johny18
17.10.07,10:48
Dostali sme z Danoveho uradu 8 rozhodnuti o ulozeni sankcnych urokov z nezaplatenia DPH spolu vo vyske priblizne 100.000 Sk.
Predpokladam, ze s odvolanim by sme neuspeli. Mozme poziadat o odpustenie tych sankcnych urokov podobne, ako sa ziada o odpustenie pokut? Vedel by mi niekto poradit, ake uviest dovody?
A este jedna otazka: kedze to bolo 8 rozhodnuti o ulozeni sankcnych urokov, mam podavat aj 8 ziadosti o odpustenie, kazdu s 500 Sk kolkom? Alebo staci jedna ziadost o odpustenie s jednym 500 Sk kolkom na vsetky rozhodnutia?
mandula
17.10.07,09:05
Každé rozhodnutie by malo obsahovať aj poučenie, kde je presne rozpísané, či sa môže podať odvolanie, do koľkých dní a podľa akých §§.
johny18
17.10.07,09:12
Ano, ale ja nechcem podavat odvolanie, kedze z predchadzajucich skusenosti viem, ze by sme nemali sancu. Chcem podat ziadost o odpustenie.
mbv
17.10.07,09:18
Môžeš požiadať o odpustenie podľa § 103 ods. 1 písm. b) zákona 511/92, ale budeš musieť preukázať, že zaplatením sankcií by hrozil hospodársky zánik firmy a musíš mať zaplatené všetko ostatné.

Ak nedokážeš preukázať hospodársky zánik, podľa mňa nemá význam žiadať o odpostenie (bude to drahšie o kolky:mad: ).

Podávaš ku každému rozhodnutiu žiadosť s 500,-Sk kolkom (teda 8 žiadostí a 8 kolkov).