MILP
15.10.07,13:20
Kto by mi vedel poradit, ako mam zauctovat fa za el.energiu, ktora je vystavena tento rok, ale fakturacne obdobie bolo od 3.3.2006 do 31.12.2006. Kedy si mozem narokovat DPH? Surne by som potrebovala radu.
ivako
15.10.07,12:50
Kto by mi vedel poradit, ako mam zauctovat fa za el.energiu, ktora je vystavena tento rok, ale fakturacne obdobie bolo od 3.3.2006 do 31.12.2006. Kedy si mozem narokovat DPH? Surne by som potrebovala radu.
Podľa mňa ste mali vytvoriť rezervu na vyúčtovanie el. energie za rok 2006. Ak ste ju nevytvorili, výdavok z ročného vyúčtovania energie zaúčtovaný v r. 2007 nebude daňovo uznaným výdavkom. /nesúvisí časovo a vecne s týmto rokom/Ak chcete tento výdavok uplatniť ako daňový náklad za r.2006, podajte DDP.
Ak nebudete podávať DDP potom zaúčtujete na príslušný nákladový účet-ak je to pre firmu nevýznamná položka /na konci roka prípoč.položka/ a ak je to významná položka potom na účet nerozdeleného zisku minulých rokov.
DPH si odpočítate v r.2007 viď par. 49 a 51 zák. o DPH
MILP
16.10.07,09:09
To učtovnictvo som prebrala po inej uctovnicke a ona tu rezervu praveze nevytvorila, ako som vycitala z hlavnej knihy. A takisto nevytvorila rezervu na dovolenky, pricom zamestnanci mali nevycerpanej dovolenky neurekom. Dakujem za radu, aj som to tak spravila. Len som si chcela overit.