stanki
16.10.07,19:19
Neviem ako odhlasit auto. Predal som ho bez odhlasenia s tym ze ho odhlasim neskor spolu s novym majitelom, ktory je z ineho kraja. Lenze ten mi nedviha mobil. Cenu auta mi vyplatil. Ma papiere od auta. Bola spisana aj kupno predajna zmluva(perom, moj OP, OP noveho drzitela, cena, a udaje auta).
:mee: Mam nejaku sancu odhlasit auto? Nechcel by som mat neskor neprijemnosti, pretoze auto je stale na moje meno. Za kazdu radu dik.
Monika Kováčová
16.10.07,18:18
Dať mu papiere od auta bola chyba.... neviem ti poradiť, skús za ním vycestovať ak máš adresu a na čom ísť...
Johanka
16.10.07,18:23
Sme v téme "daň z motorových vozidiel" . Bavíme sa o odhlásení z tejto dane alebo o odhlásení na DI ?
džino
16.10.07,18:23
Dať mu papiere od auta bola chyba.... neviem ti poradiť, skús za ním vycestovať ak máš adresu a na čom ísť...

a keď neuspeješ choď na políciu na dopravný inšpektorát tam oznám čo sa stalo
misomiso
16.10.07,19:03
Toto mi pripomina jednu (prvu zo serie) prihod, ktoru som zazil s mojim prvym autom. Praha - 1986 - hlboky socializmus. S kamosom ktory so mnou studoval v Prahe sme sa rozhodli kupit auto. Nie ze by sme ho potrebovali, ale tak - zo srandy. Inspiroval nas k tomu taky obrovsky (nelegalny) autobazar, ktory tam spontanne vznikol na jednom sidlisku. Boli tam desiatky aut, ktore dosluzili a majitelia ich tam dali ako posledny pokus o predaj pred zosrotovanim. Wartburgy, Octavie, Dacie, Volgy - ceny od 200 do 2.000 Kcs, vynimocne do 5 tis. Vsetky auta mali pootvorene okienko, stacilo hodit listok s kontaktom a cakat.

Vyhliadli sme si jednu Octaviu za 1.000 Kcs - kazdy sme dali po 500. Chlapik sa ozval. Dohodli sme si stretnutie, ospravedlonoval sa, ze moze iba vecer. Hovori - nebudeme to tu riesit na ulici, podte ku mne domov. Dal nam kluce od tej oktavie a sam isiel pred nami svojim autom. To uz bola davno tma, asi pol dvanastej v noci. Viedol nas niekde dost daleko a my sme si neuvedomili, ze treba asi aj sledovat cestu. Byval na uplne novom sidlisku za Prahou, este bolo vsade blato. Dohodli sme sa s nim, ze nema cenu auto prepisovat, zbytocne by to celu kupu predrazilo a ze dojazdime na jeho papiere. Pokecali sme, dali sme mu tisicku, on nam doklady a asi o pol druhej sme sa pobrali na internat. Este treba dodat, ze on nam do auta nabalil vsetky nahradne diely, ktore mal, vratane nahradnych skiel, chladicov a pod, takze bol plny kufor + zadne sedadla.

Odrazu sme zistili, ze netusime, ako sa odtial dostat. Jazdili sme asi 20 minut nejako do kruhu a stale nic, iba sama tma. (Neskor sme zistili ze toto nove sidlisko nebolo este ani na mape.) Tak som dostal spasonosny napad. Videl som autobus MHD - hovorim, podme za nim, niekam nas dovedie. O 10 min sme boli pred branou vozobne DP a aj posledne panelaky sa nam stracali z dohladu. Vratili sma sa na to sidlisko a vidime, ze niekto prave vystupuje z taxika. Bezim za tym taxikarom a pytam sa na cestu. "Kluci dejte dve stovky a ja vas zavedu do mesta". Hovorim - trhni si nohou, my sme prave dali posledne prachy za auto. Tak sme opat nasadli do auta rozbehli sa. Po asi 500 m nam skrizilo cestku policajne auto. Ze ako chcu vidiet doklady, a ze co tam o pol tretej robime, co sme mali za ksefty s tym taxikarom, a kam ideme. Tak vravim, ze smerujeme na internat. Vtedy si policajt vsimol tu hrbu dielov na zadnom sedadle. Vravim - viete, mame od znameho pozicane auto, a ten pan sa prave stahuje s garazou, nemal to chudak kam dat, tak nam to nalozil do auta.

