lsulekova
25.02.05,13:04
Ahojte,

naša firma sedí v kancelárii/byte, ktorý ešte nie je vyňatý z bytového fondu, a teda oficiálne nie je vedený ako administratívne priestory. Bola mi povedaná informácia, že pokiaľ tento byt nie je vedený ako kancelária aj na katastri (či na nejakom takom úrade) nemôžem si tento náklad za nájomné v tomto priestore dať do nákladov. Čo je na tom pravda?
jessica
25.02.05,13:08
Áno je to pravda. Viem, že existuje nejaká diera v zákone, ktorú šikovný právnik vie využiť. Niečo v takom zmysle, že vhodné priestory pre sídlo firmy sa hľadajú a dočasne sa používa bytový priestor, ale musí tam byť odvolávka na nejaký §. Skúste nejakého právnika. Alebo skúste, ak vám to niekto prenajíma, aby vám fakturoval za niečo iné, nejakú službu a pod. vo výške nájomného, ak sa dá...
Zuzina
25.02.05,13:14
viete aj § a názov zákona, podľa ktoré musí byť firma v oficiálne vedených administratívnych priestoroch, aby nájomné mohlo byť daňovým výdavkom?
jessica
25.02.05,13:19
Nie to neviem. Len viem, že prenajímame súkr.byt firme, ktorej auditor nám to takto vysvetlil.
Zuzina
25.02.05,13:23
ďakujem. no, ďalšia zlá správa. v poslednej dobe sa to všetko rúti, čo sa týka nájmov. aj tie paušálne výdavky a ešte aj toto...
jessica
25.02.05,13:26
je to na porazenie...ale keď tak nad tým uvažujem v ZDP to naozaj nikde nenachádzam, že by to musel byť byt vyňatý z bytového fondu. Skúsim to zistiť.
lsulekova
26.02.05,17:01
je to na porazenie...ale keď tak nad tým uvažujem v ZDP to naozaj nikde nenachádzam, že by to musel byť byt vyňatý z bytového fondu. Skúsim to zistiť.
Ako to dopadlo?Našla si to v zákone? Lebo ja o takom ničom neviem. Bola som riadne zaskočená, keď som zistila, že sa to nedá dať do nákladov. A čo spravím v takom prípade, keď tento byt má jedna firma, ktorá je u nás v podnájme ako sídlo?