nanik
15.10.07,20:22
Idem Vás poprosiť o radu.Máme chatu v hore a nemôžeme chytiť na televíznu anténu žiaden program.Vyskúšali sme už 3 aj nejaké zosilovače a okrem 1 maďarského programu nechytímu poriadne nič. Ak niekto máte s tým skúsennosti,alebo vyznáte sa čo teraz existuje poradte. Malo by to byť niečo menšie,čo by sme mohli odložiť do chaty,aby nám to zvonku neukradli.Ďakujem za každú radu.
Excise Duty
15.10.07,18:42
Podľa lokality, v ktorej sa nachádza chata je treba na nasledovnej stránke vyhľadať príslušný vysielač a podľa jeho parametrov použiť príslušnú anténu.
http://www.vysielace.sk/tvlist.php
najag
22.10.07,11:35
Dnes su perfektne karavanove satelitne supravy,maju super malu parabolu, predavaju ich casto v Lidli, staci jedna karty a programy su v nadhernej kvalite .
duves
22.10.07,12:24
Dnes su perfektne karavanove satelitne supravy,maju super malu parabolu, predavaju ich casto v Lidli, staci jedna karty a programy su v nadhernej kvalite .
To prijima akou technologiou? DVB-T?
V lidli mavaju fakt dobre ceny, ale na takuto techniku by som sa asi u nich nezameral.
najag
23.10.07,11:46
Digitalne teresterialne vysielanie je zatial iba na zaciatku, prechod nie je taky jednoduchy a prijem tiez ako sa zda, staci pozriet poznatky z CR. Tu ide o satelitny prijem. Lidl predava tieto veci pod znackou Silver Crest, staci sa pozriet na niektore vyrobky a zisti sa, ze su rovnake, ako niektore pristroje pod zvucnou znackou, nakoniec dnes vsetky kroky vedu do Ciny a okolia.....Satelitny prijem je v podstate najvyhodnejsi, ako z hladiska technickeho, ekonomickeho, praktickeho......
Igy
23.10.07,14:05
Moja rada je nechat chatu bez TV. Na chate treba relaxovat a zabudnut na civilizaciu. Citat knihy, rozpravat sa, starat sa o zahradu, relaxovat.
Clovek az potom pochopi kolko casu zabije pred TV a pritom by mohol svoj zivot vyuzit zmysluplnejsie. A spravy sa dozvie aj z radia...
Iwett
03.07.09,17:51
Dobrý večer, chcem sa spýtať, nevieme sa dohodnúť, priťahuje anténa blesky tým, že je to príjmač, alebo tým, že je väčšinou vyššie postavená ako domy?
Keď je nižšie položená ako strecha domu predstavuje nebezpečenstvo pre úder blesku?
Resp. môže byť anténa namontovaná napr. pod strechou domu ? Ďakujem.
Chobot
03.07.09,20:14
Dobrý večer, chcem sa spýtať, nevieme sa dohodnúť, priťahuje anténa blesky tým, že je to príjmač, alebo tým, že je väčšinou vyššie postavená ako domy?

Tým, že je vyššie položená.


Keď je nižšie položená ako strecha domu predstavuje nebezpečenstvo pre úder blesku?

Vždy predstavuje nebezpečenstvo, ale blesk udrie skôr do vyššie položených vodivých objektov a predmetov.


Resp. môže byť anténa namontovaná napr. pod strechou domu ? Ďakujem.

Síce sit to neviem predstaviť, ako môže byť pod strechou (veď potom nebude chytať signál), ale teoreticky môže byť pod strechou. Mala si asi na mysli, že je umiestnená nižšie, ako je strecha...:rolleyes:
alla66
03.07.09,20:34
Anténa chytá signál aj pod strechou..dokonca, ak je opretá o radiátor v izbe:)
Iwett
03.07.09,20:54
Ďakujem veľmi pekne za kvalifikované odpovede. Išlo mi o to, či by mohlo byť teoreticky nebezpečnejšie umiestniť ju pod strechu hospodárskej budovy ak by nevyčnievala /napríklad aby nemokla/......alebo radšej na nejakú tyč pri hospodárskej budove....... či je to z hľadiska bezpečnosti jedno.
Signál tam napodiv je dobrý.:)
alla66
03.07.09,21:24
Ďakujem veľmi pekne za kvalifikované odpovede. Išlo mi o to, či by mohlo byť teoreticky nebezpečnejšie umiestniť ju pod strechu hospodárskej budovy ak by nevyčnievala /napríklad aby nemokla/......alebo radšej na nejakú tyč pri hospodárskej budove....... či je to z hľadiska bezpečnosti jedno.
Signál tam napodiv je dobrý.:)

