thomaz
17.10.07,08:24
Zdravim vsetkych poradakov.
Rad by som vedel ako je to s vyberom penazi z DDS (napriklad DDP Pokoj), pretoze som sa dozvedel, ze mam moznost si vybrat 80% z vkladov (zamestnavatela+mojich) aj pred ukoncenim zmluvy. To sa mi zda celkom vyhodne sporenie kedze mi stale ostava celkom zaujimave zhodnotenie vzhladom na prispevky zamestnavatela.
Ako to teda je?
endrju
17.10.07,06:32
Zdravim vsetkych poradakov.
Rad by som vedel ako je to s vyberom penazi z DDS (napriklad DDP Pokoj), pretoze som sa dozvedel, ze mam moznost si vybrat 80% z vkladov (zamestnavatela+mojich) aj pred ukoncenim zmluvy. To sa mi zda celkom vyhodne sporenie kedze mi stale ostava celkom zaujimave zhodnotenie vzhladom na prispevky zamestnavatela.
Ako to teda je?

Prečítaj si najskôr zmluvu, ktorú máš uzatvorenú s DDS. Z nej sa dozvieš, ako to je.
Zákon tieto otázky nerieši do detailov.
Upozorňujem však, že ak si si DDS uplatnil ako nezdaniteľnú čiastku pri zdaňovaní príjmu za rok 2005 alebo 2006, neminie Ťa vrátenie odpočítanej dane.

P.S.
Čo má Tvoja otázka spoločné s podvojným účtovníctvom keď si sa rozhodol zaradiť ju práve do porady "Podvojné účtovníctvo"? :eek:
thomaz
17.10.07,06:49
Zmluvu este nemam ale rozmyslam nad nou prave z tohto dovodu. Ak by tento vyber nebol mozny, asi by som svoje peniaze neviazal na X rokov ked budem mat narok na vyplatu z DDS.

PS: Povodne som temu chcel zadat do "Mzdové účtovníctvo, personalistika, odvody (http://www.porada.sk/f10-mzdove-uctovnictvo-personalistika-odvody.html)" ale neviem ako sa to ocitlo v podvojnom uctovnictve :(. Je mozne tuto temu presunut ?