najavo
14.10.07,02:28
zdravim vas poradaci.
chcel by som vas poprosit o radu: hladam dobreho architekta z TN alebo ZA kraja.projekt stavby RD by som mal vypracovany aspon ciastocne (samozrejme potrebujem to este posudit po statickej stranke,...) a myslite ze tie ceny za projekty su take vysoke ake som cital v niektorych vasich prispevkoch.respektivne kolko zaplatim ak mam projekt ciastocne vypracovany? a ake su ceny takej priemernej sedlovej strechy (alebo mi odporucte nejaky stranku s cennikom)?dakujem
p.mac
22.10.07,09:55
dobreho projektanta treba zaplatit, lebo Vam viem pomoct, ale aj zdrazit stavbu. Projektova cena zavisi od velkosti stavby a clenitosti. Ja jedneho dobre poznam, lenze je z DS.
Nike
22.10.07,10:10
"Dobrí" architekti sú predsa všetci. A ceny sú skutočne také ako sa hovorí.
Odporúčam ti najskôr získať čo najviac informácií, kým sa ti podarí niečo spáchať a potom bude neskoro.
Skús stránky komory architektov a komory stavebných inžinierov.
A kto ti vypracoval ten čiastočný projekt? Ak to dáš rozklesliť niekomu inému ako autorovi, tak pozor na autorské práva.
A otázka je ešte či vôbec potrebuješ projektanta s pečiatkou. Do 300m2 ti stačí človek so skončeným architektonickým vzdelaním.
najavo
22.10.07,20:49
myslis do 300m2 zastavanej alebo obytnej plochy?ciastocne vypracovany asi tak ze by som tam potreboval uz len to razitko.studoval som totiz stavbarinu a pracujem v AUTOCADE takze sa do toho rozumiem len nepoznam nikoho kto by mi to schvalil a momentalne som dlhsie pracovne v zahranici.je to jednoducha stavba ale atypicka.
KEJKA
22.10.07,20:53
dobreho projektanta treba zaplatit, lebo Vam viem pomoct, ale aj zdrazit stavbu. Projektova cena zavisi od velkosti stavby a clenitosti. Ja jedneho dobre poznam, lenze je z DS.
ja si prosím kontakt na DS_architekta. Ďakujem.
petovsan
22.10.07,21:17
pre TN skús pozrieť napr. aj tu: http://www.deltaatelier.sk/
Nike
24.10.07,06:02
myslis do 300m2 zastavanej alebo obytnej plochy?ciastocne vypracovany asi tak ze by som tam potreboval uz len to razitko.studoval som totiz stavbarinu a pracujem v AUTOCADE takze sa do toho rozumiem len nepoznam nikoho kto by mi to schvalil a momentalne som dlhsie pracovne v zahranici.je to jednoducha stavba ale atypicka.

300m2 zastavanej plochy. Pozri § 139b stavebného zákona a § 44.
Ak si študoval stavbarinu, možno vôbec nepotrebuješ razítko.