VieraK.
14.10.07,11:43
Firma vystavila faktúru na predaj drobného hmotného majetku do 30.000,-Sk tej istej firme, od ktorej tento drobný majetok kúpila pred 3 mesiacmi. Je to možné? Ako to zaúčtovať?
balci
14.10.07,09:52
Firma vystavila faktúru na predaj drobného hmotného majetku do 30.000,-Sk tej istej firme, od ktorej tento drobný majetok kúpila pred 3 mesiacmi. Je to možné? Ako to zaúčtovať?
Aky je dovod na tuto spatnu fakturaciu? Je to v povodnej cene? Ak ano, mal by dodavatel vystavit storno.
betka
14.10.07,09:52
Nemali oni vystaviť dobropis? v zmysle par. 25 z o DPH.
Nevieme o čo konkrétne ide, či bol majetok vrátený spať z nejakého dôvodu, alebo ide o presuny...
Zita5
14.10.07,10:19
Nemali oni vystaviť dobropis? v zmysle par. 25 z o DPH.
Nevieme o čo konkrétne ide, či bol majetok vrátený spať z nejakého dôvodu, alebo ide o presuny...

Súhlasím s Betkou .
Nedá mi doplniť -
strašne veľa otázok zadaných je nekompletných , nie sú uvedené obšírnejšie súvislosti a nedá sa v celku na ne odpovedať .Viď príklad je aj táto téma a veľa veľa ďalších tém .Ak to má posúdiť daná účtovníčka musí poznať aj okolnosti , ale ak chcem pomoc -radu, tak tiež odpovedajúci, by mali poznať okolnosti prípadu .Niekedy sa dá odpovedať avšak niekedy bohužiaľ nie .

Z otázky mám pocit akoby firma A zakúpila drobný majetok od firmy B , a teraz sa ide predávať späť ten istý drobný majetok , kde predáva firma B firme A.......no trošku na zamyslenie:rolleyes: .....ale to len preto , lebo nie je otázka kompletná a v širších súvislostiach nie je uvedený dôvod , prečo to takto riešia .

Takže ja môžem mať aj nnapr. pocit , že tieto dve firmy A,B si takto nahrávajú výdavky a príjmy ...... ako im to vyhovuje .....
betka
14.10.07,10:25
Ešte tá suma do 30 tis.Sk sa dá prehliadnuť, keby bola o niečo vyššia s pridaním jednej nuly, je to jasné...;)
VieraK.
14.10.07,15:53
Ďakujem za všetky doterajšie odpovede. Je to veľmi podivný prípad, preto som sa naňho spýtala. Mne sa to tiež nezdá. Firma, ktorej robím účtovníctvo, mi doniesla faktúru, v ktorej fakturuje druhej firme drobný majetok, ktorý od nej zakúpila pred 3 mesiacmi. (Pred 3 mesiacmi som ho účtovala na 501 a odpočítala DPH.) Drobný majetok je vyfakturovaný s DPH, presne v takých istých sumách, ako ho vystavila pred 3 mesiacmi tá druhá firma. Tiež nerozumiem tomuto prípadu.
Zita5
14.10.07,16:01
Ďakujem za všetky doterajšie odpovede. Je to veľmi podivný prípad, preto som sa naňho spýtala. Mne sa to tiež nezdá. Firma, ktorej robím účtovníctvo, mi doniesla faktúru, v ktorej fakturuje druhej firme drobný majetok, ktorý od nej zakúpila pred 3 mesiacmi. (Pred 3 mesiacmi som ho účtovala na 501 a odpočítala DPH.) Drobný majetok je vyfakturovaný s DPH, presne v takých istých sumách, ako ho vystavila pred 3 mesiacmi tá druhá firma. Tiež nerozumiem tomuto prípadu.

A sú si nejako blízke tieto osoby danej obchodnej transkacie ?
Mária1412
08.08.12,08:29
Presne taký istý prípad sa stal teraz aj mne. Sme s.r.o. Q platca DPH a v marci sme dostali fa na drobný hmotný majetok na 759 eur (tlačiaren s kopírkou a faxom) a zaučtovala som to na 501.anal ako Drobný hmotný majetok, a teraz v júli sme im tú tlačiareň fakturovali späť v tej istej sume. Tiež som čakala na dobropis ale nakoniec sa vystavila faktúra. Môžem to zaučtovať na 642 ????
dôvod: majitelia firiem sú blízke osoby a dohodli sa že kopírka sa im vráti späť, a oni su ju dali do výroby a my sme si v podobnej cene kúpili novšiu a lepšiu kopírku lebo oni nám vlastne predávali svoj drobný majetok (nie tovar).
Tweety
08.08.12,08:31
Presne taký istý prípad sa stal teraz aj mne. Sme s.r.o. Q platca DPH a v marci sme dostali fa na drobný hmotný majetok na 759 eur (tlačiaren s kopírkou a faxom) a zaučtovala som to na 501.anal ako Drobný hmotný majetok, a teraz v júli sme im tú tlačiareň fakturovali späť v tej istej sume. Tiež som čakala na dobropis ale nakoniec sa vystavila faktúra. Môžem to zaučtovať na 642 ????
dôvod: majitelia firiem sú blízke osoby a dohodli sa že kopírka sa im vráti späť, a oni su ju dali do výroby a my sme si v podobnej cene kúpili novšiu a lepšiu kopírku lebo oni nám vlastne predávali svoj drobný majetok (nie tovar).
ÁNo, tržby z predaja materiálu účtujeme na 642.
Mária1412
08.08.12,08:37
Ďakujem a ešte tam bol na faktúre aj toner ktorý som pri obstaraní dala na 501 kancelárske potreby a tiež sme im ho faktúrovali späť. je potrebné rozdeliť účtovanie predaja na 642.001 predaj materiálu -drobného majetku a 642.002 predaj materiálu ????? Ďakujem
Tweety
08.08.12,08:42
Ďakujem a ešte tam bol na faktúre aj toner ktorý som pri obstaraní dala na 501 kancelárske potreby a tiež sme im ho faktúrovali späť. je potrebné rozdeliť účtovanie predaja na 642.001 predaj materiálu -drobného majetku a 642.002 predaj materiálu ????? Ďakujem
Ak to takto sledujete po analytikách tak áno, ale je to interná vec.