petih
14.10.07,11:28
Dobrý deň,

mám veľmi dobrú známu s ktorou som preberal podnikanie na autorský zákon / živnosť.

Poradila mi podnikať na živnosť, vraj v začiatkoch môžem tiež dodržiavať určité finančné limity, ktoré ak neprekročím, nebudem platiť.

Je teda možné, ak si ustrážim oficiálne vydokladované príjmi a výdaje, aby som ako živnostník - študent pri určitych podmienkach neplatil daň, zp, ani sp ?

Vraj je to niečo okolo 80tis.

Dakujem veľmi pekne.
petih
15.10.07,12:08
Ide o to že len výnimočne nemám možnosť pracovať bez dokladu, chcem teda tým výnimkam môcť dať doklad ale tak aby som za živnosť neplatil pravidelne poplatky. Je to možné ?
veronikasad
15.10.07,12:15
Pozri etiketu PORADY:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
abel
15.10.07,12:18
Ide o to že len výnimočne nemám možnosť pracovať bez dokladu, chcem teda tým výnimkam môcť dať doklad ale tak aby som za živnosť neplatil pravidelne poplatky. Je to možné ?
Už som ti chcela ísť poradiť, ale niečo ma v tom príspevku pomýlilo. Aha, už viem, čo. Je to zvýraznené. Pozri si najprv Etiketu Porady, bod 14.
petih
15.10.07,12:29
Ospravedlňujem sa, môžem tému zmazať ? Ja si to už nejak inak pohľadám teda :s
Marína
15.10.07,14:05
Sám tému zmazať nemôžeš. Popros Richarda(administrátor) alebo klikni v v svojom príspevkou č.5 na okienko Nahlás(je pod Tvojim nick-om) a "udaj sa".:rolleyes: