cactus
17.10.07,08:10
Otvorila som dnes ráno poradu a vôbec sa neviem zorientovať. Kde sú najnovšie príspevky? Oceňujem, že porada sa vyvíja a má nové "šaty", ale nedalo by sa tam vsunúť aj to staré - najnovšie príspevky? Boli pekne zaradom všetky príspevky podľa dátumu a času. Mne to vyhovovalo a keď som potrebovala niečo konkrétne, tak som si to našla. Neviem, možno je to tým, že je to nové, že si na to zvyknem, ale príspevky podľa poradia by mohli byť, alebo ich neviem nájsť?
cactus
17.10.07,06:12
odpovedám si sama, že už som to tam aj videla a to:
dnešné príspevky, najnovšie príspevky alebo tak nejako, ale zase to neviem nájsť.
Zoltán Kovács
17.10.07,06:12
Klikni na OBSLUHA a tam sa ti otvorí dnesné príspevky
Maruška54
17.10.07,06:12
Klikni si hore na "OBSLUHA" a pod tým sa ti zobrazí výber "Najnovšie príspevky"
cactus
17.10.07,06:13
LubicaN
17.10.07,06:13
...aj ja som sa trošku potrápila...ale našla som.

Hore vidíš takú dlhú tmavomodrú lištu: Porady, dokumenty, školenia...obsluha, členovia.

Keď klikneš na OBSLUHA, hneď pod touto lištou máš okrem iného
aj možnosť pozrieť si Nové príspevky.


Ľubica
cactus
17.10.07,06:14
goreo a maruška, už je to v poriadku, ďakujem
drobeceva
17.10.07,06:14
Súhlasím s príspevkom od "cactus". Tiež som ostala dezorientovaná. Hľadám tie "dnešné príspevky, alebo najnovšie" a nič. Smola je v tom, že aj keď dám OBSLUHA - nereaguje mi. Neviem prečo.
drobeceva
17.10.07,06:18
Som happy. Už to mám.:) :) :)
Gabi03
17.10.07,06:19
Súhlasím s príspevkom od "cactus". Tiež som ostala dezorientovaná. Hľadám tie "dnešné príspevky, alebo najnovšie" a nič. Smola je v tom, že aj keď dám OBSLUHA - nereaguje mi. Neviem prečo.

Keď dáš obsluha, hodí ti ďalší riadok, ktorý začína: pridať tému, nové príspevky...
Asi si len nevšimla.
janaGT
17.10.07,06:20
aj vám osatným sa vypisujem, že príspevok je pod hranicou viditeľnosti? A potom ho treba rozbaliť. To treba na každý jeden príspevok kliknúť? To sa mi moc nepozdáva ...
Mackovka
17.10.07,06:21
Aj ja som s tou inováciou mala problémy, chvíľu trvalo kým som našla kde sa mám prihlásiť, lebo je to veľmi vpravo a musím posúvať obrazovku. Ale hádam si zvyknem.
drobeceva
17.10.07,06:21
Gabi, presne tak. Je to takými malými písmenkami a vieš, nie najmladšia osôbka.....
janaGT
17.10.07,06:33
aj vám osatným sa vypisujem, že príspevok je pod hranicou viditeľnosti? A potom ho treba rozbaliť. To treba na každý jeden príspevok kliknúť? To sa mi moc nepozdáva ...


?????????????????
Zita5
17.10.07,06:37
Konečne som tu:) , Richard nám pripravil zábavné ránko :) ;) ....už som myslela, že sa na stránku ani nedostanem .:D :D
Zita5
17.10.07,06:43
A kde nájdem klikátko ... Môj profil ?:eek:
mysimis
17.10.07,06:49
A kde nájdem klikátko ... Môj profil ?:eek:


Ak si klikneš Zitka na sledované témy, tak sa vieš dostať aj do profilu.
janaGT
17.10.07,06:54
máte všetky príspevky pod hranicou viditeľnosti????
Alebo ich musíme každý otvárať tak ako ja?????
Zita5
17.10.07,06:56
Ak si klikneš Zitka na sledované témy, tak sa vieš dostať aj do profilu.

Hej to mi je jasné , ale ja nepotrebujem profil upraviť:D , ja skôr som myslela , že cez Môj profil som si pozerala súhlas a teda aj moje reakcie v prípsevkoch aj reakcie ost.poraďákov , alebo napr. mnou založená téma ...a toto sa mi stratilo ....
Johanka
17.10.07,06:57
Ja vidím dobre :D , len trocha blúdim .... Dnes to bude hľadáme,hľadáme ....
Danila
17.10.07,07:10
Tak ja som dezorientovaná na totálne maximum. Mám radšej príjemnejšie prekvapká....:) :) :)
Zita5
17.10.07,07:13
Hej to mi je jasné , ale ja nepotrebujem profil upraviť:D , ja skôr som myslela , že cez Môj profil som si pozerala súhlas a teda aj moje reakcie v prípsevkoch aj reakcie ost.poraďákov , alebo napr. mnou založená téma ...a toto sa mi stratilo ....


