Slávka33
15.10.07,13:40
Mám klienta ktorý nakupuje tovar/víno/ v EU. Čiže nakúpený tovar si tzv.samozdaní. Ale nie je mi jasné, keď použije tento tovar na reprezentáciu čo sa stane s DPH. Mala by sa vyčísliť so spotrebovaného množstva trovaru na sklade? Keďže viem že reprezentácia je nedaňovým nákladom spolu s DPH ako to mám zaúčtovať? Alebo DPH sa to už netýka? Ďakujem za rady. Slávka.
Slávka33
15.10.07,12:14
Trochu som sa pohrabala v porade a dočítala som sa, že tie degustácie by mohli byť aj daňovým nákladom, keďže klient používa zakúpený tovar na dosiahnutie svojho zisku a tým pádom je jedno, že ho dáva zadarmo. Vie mi niekto porďiť, či uvažujem správne. Ak dodá tovar na degustáciu je to daňovo uznaný náklad?
Dura
25.10.08,21:13
nikto neporadi?
to by ma tiež zauímalo
durisovad
25.10.08,21:35
Ak je vino evidovane ako tovar, doporucovala by som nejake male mnozstvo preuctovat na analyticky ucet tovaru a nazvat to VZORKY. Tieto vzorky sa budu normalne odpisovat zo skladu do danovych nakladov a DPH sa bude uctovat len pri predaji vina. Ale treba dat pozor, aby na ucte VZORKY bolo len adekvatne mnozstvo tovaru, najviac 1 % z celkoveho nakupu.
Vladimír Ozimý
27.10.08,07:20
reprezentácia na účely DpH sa chápe za bezodplatné dodanie len vtedy ak je nad 500 Sk. V takom prípade musíte vystaviť internú Fa a odviesť dph na výstupe. Ak to budete deklarovať ako obchodnú vzorku tam nie je finančné obmedzenie ako píše príspevok nado mnou.
durisovad
27.10.08,10:33
Financne obmedzenie sice nie je, ale kvoli dobrym vztahom s danovym uradom by som preradenie velkeho mnozstva vina na ucet VZORKY asi nerobila. Mam skusenost s uctovanim o vzorkach a bolo mi doporucene to jedno percento.
babula12
23.08.09,14:43
Dobrý deň,
prosila by som Vás o pomoc pri zaúčtovaní:confused:
Spoločnosť vystavila sama sebe Fa za tovar s DPH, ktorý potom dala ako sponzorské teda na reprezentačné účely prosím Vás ako to mám správne zaúčtovať?

Ak je to nezrozumiteľné, tak to upresním.
Tweety
23.08.09,14:45
Dobrý deň,
prosila by som Vás o pomoc pri zaúčtovaní:confused:
Spoločnosť vystavila sama sebe Fa za tovar s DPH, ktorý potom dala ako sponzorské teda na reprezentačné účely prosím Vás ako to mám správne zaúčtovať?

Ak je to nezrozumiteľné, tak to upresním.
Je to teda dosť nezrozumiteľné, upresni.
babula12
23.08.09,14:53
spločnosť darovala určitý tovar ktorý mala na sklade ( čaj, vitamíny, krém )ako sponzorské, na ten tovar vystavila Fa s DPH kde je spoločnosť aj odberateľ aj dodávateľ
Tweety
23.08.09,14:59
spločnosť darovala určitý tovar ktorý mala na sklade ( čaj, vitamíny, krém )ako sponzorské, na ten tovar vystavila Fa s DPH kde je spoločnosť aj odberateľ aj dodávateľ
Výdaj tovaru zo skladu na repre: 513/504, odvod dph 513/343.
liba2
23.08.09,15:08
Dobrý deň,
prosila by som Vás o pomoc pri zaúčtovaní:confused:
Spoločnosť vystavila sama sebe Fa za tovar s DPH, ktorý potom dala ako sponzorské teda na reprezentačné účely prosím Vás ako to mám správne zaúčtovať?

Ak je to nezrozumiteľné, tak to upresním.
Stačilo vystaviť interný doklad a zaúčtovať ako radí Tweety.


Výdaj tovaru zo skladu na repre: 513/504, odvod dph 513/343.
babula12
23.08.09,15:21
Ďakujem veľmi pekne,
takže aj keď je to Fa, môžem to zaúčtovať ako ID. ;)
Ďakujem;)
Tweety
23.08.09,15:22
Ďakujem veľmi pekne,
takže aj keď je to Fa, môžem to zaúčtovať ako ID. ;)
Ďakujem;)
Áno, zaúčtuj na základe výdaju zo skladu cez ID- faktúra je bezpredmetná.