moni1
15.10.07,13:38
Dobrý deň všetkým čo mi vedia poradiť,
Chcela by som sa informovať, do koľkej hodiny cez deň môže resp. má právo kontrolovať zamestnanca, ktorý je na pn-ke viac ako 10 dní, jeho zamestnávateľ presnejšie povedané jeho nadriadený.
Stina
15.10.07,11:49
Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár sociálneho poistenia a vykonáva určený zamestnanec Sociálnej poisťovne (bližšie lekárska posudková činnosť nemocenského poistenia).
Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár a kontroluje určený zamestnanec Sociálnej poisťovne.

Posudkový lekár a určený zamestnanec vykonávajúci kontrolu dodržiavania liečebného režimu sú povinní najmä

* v súčinnosti s ošetrujúcim lekárom vykonávať výber dočasne práceneschopných poistencov, u ktorých sa má uskutočniť kontrola so zreteľom na diagnostické a terapeutické postupy, choroby a úrazy, na dĺžku trvania dočasnej pracovnej neschopnosti a iné závažné skutočnosti,
* informovať dočasne práceneschopného poistenca o jeho právach a povinnostiach v súvislosti s nemocenskými dávkami a v súvislosti s uznaním dočasnej pracovnej neschopnosti,
* uviesť na potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti, kedy a kde vykonali kontrolu, a údaje potvrdiť svojím podpisom,
* oznámiť ošetrujúcemu lekárovi porušenie liečebného režimu,
* preukázať dočasne práceneschopnému poistencovi oprávnenie na vykonanie kontroly.

Kontrola dodržiavania liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca sa môže vykonať na podnet:

* posudkového lekára,
* ošetrujúceho lekára,
* zamestnávateľa,
* inej fyzickej osoby alebo právnickej osoby.

Kontrola dodržiavania liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca sa vykonáva v byte dočasne práceneschopného poistenca s jeho súhlasom alebo na mieste, kde je predpoklad, že sa dočasne práceneschopný poistenec zdržuje.

Posudkový lekár príslušnej pobočky organizuje a určený zamestnanec Sociálnej poisťovne vykonáva kontrolu dodržiavania liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti.
moni1
15.10.07,12:01
aby so presne povedala, nadriadený mi bol na kontrole o 22.15 hod, síce som doma nebola - bola som na inom mieste - kde ma vlastne ,, vymakol,,. Ja som vlastne pn-ku považovala za ukončenú, nakoľko som išla na druhý deň do roboty. Chce mi dať absenciu za ten deň, resp. už noc, čo ma vymakol niekde inde a nie doma, a to by som ja prišla o 14 plat. neviem čo mám robiť, viete mi poradiť. som si vedomá že som mala byť doma ale myslím si, že takýto postup nie je adekvátny- dáva aj za vinu hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ak by mi niekto vedel poradiť v tom dobrom, ako by som sa mohla z tohto vymotať. dakujem.
Danila
15.10.07,12:38
aby so presne povedala, nadriadený mi bol na kontrole o 22.15 hod, síce som doma nebola - bola som na inom mieste - kde ma vlastne ,, vymakol,,. Ja som vlastne pn-ku považovala za ukončenú, nakoľko som išla na druhý deň do roboty. Chce mi dať absenciu za ten deň, resp. už noc, čo ma vymakol niekde inde a nie doma, a to by som ja prišla o 14 plat. neviem čo mám robiť, viete mi poradiť. som si vedomá že som mala byť doma ale myslím si, že takýto postup nie je adekvátny- dáva aj za vinu hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ak by mi niekto vedel poradiť v tom dobrom, ako by som sa mohla z tohto vymotať. dakujem.Keďže Ťa zamestnávateľ našiel v podstate posledný deň PN tam, kde si byť nemala, snažila som sa tento problém posudzovať zo všetkých strán, ale asi Ťa veľmi nepoteším. Určite to nie je absencia, lebo si nebola na pracovisku, ale v liečebnom režime, ktorý si porušila.Od tohoto dňa porušenia je potrebný písomný záznam o porušení liečebného režimu s následkom nevyplatenia sociálnych dávok. A keďže ti §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať a ty si to porušila, tak ZĽ využijúc porušenie tohoto paragrafového znenia bude konať/ možno a oprávnene ak má porušenie dôkazovo podchytené/. Je mi len ľúto, že Ťa to postihlo vo finále./Nenašiel Ťa na diskotéke?:) /
Infarkt
15.10.07,18:21
Moni1,

vôbec sa netráp takýmito banalitami...pozorne si prečítaj príspevok od STINY...

Citujem :
Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár a kontroluje určený zamestnanec Sociálnej poisťovne.

A to je len začiatok ;) Fakt si ho pozorne prečítaj a toho svojho dilinka môžeš akurát tak vieš čo... :rolleyes:

DANILA : Nestresuj ju... ;)

Hore hlavu, svet je krásnyyy :cool:
Monika Kováčová
15.10.07,18:37
Infarkt nemáš pravdu, kontrolu zamestnanca na péenke môže vykonávať aj zamestnávateľ.... pozorne si prečítaj príspevok od STINY.... pardón od Danily, pretože STINA píše o kontrole zo strany Soc. poisťovne, čo nie je predmetom otázky:
Infarkt
15.10.07,18:44
ERMON :

mno, pokiaľ som si pozorne prečítal, tak mám pravdu...daj konkrétny citát, čo mi ušlo...a nezabudni, že sa bavíme o samotnom výkone kontroly a nie o podnete na kontrolu ;)
Danila
15.10.07,18:47
ERMON :

mno, pokiaľ som si pozorne prečítal, tak mám pravdu...daj konkrétny citát, čo mi ušlo...a nezabudni, že sa bavíme o samotnom výkone kontroly a nie o podnete na kontrolu ;)

Povznášam sa nad Tvojou reakciou na moju adresu. Samotný výkon kontroly podlieha tak, ako píšeš. Tiež som mala iné znenie príspevku a opravila som ho vzhľadom na ustanovenie ZP, ktorý pracovníkovi predpisuje dodržiavať liečebný režim. Ale neviem, čím argumentuješ ty. A prilepiť link z inej web stránky sa už neodvážim.
Monika Kováčová
15.10.07,18:49
Pozri § 81 Zákonníka práce a § 141 odst.1 Zákonníka práce...
Infarkt
15.10.07,18:56
Povznášam sa nad Tvojou reakciou na moju adresu. Samotný výkon kontroly podlieha tak, ako píšeš. Tiež som mala iné znenie príspevku a opravila som ho vzhľadom na ustanovenie ZP, ktorý pracovníkovi predpisuje dodržiavať liečebný režim. Ale neviem, čím argumentuješ ty. A prilepiť link z inej web stránky sa už neodvážim.

Ale Dani...nevšimla si si smajlíka za tou mojou reakciou ? Neber si všetko hneď tak ku srdcu :rolleyes: Ja som len chcel odľahčiť trochu Moni, lebo myslím, že sú vážnejšie problémy v tejto republike, aby sa ona stresovala kvôli svojmu d...nemu sefovi... :cool:
Danila
15.10.07,19:01
Ale Dani...nevšimla si si smajlíka za tou mojou reakciou ? Neber si všetko hneď tak ku srdcu :rolleyes: Ja som len chcel odľahčiť trochu Moni, lebo myslím, že sú vážnejšie problémy v tejto republike, aby sa ona stresovala kvôli svojmu d...nemu sefovi... :cool:Už raz som Ti povedala, že mám averziu na názov Tvojho nicku. To po prvé. Po druhé, zamestnávatelia hrozia aj výpoveďami za porušenie tohoto ustanovenia. A to by pre zadávateľku asi sranda nebola. A po tretie, mňa na Porade nikto nemôže rozčúliť. Vždy ma mohli len do výšky platu...:) :D
Infarkt
15.10.07,19:01
Pozri § 81 Zákonníka práce a § 141 odst.1 Zákonníka práce...

OK, to rieši to jej prípadné porušenie disciplíny... A TO JEJ NAJPRV MUSÍ PREUKÁZAŤ !!!

Ale bavíme sa o samotnom výkone kontroly...a na ten môže jej šéfino dať akurát tak podnet...ktorý ešte samozrejme nemusí byť zrealizovaný... ;)
Infarkt
15.10.07,19:17
Moni1,

kašli na to a hlavne sa nezaoberaj takými maličkosťami...

Najprv ti to musí ZĽ dokázať a aj písomne oznámiť...

ERMON : Stina píše o dodržiavaní liečebného režimu, ktorý rieši jediný zákon a ten zákon dáva túto právomoc jedine našej slávnej Sociálnej poisťovni...

