ivco
25.02.05,16:55
Dobry den...

Podpisal som ziadost, aby za mna zamestanavatel podal danove priznanie. Co sa tyka dani, v tejto problematike nie som celkom doma. Vie mi niekto povedat, ako sa vlastne da vypocitat, kolko mi vratia, resp. kolko by som mal doplatit. Ma nejaky vplyv na to fakt, ze som bol polovicu roka 2004 student?

Dakujem
accad
25.02.05,16:08
Hrubý príjem - povinné odvody do SP a ZP - 80832 (nezdan.položka za r.2004) = výsledok x 19% = daň; túto daň porovnáš s odvedenou daňou a dostaneš rozdiel.
Ak ti zamestnávateľ strhol väčšiu daň ako si dostal výpočtom, to ti vráti v ročnom zúčtovaní. Nakoľko si bol polroka študentom mal by si mať preplatok na dani.
ivco
25.02.05,17:54
Dakujem....
andrea
27.02.05,08:32
Chcem sa spýtať skúsenejších: aké povinnosti mi vyplývajú voči DÚ, ak som prestala zamestnávať ľudí (zistila som, že tu prácu zmaknem sama). Podnikam ďalej, ale už nezamestnávam nikoho. Má sa niečo hlásiť DÚ??? Hovori o tom niejaký §. Doteraz som odvádzala mesačne daň z príjmov. Prosím Vás poradi mi niekto.?? Ostatné veci viem, ide mi konkrétne iba o daňový úrad. Ďakujem za Vaše reakcie.:o
babenko1
27.02.05,08:42
Mala by si sa odhlásiť od platenia dane z príjmov zo závislej činnosti
pochemi
27.02.05,15:15
Ak zamestnávam študentov na DBPŠ a tento rok u mňa podpísali vyhlásenie a neplatia daň musím podávať nulové hlásenia prehľadov o dani?
lenkak
27.02.05,19:49
Andrea:
Pokiaľ sa neodhlásiš treba podávať nulové prehľady.
lenkak
27.02.05,19:51
Ak zamestnávam študentov na DBPŠ a tento rok u mňa podpísali vyhlásenie a neplatia daň musím podávať nulové hlásenia prehľadov o dani?
Aj keď sa neplatí daň treba podať nulový prehľad.