dzubova
16.10.07,09:34
Dobrý deň, veľmi pekne by som chcela požiadať o radu. Firma sa rozhodla :mad: :mee: , že svojmu zamestnancovi na úhradu všetkých výdavkov (služobné cesty, poštovné, drobné nákupy, atď) pošle z firemného účtu na jeho súkromný účet stálu zálohu. Stretol sa už niekto s takýmto nie práve najšťastnejším riešením? Resp. je to vôbec možné? Akým spôsobom sa to dá vyúčtovať. Zamestnancovi s tým môžu vzniknúť dodatočné náklady, napr. pri výbere hotovosti v zahraničí, kde si banka účtuje poplatok za výber. Čo s tým? Ďakujem za všetky rady.
Nike
10.01.08,10:17
Dobrý deň, veľmi pekne by som chcela požiadať o radu. Firma sa rozhodla :mad: :mee: , že svojmu zamestnancovi na úhradu všetkých výdavkov (služobné cesty, poštovné, drobné nákupy, atď) pošle z firemného účtu na jeho súkromný účet stálu zálohu. Stretol sa už niekto s takýmto nie práve najšťastnejším riešením? Resp. je to vôbec možné? Akým spôsobom sa to dá vyúčtovať. Zamestnancovi s tým môžu vzniknúť dodatočné náklady, napr. pri výbere hotovosti v zahraničí, kde si banka účtuje poplatok za výber. Čo s tým? Ďakujem za všetky rady.

Je to normálna záloha, ktorú treba vyúčtovať. Musí predložiť doklady, ktoré sa skontrolujú, spočítajú a suma sa mu pošle opäť na účet.
mladymuz
10.01.08,10:27
čo sa tyka zalohy formou prevodu na učet, je to v pohode.
Preplatenie pripadnych dodatočnych nakladov by som upravil povedzme v smernici o pracovnych cestach (ak taku mate),
Vypis z BU, kde by bolo jasne, že počas pracovnej cesty vyberal peniaze z bankomatu v zahraniči (doma) a dany vyber bol zaťaženy poplatkami, je dostatočnym dokladom, a priložil by som to k vydavkom na pracovnu cestu tak ako všetky jeho opravnene vydavky počas pracovnej cesty.