OK, už Vás nebudem chytať za slovíčka...idem do hajan :)
Monika Kováčová
15.10.07,19:20
Ja sa nebudem s tebou hádať Infarkt, ale existuje niečo ako Pracovný poriadok príp. iné interné mzdové a personálne predpisy zamestnávateľa, ktoré klasifikujú porušenie § 81 ako hrubé porušenie disciplíny a v tomto smere má zamestnávateľ právo urobiť rázne kroky...
Uvedené interné predpisy zamestnávateľa rovnako stanovujú postup pri kontrolovaní zamestnancov, či sa zdržujú počas PN v mieste, ktoré nahlásili (obvykle trvalý pobyt). My samozrejme nepoznáme PZ, PPoriadok a ostatné predpisy zamestnávateľa zadávateľky otázky, takže odpovedať si na základe diskusie musí sama: možno ju táto debata prinúti pozrieť do PZ a ostatné menované poštudovať....
Olinka1
16.10.07,09:45
My sme napr. napísali do pracovnej zmluvy -ako povinnosť zamestnanca-
dodržať liečebný poriadok a počas PN sa zdržiavať v mieste bydliska
Infarkt
16.10.07,11:29
My sme napr. napísali do pracovnej zmluvy -ako povinnosť zamestnanca-
dodržať liečebný poriadok a počas PN sa zdržiavať v mieste bydliska

Oli, aj tak sa to dá riešiť, ale to bydlisko by som vypustil...žiaden zákon neprikazuje žiadnemu človeku byť v liečebnom režime v mieste bydliska ;)
Melnick
16.10.07,11:39
No zrejme ale musí ošetrujúcemu lekárovi povedať kde bude dodržiavať liečebný režim, keď nie na adrese trvalého bydliska. To by potom bol poriadny "mrník" a kontroly zo strany SP aj zamestnávateľa by boli úplne zbytočné. :)
moni1
16.10.07,20:14
Ďakujem všetkým za reakcie- ale dá sa niekde ešte zistiť do ktorej hodiny dennej alebo nočnej môže alebo má právo kontrolovať nadriadený svojho podriadeného???
Danila na diske som nebola - lebo bol utorok a bola som zaviesť muža na hokej lebo mu začínal o 22.30 hod. chvílu som sa chcela pozrieť a v tom to bolo ,, šéfko,, ma vymákol. ťažko som mu vysvetlovala že v stredu na druhý deň idem do robotky . Ale presne ako povedal Infarkt - je to v tomto svete maličkosť, a ked ma chcú tak ma dodrbkajú aj v niečom inom, lebo ked nesadneš šéfovi na nôtu tak je problém. a u nás je takých viacej čo len škodia na každom mieste svojím podriadeným ako by im mali vyjsť v ústrety. tým nechcem seba obhajovať čo sa stalo sa už neodstane - ale u nás v polícii je to tak, ked niekto nie je po chuti alebo po vôli nehbodaj oponuje svojmu nadriadenému tak ho zničia tak či tak.
Ale uvidím čo na mňa vymyslia - lebo ked som prečítala zákon o služ. pomere tak mi nepomôže už vlastne nič o ten 14 plat prídem - lebo sa píse že ak poruším liečebný režim tak mi môžu odobrať aj tento plat. resp. mi nepatrí.
len mi je ,,blbé,, že len jeden človek vedel že idem odviesť muža na hokej a ten sa so mnou nechce rozprávať - asi má prečo?!
Inak zatiaľ dakujem všetkým.
Zita5
16.10.07,20:20
Ďakujem všetkým za reakcie- ale dá sa niekde ešte zistiť do ktorej hodiny dennej alebo nočnej môže alebo má právo kontrolovať nadriadený svojho podriadeného???

Danila na diske som nebola - lebo bol utorok a bola som zaviesť muža na hokej lebo mu začínal o 22.30 hod. chvílu som sa chcela pozrieť a v tom to bolo ,, šéfko,, ma vymákol. ťažko som mu vysvetlovala že v stredu na druhý deň idem do robotky . Ale presne ako povedal Infarkt - je to v tomto svete maličkosť, a ked ma chcú tak ma dodrbkajú aj v niečom inom, lebo ked nesadneš šéfovi na nôtu tak je problém. a u nás je takých viacej čo len škodia na každom mieste svojím podriadeným ako by im mali vyjsť v ústrety. tým nechcem seba obhajovať čo sa stalo sa už neodstane - ale u nás v polícii je to tak, ked niekto nie je po chuti alebo po vôli nehbodaj oponuje svojmu nadriadenému tak ho zničia tak či tak.
Ale uvidím čo na mňa vymyslia - lebo ked som prečítala zákon o služ. pomere tak mi nepomôže už vlastne nič o ten 14 plat prídem - lebo sa píse že ak poruším liečebný režim tak mi môžu odobrať aj tento plat. resp. mi nepatrí.
len mi je ,,blbé,, že len jeden človek vedel že idem odviesť muža na hokej a ten sa so mnou nechce rozprávať - asi má prečo?!
Inak zatiaľ dakujem všetkým.

No ja si osobne myslím , že 22,30 hod . nie je čas na kontrolu ani zamestnávateľa ani z SP ....možno sa mýlim , ale o tomto čase ma nikto neprinúti , aby som niekomu otvárala bytové dvere.

To už chápem ako osobnú zaujatosť .
Monika Kováčová
16.10.07,20:20
no moni1 ale ty si pravdepodobne liečebný režim v skutočnosti "neporušila" - resp. porušila, ale porušenie liečebného režimu ti môže vytknúť len sociálka, pretože zamestnávateľ nemôže zodpovedne a odborne zhodnotiť čo je a čo nieje porušenie liečebného režimu... od 1.8.2006 na to nemá páky...

ale iná vec sú tie interné predpisy zamestnávateľa, pokiaľ je tam, že za porušenie Lieč.režimu budeš postihnutá odobratím platu, tak strach nemaj, pretože porušenie LR ti zamestnávateľ nedokáže podložiť (ako píšem: len SP)...
moni1
16.10.07,20:28
No ja si osobne myslím , že 22,30 hod . nie je čas na kontrolu ani zamestnávateľa ani z SP ....možno sa mýlim , ale o tomto čase ma nikto neprinúti , aby som niekomu otvárala bytové dvere.

To už chápem ako osobnú zaujatosť .

vieš ono je to presne tak - ale nechcela som to písať - aby to nebolo považované ako obrana z mojej strany,
ale dakujem.
moni1
16.10.07,20:38
No a zabudla som dodať , že tam kde pracuješ....... , tam je to tak ............buď zotrváš a vydržíš , alebo odídeš sama ......to Ti teda nezávidím .;) No a v Tvojom prípade asi hľadajú dôvod .

je to síce mimotemy ale keby som náhodou odišla od spomínanej štátom dotovanej firmy , keby som napísala o spomínanej firme knihu - určite by to bol najlepší bestseller tisíročia :rolleyes::rolleyes: č sa týka všetkého.
Zita5
16.10.07,20:40
je to síce mimotemy ale keby som náhodou odišla od spomínanej štátom dotovanej firmy , keby som napísala o spomínanej firme knihu - určite by to bol najlepší bestseller tisíročia :rolleyes::rolleyes: č sa týka všetkého.


No čo už , nechcela som provokovať , ja som príspevok vymazala , ale si bola šikovnejšia .;)