Už som na to prišla , klik na svoj nick :) ;) ....a je tam zobraziť PROFIL ....
Danila
17.10.07,07:16
Už som na to prišla , klik na svoj nick :) ;) ....a je tam zobraziť PROFIL ....A kam klik, aby som videla kto je on-line? 9.zjazd ÚVKSČ len včera začal a dnes je chaos.:)
Zita5
17.10.07,07:17
A kam klik, aby som videla kto je on-line? 9.zjazd ÚVKSČ len včera začal a dnes je chaos.:)


Klik ...OBSLUHA ....... a riadok pod tým sa Ti zobrazí nasledovné -

+Pridať tému (http://www.porada.sk/newthread.php?do=newthread&f=18) | Nové príspevky (http://www.porada.sk/search.php?do=getnew) | Dnešné príspevky (http://www.porada.sk/search.php?do=getdaily) | Moji priatelia | Vynulovať nečítané | ETIKETA (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html) | Návod (faq) (http://www.porada.sk/faq.php) | Sledované témy (http://www.porada.sk/subscription.php) | Kto je online (http://www.porada.sk/online.php)
Danila
17.10.07,07:32
Ďakujem veľmi pekne Zitka. Už to funguje.:)
Richard
17.10.07,08:17
:) :) :D

Som rád, že som sa Vám postaral o zábavku.

Čo sa týka odkazu na "Môj Profil" ten ešte niekam dodám. Chcem ešte do navigácie doplniť viac z nastavení atď. Ešte to potrebujem doladiť, vďaka za odozvy!!!
Musí to byť trošku intuitívne. Dúfam, že názov "OBSLUHA" je dostatočne intuitívny aj názov "Nastavenia" (ten však chcem ešte rozšíriť o nejaké položky).
Niektorí užívatelia napr. nevedeli rozlíšiť medzi "Môj Profil" a "Nastavenia". V profile hľadali rôzne nastavenia, hoci môj profil je skôr užívateľská stránka člena pre druhých. Každopádne ma to vedie k zamysleniu sa o zavedení rôznych talčítiek z nastavení (ako napr. upraviť email, heslo, atď) do profilu...

Jednou z vlastností novej navigácie je, že ak si kliknete napr. na záložku "OBSLUHA" budete ju mať naďalej stále aktívnu. Čiže vám ostanú priamo dostupné položky, ktoré najviac využívate...
cactus
17.10.07,08:20
Ďakujeme, Richard, za objasnenie a tiež nové ďalšie vylepšenia. Už sa teším ako budem "tápať".
Richard
17.10.07,08:25
Len kľudne píšte o trápení, budem vedieť ako zmýšľate a budem sa snažit tomu prispôsobiť menu...
mysimis
17.10.07,08:34
Mne sa nová "tvár" našej porady páči, som s ňou úplne spokojná, je prehľadná, prístupná. Teším sa na ďalšie inovácie, len poprosím Richard najbližšie takéto zmeny načasovať po 25.-tom v mesiaci /po DPH/. Ďakujem.
cactus
17.10.07,13:16
už sa mi dnes párkrát stalo, že mi prišiel mail na sledovanú poradu, kliknem na odkaz do porady a príspevok nikde????????
v pošte ho mám, ale v porade ho nevidím??????

doplním: konkrétne príspevok od Manuála a predtým od Janky Motyčkovej
Richard
17.10.07,14:19
Čo sa týka profilu, pridal som celé menu k vášmu kontu a volá sa "MojeKonto"

Tam nájdete zmenu emailu a ďalšie nastavenia, váš profil, zoznam kamšov atď. Bude tam všetko okolo Vášho konta.
endrju
17.10.07,14:29
Potvrdzujem výskyt voľby MojeKonto na obrazovke počítača, z ktorého nakúkam na Poradu :D
Manual
17.10.07,14:52
Čo sa týka profilu, pridal som celé menu k vášmu kontu a volá sa "MojeKonto"

Tam nájdete zmenu emailu a ďalšie nastavenia, váš profil, zoznam kamšov atď. Bude tam všetko okolo Vášho konta.
No toto mi chýbalo od rána ku šťastiu Richard. Vážne:D
Paula
17.10.07,15:02
Potvrdzujem výskyt voľby MojeKonto na obrazovke počítača, z ktorého nakúkam na Poradu :D