Policajt (prezerajuc si papiere): "a od koho mate pozicane auto?" Ja som vtedy uplne zabudol, ako sa ten chlapik vola. Nakoniec som si to meno zapamatal na cely zivot, nikdy ho uz nezabudnem, ten chlapik sa volal Ervin Svoboda. Ale vtedy som vobec nemal sajnu ako sa vola, my sme sa o chlapika nezaujimali, videli sme iba auto...
Tak hovorim - no... tam to mate napisane. Policat: ale ja to chem pocut od vas. Ja na to: Tam to mate napisane. Policajt: Vy neviete, od koho mate pozicane auto? Ja som si vtedy pomyslel, ze do vacsieho pruseru sa uz ani nemozem dostat, tak zo mne vyletelo: Vy neviete citat?
No - ostatne snad ani nemusim rozpisovat. Vtedy som si pomyslel - keby som vedel, ze sa nam s novym autom nepodari "dozit rana" tak by som si cely spas odpustil. Ale koniec dobry - vsetko dobre, nakoniec nam auto nechali. Potom sme s nim zazili nespocetne humorne pribehy, ktore vyvrcholili tym, ze sma sa s nim (opat nechtac) dostali az na stranky motoristickeho casopisu STOP. V zivote som uz nezazil tolko srandy ako s tymto autom.
Monika Kováčová
16.10.07,19:05
mimotemy

:) :) VITAJ misomiso!!! :):)
Paula
16.10.07,19:13
Neviem ako odhlasit auto. Predal som ho bez odhlasenia s tym ze ho odhlasim neskor spolu s novym majitelom, ktory je z ineho kraja. Lenze ten mi nedviha mobil. Cenu auta mi vyplatil. Ma papiere od auta. Bola spisana aj kupno predajna zmluva(perom, moj OP, OP noveho drzitela, cena, a udaje auta).
:mee: Mam nejaku sancu odhlasit auto? Nechcel by som mat neskor neprijemnosti, pretoze auto je stale na moje meno. Za kazdu radu dik.


Obávam sa, že autiak bol kúpený s nejakým nekalým následným úmyslom s požitím falošného OP a len ten hore vie, kde je autiaku koniec:cool:
stanki
16.10.07,19:43
o auto az tak nejde. Bol to starsi favorit za 15 tisic. A nebol v bohvie akom stave. Pochybujem ze ho niekto potreboval na nejake ksefty. Ja len chcem vediet ako ho odhlasim ak nemam auto ani papiere iba kupnopredajnu zmluvu.
Johanka
17.10.07,05:41
... ide o odhlásenie z dane z motorového vozidla? K tomu nepotrebuješ nič, iba napísať oznámenie, že sa MV od ..... nevyužíva na podnikanie, čím zanikla daňová povinnosť k dani z MV.
Johanka
17.10.07,05:43
mimotemy

:) :) VITAJ misomiso!!! :):)

Tak to bola iná kopa na žehlenie :D .
Habbs
03.11.07,08:09
Neviem ako odhlasit auto. Predal som ho bez odhlasenia s tym ze ho odhlasim neskor spolu s novym majitelom, ktory je z ineho kraja. Lenze ten mi nedviha mobil. Cenu auta mi vyplatil. Ma papiere od auta. Bola spisana aj kupno predajna zmluva(perom, moj OP, OP noveho drzitela, cena, a udaje auta).
:mee: Mam nejaku sancu odhlasit auto? Nechcel by som mat neskor neprijemnosti, pretoze auto je stale na moje meno. Za kazdu radu dik.

Ja mam taky isty problem,len stym,ze kupujuci auto rozbil a dal do srotu.A jeho nemôzem najst.Tak isto si neviem poradit ako odhlasit auto.Ako postupovat?
eop
07.11.07,09:06
Kedy mám odhlásiť daň z motorových vozidiel na DÚ keď auto bolo odcudzené 3.10.2007, ale stále prebieha trestné stíhanie za krádež. Tento mesiac mi má prísť oznámenie od polície o ukončení trestného stíhania. Na základe toho môžem ísť auto odhlásiť na dopr.inšpektoriát, ale kedy môžem odhlásiť na DÚ? Auto bolo zaradené v majetku firmy.
Zoltán Kovács
07.11.07,09:09
Kedy mám odhlásiť daň z motorových vozidiel na DÚ keď auto bolo odcudzené 3.10.2007, ale stále prebieha trestné stíhanie za krádež. Tento mesiac mi má prísť oznámenie od polície o ukončení trestného stíhania. Na základe toho môžem ísť auto odhlásiť na dopr.inšpektoriát, ale kedy môžem odhlásiť na DÚ? Auto bolo zaradené v majetku firmy.

