jari77
16.10.07,12:21
Ahojte ,je len taku blbu otazku ,som živnostnik ponukajúci služby,do nákladov na podnikanie si možem dať aj plácu za vykonanú prácu-ak ju vykonávam osobne?,a ak platím brigádnikov ?
Tweety
16.10.07,10:23
Ahojte ,je len taku blbu otazku ,som živnostnik ponukajúci služby,do nákladov na podnikanie si možem dať aj plácu za vykonanú prácu-ak ju vykonávam osobne?,a ak platím brigádnikov ?
sVOJU PLáCU NIE,( nevyplácaš si mzdu) IBA PLáCU BRIGáDNIKOV A ODVODY z nej.
TinkiDinki
16.10.07,11:18
Brigádnikov áno vrátane ich odvodov, stravy, OOPP, toal.papiera, mydla uteráku a spracovania ich miezd ak ti to robí niekto iný.
Svoju mzdu nie iba stravné lístky atď... viď hore plus mobil, auto benzín.
Johanka
16.10.07,12:04
Ahojte ,je len taku blbu otazku ,som živnostnik ponukajúci služby,do nákladov na podnikanie si možem dať aj plácu za vykonanú prácu-ak ju vykonávam osobne?,a ak platím brigádnikov ?
Źivnostník nevypláca sám sebe ani plácu ani mzdu ;) . Výbery peň. prostriedkov v hotovosti z pokladnice alebo z b.účtu sú výdavkom neovplyvňujúcim základ dane.
Johanka
16.10.07,12:15
A prečo by si svoju prácu nefaktúroval, čo je Matka Tereza :) ? Však keby robil iba on, bez brigádnikov, hádam by nefaktúroval len napr. materiál, bez hodnoty práce ...
No, snáď bude lepšie počkať na neho ;) :) .
Johanka
16.10.07,12:16
Asi tu straší alebo Kazu maže príspevky ...:rolleyes:
Kazu
16.10.07,12:20
No ja som to zadanie otázky zle pochopila. Potrebovala som to čítať 2x. A kým som sa čudovala ako to vymazať, ty si to stihla prečitať :--- Ale máš pravdu
jari77
16.10.07,13:18
Tak teda ako ? radcovia milí :) možem a či nie ? johanka -som teda matka tereza ,alebo ju zo mna stát takto urobí ?
vikinka
16.10.07,13:27
Na faktúre uvedieš sumu napr.za materiál a sumu za prácu,tá bude tvojim zdaniteľným príjmom.
Chobot
16.10.07,13:28
Tak teda ako ? radcovia milí :) možem a či nie ? johanka -som teda matka tereza ,alebo ju zo mna stát takto urobí ?

Veď ti napísali viacerí, že nmôžeš. Ty sám sebe neplatíš. Ty máš zisk z toho, že tú prácu vykonáš a za ňu si vyúčtuješ faktúru. Ak si mal nejaké náklady, tak rozdiel je tvoj zisk - teda to je tvoj plat - čistý zisk.

Ak si šikovný a nájdeš si niekoho, kto tú prácu urobí miesto teba lacnejšie, než ty si za ňu faktúruješ, tak tvoj zisk zase bude ten rozdiel medzi jeho mzdou a tým, čo si vyfaktúruješ.
jari77
16.10.07,13:36
ďakujem za rady priatelia.krasny dnik prajem:)