I ja potvrdzujem ale - vo výskyte MôjhoKonta je vážna chyba, nemvidím tam ani jeden chechták....reklamujem!!!!:cool:
abel
17.10.07,15:05
Už som sa začala tešiť, že vo voľbe moje konto konečne naskočí nejaké číselné vyjadrenie minimálne v EUR, ale bohužiaľ. Asi až v roku 2009. Tak zatiaľ tu narobím aspoň nejaký mrník.
Mimochodom, to slovo mrník by mi už pravopisný kontrolór mohol prestať podčiarkovať.
Paula
17.10.07,16:06
Mimochodom, to slovo mrník by mi už pravopisný kontrolór mohol prestať podčiarkovať.


Kontrolóra zabiť a zakopať! :rolleyes:
endrju
17.10.07,17:33
I ja potvrdzujem ale - vo výskyte MôjhoKonta je vážna chyba, nemvidím tam ani jeden chechták....reklamujem!!!!:cool:
chceták síce nevidíš, ale oprskaný monitor (v dôsledku chechtania) by mi mohla nejaká dobrá duša poutierať :D ....kujééééééééééém :cool:
Paula
17.10.07,17:39
ANdrej, máš tam milé preklepisko :cool:

Monitorček umetlím až zajtra, sa mi fčul neste :)
endrju
17.10.07,17:43
ANdrej, máš tam milé preklepisko :cool:

Monitorček umetlím až zajtra, sa mi fčul neste :)
a fčul čo? :confused: Opraviť preklepisko a či nechať? :rolleyes:

:D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :)
Paula
17.10.07,17:58
a fčul čo? :confused: Opraviť preklepisko a či nechať? :rolleyes:

:D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :)


Nechať, vedved milé ;) .
ondrejvla
17.10.07,18:00
Fňuk,... tu si človek odbehne len dať Paralen a netrafí domov...
To si nemôžem ani poležkať? A čo ak budem v špitáli? Dostanem nový kľúčik?
abel
17.10.07,18:01
Celá táto strana samý V.I.P. člen a DRACi a takýto mrník tu narobíte. Chúďa Paula sa môže aj preupratovať na druhý svet a CHCETÁK za to žiadny.
Zita5
17.10.07,18:04
Prosím , prečo v pravo nad odpovedať pri každom príspevku sú písmenká ddd ......;) :)
abel
17.10.07,18:08
To je asi nová poraďácka mena - dakujem dobrej duši, keďže niektorí členovia nedajú ani len :eek: za to, že ty sa trápiš s odpoveďou
Zita5
17.10.07,18:10
:)
To je asi nová poraďácka mena - Dakujem dobrej duši, keďže niektorí členovia nedajú ani len :eek: za to, že ty sa trápiš s odpoveďou

Ďakujem za odpoveď;) :)
Eulalia
17.10.07,18:13
Prosím , prečo v pravo nad odpovedať pri každom príspevku sú písmenká ddd ......;) :)

Sú veci medzi nebom a zemou.......:--- Ale tiež som už začala nad tým trojitým ddd rozmýšľať:eek: A keby ste vedeli, čo mi táto vynovená Porada robila ráno, tak by sa Vám hlava točila ako mne - prenieslo ma to najprv do februára a potom do mája a ani za ten svet ma to nescelo pustiť do dneška:eek: Ná čo som, fčerajšá?:confused: :eek: Alebo je to zadarmo výlet do minulosti?:---
Zita5
17.10.07,18:13
Elenka , ale už ddd zmizlo .....:eek: :eek: :eek: to asik pre to pekné poďakovanie .
Eulalia
17.10.07,18:16
Zitka, kuk rýchlo do iných tém, či to tam je:D
Johanka
17.10.07,18:19
Celá táto strana samý V.I.P. člen a DRACi a takýto mrník tu narobíte. Chúďa Paula sa môže aj preupratovať na druhý svet a CHCETÁK za to žiadny.
Ja som ráno zľakla, že celá Porada je mrník :mee: , na prvý pohľad to tak vyzeralo. Až pri druhom pohľade sa mi začalo rozjasňovať :) , že ide len o stav prechodný.
Zita5
17.10.07,18:19
Sú veci medzi nebom a zemou.......:--- Ale tiež som už začala nad tým trojitým ddd rozmýšľať:eek: A keby ste vedeli, čo mi táto vynovená Porada robila ráno, tak by sa Vám hlava točila ako mne - prenieslo ma to najprv do februára a potom do mája a ani za ten svet ma to nescelo pustiť do dneška:eek: Ná čo som, fčerajšá?:confused: :eek: Alebo je to zadarmo výlet do minulosti?:---

