evka.ba
15.10.07,07:20
Dobré ránko.
Dnes zamestnávam nového vodiča osobného MV a nie som si istá, či stačí uzavrieť len pracovnú zmluvu.
Ďakujem za pomoc :)
mysimis
15.10.07,06:19
Ja by som s ním uzavrela aj dohodu o hmotnej zodpovednosti.
andrea123
16.10.07,13:43
Ja by som s ním uzavrela aj dohodu o hmotnej zodpovednosti.


Dohodu o používaní motoroveho vozidla?? len tipujem...dokonca mam dojem, že vodiči by mali byt aj preškolovaní neviem po kolkych rokoch...a netyka sa to asi iba vodičov z povolania, ale možno sa mylim...kvoli bezpečnosti sa robia nejake testy, alebo čo...ale presnejšie neviem...
veronikasad
16.10.07,14:10
Ja by som s ním uzavrela aj dohodu o hmotnej zodpovednosti.
A vodičovi by som doporučila čím skôr uzatvoriť poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania.

---------
Veronika
mandula
16.10.07,15:44
:) Ešte by som pripomenula nezabudnúť na povinnosti vyplývajúce z vyhlášky MZ SR č. 164/1997 Z.z.

§ 2
(2) Na účely tejto vyhlášky patria do
............
b) skupiny 2
1. vodiči skupiny A, B a B + E a AM a podskupiny A1 a B1, ktorí vykonávajú činnosť vedenia vozidla v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu ako svoju hlavnú činnosť, a vodiči, u ktorých vedenie vozidla je predmetom samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu1b) (ďalej len "vodiči z povolania"),
..........
Pravidelné lekárske prehliadky a psychologické vyšetrenia
§ 6
(1) Vodiči z povolania, ako aj vodiči motorových vozidiel skupiny D, vodiči motorových vozidiel, ktorých celková hmotnosť prevyšuje 7 500 kg, vodiči nákladných automobilov s prípojným vozidlom a vodiči vozidiel so zvláštnymi výstražnými znameniami sa podrobujú vstupnej lekárskej prehliadke a psychologickému vyšetreniu pred ich pracovným zaradením a
a) pravidelným lekárskym prehliadkam každé dva roky, po dosiahnutí veku 50 rokov každý rok a
b) pravidelným psychologickým vyšetreniam 3) každých päť rokov, po dosiahnutí veku 50 rokov každé dva roky.
......................
(4) Odosielanie vodičov z povolania na pravidelné lekárske prehliadky a psychologické vyšetrenia zabezpečuje právnická osoba a fyzická osoba, s ktorou sú v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovno-právnom vzťahu. Právnická osoba a fyzická osoba prihliada na výsledky pravidelných lekárskych prehliadok a psychologických vyšetrení, vedie o nich a o ich výsledku záznamy s uvedením dátumu vykonanej lekárskej prehliadky a psychologického vyšetrenia a o termíne budúcej lekárskej prehliadky a psychologického vyšetrenia.
evka.ba
18.10.07,13:20
Ďakujem Vám za rady. Nie som si istá, či sa MV neodovzdáva vodičovi ako referenčné vozidlo. Zda sa mi, že tam sú potom aj iné povinnosti zamestnávateľa. Možno sa mi marí ...
JayKay
16.01.08,08:29
...ja mam tiez problem s vodičmi referenčného vozidla....sme malá fy a zamestnanci podpisovali internú smernicu....len by som rada vedela ci ta smernica staci alebo je potrebne este aj nejake skolenie....nie su to vodici z povolania...ďakujem
Antea
16.01.08,15:28
...ja mam tiez problem s vodičmi referenčného vozidla....sme malá fy a zamestnanci podpisovali internú smernicu....len by som rada vedela ci ta smernica staci alebo je potrebne este aj nejake skolenie....nie su to vodici z povolania...ďakujem
Nám vodiča referentského vozidla preškolil bezpečnostný technik/exernista/ aj im vydal preukazy. Ale neviem presne aké vyhlášky školil, zajtra pozriem, keď bude záujem.
Chobot
16.01.08,19:35
...ja mam tiez problem s vodičmi referenčného vozidla....sme malá fy a zamestnanci podpisovali internú smernicu....len by som rada vedela ci ta smernica staci alebo je potrebne este aj nejake skolenie....nie su to vodici z povolania...ďakujem

Pýtaš sa na viacerých miestach to isté. Odpoveď si už dostala aj tu:

http://www.porada.sk/t61596-firemny-automobil-prideleny-zamestnancovi-co-to-obnasa.html#post613617
Chobot
16.01.08,19:44
Nám vodiča referentského vozidla preškolil bezpečnostný technik/exernista/ aj im vydal preukazy. Ale neviem presne aké vyhlášky školil, zajtra pozriem, keď bude záujem.

Písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/555714-post18.html
JayKay
17.01.08,10:31
...a čo so zamestnancami, kt. nie sú vodiči z povolania...musia mať aj oni potvrdenie o preškolení o BOZP v autodoprave a preukazy z autoškoly?
Chobot
17.01.08,11:27
...a čo so zamestnancami, kt. nie sú vodiči z povolania...musia mať aj oni potvrdenie o preškolení o BOZP v autodoprave a preukazy z autoškoly?

JayKay, JayKay, ty asi fakt nečítaš odpovede.:cool:

Veď presne na to som ti odpovedal tu:

http://www.porada.sk/613685-post30.html

Musia mať aj oni školenie BOZP.
JayKay
17.01.08,12:32
juuuj, oukej dikees moc :)