Daniela33
16.10.07,12:49
od 1.9. sa maju zasielat registracne listy so SP elektronicky tak ako mesacne vykazy. Prvu stranu mesacneho vykazu posielam do SP aj postou. Maju sa takto posielat este aj reg.listy alebo to staci iba mailom?
Tweety
16.10.07,10:50
Ak ich posielaš cez EZU, poštou už nezasielaš ani MV ani RLFO..
mysimis
16.10.07,10:51
Ak zasielame elektronicky, neposielame už poštou nič.
SilviaS
16.10.07,11:07
Ak zasielame mesačné výkazy poistného elektronicky treba to zaslať aj poštou prvú stranu,aspoň mne to povedali na SP v Košiciach.
Paula
16.10.07,11:10
Ak zasielame mesačné výkazy poistného elektronicky treba to zaslať aj poštou prvú stranu,aspoň mne to povedali na SP v Košiciach.


Nesúhlasím, ani v KE netreba zasielať:)
mysimis
16.10.07,11:30
Ak zasielame mesačné výkazy poistného elektronicky treba to zaslať aj poštou prvú stranu,aspoň mne to povedali na SP v Košiciach.


Toto platilo, ale už neplatí. Už ani prvú stranu výkazu nezasielame poštou.
Lion Topoľčany
16.10.07,11:43
Len sa chcem uistiť-posielajú mailom len tie organizácie, ktoré majú viac ako 9zamestnancov?
EPk
16.10.07,11:43
Ak zasielame mesačné výkazy poistného elektronicky treba to zaslať aj poštou prvú stranu,aspoň mne to povedali na SP v Košiciach.
Ani v LM sa uz nemusi posielat postou. Odovodnili to tym, ze na MV je v lavom dolom rohu mnohoznakovy kod Cislo dokumentu a EOK zamestnavatela aj Soc. poistovne, ktore je miesto podpisu a peciatky, tak uz papierovu formu nepotrebuju.
mysimis
16.10.07,11:44
Len sa chcem uistiť-posielajú mailom len tie organizácie, ktoré majú viac ako 9zamestnancov?

áno, povinne elektronicky posielajú len firmy ktoré majú viac ako 9 zamestnancov.
liebling
19.10.07,12:42
Mohli by ste mi niekto poradiť, ako vypĺňať RLFO? Konkrétne bod 10, a ak sa bude dať, tak "po lopate":o Budem vám veľmi vďačná.
Tweety
19.10.07,12:44
A čo ti neide na lopatu? treba si vybrať jedno z ponúkaných čísel prerušenia, nepíšeš aký máš dôvod prerušenia.
evina
19.10.07,12:48
Mohli by ste mi niekto poradiť, ako vypĺňať RLFO? Konkrétne bod 10, a ak sa bude dať, tak "po lopate":o Budem vám veľmi vďačná.

Pozri tu priamo v poučení bod 10, či Ti to tak stačí:
http://www.socpoist.sk/ext_files/file_ext_document_261.pdf
liebling
19.10.07,13:07
Ide o to, že RLFO vypĺňam vtedy,ak mi zamestnankyňa čerpá OČR viac ako 10 dní. Kolonka "Dátum vzniku poistenia" je dátum vzniku prac.pomeru, "dátum vzniku prerušenia" je ten 11 deň jej OČR, "Dôvod prerušenia" chápem, "Dátum zániku prerušenia" je posledný deň OČR, "Dátum zániku poistenia" je asi ten,kedy by prerušila prac.pomer - t.j.odišla z firmy? Keďže ostáva, tak ho nevypĺňam. Dobre som to pochopila?
abel
19.10.07,15:03
V prípade prerušenia z dôvodu OČR vypíšeš v oddiele 10. len dátum začiatku prerušenia a dôvod 4.
Keď zamestnanec po skončení OČR nastúpi do práce, vypíšeš len kolónku dátum zániku prerušenia.
Nič iné v oddiele 10 nevypĺňaš.