Mňa to nepriviedlo ani do februára , ani do marca ......ale na hlavnú stránku a hľadala som klikátko na najnovšie príspevky .Keď po dlhej dobe som na to neprišla , tak som si vyhľadala ohlasy , že idem napísať , aby ma pustili dnu :D ....a tu čo nevidím , tému daného problému a natrafila som v nej na príspevok ,ktorý ma pekne naviedol ako na to .....;) :), ale tie prvé pocity boli veselé .
abel
17.10.07,18:22
Ale Richard očividne pracuje, chúďa. ddd už zmizlo, zato pribudla 0 v rámčeku.
Richard, srdečne zdravím, nedaj sa vyrušovať našim mrníkom.
Eulalia
17.10.07,18:24
:--- Tak "ddd" zmizlo, miesto neho sa objavuje "0" alebo rovná čiara. A občas je to aj "0" v rámčeku:eek: Musíme len čakať, čo z toho bude:--- Aspoň sa nenudíme
Manual
17.10.07,18:25
Tam budeš mať tie erá... Elenka
endrju
17.10.07,18:33
Tam budeš mať tie erá... Elenka
ERÁ je množné číslo od EUR alebo od ERO? :eek:
Takže poraďackou menou budú chcetáky s názvom erá. UFF :rolleyes: Len si neviem predstaviť to triálne oceňovanie (SKK / EUR / ERO ) :D
Ešte by niekto mohol pošepnúť vzájomný výmenný kurz týchto mien :cool:
abel
17.10.07,18:34
Tam budeš mať tie erá... Elenka
Janko, myslíš tie nuly? Tak tých sa mi tam zmestí minimálne toľko, koľko do peňaženky http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/x28.gif
Manual
17.10.07,18:36
No na začiatku by mohol byť kurz 1:1 a vývoj ukáže
lenkak
17.10.07,18:57
ideme si znovu zvykať...
Eulalia
17.10.07,19:00
Erá ani eurá nebudú:mad: už to všetko zmizlo:confused: Asi nám ostanú len tie chcetáky:D
Johanka
17.10.07,19:04
Len aby nám nezostala h..á ..ť :D .
Richard
17.10.07,19:17
Trošku som upratal to hlasovanie v príspevkoch, lebo číslo sa zobrazovalo pod žiarovkou a zbytočne zaberalo jeden riadok príspevku.
Presunul som tú nulu nad tlačítka.
Eulalia
17.10.07,19:30
Trošku som upratal to hlasovanie v príspevkoch, lebo číslo sa zobrazovalo pod žiarovkou a zbytočne zaberalo jeden riadok príspevku.
Presunul som tú nulu nad tlačítka.
Ahááá
http://www.gify.nou.cz/r_svetla_soubory/sv59.gif
cactus
18.10.07,04:40
Trošku som upratal to hlasovanie v príspevkoch, lebo číslo sa zobrazovalo pod žiarovkou a zbytočne zaberalo jeden riadok príspevku.
Presunul som tú nulu nad tlačítka.

Richard, ale, prosím, čo tá veľká O znamená ? http://www.porada.sk/images/icons/icon4.gif
endrju
18.10.07,05:33
liba2
18.10.07,05:46
ddd-čka sa mi stratili, ale žiadnu O nevidím - prečo ?
cactus
18.10.07,05:52
Marína
18.10.07,06:22
Ak som doteraz klikla na nastavenia tak sa mi zobrazili sledované témy, do ktorých pribudli nové príspevky a aj pridelené body s komentárom. Kde to teraz nájdem? Veď sa neviem nikomu poďakovať.:mee:
Melnick
18.10.07,06:24
Evi, choď úplne dole a tam ich nájdeš.

Ale aj tak si myslím, že orientácia na stránkach bola pred vynovením lepšia a to si o sebe nemyslím,že som spiatočník.:cool:
Zita5
18.10.07,06:29
Ak som doteraz klikla na nastavenia tak sa mi zobrazili sledované témy, do ktorých pribudli nové príspevky a aj pridelené body s komentárom. Kde to teraz nájdem? Veď sa neviem nikomu poďakovať.:mee:


Evka hore " MOJE KONTO " a klik na sledované témy ....tam sa dostaneš k bodom .
mysimis
18.10.07,06:32
Evka hore " MOJE KONTO " a klik na sledované témy ....tam sa dostaneš k bodom .


Zitka, to bodovanie sa stratilo aj mne. Keď si kliknem na MOJE KONTO a prejdem na sledované témy, tam už bodové hodnotenie nemám ani ja.:mee:
mysimis
18.10.07,06:35
Už som našla aj bodovanie. Predsa je to MOJE KONTO - a tam je kolónka +ďalšie nastavenia.
Zita5
18.10.07,06:36
Evka hore " MOJE KONTO " a klik na sledované témy ....tam sa dostaneš k bodom .


