vilob
13.10.07,22:12
vie niekto poradiť recept na zemiakový šalát s jogurtom? ide mi v podstate o to, aby bol tento šalát bez klasickej majonézy. ďakujem
durisovad
13.10.07,20:30
Ja robim zemiakovy salat bez majonezy kvoli tomu, ze mam alergiu na vajicka. Dresing robim zo sladkej slahackovej smotany, do ktorej pridam trochu kecupu a horcice. Nevidim dovod, preco by sa namiesto smotany nemohol pouzit jogurt. Este som neskusala, ale zle to byt nemusi.
Zoltán Kovács
13.10.07,20:33
Nie je to zle, je to výborné. Do zemiakového šalátu tiež používame biely jogurt, nakoľko majonézu nemôžem zo zdravotných dôvodov.
evina
13.10.07,20:51
Úplne rovnako , len miesto majonézy pridám niekedy jogurt, niekedy smotanu, alebo sójovú majonézu. Často pridám aspoň jeden téglik activie bielej, príjemne okyslí...
Mackovka
15.10.07,12:50
Ja robím vždy zemiakový šalát iba s jogurtom, hoci dávam smotanový jogurt. Nie je až také podstatné (čo sa chuti týka), či jogurt alebo smotana, len je dôležité rozmiešať jogurt (smotanu) v octovom náleve z uhoriek, ktorý odlejem z uhoriek, čo dávam do šalátu a až tak vyliať na zemiaky. Takéto zemiaky nemajú ani po viac hodinách čudný pach - ako trochu skysnuté jedlo - a nemajú horšiu chuť ani na druhý deň, stále voňajú ako čerstvo urobené.

P.S. už tu niekde na Porade bola aj zálievka s citrónom namiesto octu