Janka-)
16.10.07,07:37
ahojte, mám malinkatý problemik :) a prosím o radu Vás poraďákov, takže:
Naša spoločnosť si minulý rok prenajala osobný automobil v OC 500 000,- Sk. V septembri 2007 bolo auto havarované a spoločnosť, ktorá auto opravovala vyčíslila opravu na 200 000,- Sk. Poistenie za automobil platí prenajímateľ, čiže lízingová spoločnosť. Spoločnosť, ktorá auto opravovala vyfakturovala opravu (nechápem prečo) na našu spoločnosť. Ako poutupovať v tomto prípade? Ako by som mala zaúčtovať prijatú faktúru za opravu auta? Keďže faktúra za opravu bola vystavená s DPH, mám nárok na odpočet DPH? Ako by som mala postupovať vo vzťahu k lízingovej spoločnosti (keďže ona auto poistila)? Oprava bola vyčíslená v značnej čiastke k OC auta, ovplyvní to nejako odpisy? Prosím, ak ste mali podobný prípad, alebo viete poradiť, pomožte.
Vopred vrelá VĎAKA!!!!!
Vladimír Ozimý
16.10.07,06:15
no ide o opravu daňový výdavok podľa všetkého vám bude preplatená určitá čiastka cez poisťovňu...poistenie havarijne a zmluvné si platíte v leasingových splátkach teda aspoň ja som sa s tým stretol takto...opravu zaúčtujete do daňových nákladov na 511 pričom dph si uplatníte na vstupe a poistnú udalosť zúčtujete na 648 do výnosov - nárok na vyplatenie poistnej udalosti...
Janka-)
16.10.07,06:28
Ďakujem za pomoc, aspoň trochu mám v tom jasnejšie
azla
16.10.07,07:59
ahojte, mám malinkatý problemik :) a prosím o radu Vás poraďákov, takže:
Naša spoločnosť si minulý rok prenajala osobný automobil v OC 500 000,- Sk. V septembri 2007 bolo auto havarované a spoločnosť, ktorá auto opravovala vyčíslila opravu na 200 000,- Sk. Poistenie za automobil platí prenajímateľ, čiže lízingová spoločnosť. Spoločnosť, ktorá auto opravovala vyfakturovala opravu (nechápem prečo) na našu spoločnosť. Ako poutupovať v tomto prípade? Ako by som mala zaúčtovať prijatú faktúru za opravu auta? Keďže faktúra za opravu bola vystavená s DPH, mám nárok na odpočet DPH? Ako by som mala postupovať vo vzťahu k lízingovej spoločnosti (keďže ona auto poistila)? Oprava bola vyčíslená v značnej čiastke k OC auta, ovplyvní to nejako odpisy? Prosím, ak ste mali podobný prípad, alebo viete poradiť, pomožte.
Vopred vrelá VĎAKA!!!!!
Odpisy pôjdu svojim režimom ďalej, akoby sa nič nestalo. Auto bolo iba opravené. /dané do pôvodného stavu/.