Evka ruším mnou napísané , už tam nie sú ......:mee:
endrju
18.10.07,06:39
No, posledných 10 bodov, ktoré mi udelili ostaní Poraďáci, vidím cez MojeKonto / +Ďalšie nastavenia ;)
Toto hľadáte?
Melnick
18.10.07,06:39
Aj tak je to mrník. Nemám naň nervy. Možno trochu tvrdé vyjadrenie ,ale tak to vnímam a preto..............
cactus
18.10.07,06:41
Aj tak je to mrník. Nemám naň nervy. Možno trochu tvrdé vyjadrenie ,ale tak to vnímam a preto..............

lenže Richard písal, že ešte na tom pracuje, tak si myslím, že trocha trpezlivosti........?????????
cactus
18.10.07,06:45
a ešte dodatok:
chcela som sa pozrieť, či sa náhodou nezmenilo niečo v podpise, pretože mi ho nezobrazuje, a ďalšie prekvapenie v podobe:

nemáte aktivovanú udalosť na pripomenutie

a nepustí ma tam. Viete o tom niečo? (do niektorých nastavení)

Richard?.....

Ďakujem
cactus
18.10.07,06:47
a ešte dodávam, že čo je to avatar? v nastaveniach?
lenkak
18.10.07,06:48
avatar je obrázok pod nickom.
Ja mám napr. drak.porada.sk. Tento obrázok bliká.
lenkak
18.10.07,06:50
a ešte dodatok:
chcela som sa pozrieť, či sa náhodou nezmenilo niečo v podpise, pretože mi ho nezobrazuje, a ďalšie prekvapenie v podobe:

nemáte aktivovanú udalosť na pripomenutie

a nepustí ma tam. Viete o tom niečo? (do niektorých nastavení)

Richard?.....

Ďakujem


toto bolo tuším aj doteraz.
cactus
18.10.07,06:53
toto bolo tuším aj doteraz.

ale ako sa dá cez to dostať? tak, aby sa dal podpis aktivovať?
lenkak
18.10.07,06:56
Máš ho nastavený v Nastaveniach? Tam sa Ti zobrazí? Ak áno, tak sa Ti zobrazí pod tvojim príspevkom. Príspevok muí byť dlhší, a nezobrazuje sa v jednej téme po piatich pridaných príspevkov.
liba2
18.10.07,06:56
ale ako sa dá cez to dostať? tak, aby sa dal podpis aktivovať?
ja keď vojdem do Moje konto - Upraviť podpis, tak tam mám možnosť urobiť zmenu :) :confused: .
cactus
18.10.07,06:59
Máš ho nastavený v Nastaveniach? Tam sa Ti zobrazí? Ak áno, tak sa Ti zobrazí pod tvojim príspevkom. Príspevok muí byť dlhší, a nezobrazuje sa v jednej téme po piatich pridaných príspevkov.

v podpise v nastaveniach sa mi zobrazí, ale v príspevkoch nie, hoci aú aj dlhšie.

Dumám, či to nebude bodmi alebo..... neviem
liba2
18.10.07,07:01
v podpise v nastaveniach sa mi zobrazí, ale v príspevkoch nie, hoci aú aj dlhšie.

Dumám, či to nebude bodmi alebo..... neviem
over si ešte raz, či je zmena podpisu riadne potvrdená. niekedy treba aj na 2 miestach potvrdiť.
Richard
18.10.07,07:10
No, posledných 10 bodov, ktoré mi udelili ostaní Poraďáci, vidím cez MojeKonto / +Ďalšie nastavenia ;)
Toto hľadáte?

To "+Dalšie nastavenia" som pridal aby bol prístup k nastaveniam viditeľný, inak "nastavenia" sú hneď prvá položka v "MojeKonto" - je to názov hlavičky, ale zároveň aj klikateľný odkaz (mimochodom to zvýrazňuje aj jeho podčiarknutie) ;)
Richard
18.10.07,07:12
v podpise v nastaveniach sa mi zobrazí, ale v príspevkoch nie, hoci aú aj dlhšie.

Dumám, či to nebude bodmi alebo..... neviem

podpis máš nastavený, vidno ho v profile, ale pozri sa koľko tam máš zalomených prázdnych riadkov (to chceš aby ti zobrazovalo podpis cez celú stránku Porady ??? :D:D:D)
Richard
18.10.07,07:16
Evi, choď úplne dole a tam ich nájdeš.

