Remusus
15.10.07,13:13
Ahoj,

potrebovala by som radu ohľadne sprostredkovania a DPH. Madarska firma (platca DPH) nam sprostredkovala obchod s druhou madarskou firmou. Za to si fakturovala sprostredkovatelsku odmenu s DPH (20%). My sme slovenska firma - platcovia DPH. Je to tak spravne, ze si uctovala aj DPH. Podla mna to ma byt bez DPH, nie? Prosim, ak k tomu nieco mate, vyjadrite sa, lebo ja uz som z toho zufala - tie nazory su rozne.
ALBO
15.10.07,11:49
§16/6, nenapiasali ste čo a kde sa dodáva
Remusus
15.10.07,12:18
Zaoberame sa nakupom zberoveho papiera. Nakupujeme vlastne aj od nich zberovy papier, ale plus nam sprostredkovali obchod s dalsou madarskou firmou. A za toto si vyfakturovali sprostredkovatelsku odmenu s madarskou DPH. Je to tak spravne?
Remusus
15.10.07,12:19
Pardon, zabudla som: ten papier, ktoreho nakup sprostredkovali od inej madarskej firmy isiel do Rakuska...
ALBO
16.10.07,05:31
Pardon, zabudla som: ten papier, ktoreho nakup sprostredkovali od inej madarskej firmy isiel do Rakuska...
Aky je suvis medzi vami a rakúskom?
Je mi jasné, že maď fy (platiteľ) sprostredkuje predaj. Papier predáva maď Fy (asi platiteľ) ale komu? vámpod vačim ič dph?a papier si dáte doviesť do rakúska? Treba určiť miesto dodania.
Remusus
16.10.07,05:50
Rakusan je tiez obchodný partner.
Zhrnutie: Madarska firma A (platitel), od ktorej nakupujeme papier, nam sprostredkovala obchod s druhou madarskou firmou B (platitel). Tato madarská firma "B" fakturuje za papier nám - je to tiez obchodny partner na nase IC DPH. My tento papier zas predame a fakturujeme rakuskej firme (platitel).
Miesto dodania nebude Madarsko, ked nam to sprostredkovala madarska firma s druhou madarskou firmou a ide o papier, ktorý je v madarsku?
ALBO
16.10.07,06:33
Rakusan je tiez obchodný partner.
Zhrnutie: Madarska firma A (platitel), od ktorej nakupujeme papier, nam sprostredkovala obchod s druhou madarskou firmou B (platitel). Tato madarská firma "B" fakturuje za papier nám - je to tiez obchodny partner na nase IC DPH. My tento papier zas predame a fakturujeme rakuskej firme (platitel).
Miesto dodania nebude Madarsko, ked nam to sprostredkovala madarska firma s druhou madarskou firmou a ide o papier, ktorý je v madarsku?

Zas neviem kde je ten papier a kade a kedy chodí do rakúska. Ale ak ste ten papier kúpili vy a zostal v maď, potom miesto dodania papiera bolo maďarsko, malo to byť s maĎ DPH ten predaj. No a to sprostredkovanie podľa § 16/6 druhá veta teda bez DPH-miesto Slovensko.
Ale to je záver len na tento konkrétny prípad.
Remusus
16.10.07,09:43
Ten papier isiel z Madarska do Rakuska.
Cize prva madarska firma, co nam sprostredkovala obchod - nam fakturovala sprostredkovatelsku proviziu.
Druha madarska firma (s ktorou nas ta prva madarska firma spojila), ta nam fakturovala tovar (bez DPH - to je ok).
Na my sme ten papier predali rakuskej firme, papier aj odisiel do Rakuska, a aj sme rakusanom fakturovali bez DPH.
Toto su prepojenia.
No len ta prva madarska firma nam mala fakturovat to sprostredkovanie bez DPH...
Mam to uz jasnejsie, dakujem za pomoc....nebola som si v tom ista.