Avandgard
16.10.07,10:45
Dobrý deň,

som začínajúci podnikateľ a hodlám sa založiť e-shop zameraný na predaj športových potrieb. Mám už vystarané problémi: druh predávaneho tovaru, samotný web, ŽL, účtovníctvo ...Ale mám problém s právnou ochranou - Obchodné podmienky.
Prosím Vás môhli by ste mi pomôcť so zhotovením týchto podmienok?:confused: Ak nie, môžem použiť podmienky iného servra?:confused:
Dáša_
16.10.07,14:05
No, môžeš sa tymi obchodnými podmienkami inšpirovať. Doslovné prebratie by som neodporúčala. Veď aj tak si musíš niektoré veci napríklad ohladne dodávky prispôsobiť vlastným pomerom.
Avandgard
17.10.07,13:40
Otázka č.2

Môžem zámena(my,naše...) v obchodných podmienkach nahradiť slovom dodávateľ. Respektýve môžem vystupovať aj ako dodávateľ alebo len ako predajca??
PLS RÝCHLU ODPVEĎ!!
Avandgard
17.10.07,13:47
Otázka č.3

Môžem si dať svoje OP (Obchodné Podmienky) overiť nejakému úradu??
Dáša_
17.10.07,14:01
Ja by som odporučila jednotné pomenovanie. Samozrejme, my, naše by som nepouzila ale skor dodavatel. Ale to je vec vkusu.
Dáša_
17.10.07,14:13
Otázka č.3

Môžem si dať svoje OP (Obchodné Podmienky) overiť nejakému úradu??

Ja som si svoje dala robiť právnikovi. Ale hlavne preto, lebo ho mám doma :D
Avandgard
17.10.07,14:17
Dodatok k otázke č.2:
A môžem ako predajca (v prípade ak predávam fyz. osobám) vystupovať v OP ako dodávateľ??
Avandgard
17.10.07,15:17
Otázka č.4

Je potrebné aby som mal na svojej stránke uverejnený aj reklamačný poriadok??
Miriam.x
17.10.07,19:10
Skús si pozrieť toto, možno ti to trochu pomôže:
http://www.eic.sk/sk_ebiz.htm
Dáša_
17.10.07,19:25
Otázka č.2

Môžem zámena(my,naše...) v obchodných podmienkach nahradiť slovom dodávateľ. Respektýve môžem vystupovať aj ako dodávateľ alebo len ako predajca??
PLS RÝCHLU ODPVEĎ!!

Môýeš mi objasniť, aký rozdiel vidíš v slovách predajca a dodávateľ?

Podľa mna sa v zmluvách používa skor kupujúci a predávajúci.
pešková
30.10.07,12:14
Dobrý deň, platí už, že živnosť môže byť len na jednu činnos? Ak áno, kde sa to dočítam? Ďakujem
lacino555
04.02.08,08:02
pozri si .lz-hypernet.com/eshop mám tam obchodné podmienky vypracované možno ti sadnú ale uprav si ich podľa svojich kritérii....