brato
16.10.07,06:39
Dobre ranko
Mohol by mi niekto poradit či tato kupno predajna zmluva na auto je pre mna vyhodna?
Dakujem
Stefan2005
16.10.07,05:16
... zase jedna z "úplných" otázok. Zmluva je medzi podnikateľmi? Alebo medzi dvoma občanmi? Potom prečo podľa Obchodného zákonníka?
Stina
16.10.07,05:23
V zásade je KZ v poriadku - ak je uzatvorená medzi podnikateľmi. Ak medzi občanmi použila by som ustanovenia Občianskeho zákonníka § 588 a nsl.
brato
16.10.07,19:32
Som uplne normalný občan(nepodnikatel) a nie som asi taký múdry ako ty Štefan 2005.
Stiahol som si zmluvu z netu a chcel by som vediet či by bola dobra aj pre mna.
brato
16.10.07,19:33
... zase jedna z "úplných" otázok. Zmluva je medzi podnikateľmi? Alebo medzi dvoma občanmi? Potom prečo podľa Obchodného zákonníka?
Som uplne normalný občan(nepodnikatel) a nie som asi taký múdry ako ty Štefan 2005.
Stiahol som si zmluvu z netu a chcel by som vediet či by bola dobra aj pre mna.
Stefan2005
17.10.07,07:47
Som uplne normalný občan(nepodnikatel) a nie som asi taký múdry ako ty Štefan 2005.
Stiahol som si zmluvu z netu a chcel by som vediet či by bola dobra aj pre mna.
No vidíš, hneď si pridal dve podstatné informácie do Tvojej odpovede. Z tej pôvodnej otázky totiž to nebolo jasné, a už vôbec nie, či su kupujúci alebo predávajúci, či to má byť výhodné (správne alebo úplné) zo stránky právnej, ekonomickej, technickej, ... Prajem pekný deň.
nika1
26.10.07,07:02
Ahojte,
ja by som sa chcela spýtať čo robiť v prípade ak predávajúcim je akciová spoločnosť alebo s.r.o. a kupujúcim je občan.
d3 !Ur3
26.10.07,13:45
Aj keď sa zmluva uzatvára medzi osobami, ktoré nemajú postavenie podnikateľa, možno uzatvoriť zmluvu podľa Obchodného zákonníka /niekedy je to výhodnejšie napr. dlhšia premlčacia doba podľa Obchodného zákonníka/.

M I E R