Inak s Tebou súhlasím a verím tomu .;)
moni1
16.10.07,20:42
aspoň v niečom, hehe:)
liebling
17.10.07,12:38
Vedel by mi niekto poradiť, ako postupovať v prípade, že OČR trvá viac ako 10 dní? aké tlačivo vypísať, kam ho odniesť... Ďakujem:)
drobeceva
17.10.07,12:49
OČR od prvého dňa platí SP, treba ju odovzdať spolu s Potvrdením zamestnávateľa o zame. na účely nároku na nem.dávku. Ak trvá dlhšie ako 10 dní, cez RLFO treba prerušiť PP.
Danila
17.10.07,13:02
Ďakujem všetkým za reakcie- ale dá sa niekde ešte zistiť do ktorej hodiny dennej alebo nočnej môže alebo má právo kontrolovať nadriadený svojho podriadeného???
Danila na diske som nebola - lebo bol utorok a bola som zaviesť muža na hokej lebo mu začínal o 22.30 hod. chvílu som sa chcela pozrieť a v tom to bolo ,, šéfko,, ma vymákol. ťažko som mu vysvetlovala že v stredu na druhý deň idem do robotky . Ale presne ako povedal Infarkt - je to v tomto svete maličkosť, a ked ma chcú tak ma dodrbkajú aj v niečom inom, lebo ked nesadneš šéfovi na nôtu tak je problém. a u nás je takých viacej čo len škodia na každom mieste svojím podriadeným ako by im mali vyjsť v ústrety. tým nechcem seba obhajovať čo sa stalo sa už neodstane - ale u nás v polícii je to tak, ked niekto nie je po chuti alebo po vôli nehbodaj oponuje svojmu nadriadenému tak ho zničia tak či tak.
Ale uvidím čo na mňa vymyslia - lebo ked som prečítala zákon o služ. pomere tak mi nepomôže už vlastne nič o ten 14 plat prídem - lebo sa píse že ak poruším liečebný režim tak mi môžu odobrať aj tento plat. resp. mi nepatrí.
len mi je ,,blbé,, že len jeden človek vedel že idem odviesť muža na hokej a ten sa so mnou nechce rozprávať - asi má prečo?!
Inak zatiaľ dakujem všetkým.No vidíš, konečne sme pri podstate veci, ktorú som naznačila. Šéfko Ťa nekontroloval. On Ťa jednoducho vymákol. A to sú dve veľmi rozdielne situácie. Čiže ani pred 22.00, ani po 22.00 Ťa nikto nemienil kontrolovať. Ty si hodila rukavicu. A šéfko ju zodvihol.
moni1
17.10.07,20:48
No vidíš, konečne sme pri podstate veci, ktorú som naznačila. Šéfko Ťa nekontroloval. On Ťa jednoducho vymákol. A to sú dve veľmi rozdielne situácie. Čiže ani pred 22.00, ani po 22.00 Ťa nikto nemienil kontrolovať. Ty si hodila rukavicu. A šéfko ju zodvihol.

No neviem ako to mam brať - mne povedal, že mi prišiel na kontrolu - ale to je v tomto momente už jedno.:mee:ale dakujem za Tvoje príspevky :)
reskátor
17.10.07,21:48
Vôbec si nerob žiadny problém . Vdeň keď si bola na Pn-ke a išla si sa vypísať ku lekárovi na skončenie PN-ky je dňom ukončenia PN-ky. To znamená že ak si nastúpila na druhý deň ráno do roboty a predchádzajúci deň ťa vypísala lekárka z PN-ky je dňom kedy ti končí PN-ka a teda nasledujúci deň si nastúpila v obvyklý deň pracovnej doby do práce.
Keby si bola aj večer či ráno v bordeli a bavila si sa tam s niekym to je tvoja vec pretože ráno na druhý deň nastupuješ do roboty a nie je možné ti niečo vytknúť ohľadom porušenia PN-ky. Čo také by sa dalo asi vytknúť ? len to že si mala spať lebo ráno nastupuješ do práce. Ale ak to vydržíš tak nemusíš spať vôbec celý týždeň. V tomto prípade ti môže zamestnávateľ akurát tak zasalutovať a fúkať práškový cukor do zadnice. Ak by bol problém napíš a budem ťa zastupovať proti zamestnávateľovi.
reskátor
17.10.07,21:58
Keďže Ťa zamestnávateľ našiel v podstate posledný deň PN tam, kde si byť nemala, snažila som sa tento problém posudzovať zo všetkých strán, ale asi Ťa veľmi nepoteším. Určite to nie je absencia, lebo si nebola na pracovisku, ale v liečebnom režime, ktorý si porušila.Od tohoto dňa porušenia je potrebný písomný záznam o porušení liečebného režimu s následkom nevyplatenia sociálnych dávok. A keďže ti §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať a ty si to porušila, tak ZĽ využijúc porušenie tohoto paragrafového znenia bude konať/ možno a oprávnene ak má porušenie dôkazovo podchytené/. Je mi len ľúto, že Ťa to postihlo vo finále./Nenašiel Ťa na diskotéke?:) /

V prvom rade sa preber ...
chcel bys om ta nasmerovať na zákon ...
O akom poslednom dni PN- ky točíš ?
O akom porušení liečebného režimu točíš ?
O akom písomnom zázname točíš ?
Aký zákon hovorí že v deň skončenia PN-ky sa porušuje liečebný režim ?
Môžeš uviesť niečo na obhajobu svojich slov ?
Prepáč ale nemáš ani štipku pravdy, aky chceš niekoho potrestať za to že má ukončený proces PN-ky a vyťahovať na neho niečo o tom že porišl svojim konaním liečebný režím ... prosím ťa aký ?
Môžeš mi citovať zákon na to čo tvrdíš ?
Skús mi odpovedať, inač podopri to zákonom alebo niečim čím chceš.
ďakujem
reskátor
17.10.07,22:08
No vidíš, konečne sme pri podstate veci, ktorú som naznačila. Šéfko Ťa nekontroloval. On Ťa jednoducho vymákol. A to sú dve veľmi rozdielne situácie. Čiže ani pred 22.00, ani po 22.00 Ťa nikto nemienil kontrolovať. Ty si hodila rukavicu. A šéfko ju zodvihol.
mimotemymimotemymimotemy

sa tu idem popucit od smiechu ty si urcite radila p. Hitlerovi a preto prehral II.WW alebo že by GWB v USA ???
vED A NEHRAJ NA ALERGOLOGIčKU PROSIM ťA
o nič absolútne o nič nejde
ani o hodenú rukavicu
ani o prušenie PN-Ky a
a ni o porušenie liečebného procesu.
Študuj prosím aby si mala kvalifikovanejšie a lepšie príspevky v rámci LEX - Slovakia...
Aj keby ju boli kontrolovali cez noc po vypísaní od lekára ja tak jej môžu fúkať práškový cukor do rekta ...
skús napísať na SAk čo ti odpovedia... sa zasmejú z tvojich slov ... vraj porušenie liečebného režimu sa smejem až som si oprskal monitor ....:o;):D
ajobs
17.10.07,22:09
Úplne bez emócií napíšem iba fakty:

1. kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu môže iba SP prostredníctvom povereného zamestnanca. Naviac, ak tento zamestnanec zistí, že napríklad práceneschopný pacient sa nezdržiaval na mieste, ktoré v potvrdení o pracovnej neschopnosti uviedol ako miesto, kde sa bude zdržiavať, musí túto skutočnosť oznámiť príslušnému posudkovému lekárovi, ktorý v súčinnosti s ošetrujúcim praktickým lekárom poistenca zhodnotí, či naozaj išlo o porušenie liečebného režimu, a ako jediný môže rozhodnúť o sankciách,
2. ak bola pacientovi ukončená PN s tým, že na ďalší deň nastupuje do práce, akákoľvek jeho neprítomnosť na definovanom mieste (kde sa predtým zdržiaval počas PN) nemôže byť dôvodom na sankcie. Je to z prostého dôvodu, že odchodom od praktického lekára s tlačivom o ukončení PN sa de iure stáva zdravým poistencom, a môže chodiť kam chce. To, že lekár napíše na tlačivo , že poistenec-zamestnanec je práceschopný od budúceho dňa má iba technický význam v tom, že ďalší pracovný deň je až o deň neskôr. Ale kľudne môže pri viaczmennej prevádzke nastať situácia, že napríklad práceschopný zamestnanec nastúpi napríklad do nočnej služby už v ten deň, ktorý bol u lekára.
reskátor
17.10.07,22:14
Moni1,

vôbec sa netráp takýmito banalitami...pozorne si prečítaj príspevok od STINY...

Citujem :
Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár a kontroluje určený zamestnanec Sociálnej poisťovne.

A to je len začiatok ;) Fakt si ho pozorne prečítaj a toho svojho dilinka môžeš akurát tak vieš čo... :rolleyes:

DANILA : Nestresuj ju... ;)

Hore hlavu, svet je krásnyyy :cool:

Ty si to napísal super !
Nestresuj ju !!!
Máš moje symfónie : !
Nejde o nič ide iba a len o Hov..
Akurát jej môžu fúkať po tej kontrole práškový cukor. PN bola ukončená !
reskátor
17.10.07,22:20
Úplne bez emócií napíšem iba fakty:

1. kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu môže iba SP prostredníctvom povereného zamestnanca. Naviac, ak tento zamestnanec zistí, že napríklad práceneschopný pacient sa nezdržiaval na mieste, ktoré v potvrdení o pracovnej neschopnosti uviedol ako miesto, kde sa bude zdržiavať, musí túto skutočnosť oznámiť príslušnému posudkovému lekárovi, ktorý v súčinnosti s ošetrujúcim praktickým lekárom poistenca zhodnotí, či naozaj išlo o porušenie liečebného režimu, a ako jediný môže rozhodnúť o sankciách,
2. ak bola pacientovi ukončená PN s tým, že na ďalší deň nastupuje do práce, akákoľvek jeho neprítomnosť na definovanom mieste (kde sa predtým zdržiaval počas PN) nemôže byť dôvodom na sankcie. Je to z prostého dôvodu, že odchodom od praktického lekára s tlačivom o ukončení PN sa de iure stáva zdravým poistencom, a môže chodiť kam chce. To, že lekár napíše na tlačivo , že poistenec-zamestnanec je práceschopný od budúceho dňa má iba technický význam v tom, že ďalší pracovný deň je až o deň neskôr. Ale kľudne môže pri viaczmennej prevádzke nastať situácia, že napríklad práceschopný zamestnanec nastúpi napríklad do nočnej služby už v ten deň, ktorý bol u lekára.