Ale aj tak si myslím, že orientácia na stránkach bola pred vynovením lepšia a to si o sebe nemyslím,že som spiatočník.:cool:

To je subjektívny pocit, ako keď by vám niekto poukladal riad v kuchynskej linke po svojom a nie po vašom. Akokoľvek by to dobre urobil, zvyk že taniere sú tam a tam vždy vyhrá :D
Dúfam, že sa čoskoro zorientujete. Nové menu je rozhodne lepšie pre nováčikov...
Na staré usporiadanie som dostával samé negatívne ohlasy... Život je zmena, tak sa trochu pobavte :) :)
Marína
18.10.07,07:28
No, posledných 10 bodov, ktoré mi udelili ostaní Poraďáci, vidím cez MojeKonto / +Ďalšie nastavenia ;)
Toto hľadáte?
Ďakujem Andrej. Určite by som pridelené body nehľadala v +Ďalšie nastavenia, keď sa nastavovať ani nedajú a ani nič iné sa tam nastaviť nedá.
ekopo
18.10.07,07:30
Ja len toľko: nedali by sa tam "hodiť" trochu "teplejšie" farby. Podľa mňa je dosť veľký kontrast medzi farbami (pripadajú mi ako neónové). Viem že to pekne vyzerá, ale už mi to ťahá oči. Možno to len ja tak subjektívne cítim.
cactus
18.10.07,07:40
over si ešte raz, či je zmena podpisu riadne potvrdená. niekedy treba aj na 2 miestach potvrdiť.

jak potvrdzujem, tak potvrdzujem, aj tak podpis nevidno. Bude to v niečom inom.

Ďakujem vám všetkým za snahu pomôcť.
Zita5
18.10.07,07:43
http://www.porada.sk/551616-post67.html

Majka-Melnik , ani ja nie som spiatočník , ale nám 17-stkam to asi prospeje , si niečo stále opakovať ....:) :--- a učiť sa stále niečo nové nás bude posúvať vpred .....aj tak na to po čase zabudneme a budeme hľadať ako na to .:---

Viem že to sem nepatrí , ale nedá mi čerstvý zážitok týchto dní .......... cez skype telefonujem xxxxx krát . Minule mi priateľka strááášne z ďaleka písala , že večer mi cez skype zazvoní a potrebuje sa so mnou rozprávať .
No nebudem predlžovať ...... ale 20 minút sme na seba vykrikovali ....ja som ju počula , ona mňa nie ...20 minút môj sb počúval Katka počuješ ....a ona Zitka počuješ ma .....no horor , nakoniec mi zavolala cez mobil .
V noci prišiel domov syn a vravím mu, že vieš čo , ten ntb už vyhodím , však som nemohla telefonovať .....a on mi vraví , no však jasné mami , Ty taký macher na PC ...stále si pri ňom čumákuješ a čo chceš telefonovať , však si nemala zapojenú kameru .:D :D :D HUrááá ...tak som napísala priateľke , že zajtra mi môže volať a už viem kde som spravila chybu ......na druhý deň som dostala správu , že nemôžem sa Ti dovolať ......a ja som s hrôzou zasa musela skonštatovať , že zasa som mala vypnutú hlasitosť ....takže som žiadne zvonenie nepočula .....

No a toto som spravila vlastne po skúsenosti so skypom, čo som si myslela že to ovládam a pritom tiež nie som spiatočník :--- :--- :) ;) . Takže neboj nejako si poradíme aj na Porade . Budeme sa učiť stále nové a nové postupy , ale si poradíme .;)
Richard
18.10.07,07:46
Ďakujem Andrej. Určite by som pridelené body nehľadala v +Ďalšie nastavenia, keď sa nastavovať ani nedajú a ani nič iné sa tam nastaviť nedá.


Aj doteraz to bolo pod nastaveniami :)
Je to stránka nastavení, nielen nastavenia.
Na anglických stránkach sa to označuje ako "ovládací panel užívateľa" čo je po našom prístrojovka. Tak sa mi zdalo lepšie to označovať ako nastavenia :D

Ak máte lepší nápad na výstižný názov, tak sem s nim ;)

Kliknite si na nastavenia a pozrite si koľko položiek je v ľavom menu tejto Vašej konzoly. Popritom sú na hlavnej stránke pripomienky, medzi ktorými sú aj body. Nie je možné všetko vymenovať a nalinkovať z hlavnej stránky.
endrju
18.10.07,07:50
Ďakujem Andrej. Určite by som pridelené body nehľadala v +Ďalšie nastavenia, keď sa nastavovať ani nedajú a ani nič iné sa tam nastaviť nedá.

No, programátori zvyknú (veľmi často neúmyselne) používať jedno (nepísané) pravidlo:

Používateľa programu treba udržiavať v bdelom stave!!!

