slymarci
14.10.07,21:17
Kto poradi. ako sa postupuje pri vystavbe inzinierskych sieti, pocnuc od samotneho projektu ? Vopred dakujem.
hanelie
15.10.07,06:38
najskôr treba zistiť existujúce siete v blízkosti vašej stavby /pozemku/

spp
vodári
elektrika
tel. kábel
iné

ale to je vec projektanta, /architekt/ bez toho to nepôjde
NeMaria
30.12.07,19:11
a ak to projektant bude mať hotové, každé zvlášť - myslím projekt pripojenia stavby k IS (elektrika, voda, plyn) posiela sa to spolu so žiadosťou o stavebné povolenie daným inštitúciám. Oni si to preštudujú a buď súhlasia, alebo nesúhlasia. Potom už je na Tebe, kedy zájdeš k elektrikárom, plynárom, vodárom a požiadaš ich o vybudovanie prípojky...:) m.
tom_NR
30.12.07,19:37
Tiež ma zaujíma jedna vec ohľadom IS: chcel by som stavať RD na jednej časti pozemku (dlhom cez 200m), siete však vedú poblíž druhého konca pozemku. Je potrebné žiadať zvlášť stavebné povolenie pre tak dlhé pripojenie IS? Mám záujem o individuálny projekt RD, takže už len samotná prípojka o dosť navýši rozpočet. Vďaka.
ROMBOR
03.01.08,12:41
Tiež ma zaujíma jedna vec ohľadom IS: chcel by som stavať RD na jednej časti pozemku (dlhom cez 200m), siete však vedú poblíž druhého konca pozemku. Je potrebné žiadať zvlášť stavebné povolenie pre tak dlhé pripojenie IS? Mám záujem o individuálny projekt RD, takže už len samotná prípojka o dosť navýši rozpočet. Vďaka.
ahoj, ak chces stavat ca 200 m od existujucich sieti, odporucam, navstiv SPP, BVS a ZSE, nech ti povedia, akym sposobom sa mozes na nich napojit ... ak su siete na hranici pozemku, tak pripojenie na IS by nemalo byt problem, postavis si tam elektromerovy, plynomerovy rozvadzac a tiez sachtu s vodomerom ... tych 200 m k druhej strane pozemku od tychto merani si vsak musis poriesit sam, na vlastne naklady ...
slymarci
21.09.08,07:35
Viete, asi sm mala spomenúť, že išlo by o ťahanie inžinierských sietí pre viacero potenciálnych stavieb spolu. Ide o to, že okolo už existujúcich domov, ktoré si potiahli IS sami a na vlastné náklady, bolo vyhlásené stavebné územie, alebo aký je presný názov na to. Bude sa tam v dohľadnej dobe stavať. Ale má to pochopiteľne aj ALE. Potiahnuť IS na náklady majiteľov pozemkov, čo však momentálne vychádza na miliónové investície a tie nikto nechce platiť z vlastného vrecka. A to ešte so všelijakými obmedzeniami zo strany obecného úradu, napr. šírka cesty ( príliš zbytočne široká cesta na to, že s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o jednosmerku na kraji dediny.)
fetya
09.05.10,18:16
Potrebujem poradiť. Dĺžka IS: elektrika 80 m, voda 50 m, kanalizácia 18 m, plyn 50 m. Pri plyne musím podkopať jednu cestu, uprostred ktorého ide voda a kanál, a k tomu drahý projekt, ako poradil jeden v plynárniach odporučil kúrenie na elektriku, druhý zase plyn, že je to OK. Oplatí sa vykurovať celí dom cca 120 m2 na elektriku? Alebo investovať viac peňazí na vybudovanie plynovej prípojky, ale ušetrím v zime. Nápad?
pivko
24.06.10,05:04
Nemá niekto vzor žiadosti ktorá sa podáva na obecný úrad a políciu ak potrebujem prekopať 2m obecnej cesty /prípojka voda + kanál/
A kde v Košiciach na polícii sa to vybavuje ak by niekto vedel/aký odbor /
pivko
25.06.10,09:33
Nemá niekto vzor žiadosti ktorá sa podáva na obecný úrad a políciu ak potrebujem prekopať 2m obecnej cesty /prípojka voda + kanál/
A kde v Košiciach na polícii sa to vybavuje ak by niekto vedel/aký odbor /
Posúvam...