Súhlasím s tebou ak však nejde o viaczmennú prevádzku alebo ide o nástup do práce v čase pravidelnom to je v čase kedy je obvyklý pracovný čas, pretože do práce sa nastupuje po vypísaní na druhý deň ako ti určila lekárka. To znamená že do nočnej šichty nenastupuješ ale nastupuješ až do šichty na druhý deň to je ten doslovný citát čo ti povie lrkárka - od zajtra nastupujete do práce alebo dnes vás vypisujem z PN-ky a zajtra nastupuijete do práce . to je rozhodujúce že zajtra ideš do práce ako ti to povie lekárka. Mali sme taký prípad a zamestnávateľ neuniesol ťarchu dôkazov to je nedokázal ništ !!!
reskátor
17.10.07,22:28
Keďže Ťa zamestnávateľ našiel v podstate posledný deň PN tam, kde si byť nemala, snažila som sa tento problém posudzovať zo všetkých strán, ale asi Ťa veľmi nepoteším. Určite to nie je absencia, lebo si nebola na pracovisku, ale v liečebnom režime, ktorý si porušila.Od tohoto dňa porušenia je potrebný písomný záznam o porušení liečebného režimu s následkom nevyplatenia sociálnych dávok. A keďže ti §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať a ty si to porušila, tak ZĽ využijúc porušenie tohoto paragrafového znenia bude konať/ možno a oprávnene ak má porušenie dôkazovo podchytené/. Je mi len ľúto, že Ťa to postihlo vo finále./Nenašiel Ťa na diskotéke?:) /

mimotemy
skús citovať nejaký zákon ...
alebo to podopri niečim čomu by som uveril ...
Infarkt
18.10.07,05:24
Ty si to napísal super !
Nestresuj ju !!!
Máš moje symfónie : !
Nejde o nič ide iba a len o Hov..
Akurát jej môžu fúkať po tej kontrole práškový cukor. PN bola ukončená !


Šak toto som sa snažil celý čas vysvetliť tu... ;)

Ale ani sa nečudujem,lebo Slováci (bohužiaľ) nepoznajú svoje práva a povinnosti už len aspoň z pracovného práva a zbytočne sa nechávajú využívať...používať...zneužívať... a pod. :rolleyes:

Hlavu hore, Slováci !!! :) ... a Slovenky !!! :---

A kľudne môžeš vyjadriť svoje SYMFÓNIE aj bodíkom... :D ... nenahnevám sa...:cool:
Danila
18.10.07,07:29
mimotemy
skús citovať nejaký zákon ...
alebo to podopri niečim čomu by som uveril ...V profile máš uvedené, že si právnik. Skús citovať nejaký zákon, alebo to podopri niečim, čomu by som uverila. Obsah Tvojích príspevkov je zhlukom veľkého ničoho. A ak už používaš slovo Hitler, tak v tejto téme ti odkazujem, ako právnik si úbohosť sama. Tu som bola zvyknutá na právnikov par excellance.
Chobot
18.10.07,09:32
No neviem ako to mam brať - mne povedal, že mi prišiel na kontrolu - ale to je v tomto momente už jedno.:mee:ale dakujem za Tvoje príspevky :)

Zo všetkých uvedených informácií sa domnievam, že tu neide ani o kontrolu PN, ale o narušené pracovné vzťahy medzi tebou a zamestnávateľom. Keby sa také niečo stalo mne, tak sa so šéfom večer pozdravíme a povieme si, že zajtra sa uvidíme v robote.

Tvoj šéf sa nemôže síce priamo oprieť o porušenie liečebného režimu, lebo nebola kontrola. On ťa má teraz v zuboch, otázne je, či to len nebola zámienka. Absenciu ti dať nemôže, lebo máš riadny doklad o PN na ten deň. Pokarhať ťa za porušenie prac. disciplíny môže, otázne je, čo s tým budeš chcieť urobiť. Budeš sa s ním kvôli tomu súdiť? Aj keby ti dal absenciu, mohla by si sa brániť jedine súdnou cestou.

Myslím, že pokiaľ nemáte úplne dolámané pracovné vzťahy, len naštrbené, mala by si si s ním dať stretnutie (samozrejme v práci), aby si mu to nejako vysvetlila a urovnala to. Ak sa postavíš aj ty na zadné aj on, tak som si istým, že dlho tam pracovať nebudeš. On si už nájde spôsob, ako ťa dostať z firmy.
reskátor
18.10.07,13:30
Keďže Ťa zamestnávateľ našiel v podstate posledný deň PN tam, kde si byť nemala, snažila som sa tento problém posudzovať zo všetkých strán, ale asi Ťa veľmi nepoteším. Určite to nie je absencia, lebo si nebola na pracovisku, ale v liečebnom režime, ktorý si porušila.Od tohoto dňa porušenia je potrebný písomný záznam o porušení liečebného režimu s následkom nevyplatenia sociálnych dávok. A keďže ti §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať a ty si to porušila, tak ZĽ využijúc porušenie tohoto paragrafového znenia bude konať/ možno a oprávnene ak má porušenie dôkazovo podchytené/. Je mi len ľúto, že Ťa to postihlo vo finále./Nenašiel Ťa na diskotéke?:) /

Ešte raz pre teba len - Danila - posudzovala si problém mimo law Slovakia , nejedná sa o absenciu, nejedná sa o poprušenie liečebného režimu nejedná sa o absenciu nejedná sa o žiadnu možnosť nevyplatenia soc. dávok, nejedná sa toto čo píšeš - §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať pretože PN-ka skončila dńom a hodinou kedy ta lekár z nej vypísal a poveal že možeš isť na druhý deň do roboty. Toť vsjo a tvoje vyjadrenia su od veci. Ak budes v buducnosti dávať rady porad sa s právnikmi lebo dobre mienená rada musí byť tutovka na to aby si niekomu nepoškodila.
A tolerujem ti velkoryso toto čo si napísala - Obsah Tvojích príspevkov je zhlukom veľkého ničoho. A ak už používaš slovo Hitler, tak v tejto téme ti odkazujem, ako právnik si úbohosť sama. Tu som bola zvyknutá na právnikov par excellance.
ak budeš potrebovať zastúpenie budem ti k dispozícií samozrejme ti dám príslušnú zľavu na výkon zastupovania ale neraď ak tomu nerozumieš. ďakujem.
Re :
Danila (http://www.porada.sk/member.php?u=13199)
Poraďák
http://www.porada.sk/images/VIP_member.gif

Členom od: 20-11-05
Miesto: CCCC
Príspevky: 2,670
Súhlasil: 2,105x
Získal 3,373 súhlasov
v 1,229 príspevkoch
PoradaBody: 286
http://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gif
Niečo ti sem slečna či pani pastnem
poznávaš tento text ?
Je to tvoje dielo. Ak nevieš že ukončenie PN-ky je dňom a hodinou kedy ti ju vypíše lekár tak prosím nedávaj rady podľa ktorých by sa mohla ta pani či slečna ktorá sa pýta triasť od strachu že porušila zákona Ona sa totižto nedopustila žiadneho ani len priestupku a ani len tých vecí čo si písala. Prosím ťa druhý krát nedávaj rady ktoré nemáš overené a neponúkaj riešenia ktoré nemajú žiadny efekt. Totižto aj zle mienená rada či porada može poškodiť a nie pomocť. A v tomto prípade by som povedal že to čo si napísala a čo som ti sem pastol skor poškodí ako pomože. Takže druhý krát nepíš zhluk niečoho čo nemá význam, Ďakujem za pochopenie. Si absolutly mimotemy
reskátor
18.10.07,13:51
Zo všetkých uvedených informácií sa domnievam, že tu neide ani o kontrolu PN, ale o narušené pracovné vzťahy medzi tebou a zamestnávateľom. Keby sa také niečo stalo mne, tak sa so šéfom večer pozdravíme a povieme si, že zajtra sa uvidíme v robote.

