GabrielaCH
17.10.07,11:31
Dobrý deň,

rada by som počula Vaše názory na tému výhier. Ak naša firma poriada súťaž, v ktorej môžu ľudia vyhrať MP4 prehrávač v hodnote 4250 Sk bez DPH, môžeme to brať ako reklamný predmet, ktorý netreba zdaňovať zrážkovou daňou, ak je opatrené logom našej firmy?
Pri kúpe predmetov som si uplatnila odpočet DPH.
Tweety
17.10.07,09:42
Reklamný predmet-( s logom fi) ako daňovo uznaný náklad s nárokom na odpočet dph je predmet do hodnoty 500.-.
Vladimír Ozimý
17.10.07,10:22
Dobrý deň,

rada by som počula Vaše názory na tému výhier. Ak naša firma poriada súťaž, v ktorej môžu ľudia vyhrať MP4 prehrávač v hodnote 4250 Sk bez DPH, môžeme to brať ako reklamný predmet, ktorý netreba zdaňovať zrážkovou daňou, ak je opatrené logom našej firmy?
Pri kúpe predmetov som si uplatnila odpočet DPH.

výhry podľa par. 9 ods 2 pism n sú oslobodené do výšky 5000 sk to jest nepodlieha zrážkovej dani podľa par. 43 od 3 pism d) kde to je aj špecifikovné
Denda
17.10.07,11:09
Dobrý deň,

rada by som počula Vaše názory na tému výhier. Ak naša firma poriada súťaž, v ktorej môžu ľudia vyhrať MP4 prehrávač v hodnote 4250 Sk bez DPH, môžeme to brať ako reklamný predmet, ktorý netreba zdaňovať zrážkovou daňou, ak je opatrené logom našej firmy?
Pri kúpe predmetov som si uplatnila odpočet DPH.
Nejasná otázka. Hovoríte o dvoch rozdielnych veciach. Upresnite či sa jedná o verejnú súťaž, kde je stanovená výherná cena vo forme MP4 prehrávača. Cena pre výhercu sa oznamuje celková s DPH, čo by vo Vašom prípade bolo viac ako 5000,- Sk a z toho vyplývajú povinnosti voči daňovému úradu.
Prikladám Vám pokyn zo stránky drsr ohľadne súťaží, výhier a cien.
Vladimír Ozimý
17.10.07,11:18
Nejasná otázka. Hovoríte o dvoch rozdielnych veciach. Upresnite či sa jedná o verejnú súťaž, kde je stanovená výherná cena vo forme MP4 prehrávača. Cena pre výhercu sa oznamuje celková s DPH, čo by vo Vašom prípade bolo viac ako 5000,- Sk a z toho vyplývajú povinnosti voči daňovému úradu.
Prikladám Vám pokyn zo stránky drsr ohľadne súťaží, výhier a cien.

presne tak plne súhlasím ja som sa nad tým nezamýšľal že to je bez dph...takže oslobodenie by sa nedalo uplatniť ak by išlo o súťaž...
GabrielaCH
18.10.07,09:18
a
GabrielaCH
30.10.07,14:41
k téme výhry uskutočňované firmou.
Čo ak firma usporiada súťaž pre svojich zamestnancov, ktorý pri splnení určitých podmienok súťaže vyhrajú spotrebné predmety do hodnoty 9000 Sk dľa vlastného výberu. O vysporiadaní dane pre zamestnancov mám JASNO. Môžem tieto predmety zaradiť do daňových výdavkov firmy?
JAJA11
30.10.07,15:07
k téme výhry uskutočňované firmou.
Čo ak firma usporiada súťaž pre svojich zamestnancov, ktorý pri splnení určitých podmienok súťaže vyhrajú spotrebné predmety do hodnoty 9000 Sk dľa vlastného výberu. O vysporiadaní dane pre zamestnancov mám JASNO. Môžem tieto predmety zaradiť do daňových výdavkov firmy?

Aj mňa toto zaujíma. Podľa mňa ak je ohraničený okruh osôb - zamestnancov, potom výdavky spojené s nákupom takýchto predmetov nie sú daňovým výdavkom, (kebyže je to odmena v reklamnej súťaži s cieľom zvýšiť predajnosť svojho výrobku (tovaru), tak áno). Bola by som však rada, kebyže sa mýlim. :confused:
GabrielaCH
31.10.07,08:16
myslím, že to nebude daňovým výdavkom. ale čo dph? zaradím na nejakú analytiku ako nedaňový výdavok bez uplatnenia dph. dúfam, že to bude správne.