ekopo
16.10.07,18:08
Poprosím o radu ako v PU zaúčtovať odovzdaný šrot do zberu - železné špony ktoré vznikajú pri opracovaní súčiastok. Výnos sa účtuje na 601. K dispozícii je PPD z výkupne - jedna suma. 211/6xx. Alebo 211 MD -501 MD? Čo s DPH? Ďakujem.
Zita5
16.10.07,16:12
ekopo , ja síce neúčtujem v PU , ale ak dávame do zberu tieto špony , tak to predávame zberni na základe FA s vyčíslenou DPH .Cena je vopred so zberňou dohodnutá .
ekopo
16.10.07,16:17
No a mne to jednoducho odovzdali do zberu a doniesli PPD.


p.s. pozerám, že aj výkupňa je platca DPH
Zita5
16.10.07,16:33
No a mne to jednoducho odovzdali do zberu a doniesli PPD.


p.s. pozerám, že aj výkupňa je platca DPH

Jednoducho firma sa potrebuje okrem iného aj zbaviť týchto špôn a potrebuje aj dokladovať ich likvidáciu a to bol problém , ktorý sme riešili cez zberňu . Vzhľadom k tomu , že v zberni sú tiež podnikatelia a mne sa nepáčili tie ich zdrapy papierov , s prepáčením za výraz , tak som si to zaviedla takto na FA , nakoľko som potrebovala mať aj vyriešenú DPH .


Doporučujem Ti, spojiť sa so zberňou resp, nech to uvedú na poriadok , upozorni ich, že to ide do účtovníctva a ak vravíš ,že sú plátcovia DPH tak sa snažte s nimi dohodnúť .Papier , ktorý máš na "druhej strane" myslím tým výkupňu ,ani nemusí existovať ".
ekopo
16.10.07,16:51
Ďakujem, idem tých 200,-Sk vybaviť.