Napríklad aj tým, že niektoré funkcie schovám na miesto, kde by ich používateľ najmenej hľadal.
Prípadne tým, že raz za čas zmením "zabehané" pravidlá používania. Richard správne napísal, že zmena je život.
Alebo tým, že funkcie realizujúce niektoré navzájom súvisiace úkony s dátami podľa možnosti rozhodím do rôznych menu po celom programe. ;)

Programátor je tiež iba človek a tak nie vždy mu to "zapáli" na prvý pokus. Avšak zmenu v organizácii menu, ktorú včera nahodil Richard považujem za pozitívnu. Mne sa teraz vo funkciách orientuje ľahšie v porovnaní s tým, ako to bolo pred zmenou. Je to (možno) aj profesionálna deformácia. :D :cool:
Richard
18.10.07,08:01
Ja len toľko: nedali by sa tam "hodiť" trochu "teplejšie" farby. Podľa mňa je dosť veľký kontrast medzi farbami (pripadajú mi ako neónové). Viem že to pekne vyzerá, ale už mi to ťahá oči. Možno to len ja tak subjektívne cítim.

Zmenili sa len farby ovládania, farba príspevkov je pôvodná. Dúfam že nechodíš čítať na poradu ovládacie prvky :D :D

Ten kontrast je zámerný, málokto si uvedomoval, že každá Porada (kategória) a každá téma má svoje ovládacie prvky (práca s poradou, s témou...). Takisto v kalendári a inde...
Teraz sú ovládacie prvky jasne rozpoznateľné :cool:
abel
18.10.07,08:38
Bolo by škoda, keby sme Poradu spomínali v téme Zlaté dobré časy alebo Ľudia, pamätáte sa. Napríklad: pamätáte sa, keď ruky samé klikli tam kde sme chceli a pritom mozog mohol pracovať nad niečim iným. Teraz musí najprv mozog nadviazať nové spojenia s rukami, keď chceme niečo vyhľadať. Ale beriem to tak, že Richard chce, aby sme tie odumierajúce mozgové bunky nenechali odumrieť len tak zadarmo. Bola by však škoda, keby sa tu nováčikovia začali ľahšie orientovať ako stará garda, hoci proti mladej generácii vôbec nič nemám.
Richard
18.10.07,08:47
všetky ovládacie prvky sú prístupné cez dve tlačítka "MojeKonto" a "OBSLUHA".

Dve tlačítka...



Hneď prvá možnosť "MojeKonto" je napr. zmena emailu alebo hesla.
Pri starom menu som dostával denne cca 5 žiadostí o zmenu hesla či emailu.
A tieto žiadosti neboli od nováčikov, ale od starých členov (nováčikovia si nemusia meniť ani heslo ani email...).

No, rozhodne som mal viac negatívnych ohlasov ako teraz :D

A ako vždy, desať strán debaty a ani jeden konštruktívny návrh, už som si zvykol pri každej zmene...
endrju
18.10.07,09:05
...desať strán debaty a ani jeden konštruktívny návrh...
Hm, spomeniem aspoň tento:
1) vymyslenie voľby MojeKonto ako dôsledok reklamácie niečoho "zmiznuvšieho" pri zmene usporiadania menu
1a) vymyslenie chcetákov ako dôsledok pridania voľby MojeKonto
1b) vymyslenie Era ako dôsledok pridania voľby MojeKonto

Ešte chvíľku budeme diskutovať a vymyslíme nové spoločenské zriadenie. Veď už 18 rokov nebol na území tejto republiky žiaden "prevrat" ;) :rolleyes: :D
Melnick
18.10.07,09:17
To je subjektívny pocit, ako keď by vám niekto poukladal riad v kuchynskej linke po svojom a nie po vašom. Akokoľvek by to dobre urobil, zvyk že taniere sú tam a tam vždy vyhrá :D
Dúfam, že sa čoskoro zorientujete. Nové menu je rozhodne lepšie pre nováčikov...
Na staré usporiadanie som dostával samé negatívne ohlasy... Život je zmena, tak sa trochu pobavte :) :)
Jasné Richard ,poslúchnem, ale až po DPH.
Richard
18.10.07,10:13
Andrej to "mojekonto" sa volalo nastavenia a na mojej testovacej stranke som to mal v tom modrom menu, pred nasadenim som to však vyhodil a nestihol dať to rozbaľovacie menu pod nastavenia (ktore som premenoval na "MojeKonto").
Nechcel som to nechať v tom modrom a potom o deň prehodiť, lebo by z toho bol chaos, radšej som to úplne vyhodil až do nasadenia.
Keďže som to robil do 2.30 rano (aby tu za pochodu nenastali šoky), tak som si povedal že svet sa nezruti a dorobim to na druhy deň...
Richard
18.10.07,10:49
Inak na najväčší trapas som prišiel až teraz. Niektoré linky v menu boli omylom smerované na testovaciu stránku Porady a tam je teda riadny chaos.
Ak ste sa tam náhodou dostali tak sa ospravedlňujem :)


