bredikova
16.10.07,13:06
Potrebujem zistiť ( zo zákona som tomu moc neporozumela) ako je to s DPH , keď budem účtovať sprostredkovateľskú činnosť do Číny. Prosím o radu.:confused: :confused:
ALBO
16.10.07,12:05
ale čo sprostredkujete.
bredikova
16.10.07,12:26
Predaj tovaru , zabezpečenie odberateľov v EU
bredikova
16.10.07,17:54
prosím poraďte!
bredikova
17.10.07,10:43
Ešte raz prosím.
kalkulka
17.10.07,11:34
Skús omrkať §16 ods. 6 a § 15 ods. 7
Vladimír Ozimý
17.10.07,11:51
Skús omrkať §16 ods. 6 a § 15 ods. 7

no neviem ide o vývoz do tretích krajín to sa podľa mňa par. 16 nedá aplikovať...
Vladimír Ozimý
17.10.07,11:53
Potrebujem zistiť ( zo zákona som tomu moc neporozumela) ako je to s DPH , keď budem účtovať sprostredkovateľskú činnosť do Číny. Prosím o radu.:confused: :confused:

vy to budete faktúrovať do číny? a o aké sprostredkovanie ide z číny do SR alebo zo SR do Číny?
bredikova
20.10.07,14:02
Vraciam sa k téme. Bola som odcestovaná.

Môj klient nakupuje tovar (potravinárske produkty) z Číny, u nás je preclený, a ďalej ho predáva - zabezpečuje odberateľov aj z EÚ. Túto službu , t.j. zabezpečenie a sprostredkovanie by chcel po dohode s dodávateľom faktúrovať. Len neviem ako je to s DPH a kam to pôjde v priznaní , ak ro ram pôjde. Po prečítaní tých paragrafov niesom si celkom istá.
emgeton
20.10.07,18:14
Vraciam sa k téme. Bola som odcestovaná.

Môj klient nakupuje tovar (potravinárske produkty) z Číny, u nás je preclený, a ďalej ho predáva - zabezpečuje odberateľov aj z EÚ. Túto službu , t.j. zabezpečenie a sprostredkovanie by chcel po dohode s dodávateľom faktúrovať. Len neviem ako je to s DPH a kam to pôjde v priznaní , ak ro ram pôjde. Po prečítaní tých paragrafov niesom si celkom istá.

Miesto dodania služby - keďže žiadnu výnimku tu pri tejto formulácii služby nemožno uplatniť - je podľa §15/1 - SR. Faktúrujete s DPH.

V prípade, že v dohode by ste uviedli, že pre čínskeho dodávateľa robíte prieskum trhu, príp. iné "poradenské" služby ( a tomu by zodpovedal aj text na fa), miesto dodania by sa posudzovalo podľa § 15/7,8 - faktúrovali by ste bez DPH (plnenie by nebolo predmetom dane).

Odporúčal by som Vám to riešiť tou druhou formou, pretože o sprostredkovaní vo vašom prípade nemôže byť ani reči, nakoľko vy tovar doveziete (kúpite) a ďalej ho predávate vo vlastnom mene a na svoj účet.
Aspoň tak som pochopil vaše zadanie.

Možno by bolo vhodné pouvažovať nad formuláciou služby, kt. chcete číňanom faktúrovať.
kalkulka
22.10.07,04:26
no neviem ide o vývoz do tretích krajín to sa podľa mňa par. 16 nedá aplikovať...,
Bredikova hovorila o sprostredkovaní predaja ako o službe, tak to tam patrí.