Tvoj šéf sa nemôže síce priamo oprieť o porušenie liečebného režimu, lebo nebola kontrola. On ťa má teraz v zuboch, otázne je, či to len nebola zámienka. Absenciu ti dať nemôže, lebo máš riadny doklad o PN na ten deň. Pokarhať ťa za porušenie prac. disciplíny môže, otázne je, čo s tým budeš chcieť urobiť. Budeš sa s ním kvôli tomu súdiť? Aj keby ti dal absenciu, mohla by si sa brániť jedine súdnou cestou.

Myslím, že pokiaľ nemáte úplne dolámané pracovné vzťahy, len naštrbené, mala by si si s ním dať stretnutie (samozrejme v práci), aby si mu to nejako vysvetlila a urovnala to. Ak sa postavíš aj ty na zadné aj on, tak som si istým, že dlho tam pracovať nebudeš. On si už nájde spôsob, ako ťa dostať z firmy.

:confused::confused::confused:
QUOTE - Pokarhať ťa za porušenie prac. disciplíny môže :::???

Prosil by som vysvetlenie za aké porušenie pracovnej disciplíny v deň kedy končila PN-ka može byť tá pani či slečna potrestaná resp. pokarhaná ?
Ja nevidim v jej konaní ani len náznak porušenia pracovnej disciplíny a hocičoho iného. Pn-ka skočila vypísaním v ten deň keď niekto chcel a previedol nejakú kontrolu. Pome k veci - kontrola vykonaná jednou osobou nemá žiadnu relevantnú oporu v zákone. Pokiaľ by som akceptoval tak inú kontrolu nie jedinou osobou. Avšak za predpokladu že by spomenutá pani bola ukončila PN-ku deň predtým ( teda príklad 10.10.2007 - koniec PN-ky 9.10.2007 deň pred ukončením PN-ky kontrola večer o 22.15 hodine.Tu už ide o porušenie. (poznáš systém dokazovania ? ktorý hovorí že tvrdenie jednej osoby proti tvrdeniu inej druhej osoby sa riadi zásadou - in dubio pro reo ?) . Avšak ...ale to som už písal PN-ka bola v ten istý deň ukočená kedy bola vykonaná kontrola - a na čo myslím, myslím či na výkon liečebného režimu bola prevedená kontrola ??? Akého liečebného režimu keď PN-ka bola ukončená ???
Tak asi nie - tu už nejde o výkon liečebného režimu pretože PN-ka je právoplatne v deň výkonu kontroly ukončená !!!
Tak na čo bola vlastne vykonaná tá kontrola ???
Určite len na to aby sa niekto ukázal že je pánom situácie a že si to môže dovoliť. Neakceptujem a všetkým tvrdím že ide o obyčajné zastrašovanie zo strany zamestnávateľa v tomto prípade. Asi tak že ak sa ti nepáči vonku čaká dalsich tisic nezamestnaných. A to je uz z inej strany nieco iné. Avsak aj to sa musi dokazovať.
Ak máš iný názor ku tomu konkrétnemu dňu bol by som rád aby si ho prezentoval.
Ďakujem
Chobot
18.10.07,14:43
:confused::confused::confused:
QUOTE - Pokarhať ťa za porušenie prac. disciplíny môže :::???

Prosil by som vysvetlenie za aké porušenie pracovnej disciplíny v deň kedy končila PN-ka može byť tá pani či slečna potrestaná resp. pokarhaná ?

Ďakujem

Šéf ťa vždy môže pokarhať za čokoľvek, čo ho napadne, ak má zlú náladu. Aj za to, že ho nepozdravíš, alebo že si na obede o 5 minút dlhšie. Otázne je, ako sa budeš brániť. Napíšeš do lampárne? Dáš podnet na súd? Pôjdeš sa žalovať na inšpektorát práce, že si dostal pokarhanie bez dôvodu?

To som myslel tým, že ju môže pokarhať, nie že je na to dôvod. Jasné, že zákonný dôvod na to nemal, ale kto chce psa biť, palicu si nájde. A on si ju našiel.
Danila
18.10.07,15:12
Keďže Ťa zamestnávateľ našiel v podstate posledný deň PN tam, kde si byť nemala, snažila som sa tento problém posudzovať zo všetkých strán, ale asi Ťa veľmi nepoteším. Určite to nie je absencia, lebo si nebola na pracovisku, ale v liečebnom režime, ktorý si porušila.Od tohoto dňa porušenia je potrebný písomný záznam o porušení liečebného režimu s následkom nevyplatenia sociálnych dávok. A keďže ti §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať a ty si to porušila, tak ZĽ využijúc porušenie tohoto paragrafového znenia bude konať/ možno a oprávnene ak má porušenie dôkazovo podchytené/. Je mi len ľúto, že Ťa to postihlo vo finále./Nenašiel Ťa na diskotéke?:) /

Ešte raz pre teba len - Danila - posudzovala si problém mimo law Slovakia , nejedná sa o absenciu, nejedná sa o poprušenie liečebného režimu nejedná sa o absenciu nejedná sa o žiadnu možnosť nevyplatenia soc. dávok, nejedná sa toto čo píšeš - §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať pretože PN-ka skončila dńom a hodinou kedy ta lekár z nej vypísal a poveal že možeš isť na druhý deň do roboty. Toť vsjo a tvoje vyjadrenia su od veci. Ak budes v buducnosti dávať rady porad sa s právnikmi lebo dobre mienená rada musí byť tutovka na to aby si niekomu nepoškodila.
A tolerujem ti velkoryso toto čo si napísala - Obsah Tvojích príspevkov je zhlukom veľkého ničoho. A ak už používaš slovo Hitler, tak v tejto téme ti odkazujem, ako právnik si úbohosť sama. Tu som bola zvyknutá na právnikov par excellance.
ak budeš potrebovať zastúpenie budem ti k dispozícií samozrejme ti dám príslušnú zľavu na výkon zastupovania ale neraď ak tomu nerozumieš. ďakujem.
Re :
Danila (http://www.porada.sk/member.php?u=13199)
Poraďák
http://www.porada.sk/images/VIP_member.gif

Členom od: 20-11-05
Miesto: CCCC
Príspevky: 2,670
Súhlasil: 2,105x
Získal 3,373 súhlasov
v 1,229 príspevkoch
PoradaBody: 286
http://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gif
Niečo ti sem slečna či pani pastnem
poznávaš tento text ?
Je to tvoje dielo. Ak nevieš že ukončenie PN-ky je dňom a hodinou kedy ti ju vypíše lekár tak prosím nedávaj rady podľa ktorých by sa mohla ta pani či slečna ktorá sa pýta triasť od strachu že porušila zákona Ona sa totižto nedopustila žiadneho ani len priestupku a ani len tých vecí čo si písala. Prosím ťa druhý krát nedávaj rady ktoré nemáš overené a neponúkaj riešenia ktoré nemajú žiadny efekt. Totižto aj zle mienená rada či porada može poškodiť a nie pomocť. A v tomto prípade by som povedal že to čo si napísala a čo som ti sem pastol skor poškodí ako pomože. Takže druhý krát nepíš zhluk niečoho čo nemá význam, Ďakujem za pochopenie. Si absolutly mimotemyĎakujem za Tvoju veľkorysú ponuku. A skús hádať, ak by som si mala vybrať medzi Tvojím zastupovaním a doživotím, čo by som si vybrala.:)
reskátor
18.10.07,18:23
Ďakujem za Tvoju veľkorysú ponuku. A skús hádať, ak by som si mala vybrať medzi Tvojím zastupovaním a doživotím, čo by som si vybrala.:)

Nepochopila si základnú axiómu - nikdy v živote by som sa nepodujal na zastupovanie osoby tvojej VEĽKOSTI ! mám pred tebou rešpekt !:cool:
Ďakujem za neodpoveď. :o
reskátor
18.10.07,18:32
[quote=Chobot;552178]Šéf ťa vždy môže pokarhať za čokoľvek, čo ho napadne, ak má zlú náladu. ....

Vidíš pane a toto je stále hroziaca dilema nepoukazovania "nasich" zamestnancov na praktiky nasich zamestnávateľov. Keby sa rozmohli praktiky že nie šéf si može dovoliť čo chce ale že musí byť úctivy a ohladuplný ku svojim zamestnancom tak že sa bude poukazovať na tieto vymyslené praktiky zamestnávatelov voči svojim zamestnancom a verejne s pouzitím akychkolvek účinných procesov voci zamestnávatelom - pirátom a neustálym praktizovaním verejného pranierovania takýchto šéfov o čo by bol svet krajší keby sa došlo do štádia - že šéf si bude vážiť svoju pracovnú silu ktorá mu vytvára oprávnený zisk - tak nejak sa to volá - či nie ?
Ale to bude až vtedy ked si vsetci uvedomime že do nekonecna sa nakladat na krk nedá !
Stefan2005
18.10.07,19:12
:confused::confused::confused:
QUOTE - Pokarhať ťa za porušenie prac. disciplíny môže :::???

