Slávka33
16.10.07,11:54
Akú mám dať typ DPH, keď mám výdaj z pokladne v EUR-nákup PHM a chcem sto samozdaniť. Účtujem v WIN PU MRP. a ešte ma zaujíma ako účtujete pokladničný bloček na ktorom je uvedená zahraničná DPH, ktorú ale nemožno použiť. No najviac si neviem poradiť s tým typom DPH keď to chcem samozdaniť. Ďakujem Slávka. Je to dosť súrne.
emgeton
16.10.07,10:01
Akú mám dať typ DPH, keď mám výdaj z pokladne v EUR-nákup PHM a chcem sto samozdaniť. Účtujem v WIN PU MRP. a ešte ma zaujíma ako účtujete pokladničný bloček na ktorom je uvedená zahraničná DPH, ktorú ale nemožno použiť.
Existuje inštitút vrátenia dane, ak ho nevyužijete ( napr. nespĺňate podmienky na vrátenie) je táto DPH Váším uznaným nákladom, zaúčtujete ho na príslušný účet nákladov ( napr PHM ... 501AE/211AE)

No najviac si neviem poradiť s tým typom DPH keď to chcem samozdaniť. Ďakujem Slávka. Je to dosť súrne.

Nákup PHM nesamozdaňujete.
Marína
16.10.07,10:01
lenkak
16.10.07,17:40
emgeton
16.10.07,19:29
Akú mám dať typ DPH, keď mám výdaj z pokladne v EUR-nákup PHM a chcem sto samozdaniť. Účtujem v WIN PU MRP. a ešte ma zaujíma ako účtujete pokladničný bloček na ktorom je uvedená zahraničná DPH, ktorú ale nemožno použiť. No najviac si neviem poradiť s tým typom DPH keď to chcem samozdaniť. Ďakujem Slávka. Je to dosť súrne.

Toto nie je len problém typu DPH v softe, ale hlavne problém aplikácie zákona 222/2004 Zz. - zákona o DPH.

Nákup PHM v inom čl. štáte (nákup do nádrže auta ) sa nepovažuje za nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu a teda nevzniká povinnosť aplikovať samozdanenie.
Slávka33
17.10.07,05:29
Ďakujem za rady, vedela som že ma nesklamete a ešte som sa aj niečo naučila.Aspoň teraz viem, že som to účtovala zle. NO ale čo už aj to sa stáva.