linky su teraz ok :)
endrju
18.10.07,10:53
Kto má dnes službu pri utieraní oprskaného monitora? Neviem, či bude stíhať :rolleyes:
A majiteľ patentu na slovko "mrnik" si príde tiež na svoje :cool:
janaGT
19.10.07,09:33
ja stále nemôžem nájsť tie mnou založené témy a príspevky, v ktorých som odpovedala. :mad:
Tweety
19.10.07,09:34
Klik na členovia-zoznam členov.
liba2
19.10.07,09:35
ja stále nemôžem nájsť tie mnou založené témy a príspevky, v ktorých som odpovedala. :mad:
Klikni si na svoj nick a vyber "nájsť viac príspevkov...." tam máš všetky svoje príspevky. :)
Monika Kováčová
19.10.07,09:36
príp. OBSLUHA, Sledované témy
janaGT
19.10.07,09:37
Klikni si na svoj nick a vyber "nájsť viac príspevkov...." tam máš všetky svoje príspevky. :)

som asi slepá, kde je ten nick? Vpravo hore, že Vitajte, jana GT ? Tam sa mi nedá kliknúť...
Manual
19.10.07,09:39
som asi slepá, kde je ten nick? Vpravo hore, že Vitajte, jana GT ? Tam sa mi nedá kliknúť...
Klik na Moje konto - môj profil tam si ako to bolo po starom
Richard
19.10.07,09:41
ja stále nemôžem nájsť tie mnou založené témy a príspevky, v ktorých som odpovedala. :mad:

a kde si ich hladala pred tým? resp. ako?

Co tak, hlavná stránka "Moje posledné príspevky" hned pod navigaciou a reklamamy???
To tam bolo aj predtým... a je to tam aj teraz...
janaGT
19.10.07,09:41
hurááááááááááááá, mám to!
liba2
19.10.07,09:41
som asi slepá, kde je ten nick? Vpravo hore, že Vitajte, jana GT ? Tam sa mi nedá kliknúť...
vo svojom vlastnom príspevku máš vľavo veľkým napísané janaGT, choď na to myšou a klikni - je tam rozbaľovacie okno a vyber čo treba.... :---
janaGT
19.10.07,09:43
a kde si ich hladala pred tým? resp. ako?

Co tak, hlavná stránka "Moje posledné príspevky" hned pod navigaciou a reklamamy???
To tam bolo aj predtým... a je to tam aj teraz...

áno, ale tam ich je len 5 psoledných, ja som teraz chcela písať odpoveď do staršieho ako tých 5 ...
Richard
19.10.07,09:51
Ok takže:

MojeKonto>>MôjProfil>>Nájsť všetky príspevky od "meno"
janaGT
19.10.07,10:00
Richard,
a nemôžu sa zobrazovať príspevky ako predtým? Bolo to prehľadnejšie, ako keď musím teraz na všetky klikať - rozbalovať - príspevok je pod hranicou viditeľnosti.
Richard
19.10.07,12:45
na tom sa nič nezmenilo, ibaže by si si ty nastavila hranicu viditeľnosti inak... (hneď prvá možnosť v ovládacom menu témy)...
janaGT
19.10.07,18:18
na tom sa nič nezmenilo, ibaže by si si ty nastavila hranicu viditeľnosti inak... (hneď prvá možnosť v ovládacom menu témy)...

netuším, prečo som tie príspevky nevidela, ale nič som predtým nenastavovala inak ako som mala pôvodne. Ale už som to urobila. Vďaka!
Melnick
21.10.07,09:45
V dôsledku zmien na serveri môžete zaznamenať niekoľkominútové výpadky stránky www.porada.sk (http://www.porada.sk). Za nevhodnosť sa ospravedlňujem. Richard P.S. Vitaj Danielka :)



:D :D Tak strašne som túžila nájsť tu slová : Vitaj Marienka.!!!!:D :D


Už zasa "mrníkujem.":--- :) :D
Danila
21.10.07,09:57
:D :D VITAJ Majka, a všetci, ktorí ste tu oživili Poradu v tento sviatočný deň.:D :D :D :D :D .
liba2
21.10.07,11:25
:D :D Tak strašne som túžila nájsť tu slová : Vitaj Marienka.!!!!:D :D

Už zasa "mrníkujem.":--- :) :D :--- ......... ale veď tam máš uvedené: Vitajte, Melnick. :---