Pod strechou môže byť horší signál, máš istotu pred bleskom:)
Dôležitá je spolupráca manžela na povale a manželky pri televízore:D

Na tyč som v minulosti dala anténu, keď som chcela sledovať ORF...signál bol závislý od vetra...čím viac fúkalo, tým sa strácal obraz:D
Iwett
04.07.09,04:28
Pod strechou môže byť horší signál, máš istotu pred bleskom:)
Dôležitá je spolupráca manžela na povale a manželky pri televízore:D

Na tyč som v minulosti dala anténu, keď som chcela sledovať ORF...signál bol závislý od vetra...čím viac fúkalo, tým sa strácal obraz:D
Ďakujem, alla, tie signály sú rovnaké, len sa bojíme, či nebude priťahovať blesky. A podľa predchádzajúcich vysvetlení som pochopila, že keď sú napr. na povale tej hospodárskej budovy nejaké železá, je to rovnaké riziko, ako tá anténa na budove. Pre bezpečnosť budovy, aby nedajbože nevyhorela. Dobre som pochopila? Lebo o to mi od začiatku ide.
mimotemyA musela by som nejakého manžela mať, aby sme spolupracovali:D:D
alla66
04.07.09,06:48
Ďakujem, alla, tie signály sú rovnaké, len sa bojíme, či nebude priťahovať blesky. A podľa predchádzajúcich vysvetlení som pochopila, že keď sú napr. na povale tej hospodárskej budovy nejaké železá, je to rovnaké riziko, ako tá anténa na budove. Pre bezpečnosť budovy, aby nedajbože nevyhorela. Dobre som pochopila? Lebo o to mi od začiatku ide.
mimotemyA musela by som nejakého manžela mať, aby sme spolupracovali:D:D

mimotemymanžela si pohľadaj, občas sa zíde a je to dobrá pomôcka pri "štelovaní" antény:D:D:D

Najväčšie riziko je anténa, ktorá je na streche...ľudia majú strechy z pozinkovaného plechu , alebo z hliníka a vôbec nemajú bleskozvod.:eek:...tí viac riskujú ....z detstva si pamätám susedu, mala anténu na povale, má dodnes a nikdy sa nič nestalo...ak sa má stať niečo, stane sa aj bez antény.....
najag
04.07.09,15:41
A co tak este bleskozvod ? A blesk si zide pekne, do zemicky zeme.
petmar
05.07.09,02:01
Priamy zásah blesku do antény má nízku pravdepodobnosť, hlavne keď je pod úrovňou strechy. Nebezpečenstvo pre televízor je viac z naindukovaných prúdov pri búrke, a tá môže byť aj niekoľko km od tvojej antény. Dnes však aj tie blesky sú nevyspytateľné a udierajú i na nevysvetliteľných miestach.
Najlepšie riešenie, keď sa bojíš o nehnuteľnosť, je inštalácia bleskozvodu a potom je možné hovoriť aj o odbornej inštalácii antény.
Iwett
05.07.09,07:02
Ďakujem.:)
wladiq
12.09.09,18:53
Ak sa bojis ze ty blesk trafi do anteny a mas vnutri antenu a mas slaby signal tak si radsej kup interierovu antenu.
Don133
12.09.09,19:20
Ak sa bojis ze ty blesk trafi do anteny a mas vnutri antenu a mas slaby signal tak si radsej kup interierovu antenu.

Ked mas slaby signal na "velkej" antene tak izbovu ani nekupuj ...tam uz nebude žiadny. Tiež som skušal rôzne anteny pridaval rôzne zosilovače na analogový signal. Nakoniec som to vyriešil 2x skylink karta(aby bolo možne zapojiť viacTV prip, ked chces nieco nahrat na HDD)Signal nema chybu. Akurat odporučam konvertor 0,1 a parabolu 90 cm, aby "nekockavel" program, ked zacne pršat:)))