Infarkt
15.10.07,18:11
Čavelo poraďáci,

mám veľmi vážny problém zo samotným prevedením odpočtu zaplatenej zálohy z ostrej faktúry, tak preto som si dovolil Vás trochu pootravovať a získať radu ako to urobiť, lebo ma už z toho ...ebneee :(

...a potrebujem to súrne...help me !

Takže :


Vystavil som v Money-i zálohovú faktúru na 12.500,- Sk, ktorá bola aj o 3 dni zaplatená a samozrejme som jej úhradu aj zaúčtoval...

Teraz vystavujem ostrú faktúru na celkovú sumu 48.588,- Sk bez DPH (som platca) a keď dám pridať, vyberiem odpočet zálohy, nájdem číslo FA, ktorá bola tá zálohová, odklepnem a ...

...nahodí mi tú zálohu do tej ostrej faktúry, ale automaticky mi vymaže všetky údaje o DPH a vynuluje mi úhradu tej zvyšnej sumy a vlastne mi k úhrade ostane len 0,00 Sk :confused:

Som z toho zúfalý, tak mi helfnite, pokiaľ možno ešte dnes...

Vopred velikánske DÍKES :o
Infarkt
16.10.07,10:26
Halooo...

nikto nič ???

Potrebujem to súrne nech to môžem vyfaktúrovať, tak mi helfniteee... :o
bv_alexandra
16.10.07,10:34
Halooo...

nikto nič ???

Potrebujem to súrne nech to môžem vyfaktúrovať, tak mi helfniteee... :o


Robil si aj ostrú fa k zálohe, ak áno tak potom je to ok že fa vyúčtovacia je nulová.
tzn: fa k prijatej zálohe je vyčíslená s DPH a potom vyúčtovacia je :
práce 100000,- 19000,-DPH 119000,- spolu
odpočet záloh. fa: -100000,- -19000,- spolu -119000,-
k úhrade 0,-
toť môj nároz, takto to robíme my v pohode v Pohode;)
Infarkt
17.10.07,16:28
Robil si aj ostrú fa k zálohe, ak áno tak potom je to ok že fa vyúčtovacia je nulová.
tzn: fa k prijatej zálohe je vyčíslená s DPH a potom vyúčtovacia je :
práce 100000,- 19000,-DPH 119000,- spolu
odpočet záloh. fa: -100000,- -19000,- spolu -119000,-
k úhrade 0,-
toť môj nároz, takto to robíme my v pohode v Pohode;)

Díky za ochotu , ale o toto mi nejde :o...

Skús pozornejšie prečítať môj problém a naschvál som ho dal sem do Money-a, lebo faktúrujem a účtujem v ňom ;).

Len ja mám problém, že tá záloha 12.500 je len cca 25 % z tej konečnej fakturovanej sumy, vieš ?

A tým pádom, ja potrebujem poriešiť to, že na tej ostrej fakture mi ostane zvysna suma k uhrade, t.j. nejakych 45 litrov...ale mne ju vlastne oductuje tu zalohu a k uhrade mam na tej fakture 0,00 ... :confused:
Ľuba
18.10.07,06:25
Tak to potom zle zadávaš. Najskôr zadáš položky, ktoré chceš vyfakturovať a ako poslednú položku pridáš odpočet zálohy. Ak tá záloha bola s DPH použi formulár VYUCFAK alebo tak nejako sa volá.
Infarkt
18.10.07,14:22
Tak to potom zle zadávaš. Najskôr zadáš položky, ktoré chceš vyfakturovať a ako poslednú položku pridáš odpočet zálohy. Ak tá záloha bola s DPH použi formulár VYUCFAK alebo tak nejako sa volá.

Záloha samo nebola s rozpísanou DPH...je to len záloha ;)


Aj keď používam textovú faktúru nie položkovú, tzn. nie zo skladu) mám najprv zadať text, potom vyplním rozpis DPH a až potom dať odpočet zálohy ?

Idem to vyskúšať a dám vedieť čo a jak.
Ľuba
19.10.07,08:00
Záloha samo nebola s rozpísanou DPH...je to len záloha ;)


Nie je to celkom "samo", záloha môže byť aj s DPH.
Infarkt
19.10.07,08:57
Takže vážení...

v Money-i mi nikto neporadil, tak som bol prinútený to urobiť v Alfe, kde to nebol vôbec problém a ako tak porovnávam, tak tam asi nahodím celé účto :rolleyes:

Ale aj tak Vám...odpovedajúcim ďakujem za ochotu ;)