Prosil by som vysvetlenie za aké porušenie pracovnej disciplíny v deň kedy končila PN-ka može byť tá pani či slečna potrestaná resp. pokarhaná ?
Ja nevidim v jej konaní ani len náznak porušenia pracovnej disciplíny a hocičoho iného. Pn-ka skočila vypísaním v ten deň keď niekto chcel a previedol nejakú kontrolu. Pome k veci - kontrola vykonaná jednou osobou nemá žiadnu relevantnú oporu v zákone. Pokiaľ by som akceptoval tak inú kontrolu nie jedinou osobou. Avšak za predpokladu že by spomenutá pani bola ukončila PN-ku deň predtým ( teda príklad 10.10.2007 - koniec PN-ky 9.10.2007 deň pred ukončením PN-ky kontrola večer o 22.15 hodine.Tu už ide o porušenie. (poznáš systém dokazovania ? ktorý hovorí že tvrdenie jednej osoby proti tvrdeniu inej druhej osoby sa riadi zásadou - in dubio pro reo ?) . Avšak ...ale to som už písal PN-ka bola v ten istý deň ukočená kedy bola vykonaná kontrola - a na čo myslím, myslím či na výkon liečebného režimu bola prevedená kontrola ??? Akého liečebného režimu keď PN-ka bola ukončená ???
Tak asi nie - tu už nejde o výkon liečebného režimu pretože PN-ka je právoplatne v deň výkonu kontroly ukončená !!!
Tak na čo bola vlastne vykonaná tá kontrola ???
Určite len na to aby sa niekto ukázal že je pánom situácie a že si to môže dovoliť. Neakceptujem a všetkým tvrdím že ide o obyčajné zastrašovanie zo strany zamestnávateľa v tomto prípade. Asi tak že ak sa ti nepáči vonku čaká dalsich tisic nezamestnaných. A to je uz z inej strany nieco iné. Avsak aj to sa musi dokazovať.
Ak máš iný názor ku tomu konkrétnemu dňu bol by som rád aby si ho prezentoval.
Ďakujem

Reskátor, tento Tvoj príspevok mi je docela sympatický. Všimni si, použil si dokonca slová prosil by som a ďakujem. Cením si, že si stojíš za svojim názorom a obhajuješ prípad moni1 ako svojho klienta. Ako neprávnik rád si prečítam názor odborníkov. Aj sa prípadne zapojím do diskusie. Pokiaľ priebeha kultivovane. Myslím si, že štýlom, akým je napísaný tento príspevok, sa dá obohatiť táto diskusia. Alebo že by som bol mimotemy?
reskátor
22.10.07,16:14
Prosil by som reagovať na jednotlivé príspevky len ľudí ktorí majú obsahovo, vedomostne a profesionálne jasné v hlave čo píšu pretože napísať a nevedieť čo napíšete len preto aby som mal 10.000 príspevkov nemá zmyslu a ohlupuje čítajúcich. Ďakujem. (Danila)
Byť prvý, mnohonásobný a napísať nie je to isté ako byť posledný a málopočetný a konkrétny a jasný.:confused: :confused: :confused:
Danila
22.10.07,18:06
Prosil by som reagovať na jednotlivé príspevky len ľudí ktorí majú obsahovo, vedomostne a profesionálne jasné v hlave čo píšu pretože napísať a nevedieť čo napíšete len preto aby som mal 10.000 príspevkov nemá zmyslu a ohlupuje čítajúcich. Ďakujem. (Danila)
Byť prvý, mnohonásobný a napísať nie je to isté ako byť posledný a málopočetný a konkrétny a jasný.:confused: :confused: :confused::) .
Konkurz
23.10.07,08:12
V prvom rade sa preber ...
chcel bys om ta nasmerovať na zákon ...
O akom poslednom dni PN- ky točíš ?
O akom porušení liečebného režimu točíš ?
O akom písomnom zázname točíš ?
Aký zákon hovorí že v deň skončenia PN-ky sa porušuje liečebný režim ?
Môžeš uviesť niečo na obhajobu svojich slov ?
Prepáč ale nemáš ani štipku pravdy, aky chceš niekoho potrestať za to že má ukončený proces PN-ky a vyťahovať na neho niečo o tom že porišl svojim konaním liečebný režím ... prosím ťa aký ?
Môžeš mi citovať zákon na to čo tvrdíš ?
Skús mi odpovedať, inač podopri to zákonom alebo niečim čím chceš.
ďakujemKeď si právnik, takto sa chováš aj v súdnej sieni, keď oponuješ prokurátorovi, ktorý tvrdí opak toho čo ty? Namiesto paragrafov používaš samé osočovanie. Aj tak som sa tu nepresvedčila, že je rozdiel medzi prvým, druhým alebo posledným dňom maródky pre dodžiavanie režimu. Ako právnik by si mohol poradiť aj v druhých témach, lebo v tejto už nikto na teba nereagoval.
Llívia
23.10.07,08:34
No ja si osobne myslím , že 22,30 hod . nie je čas na kontrolu ani zamestnávateľa ani z SP ....možno sa mýlim , ale o tomto čase ma nikto neprinúti , aby som niekomu otvárala bytové dvere.

To už chápem ako osobnú zaujatosť .

Tak ako je to - môže si kontrola (SP/zamestnávateľ) prísť na kontrolu, kedy sa mu zachce? Bo mňa tiež nikto o 22.30 hod. nedonúti otvoriť dvere (ani tie na byte, ani tie vo vchode do domu :)
reskátor
24.10.07,14:27
Pôvodca textu príspevku: Konkurz http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/62952-kontrola-zamestnanca-na-pn-post551548.html#post551548)
Keď si právnik, takto sa chováš aj v súdnej sieni, keď oponuješ prokurátorovi, ktorý tvrdí opak toho čo ty? Namiesto paragrafov používaš samé osočovanie. Aj tak som sa tu nepresvedčila, že je rozdiel medzi prvým, druhým alebo posledným dňom maródky pre dodžiavanie režimu. Ako právnik by si mohol poradiť aj v druhých témach, lebo v tejto už nikto na teba nereagoval. ???????????????????????

Heheheheeee dievčatko či pani či slečna .... si mimotemy a určite si sa zlezaradil-a
To akože ty si tu Konkurz na to aby si overovala oprávnenosť vyjadrovaní či možnosť odpovedať na jednotlivé TIEŽPRÍSPEVKY ktoré sú maximálne od veci a ktoré môžu viacej poškodiť ako pomôcť ???
a Ďalej
pretože ak používaš nejaké výrazy o chovaní v súdnej sieni odporúčam aby si sa tam išla najprv pozrieť preveriť si fakty a potom písať ... NIkdy v živote si nebola v súdnej sieni čo vidím z tvojich rečí - opakujem nikdy v živote si nevidela súdny proces na vlastné oči !!! INáč by si také niečo nenapísala. Nevidela si na vlastné oči žiadny súdny proces !!! HOVG!
Ďalej
ak ti ja mám dávať rozumy k iným témam tak by som sa nedopísal,
a tiež nič iné nerobil zadara, prepáč ale ja nie som DOBROČINNÝ ÚSTAV ani žiadny CHARITA aby som poskytoval právne rády za to že ty CHCEŠ. Existuje viac organizácií či združení ktoré to robia - nech sa páči - existuje Googl - máš možnosť googluj a žiadaj čo potrebuješ -
Len tak na okraj - v súkromných správach na konkrétne otázky sa dá poskytnúť konkrétne veľa rád a postupov na každý konkrétny problém, ak má niekto záujem, avšak prepáč za otvorenosť, nie ľuďom ktorí sa urážajú nad otvorenosťou a jednoznačným stanoviskom a upozornením že vec ktorú ten ktorý diskutujúci posudzuje je obzvlášť nebezpečne zle formulovaná lebo môže poškodiť a nie pomôcť. A teda ak sa chceš urážať na moje príspevky tak radšej na mňa nereaguj.
- pretože sa smejem do popuku nad niektorými tiežpríspevkami- nechcem byť konkrétny a nechcem poukazovať na konkrétnosti, ale poskytnúť radu ktorá nemá ani hlavu ani patu a vôbec opakujem vôbec nemá oporu v zákone je horšie ako radiť tomu čo som napísal. Skôr poškodíš ako pomôžeš !!! Za týmto si stojím s plným vedomím!!!
A čo sa týka osočovania ... prepáč ja som teba neosočoval ani nikoho iného akurát som reagoval na odpovede ak sa cíti niekto urazený tak nech mi to napíše, preto ťa žiadam vyjadruj sa k téme a nerob tu obhajcu nikomu. TY si nebola mojim objektom a keď budeš potom sa budeme baviť a diskutovať. Zatiaľ pomlč prosím. ;):):mad::eek::mee::rolleyes::cool::(:D:confused::---;):):o
reskátor
24.10.07,14:34
Tak ako je to - môže si kontrola (SP/zamestnávateľ) prísť na kontrolu, kedy sa mu zachce? Bo mňa tiež nikto o 22.30 hod. nedonúti otvoriť dvere (ani tie na byte, ani tie vo vchode do domu :)

