zamestnanec nemôže požiadať o zrážku na 90% mzdy. Ak to podpíše, tak je to vporiadku. Akurát ten papier z Home Credit by som do toho neťahala ;)
No nie celkom. Home Credit uzavrel pôvodne zmluvu, kde bola splátka pôžičky zrejme 929 Sk. Dotyčný zrejme nesplácal, Home Credit to riešil s dotyčným a uzavrel s ním dohodu o zrážke zo mzdy podľa §551, ktorú veriteľ postupuje zamestnávateľovi - to ten Home Credit môže urobiť na základe toho §551. Takúto zrážku je zamestnávateľ povinný zrážať tak ako by šlo o rozhodnutie súdu, akurát nie som si istá poradím zŕažok, ak by mal aj nejaké exekúcie a pod..
Isabel
22.08.06,16:08
Tak to už je len na Veme aby posúdila čo má v ruke :) či to je Dohoda o zrážke v zmysle §551 so súhlasom zamestnanca alebo či je to len papier z Home Credit na ktorý im zamestnanec nedal súhlas.
vema
22.08.06,18:25
Home Credit okrem listiny,kde je žiadosť o zrážky zo mzdy,poslal aj kópiu úverovej zmluvy a tam sa píše v jednom z bodov,že zmluva je uzatvorená podľa § 551 Obč.zák. a v prípade oneskorenia najmenej dvoch mesačných splátok,môže spoločnosť požadovať,aby vyplácal dvojnásobok mesačnej splátky úveru až do úplného zaplatenia čerpaného úveru.On to podpísal.Tak teraz neviem,môžem mu zraziť tých 2400,-Sk,alebo to musí byť na tie tretinky?Ďakujem vám za predchádzajúce rady.Nemá u nás žiadne iné zrážky.
vema
23.08.06,06:35
Home Credit okrem listiny,kde je žiadosť o zrážky zo mzdy,poslal aj kópiu úverovej zmluvy a tam sa píše v jednom z bodov,že zmluva je uzatvorená podľa § 551 Obč.zák. a v prípade oneskorenia najmenej dvoch mesačných splátok,môže spoločnosť požadovať,aby vyplácal dvojnásobok mesačnej splátky úveru až do úplného zaplatenia čerpaného úveru.On to podpísal.Tak teraz neviem,môžem mu zraziť tých 2400,-Sk,alebo to musí byť na tie tretinky?Ďakujem vám za predchádzajúce rady.Nemá u nás žiadne iné zrážky.Teraz som tam volala.Trvajú na tom,aby som mu zrážala každý mesiac 2400,-Sk,s tým,aby bolo zachované živ.minimum.Čiže on keď zarobí čisté 9500,tak odrátam 4022 /družka a jedno dieťa/ a zo zvyšku mu môžem strhnúť 2400.- Sk.On s tým súhlasí.Bude to tak OK?
Isabel
24.08.06,06:17
Ak má čistú mzdu 9500 a zrážaš na neho + 2 osoby, tak mu môžeš zraziť iba 1/3 a to je 1340 Sk.
V tomto prípade súhlasím so Somij, ktorá napísala:
Na dohodu o zrážke zo mzdy, ktorá je uzavretá medzi veriteľom a zamestnancom a ktorá je postúpená zamestnávateľovi (podľa §551 občianskeho zákonníka) platí, že táto zrážka nesmie byť vyššia ako je zrážka pri výkone rozhodnutia.
Ak zamestnanec súhlasí tak odporúčam vypísať jeden papier kde podpíše že chce aby mu bolo zrazených XX peňazí a zaslaných na YY účet. Nie iba ústny súhlas.
vema
24.08.06,16:22
Ja som mu dala podpísať papier,kde súhlasí,aby mu bolo strhnuté 2400.-sk,až do úplneho uhradenia sumy a to 30 938.-Bral si pôžičku na 15000.-Sk.Bude dobre ,aby to čím skôr splatil,lebo sa nedoplatí.Ďakujem za rady a názory.
AVMM
06.09.06,13:45
Chcela by som vediť ako mám zrážať zo mzdy exekučný príkaz ktorý pozostáva z rôznych súm pohľadávky, úroky, súdne poplatky, trovy exekútora zatiaľ to je 164 000,- Sk niektoré súmy sú nie vypočítané lebo sa budú počítať od dátumu 5.5.2006 až do zaplatenia. Zamestanec má čistý príjem 9000,- Sk, žije s družkou v spoločnej domácnosti a má dve deti. Od 19.4.2006 platí nové nariadenie vlády o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia. Poradte mi ako to mám zrážať. A potom o výške zrážok mám niekoho informovať ?
filka
27.09.06,07:46
Nezabudni na to, že pokiaľ bude zamestnanec na PN /teda bude poberať nemocenské od Soc.poisťovne/, tak na pobočku musíš postúpiť aj exekučný príkaz /fotokópiu/.

Hľadala som v téme,ale akosi neúspešne-mám otázku či sa zrážky môžu vykonávať aj napr. z nemocenského?
A reakciu na vyssie citovany prispevok-ano zamestnavatel musi postupit exekucny prikaz Socialnej poist. ale aj tak,ved v zakone sa pise ze "...exekutor postupi...".Tak ako to potom je?
Aka je potom spatna vazba od Soc.poistovne?alebo exekutor nas upovedomi ake zrazky este treba vykonat?
Janka6685
02.10.06,14:24
Chcela by som vediť ako mám zrážať zo mzdy exekučný príkaz ktorý pozostáva z rôznych súm pohľadávky, úroky, súdne poplatky, trovy exekútora zatiaľ to je 164 000,- Sk niektoré súmy sú nie vypočítané lebo sa budú počítať od dátumu 5.5.2006 až do zaplatenia. Zamestanec má čistý príjem 9000,- Sk, žije s družkou v spoločnej domácnosti a má dve deti. Od 19.4.2006 platí nové nariadenie vlády o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia. Poradte mi ako to mám zrážať. A potom o výške zrážok mám niekoho informovať ?

Takýto problém mám aj ja. Na exekučnom príkaze je konkrétne napísané toto:

Istiny, úhrnom........................................... ........................96 279,-
Poplatok z omeškania ku dňu 09. 02. 2004..............................63 235,-
2,5 promile za každý deň omeškania, najmenej však 25,- za každý i začatý mesiac omeškania:
- zo sumy 36 090,- od 15. 12. 1999 do zaplatenia............2,5 promile za každý deň omeškania
- zo sumy 60 189,- od 10. 02. 2004 do zaplatenia...........
- náhrada trov súdneho konania oprávneného................4 453,-
- náhrada trov exekučného konania oprávneného..............791,-
- náhrada trov exekučného konania súdneho exekútora..79 840,-

Aká súma je vlastne tá, ktorá sa má splatiť? Čísla viem spočítať, v tom problém nie je:p , ale ale čo tie promile za dni omeškania?:(
Jana Motyčková
02.10.06,15:00
Keď splatí istinu, už vypočítané poplatky z omeškania, súdne trovy atď. tak oslov exekútora, aby ti aktualizoval sumy, ktoré ešte musí splácať.
Janka6685
02.10.06,15:07
Keď splatí istinu, už vypočítané poplatky z omeškania, súdne trovy atď. tak oslov exekútora, aby ti aktualizoval sumy, ktoré ešte musí splácať.

Teda je to 96 279 + 63 235 + 4 453 + 791 + 79 840 = 244 598,- ?