Od 03.10.2007 to auto nepoužívaš na podnikateľské účely, teda do 15 dni treba oznámiť to DÚ.
eop
07.11.07,09:20
Od 03.10.2007 to auto nepoužívaš na podnikateľské účely, teda do 15 dni treba oznámiť to DÚ.
Ja som to neodhlasovala keby sa náhodou našlo, ale to už určite nie. Ale môžem to odhlásiť aj s neskorším dátumom, nie? Nechce sa mi platiť ešte aj 2.000,- pokuta za neskoré nahlásenie. Ďakujem.
Zoltán Kovács
07.11.07,09:24
Ja som to neodhlasovala keby sa náhodou našlo, ale to už určite nie. Ale môžem to odhlásiť aj s neskorším dátumom, nie? Nechce sa mi platiť ešte aj 2.000,- pokuta za neskoré nahlásenie. Ďakujem.

Ak nechceš platiť pokutu za oneskorené odhlásenie, tak keď podáš dnes to odhlásenie potom dátum posledného použitia auta na podnikateľké účely by mal byť 23.10., čo ale nie je pravda.
vjejka
11.12.07,09:52
Prosím Vás, potrebovala by som si uistiť jednu vec. Predali sme auto vcera - 10.12, ale odhlasenie auta je 11.12. Ktorý dátum mám dať ako odhlásenie na DÚ? Ďakujem
Tweety
11.12.07,10:25
Prosím Vás, potrebovala by som si uistiť jednu vec. Predali sme auto vcera - 10.12, ale odhlasenie auta je 11.12. Ktorý dátum mám dať ako odhlásenie na DÚ? Ďakujem
Dátum, keď ste ho prestali používať na podnikanie, takže v tom prípade je to deň jeho predaja.
vjejka
11.12.07,10:39
Ďakujem, ja som k tomu aktívne chcela priložiť aj prepis techničáku a chcela som sa dopredu vyhnúť telefonátu od tety z DÚ. No tak to mám správne a môžem tam s tým zbehnúť. Ďakujem
Tweety
11.12.07,10:40
Ďakujem, ja som k tomu aktívne chcela priložiť aj prepis techničáku a chcela som sa dopredu vyhnúť telefonátu od tety z DÚ. No tak to mám správne a môžem tam s tým zbehnúť. Ďakujem
Prepis techničáku ako príloha k odhláseniu na DÚ-oznámeniu, nie je potrebný. A nezabudni žiadať o vrátenie pomernej časti zaplatenej dane.
Jagelkova Olga
12.12.07,07:09
myslim,ye sa da na okresnom urade docasne vyradit auto z evidencie aby ste nemuseli doplacat zakonne poistenie, ked si veci dovybavujete. je to ciastocne riesenie na rok, dva a
klaudia
26.08.08,07:27
Ahojte, prosim o radu.. odhlasujem auto z DU - predali sme ho.. Na drsr je vzor tlaciva o zaniku danovej povinnosti k dani z MV, tam je lehota oznamenia do 30 dni od zaniku danovej povinnosti. Staci vyplnit len toto tlacivo? Nepotrebuju pridat kopiu tech.preukazu? A ako budem postupovat pri plateni vypocitanych stvrdrocnych preddavkou dani z MV? Platim do konca roka aj za toto auto? Potom mi to vratia? Treba napisat aj ziadost o vratenie pomernej casti zaplatenej dane, lebo to v tlacive o zaniku dan.povinnosti nie je uvedene..
Tweety
26.08.08,07:29
Ahojte, prosim o radu.. odhlasujem auto z DU - predali sme ho.. Na drsr je vzor tlaciva o zaniku danovej povinnosti k dani z MV, tam je lehota oznamenia do 30 dni od zaniku danovej povinnosti. Staci vyplnit len toto tlacivo? Nepotrebuju pridat kopiu tech.preukazu? A ako budem postupovat pri plateni vypocitanych stvrdrocnych preddavkou dani z MV? Platim do konca roka aj za toto auto? Potom mi to vratia? Treba napisat aj ziadost o vratenie pomernej casti zaplatenej dane, lebo to v tlacive o zaniku dan.povinnosti nie je uvedene..
Stačí vyplniť tlačivo. Preddavky budeš platiť v nezmenej výške.
klaudia
26.08.08,07:33
Dakujem. A mam poziadat aj o vratenie pomernej casti zaplatenej dane?
Tweety
26.08.08,07:38
Dakujem. A mam poziadat aj o vratenie pomernej casti zaplatenej dane?
Nie, pretože daň si ešte nezaplatila, to, čo platíš sú len preddavky na celkovú DP roku 2008.
SISI.SISI
22.09.08,11:12
Prosím o radu. Ak predáva s.r.o. osobné auto zaradené v majetku, vystaví faktúru a PPD, priloží kúpno-predajnú zmluvu. Musí si v dokladoch založiť aj kópiu technického preukazu, kde je zapísaný nový majiteľ? Ak ano, čo v prípade, ak toto auto nový majiteľ hneď predal a tak nie je v TP jeho meno, ale meno tohto tretieho majiteľa?