MÁŠ MôJ PLNÝ SÚHLAS !!!
Ešte by som dodal že
ráno v robote (keby to bolo reálne)by som sa pozrel tomu čo prišiel za mnou na kontrolu o tej hodine do očí a urobil sa "debo" - kedy ???? prosím ??? na kontrole ??? vy ??? no vidíte aká smola !!! no vidíte , kto by to bol povedal ???? to je teda prekérna situácia !!! druhýkrát mi prosím dajte vedieť že idete na kontrolu ku mne o tej hodine !!! ďakujem !!! ale veď ja chodím spávať so sliepkami !!! tak ja som vás určite nomohol o tej hodine počuť !!! hehehehehehhehehehe:D:D:D:D:D

máš 500ks:)
Chobot
24.10.07,14:47
Ďalej
ak ti ja mám dávať rozumy k iným témam tak by som sa nedopísal,
a tiež nič iné nerobil zadara, prepáč ale ja nie som DOBROČINNÝ ÚSTAV ani žiadny CHARITA aby som poskytoval právne rády za to že ty CHCEŠ. Existuje viac organizácií či združení ktoré to robia - nech sa páči - existuje Googl - máš možnosť googluj a žiadaj čo potrebuješ -
pretože sa smejem do popuku nad niektorými tiežpríspevkami- nechcem byť konkrétny a nechcem poukazovať na konkrétnosti, ale poskytnúť radu ktorá nemá ani hlavu ani patu a vôbec opakujem vôbec nemá oporu v zákone je horšie ako radiť tomu čo som napísal. Skôr poškodíš ako pomôžeš !!! Za týmto si stojím s plným vedomím!!!


mimotemy
Milý reskátor, obávam sa, že si nepochopil podstatu tejto stránky. Tu neide o to, aby niekto poskytoval zaručené právne rady a už vôbec nie na základe odplaty.


Tu sa ľudia dobrovoľne virtuálne stretnú, aby si poradili na základe najlepšieho vedomia a svedomia, prípadne si vymenili skúsenosti v obdobných témach a problémoch. Pokiaľ nechceš poradiť, resp. si ochotný radiť len za peniaze, je to tvoja vec. Ale v mene všetkých poraďákov ťa prosím, aby si dodržiaval etiketu porady, najmä bod 10:

"10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena."

Ale o to som ťa už žiadal aj minule v súkromnej správe.
Danila
24.10.07,15:33
Vzhľadom na to, že bez osočovania a útokov kohokoľvek v tejto téme nie je možné pokračovať, a vlastne nie je už ani o čom, ani pre koho, zadávateľky dávno niet, navrhujem tému uzavrieť. Reskátorovi bolo dovolené priveľa. Od čias jumpera si tak razantné útoky nepamätám. Zadarmo radiť a diskutovať nechce. Zadarmo si nemusí riešiť na Porade ani svoje komplexy. Posledný príspevok nikoho nenechá na pochybách.
reskátor
24.10.07,18:05
Vzhľadom na to, že bez osočovania a útokov kohokoľvek v tejto téme nie je možné pokračovať, a vlastne nie je už ani o čom, ani pre koho, zadávateľky dávno niet, navrhujem tému uzavrieť. Reskátorovi bolo dovolené priveľa. Od čias jumpera si tak razantné útoky nepamätám. Zadarmo radiť a diskutovať nechce. Zadarmo si nemusí riešiť na Porade ani svoje komplexy. Posledný príspevok nikoho nenechá na pochybách.

Danila prepáčte
ale vaše útoky sú v zmysle tu vypísaných podmienok neprijateľné. Skúste sa kontrolovať pretože zatiaľ ak som listoval vo vašich príspevkoch tak vaše rady sú o dvoch veciach. Nehnevajte sa na mňa poslal som vám súkromnú správu a neželám si aby ste na mňa niekedy reagovala. Ďakujem.
A vyprosujem si od vás to riešenie komplexov. Skončil som debatu na hocijakú tému s osobou vášho kalibru.
PS:
Ja fakt nepotrebujem byť TOP v týchto diskusiách ako chcete byť vy len preto aby sa mi pod menom skvelo počet príspevkov 10.000 ktoré nemajú žiadnu profesionálnu bázu. Zaregistroval som sa len preto lebo vaša odpoveď ma rozčúlila zavádzaním diskutujúcej. Preto pozerám na to vaše už niekoľké osočovanie z nadhľadom a prosbou - nereagujte na mňa a nevšímajte si ma.
Ja neprevádzam žiadne razantné útoky o ktorých tu píšete. ďakujem ešte raz.
A na záver, prosil by som chobota aby tému uzavrel kvôli vám. Ďakujem.
Oľa
25.10.07,06:18
Milá Moni 1,
mohla si hneď napísať že si policajtka a ušetrila by si niekoľkým ľuďom zbytočné osočovanie (až trápne) a nemuseli Tvoj problém riešiť z tej nesprávnej strany.
Teba totiž v žiadnom prípade nemôže prísť skontrolovať nikto zo SP, pretože tam ani nevedia, že si na nejakej PN-ke, na teba ako policajtku sa vôbec nevzťahuje zákon 461/2003, ošetrujúci lekár nepredkladá príslušnú časť tvojej PN-ky sociálnej poisťovni, zo SP nedostávaš žiadne dávky, ale tvoj prípad je potrebné riešiť v zmysle zákona 328/2002, prípadne v kombinácii so zákonom č. 73/1998.
Ak chceš poradiť, tak treba napísať presne všetky skutočnosti, ktoré môžu prípadnú odpoveď ovlyvniť, pretože čo Ti tu všetci nezištne poradili je pre Teba absolútne nevyužiteľné - v tejto oblasti sa na Teba nevzťahujú žiadne zákony ktorými sa riadia tzv. "civilní zamestnanci".
Rozalka
25.10.07,06:39
Túto debatu by som uzatvorila slovami: Deti, nevaďte sa, sú Vianoce.
V originále:
Gyerekek, ne veszekedjetek, karacsony van.
sta
25.10.07,06:58
Pôvodca textu príspevku: Konkurz http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/62952-kontrola-zamestnanca-na-pn-post551548.html#post551548)
Keď si právnik, takto sa chováš aj v súdnej sieni, keď oponuješ prokurátorovi, ktorý tvrdí opak toho čo ty? Namiesto paragrafov používaš samé osočovanie. Aj tak som sa tu nepresvedčila, že je rozdiel medzi prvým, druhým alebo posledným dňom maródky pre dodžiavanie režimu. Ako právnik by si mohol poradiť aj v druhých témach, lebo v tejto už nikto na teba nereagoval. ???????????????????????

