7jana7
16.10.07,11:57
Prosim vas pomoze mi niekto?
S manzelom sme si zalozili v juni 2007 s.r.o., sme platcom DPH, nakupili sme tovar v CR od platcu DPH, ktory mame zatial na sklade. Jedna faktura bola vystavena 27.6. a dalsia 03.08. ako mam postupovat v uctovani, DPH, suhrnny vykaz DPH a intrastat?
Za odpovede dakujem.
Zoltán Kovács
16.10.07,10:15
Prosim vas pomoze mi niekto?
S manzelom sme si zalozili v juni 2007 s.r.o., sme platcom DPH, nakupili sme tovar v CR od platcu DPH, ktory mame zatial na sklade. Jedna faktura bola vystavena 27.6. a dalsia 03.08. ako mam postupovat v uctovani, DPH, suhrnny vykaz DPH a intrastat?
Za odpovede dakujem.

Dodávateľské faktúry z ČR podliehajú režimu samozdanenia. Pozri link:
http://www.porada.sk/t57126-nadobudnutie-tovaru-zo-zahranicia.html
Do súhrnného výkazu DPH sa uvádzajú výkony, ktoré sa uskutočnili v tuzemsku v inom členskom štáte (teda nie nadobudnutie tovaru z iného členského štátu).
Ohľadne intraštatu:
http://www.porada.sk/t45844-intrastat.html
7jana7
23.10.07,10:58
Dakujem za odpoved, chcela by som sa len uistit, ze to mam teraz spravne, prepocitala som to kurzom NBS v den vystavenia, a v tlacive na DPH zapisane v riadkoch 7 a 8 a odpocet tej istej dane v riadku 19 (+ ina dan na odpocitanie), ak inu dan nemam nevznika vlastna danova povinnost ani nadmerny odpocet.
ALBO
23.10.07,11:29
Dakujem za odpoved, chcela by som sa len uistit, ze to mam teraz spravne, prepocitala som to kurzom NBS v den vystavenia, a v tlacive na DPH zapisane v riadkoch 7 a 8 a odpocet tej istej dane v riadku 19 (+ ina dan na odpocitanie), ak inu dan nemam nevznika vlastna danova povinnost ani nadmerny odpocet.
No dobre to nebude. Lebo ak ste sa stali platitel v 6/2007 a tovar ste kúpili v 6 a8. mesiaci tak ste daň mali aj v týchto mesiacoch odviesť a k tomu potrebujete staré tlačivo.
Dodatočné do 6 a do 8 mesiaca na r. 1,2a 4 výstup a na r. 16vstup. To za predpokladu žeste nali vtedy aj Fa.
Dobré by bolo vedieť aj aká máte dátum vystavenia na Fa a kedy tovar došiel....
Ale do 10 mesiaca to patriť nebude.
7jana7
23.10.07,12:09
Sme stvrtrocny platca DPH, prva fa bola vystavena 24.6.07 a tovar prisiel 27.6.07 a platcom DPH sme sa stali 3.7.07, myslela som ze fa z juna tam mozem zaradit.
ALBO
24.10.07,06:00
Sme stvrtrocny platca DPH, prva fa bola vystavena 24.6.07 a tovar prisiel 27.6.07 a platcom DPH sme sa stali 3.7.07, myslela som ze fa z juna tam mozem zaradit.
Tak tú Fa máte predsa s českou DPH. Tam samozdanenie nerobíte a zaúčtujete celé aj s českou DPH.