danse
15.10.07,08:59
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, urobila som 1. krát daňové priznanie, nakoľko som plátcom DPH od 1.8.2007 a robila som ho v programe MRP. Všetko mi sedí, len súčet riadkov 14 (Daň z tovarov a služieb nakúpených v tuzemsku) a 16 (Daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu) je o 1 Sk vyšší ako riadok 18 a aj riadok 22, čo by sa malo rovnať. Nemali ste niekto podobný problém? V čom môže byť chyba? V zaokrúhlovaní?

Dakujem
Kazu
15.10.07,07:27
Pozri si zoznam daňových dokladov aj záznamovú povinnosť. Malo by ti to ukázať. Ale rozdiel vnikol zrejme zaokruhľovaním keď program spočítal tie dva riadky.
Kirk
15.10.07,07:39
Aj mne to občas robi. Len oprav ten riadok v daňovom priznani, ktorý nie je správny a výsledné DPH sa Ti preráta samo.

Kirk
danse
15.10.07,07:42
Dakujem za dobru radu. Je na nezaplatenie:-) Už som to asi nasla, je to v zaokruhlovaní. Len teraz neviem, či mi to bude Dan. úrad akceptovať, ale vlastne mu kvoli tomu odvediem o 1 Sk viac. Alebo mám radšej ručne urobiť nové priznanie , aby tam tá koruna nelietala, aj ked v prospech DU? Je to nutné?
mysimis
15.10.07,07:57
Určite Ti odporúčam opraviť to aj keď sa jedná len o 1,- Sk.
danse
15.10.07,08:05
Dakujem, už je to správne, som to opravila rovno v programe v priznaní, niekedy si človek sedí na vedení:-) - som to chcela vypisovať ručne celé... sedí na korunu:-)