Heheheheeee dievčatko či pani či slečna .... si mimotemy a určite si sa zlezaradil-a
To akože ty si tu Konkurz na to aby si overovala oprávnenosť vyjadrovaní či možnosť odpovedať na jednotlivé TIEŽPRÍSPEVKY ktoré sú maximálne od veci a ktoré môžu viacej poškodiť ako pomôcť ???
a Ďalej
pretože ak používaš nejaké výrazy o chovaní v súdnej sieni odporúčam aby si sa tam išla najprv pozrieť preveriť si fakty a potom písať ... NIkdy v živote si nebola v súdnej sieni čo vidím z tvojich rečí - opakujem nikdy v živote si nevidela súdny proces na vlastné oči !!! INáč by si také niečo nenapísala. Nevidela si na vlastné oči žiadny súdny proces !!! HOVG!
Ďalej
ak ti ja mám dávať rozumy k iným témam tak by som sa nedopísal,
a tiež nič iné nerobil zadara, prepáč ale ja nie som DOBROČINNÝ ÚSTAV ani žiadny CHARITA aby som poskytoval právne rády za to že ty CHCEŠ. Existuje viac organizácií či združení ktoré to robia - nech sa páči - existuje Googl - máš možnosť googluj a žiadaj čo potrebuješ -
Len tak na okraj - v súkromných správach na konkrétne otázky sa dá poskytnúť konkrétne veľa rád a postupov na každý konkrétny problém, ak má niekto záujem, avšak prepáč za otvorenosť, nie ľuďom ktorí sa urážajú nad otvorenosťou a jednoznačným stanoviskom a upozornením že vec ktorú ten ktorý diskutujúci posudzuje je obzvlášť nebezpečne zle formulovaná lebo môže poškodiť a nie pomôcť. A teda ak sa chceš urážať na moje príspevky tak radšej na mňa nereaguj.
- pretože sa smejem do popuku nad niektorými tiežpríspevkami- nechcem byť konkrétny a nechcem poukazovať na konkrétnosti, ale poskytnúť radu ktorá nemá ani hlavu ani patu a vôbec opakujem vôbec nemá oporu v zákone je horšie ako radiť tomu čo som napísal. Skôr poškodíš ako pomôžeš !!! Za týmto si stojím s plným vedomím!!!
A čo sa týka osočovania ... prepáč ja som teba neosočoval ani nikoho iného akurát som reagoval na odpovede ak sa cíti niekto urazený tak nech mi to napíše, preto ťa žiadam vyjadruj sa k téme a nerob tu obhajcu nikomu. TY si nebola mojim objektom a keď budeš potom sa budeme baviť a diskutovať. Zatiaľ pomlč prosím. ;):):mad::eek::mee::rolleyes::cool::(:D:confused::---;):):o

Podľa Tvojich príspevkov mám dojem, že Ty si tu ten najmúdrejší a najkvalifikovanejší na to aby si odpovedal na otázky a všetci ostatní by sme sa mali asi od Teba učiť.
Poviem Ti len jedno, ešte som sa tu nestretla s tým, aby niekto takto osočoval ľudí ako Ty. Reagovať na niekoho príspevky slovami "o čom točíš" a pod. mi príde prinajmenšom veľmi nevhodné a drzé.
Ak sa stane, že niektorý z poraďákov nemá pravdu, alebo sa pomýli vo svojom príspevku (mýliť sa je ľudské), tak ho ostatní na to upozornia a bez emócií a urážania ho navedú na správnu odpoveď. Veď koľko ľudí, toľko názorov, nikto predsa nie je neomylný.
Kazu
25.10.07,07:22
Len tak uvažujem: Poznám prípady, keď doktorka 3 dňovú maródku v deň nástupu na PN aj ukončí a povie, nemusíte ísť ani na kontrolu, za tri dni choďte do práce. Tie tri dni môže robiť čo chce, byť kde chce, lebo on má PN ukončenú už v prvý deň a lekárka mu hovorila, že do práce má ísť až za 3 dni. A na kontrolu sa môže len blahosklonne usmiať, však on už na PN nie je. Rozumela som tomu výkladu reskátora správne?
reskátor
25.10.07,16:14
Podľa Tvojich príspevkov mám dojem, že Ty si tu ten najmúdrejší a najkvalifikovanejší na to aby si odpovedal na otázky a všetci ostatní by sme sa mali asi od Teba učiť.
Poviem Ti len jedno, ešte som sa tu nestretla s tým, aby niekto takto osočoval ľudí ako Ty. Reagovať na niekoho príspevky slovami "o čom točíš" a pod. mi príde prinajmenšom veľmi nevhodné a drzé.
Ak sa stane, že niektorý z poraďákov nemá pravdu, alebo sa pomýli vo svojom príspevku (mýliť sa je ľudské), tak ho ostatní na to upozornia a bez emócií a urážania ho navedú na správnu odpoveď. Veď koľko ľudí, toľko názorov, nikto predsa nie je neomylný.


Prepáč ale ty si najkrajšia deva na svete nevyrovnáš sa ani snehulienke a najmúdrejší som tu až po tebe ! A druhýkrát si tie invektívy nechaj pre seba .Ďakujem.
reskátor
25.10.07,16:17
Len tak uvažujem: Poznám prípady, keď doktorka 3 dňovú maródku v deň nástupu na PN aj ukončí a povie, nemusíte ísť ani na kontrolu, za tri dni choďte do práce. Tie tri dni môže robiť čo chce, byť kde chce, lebo on má PN ukončenú už v prvý deň a lekárka mu hovorila, že do práce má ísť až za 3 dni. A na kontrolu sa môže len blahosklonne usmiať, však on už na PN nie je. Rozumela som tomu výkladu reskátora správne?

Nie.
To čo si napísala zaváňa minimálne priestupkom aj s návodom. Pozri si príslušné ustanovenia zákonov a vyhlášok pretože takýto prípad spadá pod tzv. nezákonné jednanie zo strany lekárky. V tomto prípade ide o jednoznačné porušenie nejakého režimu aj s návodom. Čafko.
Základná axióma je že PN-ka niekoľkodňová bola v daný deň kontroly ukončená a následne po ukončení PN-ky bola prevedená v nočnom čase nejaká "akože" kontrola ! Na výkon čoho bola tá kontrola môžeš mi vydedukovať z jasných mantinelov tu uvedených ? Takže nemôže ísť ani o porušenie liečebného režimu a ani o porušenie pracovnej disciplíny. A skús porozmýšľať o súvislostiach zamestnanec-zamestnávateľ.
mysimis
25.10.07,16:19
Pozorne sledujem celú túto tému a nedá mi nezareagovať. Som za to, aby sa téma už naozaj uzavrela, lebo nie je o čom diskutovať a zo strany "reskarátora" tu dochádza k osočovaniu a urážaniu ostatných poraďákov. Reskarátor prečo chceš byť najmúdrejší?
reskátor
25.10.07,16:48
Pozorne sledujem celú túto tému a nedá mi nezareagovať. Som za to, aby sa téma už naozaj uzavrela, lebo nie je o čom diskutovať a zo strany "reskarátora" tu dochádza k osočovaniu a urážaniu ostatných poraďákov. Reskarátor prečo chceš byť najmúdrejší?

Pre teba ako obhajovateľa blbostí !!!
Ja nie som najmúdrejší ale toto nie je porada toto je oblbovanie ľudí aby si vypili svoje akože vymyslené hriechy do dna. Sa zobuď a neurážaj nie som tu na to aby som čítal tvoje fantasmagórie. To chceš povedať že mňa tu nikto akože neuráža a nikto nekonfrontuje ?
Prečítal si si vôbec príspevok tej nymfomanky ???
čo za blud to napísala ????
Alebo si sa pripojil len preto aby si aj ty mne nadal ???
a povýšenecky sa dostal na pokraj - akože keď oni tak si aj ja kopnem ???
Prečítaj si vyjadrenia na otázku a potom posúď kto tu klame a kto tu hovorí pravdu. Zatiaľ prepáč píšeš o ničom.
Ja som ťa neurážal a žiadam ťa aby si neurážal ani ty mňa.
mysimis
25.10.07,16:53
Len na okraj som žena a nie chlap. Neurážala som nikoho, je to môj názor, ktorý mi nemôžeš zobrať ani Ty. Myslieť si môžem čo chcem a vyjadriť sa môžem tiež. A nikto Ti nekáže čítať na porade nič!!!!
ajobs
25.10.07,21:09
Pre teba ako obhajovateľa blbostí !!!
Ja nie som najmúdrejší ale toto nie je porada toto je oblbovanie ľudí aby si vypili svoje akože vymyslené hriechy do dna. Sa zobuď a neurážaj nie som tu na to aby som čítal tvoje fantasmagórie. To chceš povedať že mňa tu nikto akože neuráža a nikto nekonfrontuje ?
Prečítal si si vôbec príspevok tej nymfomanky ???
čo za blud to napísala ????
Alebo si sa pripojil len preto aby si aj ty mne nadal ???
a povýšenecky sa dostal na pokraj - akože keď oni tak si aj ja kopnem ???
Prečítaj si vyjadrenia na otázku a potom posúď kto tu klame a kto tu hovorí pravdu. Zatiaľ prepáč píšeš o ničom.
Ja som ťa neurážal a žiadam ťa aby si neurážal ani ty mňa.

Ak si právnik, tak si z latinčiny poľahky preložíš " Quod tibi fieri non vis, alteri ne feceris ". Tým sa v živote riaď, a implementuj to aj do svojho slovníka, ktorý používaš. Uvidíš, nesklame.
Richard
25.10.07,21:14
ok tému uzatváram, je tu nejak dusno :(