ivti
13.10.07,14:49
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, pracujem v MRP mzdy win a pokúšam sa urobiť výplatu za 9/07 zamestnancovi, ktorý je od 13.9.07 PN, PN ešte stále trvá. Aký je správny postup? Začínam dochádzkou, zadávajú sa tu len pracovné dni PN alebo aj soboty a nedele?Pri výpočte mzdy sa ma program pýta, či má zobrať ten nižší (zamestnanec má obyčajne hrubú mzdu 9.200,- Sk)vymeriavací základ pre výpočet poistného alebo minimálnu mzdu 7.600,- Sk?Ďakujem.
Monika Kováčová
13.10.07,13:55
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, pracujem v MRP mzdy win a pokúšam sa urobiť výplatu za 9/07 zamestnancovi, ktorý je od 13.9.07 PN, PN ešte stále trvá. Aký je správny postup? Začínam dochádzkou, zadávajú sa tu len pracovné dni PN alebo aj soboty a nedele?Pri výpočte mzdy sa ma program pýta, či má zobrať ten nižší (zamestnanec má obyčajne hrubú mzdu 9.200,- Sk)vymeriavací základ pre výpočet poistného alebo minimálnu mzdu 7.600,- Sk?Ďakujem.

ak počítaš mzdy cez dochádzku, zadaj PN od 13.9. vrátane sviatkov, sobôt a nedel.
VZ - nižší, nakoľko zamestnanec je PN.
abel
13.10.07,14:15
PN sa uvádza v kalendárnych dňoch, nie v pracovných.
lenkak
13.10.07,18:44
ak pn teda ešte trvá, dala si dátum do 30.9. a budúci mesiac keď budeš zadávať pn od 1.10, tak vo výpočte mzdy sa Ťa MRP opýta, či má pokračovať v pn z minulého mesiaca. Ostatok ako píšu ermon, abel.